|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:01:52   
Anonimen
Oj.Se en otrok cvetja se javljauser posted image l.73.
Moje otrostvo je bilo lepo,polno iger.Smo ziveli v stolpnici,polni otrok.Poletja so bila sploh zanimiva.Smo bili cele dneve zunaj,ce je bil dez,pa po hodnikih.Starsi nas niso tako na kratko drzali kot zdaj.Mislim na mlajse otroke.Smo plezali po drevesih,skakali z gujsnice(ne vem kako da se ni nihce nikdar poskodoval),potem je bila v blizini ena lesena hiska za otroke-kao,smo po strehi plezali(jaz zdaj svojim otrokom tega ne bi niti pod razno dovolila,moji starsi pa sploh niso vedeli),potem pri ene 7ih letih,smo se hodili na polje igrat,pa je bilo potrebno cez glavno cesto....mah,super je blo.
Pa kasneje Marjan Kralj v nedeljo zvecer,pa tisti zajcek,ki si zobe umiva,v reklami po risanki,vsako nedeljo obvezno ziv-zav,se pri 13ih po mojeuser posted image ...tko no,meni je bilo fajn,kar pogresam tiste case.

Mojamura,tebi pa cestitke ob jutrisnjem vztopu v kristusova letauser posted image

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:02:14   
Anonimen
pa to, da smo bli drzavljani takratne drzave eni taki posebni frajerji, k smo zezal Ruse in Americane in se sli neko neuvrscenost (ne pa tole z EU, cist smo jajca izgubili user posted image ).


Frajer je bil sam tastar, ki je pobral vse bonitete in uzival na veliki nogi.
Ostali so pa bolj jarke kopali....ceprav ne vem, ce ni bilo to bolj zdravo od kubank in konjaka.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:05:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Starsi nas niso tako na kratko drzali kot zdaj.Mislim na mlajse otroke.Smo plezali po drevesih,skakali z gujsnice(ne vem kako da se ni nihce nikdar poskodoval),


Saj to pocnejo se sedaj.

No, pa mati tudi user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:07:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

aja - pa se natankam ga lahko kadarkoli hocem! user posted image samo denarce je treba imet!


Uf si me spomnila na par-nepar tablice. 



In na pomanjkanje pralnega praska in kave. Tezka bi mi bila takrat user posted image .
Joj, kaj so manipuliralo z nami.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:08:30   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Oj.Se en otrok cvetja se javljauser posted image l.73.
Moje otrostvo je bilo lepo,polno iger.Smo ziveli v stolpnici,polni otrok.Poletja so bila sploh zanimiva.Smo bili cele dneve zunaj,ce je bil dez,pa po hodnikih.Starsi nas niso tako na kratko drzali kot zdaj.Mislim na mlajse otroke.Smo plezali po drevesih,skakali z gujsnice(ne vem kako da se ni nihce nikdar poskodoval),potem je bila v blizini ena lesena hiska za otroke-kao,smo po strehi plezali(jaz zdaj svojim otrokom tega ne bi niti pod razno dovolila,moji starsi pa sploh niso vedeli),potem pri ene 7ih letih,smo se hodili na polje igrat,pa je bilo potrebno cez glavno cesto....mah,super je blo.
Pa kasneje Marjan Kralj v nedeljo zvecer,pa tisti zajcek,ki si zobe umiva,v reklami po risanki,vsako nedeljo obvezno ziv-zav,se pri 13ih po mojeuser posted image ...tko no,meni je bilo fajn,kar pogresam tiste case.

Mojamura,tebi pa cestitke ob jutrisnjem vztopu v kristusova letauser posted image


Ne razumem zakaj otroci zdaj naj ne bi več plezali po drevesih in skakali z gugalnic? upam, da bosta oba moja otroka to počela.  Ziv Zav imas pa se vednovsako nedeljo zjutrajuser posted image
Jaz sem pa letnik 1976.
Iz otroštva se spomnim predvsem nekdanje skupne države.

Pa tega da si bil najvecčji car če si šel na shopping v Trst in prinesel Big Bubble žvečilnije in Kinder jajček. Pa coca cole v piksnah.


< Sporočilo je popravil Naja31 -- 27.8.2009 22:09:35 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:10:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: oka

aja - pa se natankam ga lahko kadarkoli hocem! user posted image samo denarce je treba imet!


