|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtoriteta.com
2.10.2009 14:30:11   
HuAnita
Evo,
predem se mi odlepijo slednji živci...

- ta mala dva ponoči prijadrata k nama v posteljo, kar posledično pomeni, da kot osrednja oseba, okoli katere se vsi gnetejo v postelji, potem nič več ne spim
- hujše je potem, ko se zbudita, kolovratita en čez drugega, jaz pa sem itak samo rekvizit, po katerem in čez katerega je treba plezati, hoditi, skakati... - imam vsaj 1 x teden prebito ustnico...
- jima ves čas težim, naj ne skačeta po meni, potem pa je počasi čas za jutranji fajt - najlepši del jutra...
In zdaj, sploh ko imam M - kar pa seveda ni opravičilo, mi je odpi..dilo! Tako sem ju včeraj in danes zjutraj natulila, da sem se sebi zagravžala... Sta bila čisto tiho, nobeden zajtrka jedel, ta velika se je še nekaj cmerila...

ampak ne zaleže zjutraj nič, ne obljube, da jima kaj prinesem, če se ne bosta tepla in kričala, ne zgrda, ne osamitev - slej ko prej se prihulita nazaj, meni pa bi pasalo, da se malo pocartamo v miru in relativni tišini, pa malo poležati... Sem jima že tudi večkrat povedala, pa ta malo zloćko ponavadi takoj spet začne izzivati, ščipati, gristi, brcati, lasati....

Spljoh nimam ideje, kako še to rešiti, razen da ju naprtim atiju, da ju sredi noči, ko odhaja na šiht, odpelje že v vrtec....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 14:33:36   
kristinaj
ma uživaj, ker prehitro odrastejo...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 14:34:16   
Shorty_
Ne sredi noči v vrtec, ampak zagroziš, da bosta pač morala bit celo noč v svoji postelji, ker tega ne boš več prenašala. Takoj ko ugotoviš, da sta prišla primeš in pospremiš nazaj. Ko je pa jutro pa se lahko prideta lepo in nežno pocartat. Če se tega ne držita pa pač vstaneš in začneš pripravljat zajtrk brez cartanja.

Naša je imela podobne ideje pa je samo ena, enostavno sem jo nosila nazaj dokler ni ugotovila da nima smisla da do jutra sploh hodi k meni- decembra bo stara 3 leta.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 14:34:29   
ronja
Hm, nimam pametnega nasveta, če nič ne pomaga (ne pogovor, ne to, da gresta v svojo sobo, če ne data miru, ne nič...), edino, da se mogoče vključiš v njuno igro, se žgečkate in premetavate skup... mogoče jih boš potem manj "fasala".
Pri nas vstajamo ob 5:30, hehe, tako da verjetno nisem prava oseba za take nasveteuser posted image - je pa res, da so jutra mirna in prijazna - brez prebitih ustnic, ker sta še majhni in me ne poferderbata tako močnouser posted image . Mi se zjutraj crkljamo na omenjen način, pa se mi zdi, da se mamo fajn -res pa je, da je konec s spanjem...

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 14:34:46   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

ma uživaj, ker prehitro odrastejo...


u skakanju po glavi in razbtih ustnicahuser posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 14:37:39   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hm, nimam pametnega nasveta, če nič ne pomaga (ne pogovor, ne to, da gresta v svojo sobo, če ne data miru, ne nič...), edino, da se mogoče vključiš v njuno igro, se žgečkate in premetavate skup... mogoče jih boš potem manj "fasala".
Pri nas vstajamo ob 5:30, hehe, tako da verjetno nisem prava oseba za take nasveteuser posted image - je pa res, da so jutra mirna in prijazna - brez prebitih ustnic, ker sta še majhni in me ne poferderbata tako močnouser posted image . Mi se zjutraj crkljamo na omenjen način, pa se mi zdi, da se mamo fajn -res pa je, da je konec s spanjem...



