|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   riž in olje za dojenčke
19.10.2009 15:33:53   
PC Baby
Na tem forumu sem večkrat opazila ta dva pojma, ko sem pa iskala to dvoje v trgovini - nisem našla. Tudi v BC na oddelku prehrane za dojenčka niso poznali ne riža ne jedilnega olja za dojenčke.

Kaj je pravzaprav to dvoje in kje se dobi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 15:35:27   
Anonimen
??? prvič slišim. user posted image

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 16:29:45   
PC Baby
Bom probala poiskat tiste poste...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 16:47:46   
vanilla
Zakaj pa bi to dvoje sploh rabila?? Jaz uporabljam navaden riž kot za odrasle. In ko bom začela uporabljati olje bo le-to tudi navadno. To ”kao za dojenčke” je zame čista bedarija in še ena marketinška poteza, da se izkorišča mlade starše.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 17:12:17   
Hope2
Jaz kupujem olje za dojenčke. Dobiš ga v večjih merkator centrih (v supernovi) na oddelku za diete, v maxi-ju (center LJ, TR3) Za te dve štacuni vem. Je mala temna flaška, gor je narisana dojenčkova glava.
Za riž ne vem, sem mu pa sprva kupovala bio riž, zdaj je že tega kot mi

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 17:15:02   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Zakaj pa bi to dvoje sploh rabila?? Jaz uporabljam navaden riž kot za odrasle. In ko bom začela uporabljati olje bo le-to tudi navadno. To ”kao za dojenčke” je zame čista bedarija in še ena marketinška poteza, da se izkorišča mlade starše.
se popolnoma strinjam.
Jaz uporabljam navadno olivno olje in navaden riž, pa nisem videla oz. opazila da bi bilo bilo kaj narobe

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 19:06:13   
Katy78
Od začetka uporabljam navaden riž, nebrušenega, takega, kot jemo ostali. Olje pa navadno olivno ali sončnično.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 19:15:09   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Zakaj pa bi to dvoje sploh rabila?? Jaz uporabljam navaden riž kot za odrasle. In ko bom začela uporabljati olje bo le-to tudi navadno. To ”kao za dojenčke” je zame čista bedarija in še ena marketinška poteza, da se izkorišča mlade starše.

Se popolnoma strinjam - riž kot riž, bel ali pa polnovreden, olje imam olivno - hladno prešano ali pa strojno. Kakor nanese. Tudi kruh je bel, pirin, črn, s semeni, domačega ali kupljenjega. Gres in polento navadno, prav tako razne kaše.

Zdaj bo še ven prišlo, da obstaka poseben krompir za dojenčke.user posted image

Me pa prav zanima, kaj je olje za dojenčke tako posebnega?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 19:57:25   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Me pa prav zanima, kaj je olje za dojenčke tako posebnega?


Nič posebnegauser posted image

Je bolj blagega okusa in lažje prebavljivo, iz repičinega olja in olja koruznih kalčkov, pa razmerje med esincialnima maščobama omega 3 in omega 6 je 1:5. Jaz mu kupim, ker me stane isto kot malo boljše olivno olje. Torej mi je vseeno. Odrasli ljudje imajo razmerje maščob med  omega 3 in 6 saj uživajo tudi mastno hrano z omega 6 maščobami (žal odrasli zaužijejo še preveč omega 6), medtem ko dojenčki ne zaužijejo omega 6 maščob. Omega 3 maščobe brez omega 6 težko delujejo .

Jaz sem sicer začela z olivnim oljem, vendar je malega fajn matralo, nato sem po nasvetu kupila tega in je malemu bilo bolje.

Kokr koli, z otrokom ne bo čisto nič narobe, če ne bo imel razmerja, bo vseeno zdrav, vitamini ne gledajo v kateri se maščoba topi, lahko zaužije tudi margarino ali svinjsko mast. user posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 19.10.2009 20:10:52 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 20:21:04   
pokica_
A v Merkatorju je to olje samo za dobit Hope2? Al tud v Šparu al kje drugje? Jst ga bom tudi kupla, ker sem veliko prebrala o tem, da je koristno.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 20:30:58   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

A v Merkatorju je to olje samo za dobit Hope2? Al tud v Šparu al kje drugje? Jst ga bom tudi kupla, ker sem veliko prebrala o tem, da je koristno.