Uf si me spomnila na par-nepar tablice. 



In na pomanjkanje pralnega praska in kave. Tezka bi mi bila takrat user posted image .
Joj, kaj so manipuliralo z nami.


Pa pomarance in coca cola,so bile luksuz.user posted image Aja,in prodajali so najboljso cokolado-Nado,njami.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:12:55   
Anonimen
Pa tega da si bil najvecčji car če si šel na shopping v Trst in prinesel Big Bubble žvečilnije in Kinder jajček. Pa coca cole v piksnah.



Jaz se spomnim pa samo kavbojk iz Trsta. Tistih, ko si se moral uleci na posteljo, da si jih lahko zapel user posted image

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:13:04   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

In na pomanjkanje pralnega praska in kave. Tezka bi mi bila takrat user posted image .
Joj, kaj so manipuliralo z nami.


Pa saj so vseeno imeli kavo. Moji čist zihr. Vsaj 3x na dan. Pa pralni prašek tudi. Ma vsega je bilo, edino ne toliko izbire. Dve vrsti kruha, bel in črn, aja pa še polbel, pa alpsko ali navadno mleko, pa fruktalov sok v tetrapaku 7dcl. ni bilo toliko konkurence. Hudega nam pa ni bilo, to pa res ne. Ta hip z nami sigorno glih en tolko manipulirajo kot so tedaj. Sistema brez tega na svetu ni. Gnili kapitalizem je v tem še sploh mojstrski. Vse plačevat. Nič več zastonj sociale. Ma brez smisla sploh razpravljat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:14:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

In na pomanjkanje pralnega praska in kave. Tezka bi mi bila takrat user posted image .
Joj, kaj so manipuliralo z nami.


Pa saj so vseeno imeli kavo. Moji čist zihr. Vsaj 3x na dan. Pa pralni prašek tudi. Ma vsega je bilo, edino ne toliko izbire.


Saj je bilo, ampak je prihajalo v paketih in pod pulti, tko nekak. Pa iz Avstrije in Trsta.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:15:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Oj.Se en otrok cvetja se javljauser posted image l.73.
Moje otrostvo je bilo lepo,polno iger.Smo ziveli v stolpnici,polni otrok.Poletja so bila sploh zanimiva.Smo bili cele dneve zunaj,ce je bil dez,pa po hodnikih.Starsi nas niso tako na kratko drzali kot zdaj.Mislim na mlajse otroke.Smo plezali po drevesih,skakali z gujsnice(ne vem kako da se ni nihce nikdar poskodoval),potem je bila v blizini ena lesena hiska za otroke-kao,smo po strehi plezali(jaz zdaj svojim otrokom tega ne bi niti pod razno dovolila,moji starsi pa sploh niso vedeli),potem pri ene 7ih letih,smo se hodili na polje igrat,pa je bilo potrebno cez glavno cesto....mah,super je blo.
Pa kasneje Marjan Kralj v nedeljo zvecer,pa tisti zajcek,ki si zobe umiva,v reklami po risanki,vsako nedeljo obvezno ziv-zav,se pri 13ih po mojeuser posted image ...tko no,meni je bilo fajn,kar pogresam tiste case.

Mojamura,tebi pa cestitke ob jutrisnjem vztopu v kristusova letauser posted image


Ne razumem zakaj otroci zdaj naj ne bi več plezali po drevesih in skakali z gugalnic? upam, da bosta oba moja otroka to počela.  Ziv Zav imas pa se vednovsako nedeljo zjutrajuser posted image ja ok,seveda plezajo in skacejo,samo ne v tako zgodnjih letih kot smo mi,ker starsi zdaj otroke bolj nadzorujemo,kot so nas.Pa saj vem da je ziv-zav...ampak niti pod razno tako zanimiv kot takrat,pri vsej danasmji poplavi risank po tv,ali na dvd-jih.
Jaz sem pa letnik 1976.
Iz otroštva se spomnim predvsem nekdanje skupne države.

Pa tega da si bil najvecčji car če si šel na shopping v Trst in prinesel Big Bubble žvečilnije in Kinder jajček. Pa coca cole v piksnah.al pa imel teto v Nemciji,ktera ti je posiljala pakete sladkarij... 