Ronja, saj toi mi je škoda, ker je res igra najprej, ampak ta mali je močan, pa kr pržge, pa temo imamo v spalnici, pa potem ko klati, me res velikokrat na ustnico, nazanje ta ponedeljek, nato še v torek sem eno fajn fasala, videti je potem, kot da me dedc vsako noč garba,.... Preveč se razživita...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 14:42:26   
ronja
Moji nasveti so bolj praktične narave:
- prižgi luč
- umakni razne težke in ostre predmete (vključno s trdovezanimi knjigami, beri v postejli samo še revije - če te s tistim poči, sodelavci ne bojo vedeliuser posted image )
- ko vidiš, da igra postaja divja, ga /ju malo ustavi. Da se boste še igrali, če bo nežno (pokažeš, kako) oz. da je konec, če ne bo nežno.

PS: koliko sta pa stara?

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 17:15:08   
Splišni
Lahko z unimi feromoni v spreju mal pošpricaš po zraku. Saj menda je čisto naravno.

Zdaj psa omiri, za ljudi pa ne vem ... a ne bi bilo fajn? Unadva se tepeta, kričita, skačeta, mama Huanita pa samo Pssss in že angelčka sladko spita,.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 17:49:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

- ta mala dva ponoči prijadrata k nama v posteljo, kar posledično pomeni, da kot osrednja oseba, okoli katere se vsi gnetejo v postelji,


To je cena slave, najomilnija osoba u krevetu user posted image user posted image .

Ma jaz znorim tkole, ker full rada spim. Ne vem, ali je otrok sam po sebi kar ok, ali pa v takih primerih gledam kot ris in bolje, da me ne dira.

Ob boljsih vikendih je zdaj slo tako dalec, da niti vode ne pusti potegniti v Wc-ju, da me ne bi zbudila user posted image user posted image

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtoriteta.com
2.10.2009 22:55:21   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Lahko z unimi feromoni v spreju mal pošpricaš po zraku. Saj menda je čisto naravno.

Zdaj psa omiri, za ljudi pa ne vem ... a ne bi bilo fajn? Unadva se tepeta, kričita, skačeta, mama Huanita pa samo Pssss in že angelčka sladko spita,.



Spliš, ne zezaj, saj veš, da sem že skoraj uspavalne tablete jemala...user posted image
Ronja, pravkar 5 in 2m nazaj 3... Pestro...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtoriteta.com
4.10.2009 13:43:55   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Shorty RR

Ne sredi noči v vrtec, ampak zagroziš, da bosta pač morala bit celo noč v svoji postelji, ker tega ne boš več prenašala. Takoj ko ugotoviš, da sta prišla primeš in pospremiš nazaj. Ko je pa jutro pa se lahko prideta lepo in nežno pocartat. Če se tega ne držita pa pač vstaneš in začneš pripravljat zajtrk brez cartanja.

Naša je imela podobne ideje pa je samo ena, enostavno sem jo nosila nazaj dokler ni ugotovila da nima smisla da do jutra sploh hodi k meni- decembra bo stara 3 leta.



Podpis. Jaz našo pustim, dokler sodeluje - počiva ali spi, ker postelja je za to. Če pa noče, OK, ampak potem ne bo pri nama. Se gre igrat ali pa v svojo sobo. Je pa res, da ponoči ne hodi v spalnico, samo popoldne med počitkom, pa še to redko.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtoriteta.com
4.10.2009 21:15:49   
zinkazi
Kadar otrok moti spanje staršev, je otroka treba tako dolgo voziti nazaj v njegovo posteljo, da spi v njej. Zjutraj je lahko crklanje, ko pa se prične prerivanje in podobno, pa to prekinite, tako, da vstanete.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtoriteta.com
4.10.2009 21:19:21   
rija
še dobro, da je moj zaspanček in lenobica...in ata jutranji človek....ravno ta vikend sem uživala in potegnila, moška pa sta bila že zunajuser posted image

mah, pri nas pomaga, da se stegnem po pilotu in že je mir...jaz pa dremam še kakšne pol ure...

