|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izposoja tehtnice za dojenčke!
29.8.2009 9:07:16   
Dorca
Ne vem če je prav, da delam reklamouser posted image , ampak meni je zadeva rešila dilemo koliko je otrok pojedel pri meni in koliko AM dodati!

Na netu sem našla naslov, kjer izposojajo tehtnice (nakup je kar velik strošek), in sicer za 10 EUR na mesec, in sedaj lepo dojimo - vagamo - dodajamo. Tehtnico pripeljejo na dom, plačaš 10 EUR za prvi mesec naprej, potem pa na koncu, kolikor časa jo pač imaš.

Pripenjam link:

http://www.otroska-trgovina.com/categories/Osebna-nega/Otro%C5%A1ke-tehtnice/

Imam tri otroke in pri prvih dveh nisem vedela koliko dodatka jima dati, potem sem črpala mleko, vendar je to daaaaleeeč od dojenja. Ta prvi punčki sva čisto preveč dodajala in je polivala in se kar očitno redila - kar je pri AM zelo pogosto. Sedaj pri tretjem se lepo dojiva (sicer pri meni ne poje veliko od 20 do 30), ostalo pa dodajam AM. In točno vem kje semuser posted image

Mogoče bo kateri mamici prišlo pravuser posted image



_____________________________

Kdor nima otrok, ne ve, čemu ljubezen. (italijanski pregovor)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izposoja tehtnice za dojenčke!
31.8.2009 13:17:33   
anika87
Dorca super, hvala za informacijo. Jaz sem glih danes vrnila, sem mela čez vikend, sem prosla na patronaži. Ampak to je blo za 2 dni.
Mogoče bom pa še rabila...
Pa še neki mi povej. Jaz imam zdaj tudi probleme... ne bom pisala  cele štorije, ampak prisatli smo na dodajanju, moj mali odklanja zizo, mleka pa imam, samo ne čisto dost, ker nisem niti vedla, da ni jedel dost, pa mi je malo upadlo, zato dodajam.
Samo povej mi, ko glih pišeš, da zdaj točno veš kolk dodat. A mu nardiš točno in pol to poje in je dost? Kaj pa če še joče? Mu več ne daš, al daš? Kako je bilo s punčko, ko praviš da si preveč dodajala, pa se je ful redila. Mene je tega strah, ker Nejc včasih po 125 ml hoče še. Saj ne vedno, včasih spije manj, včasih 80, kako kdaj... ampak a naj mu dam dokler hoče, al naj omejim al kajuser posted image
Sem kar zmedena zdej s tem AM.user posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Dorca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izposoja tehtnice za dojenčke!
31.8.2009 21:35:56   
Dorca
Ojla Anika, midva z možem sva naredla celo študijo glede dojenja in dodajanja.

Ta srednja hčerka je rojena 23.6. in sva ji dajala 31.8. po 100 ml mleka - brez dojenja, jedla pa je 7 x na dan, to se pravi 700 ml na dan.

Katero mleko pa daješ?

Drugače pa se približno izračuna koliko naj bi otrok pojedel dnevno:

150 x teža otroka (kg) = .......(ml) količina mleka dnevno!

Midva sva se držala te formule in je bilo ravno prav.

Ja meni tudi tretji fantek - rojen 17.8. letos, ko neha jesti še išče in se mal pojokca, samo mu dam dudo pa gor kakšno kaplco proti krčem (Tržiškeuser posted image ) in se umiri. Eni otroci očitno nimajo mere, vsaj pri nas je bilo pri ta velki tako in je jedla in jedla, potem pa polivala in se seveda kar konkretno redila. Je pa pojedla 80 ml več v istem obdobju kot ta srednja hčerka. Je odvisno od otroka, samo pri umetnem mleku je to smotan, ker je čisto drugačen kot dojen in gre hitro lahko na kilažo. Shujšala je šele, ko je shodila in začela letati okoli, pa tudi pri hrani sva pazila.

Pri drugi hčerki sem bila en mesec na pediatriji in sem vidla, da ji dodajajo precej manj, kot sem jaz dodajala prvi hčerki doma, pa je bila čisto zadovoljna in lepo je rasla. 

Fantek se nama tudi lepo redi (upoštevava tudi gornji izračun), tako da mislim, da mu dajeva čisto dovolj, tudi če včasih išče. Zmeraj mu dam približno isto, pa včasih takoj zaspi in spi po 4 ure, včasih je pa že po eni uri siten, tako da mislim, da ni ravno vse v tem koliko količinsko poje.

Mi je pa zakon ker sem si sposodila vago in vsaj vem pri čem sem, ker včasih mi po polurnem dojenju - cuzanju ne poje nič, včasih 20, ponoči pa prideva celo do 30user posted image  in če bi dajala vedno isto količino dodatka je to kar očitna razlika.

Drugače sem pa v porodnišnici dobila knjigo Naš otrok - prvo leto in notri je naslednja razlaga glede količine dnevno:

- prvih 10 dni 60 x število dni otrokovega življenja
- v prvih 6 tednih 1/5 otrokove teže
- do 6 meseca 1/6 otrokove telesne teže
- v drugi polovici prvega leta starosti 1/8 telesne teže

in pa naslednja razpredelnica:

2. teden             450 do 600 ml dnevno         5 do 8 obrokov
3. teden             500 do 650 ml dnevno         5 do 7 obrokov
4. teden             550 do 700 ml dnevno         5 do 6 obrokov
5. teden             550 do 750 ml dnevno         5 do 6 obrokov
6. do 8. teden    700 do 850 ml dnevno         5 do 6 obrokov
3. do 4. mesec   750 do 900 ml dnevno         5 obrokov
5. mesec            700 do 850 ml dnevno         4 do 5 obrokov
6. mesec            500 do 600 ml dnevno         4 obroki

Sedaj je odvisno koliko je vaš Nejc težak, mislim pa, da se ne bi smelo pri otrocih razlikovat več kot za +/- 10 ml.

Upam, da sem ti kaj pomagala, če te pa še kaj zanima pa na plan z vprašanji.

Čavči  



_____________________________

Kdor nima otrok, ne ve, čemu ljubezen. (italijanski pregovor)

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?