(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:16:37   
Anonimen
Nič več zastonj sociale.


Saj tudi takrat ni bila zastonj. Vsako kubanko smo tastarmu placali, in leve in tigre ali kaj je ze dobival po svetu tudi, samo drugace je bilo prikazano.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:16:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Pa tega da si bil najvecčji car če si šel na shopping v Trst in prinesel Big Bubble žvečilnije in Kinder jajček. Pa coca cole v piksnah.



Jaz se spomnim pa samo kavbojk iz Trsta. Tistih, ko si se moral uleci na posteljo, da si jih lahko zapel user posted image


Res..kter letnik pa si,ker to je moja mami prakticiralauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:17:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Pa tega da si bil najvecčji car če si šel na shopping v Trst in prinesel Big Bubble žvečilnije in Kinder jajček. Pa coca cole v piksnah.



Jaz se spomnim pa samo kavbojk iz Trsta. Tistih, ko si se moral uleci na posteljo, da si jih lahko zapel user posted image


Res..kter letnik pa si,ker to je moja mami prakticiralauser posted image


Zracunaj user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:20:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Pa tega da si bil najvecčji car če si šel na shopping v Trst in prinesel Big Bubble žvečilnije in Kinder jajček. Pa coca cole v piksnah.



Jaz se spomnim pa samo kavbojk iz Trsta. Tistih, ko si se moral uleci na posteljo, da si jih lahko zapel user posted image


Res..kter letnik pa si,ker to je moja mami prakticiralauser posted image


Zracunaj user posted image .


sem ze.......l.53user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:21:27   
Anonimen
user posted image user posted image

Kako ti je pa tak rezultat uspel user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:27:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

user posted image user posted image

Kako ti je pa tak rezultat uspel user posted image ?


z lahkoto.malo po slikah pogledam,kdaj so se nosile najbolj ozke kavbojke...moje so bile une do podpajske,pa v vodi sem stala,ko so jih rezal...spodaj pa obvezno beli stunfkiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:31:23   
Anonimen
dobro, da smo to ze dali cez. ce bi danes v njih tlacila otroka, bi me ziher na socialno prijavili user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:31:28   
oka
In na pomanjkanje pralnega praska in kave.


Uf ne govor. Je prišel pralni prašek, pa je bila taka gužva, da nas niso v trgovino spustil ampak so ga delili zadaj pri skladišču. Dve al pa tri čakalne vrste. Sva šli z mami po ta prašek pa mi je rekla: "zapomni si, midve se ne poznava". To pa zato, ker je vsak, ki je prišel lahko odnesel eno škatlo in nič več. No kolko je blo zakoncev in staršev in otrok, ki se med seboj niso poznali ne rabim razlagatuser posted image . Pa ne samo prašek in kava, se spomnim, da se najlonk ni dal dobit in da je bil pri moji mami v službi pravi črni trg najlonk med ženskami. Pa kako sem staro mamo čakala, da mi je iz Nemčije banane prinesla pa kako Milko in pokalice. Če dam danes to mojemu mulcu za darilo, bi me res čukasto pogledaluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: otroci 70-ih
27.8.2009 22:35:51   
Anonimen
Oka, nekega podobnega sistema se spomnim. In tega, da sem na ta racun vedno imela dovolj denarja...ce bi slucajno prasek dobili, da ga kupim, ko grem po sladoled. No ja, niti ni bil tako "slab"sistem user posted image .

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
27.8.2009 22:51:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: otroci 70-ih
28.8.2009 0:15:04   
nejcko
Še ena se javlja.
Meni je bilo fajn, ampak verjetno ima vsak človek bolj ali manj lepe spomine na svojo mladost, ker je mladost že tako ali tako sama po sebi lepa.
Meni je od vsega bilo najlepše to, da smo bili ljudje med sabo bolj povezani. Tovarištvo, solidarnost, vsi za enega, eden za vse, pionirji, mladinci, vsi enaki ... danes pa samo še čisti egoizem in individualizemuser posted image .


So bili pa plusi in minusi takrat in so tudi danes. Včasih je bil denar, pa kupit nisi mogel, danes je pa vsega preveč, pa denarja ni. Isto sranje drugo pakovanje, kar se tega tiče. Ampak meni osebno je tudi ljubša varianta manj je več (pa ne mislim denarjauser posted image ).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: otroci 70-ih
28.8.2009 7:03:23   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: oka

In na pomanjkanje pralnega praska in kave.