jaz, za na socialno sem, vem....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtoriteta.com
6.10.2009 20:05:07   
Gina
Kar se tiče spanja imaš več variant.
- lahko ju vodiš nazaj, vendar jaz ko sem tak zaspanec, bi zraven znoooooreeeeela od hudega
- lahko spiš pri kraju in ne v sredini (a sem prav razumela), jaz tako spim kot angelček, četudi na 5cm prostora, samo da mi lahko noge dol visijo iz postelje vsaj na eno stranuser posted image user posted image  da imam plac, samo nisem zihr, da bi bila ti s tem zadovoljna
- lahko greš enostavno ponoči ti v posteljo od otroka spat, enostavna varianta in zihr boš imela tako mir kot prostor zase, niti na misel jima ne bo prišlo te tam iskat, oči naj se pa sam potem znajde z njima
- lahko vključiš fotra, pa naj ju on pošlje v njuno posteljo, mogoče je on bolj avtoriteta.com
- lahko si tolk huda, da ne bosta več prišla (to ti ne svetujem glih iz srca, ker meni kot otroku je bilo najlepše v postelji od staršev spat in bi jima zamerila, če me bi napodila, tako da navijam za froce v tem primeru, da se vsaj k fotru mal stisneta, če to rabita)

Kar se tiče prepirov zjutraj in divjaštva, če sem prav razumela, imaš tudi več variant:

- lahko ju pošlješ čim se ne vedeta lepo, vsakega v svojo sobo
- lahko enega pošlješ v sobo, drugega pa primeš za roke in ga pogledaš v učke in se zmeniš z njim kako in kaj, potem ponoviš postopek z drugim
- meni eden od najbolj učinkovitih načinov preusmerjanja dejavnosti je ta, da rečem otroku, da tole ni ok, kar dela (ko recimo skače, se cuka z drugim, maha po luftu in je nevarnost, da se bo začel tepst in kregat) in da tega ne dovolim ter naj mi pove, kaj drugega bo počel, da mu ne bo dolgčas (in posledično ne bo počel neumnosti), dokler se ne spomni s čim se bo igral, zabaval, ne grem proč in čakam, da tisto igračo ven vzame in se začne konkretno igrat z njo namesto tepst se z drugim, če se ne more spomnit, mora sedet tiho za mizo, dokler mi ne pove, kaj konkretno bo delal, kar bo prijazna, tiha igra
- lahko daš otroka samo narazen sedet, na stola na različnih koncih
- lahko rečeš, da se morata igrat samo za mizo, takoj pol možnih oslarij odpade
- lahko ne dovoliš otroku jest zajtrka ali nekaj počet kar bi rad, dokler se lepo ne vede
- vsakič, ko nekaj dela narobe, mu moraš razložit, kako bi tisto lahko naredil ok - otrok ne ve, kako naj reči rešuje, razložit mu moraš čisto konkretno kaj naj reče, kako naj se vede v čisto konkretni situaciji, ne samo reči: ne se tepst, grizt....ni dovolj, če rečeš ne dovolim tega pa tega
- ne dovoljuj nasilnega vedenja na nobeni ravni, čim ga otrok enkrat izsili, pa ti ne reagiraš, ga s tem nagradiš za to vedenje, lahko si tudi sitna zraven, boljše da si sitna, kot da ti potem enkrat ko vse požreš prekipi čez vse mere, niti tega ne dovoljuj, da te v postelji udari, ni opravičila za to, razen če ima samo par mesecev otrok, pa se še ne zaveda kaj počne - obzirnosti do soljudi, občutka zanje se je treba naučit

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Top poletno varstvo za otroke 2024
Napočil je čas, ko je treba poiskati in rezervirati termine za poletne počitnice. Mi smo vam pripravili izbor TOP idej z...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?