|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 11:54:03   
zita
Kdaj otroci začnejo kolo voziti brez pomožnih koleščk?

Pri sinu smo pri 3,5 letih probali odstraniti koleščka, pa nam žal ni  šlo user posted image .., ni bilo ravnotežja
Kmalu bo star 4 leta..to je najbrž že čas?

Kolo poganja že od 2,5 let..

Eni pravijo, da je najbolje otroka peljati učiti vožno na travnik??

Verjetno je pa res, da so nekateri otroci bolj motorični kot drugi.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 11:57:59   
ksenjak
To je pa zelo odvisno od otroka. Moj sin je bil aprila star 4 leta pa nima volje, da bi se naučil voziti brez pomožnih koleščkov. Smo probali pa ne gre. S koleščki pa vozi kot nor. Tudi na skiroju je pravi maher, tako da mislim, da z ravnotežjem ne bi smel imeti težav. Ko bo sam pripravljen, mu jih bomo pač dali stran. Prej očitno ne.

lp

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 12:01:20   
ursi
Pri nas je tudi star 3,5 let, ampak se je začel s kolesom dobro voziti šele to poletje. Prej mu enostavno ni šlo. Vse drugo že od prej obvlada - poganjalčke, skiro, je dokaj spreten, in tudi sedaj, ko ga opazujem, se s kolesom kar vozi ravno (da se ne nagiba na stranska kolesa), ampak jih še ne bomo odstranili, dokler ne bo sam siguren vase (po strmini se ne vozi in ga ne silim). Bo že.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 12:01:43   
bori2
No moj odgovor potrjuje, da je odvisno od otroka. Moja dva sta zvozila istočasno, hčerka pri sedmih, sin pa pri treh.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 12:07:43   
CUKRČEK
Moja starejša je bila zdaj stara 5 let in si je kar naenkrat zaželela, da se odstrani dodatna kolesca. In v enem popoldnevu je popolnoma osvojila vožnjo brez kolesc.

Prej se je bolj občasno vozila s koelsom..ni bila preveč zagreta. Zdaj bi pa skoz visela na njem. Nismo je pa nikoli forsirali. Ko je izrazla željo, smo jih odstranili.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 15:03:45   
Mikica
Naš je lansko leto (star je bil 4 leta) že par metrov peljal naravnost, ko je bilo treba zaviti je bilo konec vožnje, letos pa v enem popldnevu zvozil brez koleščkov, obvladal zavijanje, ustavljanje, štartanje.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 16:01:04   
A-N-J-A
Naša je zvozila par mesecev pred 4 roj.dnevom.

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 21:25:34   
maja&m
uuuuuuuuu....mi smo se tudi zeloooo načakali, da je zvozil brez pomožnih. Star je pa 4,5 let. Tudi jaz sem imela v glavi, da pri 4 mora pa brez koleščkov vozitiuser posted image user posted image  No, na napakah se učimo. Smo neštetokrat dali koleščka dol, po 5 min je bilo vsega konec. Da on ne zna, da ne bo in ne vem kaj še vse. Pa skoraj vedno je sam hotel, da mu jih dol damo. Zdaj pa bo že en mesec kar smo brez koleščkovuser posted image user posted image user posted image  Je en dan rekel, da damo koleščka dol, mu je oči pomagal kakšnih 200 m... smo se malo začvekali...mali hop na kolo in se je kar odpeljal....samuser posted image user posted image user posted image Ga še malo zmatra...se še včasih malo lovi...ampak pridno nabira kilometrino. Edina slabost je, da noče čelade nosit in potem je jok in stok, ker se ne sme peljat. Pa tudi to bomo dali skozi.user posted image
Poanta vsega je...koleščka dol, ko bo sam pripravljen!!!

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 21:45:39   
Jančika_
Naš tavečji je hotel dat stran pomožna kolesa dva meseca pred dopolnjenim petim letom. Nisem jih imela namena snemati prej, preden bi sam izrazil željo, ker v tem ne vidim posebnega smisla. Ni mu takoj šlo in se je ful jezil, zato sem na hitro nabavila like-a-bike, na njem je vadil tri dni, nakar je zvozil kolo v drugem poskusu. Je pa take sorte, da noče nobene pomoči in ga nisem smela niti držati, kaj šele, da bi mu kaj svetovala in pokazalauser posted image . Tamali, ki je star tri leta, je pa navdušen nad pomožnimi in se noče usesti niti na like-a-bike, kaj šele, da bi hotel peljati kolo brez. 

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 21:51:41   
Gina
Naš ta velik je zvozil pri šestih in pol, bejba pri štirih, ta mali pa pri petih. V bistvu je vseeno, kdaj zvozi. Ko se vi in on odločite po moje. Nekje do konca 1. razreda je pa kar fajn najbrž.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
25.8.2009 22:21:39   
al1*
Tavelika je bila 5 in pol, tamali pa pri 3,5. 

_____________________________

lp


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
26.8.2009 17:04:12   
uwaga
Pobič je zvozil pri šestih in pol, princeza pa pri enajstih. Glavno, da sedaj oba znata.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj na kolo brez pomožnih kolešč
26.8.2009 20:35:22   
mayci
Naš fant je imel poganjalca, letos spomladi pa smo mu ponudili tudi kolo s pedali (brez pomožnih koleščkov) in je prvi dan zvozil.user posted image Star je bil 3 leta in 8 mesecev.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Katero ime vam je všeč??
rosajelka



a)Nika (26%)

b)Taja (28%)

c)Zala (29%)

Č)Zara (18%)


Število vseh glasov: 365

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!