Uf ne govor. Je prišel pralni prašek, pa je bila taka gužva, da nas niso v trgovino spustil ampak so ga delili zadaj pri skladišču. Dve al pa tri čakalne vrste. Sva šli z mami po ta prašek pa mi je rekla: "zapomni si, midve se ne poznava". To pa zato, ker je vsak, ki je prišel lahko odnesel eno škatlo in nič več. No kolko je blo zakoncev in staršev in otrok, ki se med seboj niso poznali ne rabim razlagatuser posted image . Pa ne samo prašek in kava, se spomnim, da se najlonk ni dal dobit in da je bil pri moji mami v službi pravi črni trg najlonk med ženskami. Pa kako sem staro mamo čakala, da mi je iz Nemčije banane prinesla pa kako Milko in pokalice. Če dam danes to mojemu mulcu za darilo, bi me res čukasto pogledaluser posted image




Ce bi bil samo prasek bi se slo.
S par-neparom pa je itak v familije prisel se ta drug avto.

Kaj pa ostale fore iz obdobja Milke Planinc, od bonov za bencin, pa redukcij elektrike, depozita, ki si ga moral placati ob preckanju meje.
Pa pomanjkanja putra, skrivanja orehov in rozin pred cerkvenimi prazniki.

Pa kar naenkrat ni bilo vec za dobit WC papir in vlozkov.





(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: otroci 70-ih
28.8.2009 7:24:36   
bori2
Najprej vse najboljše,

jest sem 77 in upam, da se bodo mojo otroci zanili kdaj tako brezskrbno igrat kot smo se mi, ki smo z dreves viseli, paradižnikove vojne imeli, se v OPivki kopali, s kolesi (rijavimi, starimi) okoiklco odkrivali, kakšnega psa sfrizirali in se na ulici prvič zatreskali.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: otroci 70-ih
28.8.2009 7:37:40   
mojamura
hvala lepa vsem za čestitke....

oh drage moje, kar nostalgična sem postala ob prebiranju vaših postov user posted image

jaz se spomnim, da sem kavbojke in srajce 'podedovala' od dveh starejših bratov, da niso meli takrat always ultra vložkov (vir, pa ona so bili)...pa da smo hodili na mađarsko in švercali čez mejo sir, cote pa kako pik salamouser posted image user posted image ...v avstrijo pa so starši hodili po alvorado kavo - seveda tudi na šverc.

pa božič se kao ni smel praznovati, se ne spomnim, da bi imeli kdaj toliko lučk v božičnem času po vaseh in mestih kot jim imamo zdaj.

pa serijo ki sem jo takrat gledala....knight rider....ein computer, ein auto, ein man....hahaha

sem zadnjič gledala hasselhoffa v angleški verziji pa mi ta serija ni nič potegnilauser posted image user posted image .

pa ker sem vaško dete se spomnim kako so krave mimo bajte hodile in se usrala...pa noben ni kompliciral....nismo meli računalnikov in mobitelov tako smo posledično bili več zunaj.

in ja tudi mi smo se šli kavbojce in indijance pa partizane in nemce....


pa brala sem romane veliki blek, zagor tenej in seveda alan ford, pa poleg žvečila bazokouser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: otroci 70-ih
28.8.2009 8:03:52   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

vsa nejboljše jutri.
Sem ravno pred dobrim tednom stopila v isto leto.
Meni je bilo otroštvo super. Če pogledam nazaj, mi najbolj pade v oči vse to "bombandiranje" kakšno kaj mora biti - vsa ta pričakovanja in "zahtevanja" družbe. Se mi zdi, da tega takrat ni bilo - ali pa bvsaj ne v takem obsegu.
Pa to, da ni bilo mobitelov, je bilo super - zdaj pa brez njega sploh ne bi znala živet - res žalostno.


Sazi zgleda de smo se skoraj vkup rodile, jaz sem bla 18. stara 33 ...

Sicer pa sami lepi spomini, od fičkota, stoenke in vseh stvari, ki ste jih naštele naprej ...user posted image

< Sporočilo je popravil lukec -- 28.8.2009 8:06:13 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?