Ne vem za špar, ker ne hodimo tja. Najbrž imajo še kje drugje v večjih nakupovalnih centrih, ne samo v merkatorju

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 20:32:14   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Me pa prav zanima, kaj je olje za dojenčke tako posebnega?


Nič posebnegauser posted image

Je bolj blagega okusa in lažje prebavljivo, iz repičinega olja in olja koruznih kalčkov, pa razmerje med esincialnima maščobama omega 3 in omega 6 je 1:5. Jaz mu kupim, ker me stane isto kot malo boljše olivno olje. Torej mi je vseeno. Odrasli ljudje imajo razmerje maščob med  omega 3 in 6 saj uživajo tudi mastno hrano z omega 6 maščobami (žal odrasli zaužijejo še preveč omega 6), medtem ko dojenčki ne zaužijejo omega 6 maščob. Omega 3 maščobe brez omega 6 težko delujejo .

Jaz sem sicer začela z olivnim oljem, vendar je malega fajn matralo, nato sem po nasvetu kupila tega in je malemu bilo bolje.

Kokr koli, z otrokom ne bo čisto nič narobe, če ne bo imel razmerja, bo vseeno zdrav, vitamini ne gledajo v kateri se maščoba topi, lahko zaužije tudi margarino ali svinjsko mast. user posted image

Hvala za razlago. me pa zanima, kako je otroka matralo? Je imel krče?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: riž in olje za dojenčke
19.10.2009 21:38:06   
PC Baby
Hvala hope za razlago. Se mi je zdelo, da je pomembno, ker je tudi en dr. razlagal na MONu, da bi bilo treba dojenčkom dajat to posebno olje.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: riž in olje za dojenčke
20.10.2009 8:34:56   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: miapia


Hvala za razlago. me pa zanima, kako je otroka matralo? Je imel krče?



Niso to glih bili kot krči ki jih je imel prve mesece in potem še ob uvedbi GH, je pa bilo podobno. Najbrž ga je bolelo,zvijalo. Dobil je tudi drisko, ki je bila lepljiva in mal zelenkasta. Zjutraj oz dopoldan je kakec bil normalen in tudi počutje, po kosilu (po ollju) pa se je začelo. 3 dni je bilo tako, nato sem ukinila olivno olje za 2 dni, je bilo ok, pa še enkrat probala za 1 dan in spet isto. Nato sem presedlala na tole dojenčkovo olje.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
20.10.2009 20:22:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: riž in olje za dojenčke
20.10.2009 20:36:32   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: miapia


Hvala za razlago. me pa zanima, kako je otroka matralo? Je imel krče?



Niso to glih bili kot krči ki jih je imel prve mesece in potem še ob uvedbi GH, je pa bilo podobno. Najbrž ga je bolelo,zvijalo. Dobil je tudi drisko, ki je bila lepljiva in mal zelenkasta. Zjutraj oz dopoldan je kakec bil normalen in tudi počutje, po kosilu (po ollju) pa se je začelo. 3 dni je bilo tako, nato sem ukinila olivno olje za 2 dni, je bilo ok, pa še enkrat probala za 1 dan in spet isto. Nato sem presedlala na tole dojenčkovo olje.

Ja, mi nimamo teh težav, zato tudi človek ne išče drugih zadev.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: riž in olje za dojenčke
20.10.2009 20:54:55   
PC Baby
Kupila danes v Mercator centru :-)
Pred mano je bila ravno še ena mamica z dojenčkom, ki ga je ful pohvalila in je rekla, da je zdaj veliko boljše, ko je začela tega uporabljat namesto navadnega olivnega. Nisem je pa vprašala kaj je boljše, ker je šibala naprej.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
20.10.2009 21:06:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: riž in olje za dojenčke
20.10.2009 21:08:26   
sonček33
Niia a pol repičino olje ni ok?

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: riž in olje za dojenčke
20.10.2009 21:18:38   
kaya2007
mi smo v italiji kupovali otroško olje (ima še dodane neke vitamine) in otroški riž (je bil manjši, kar je bilo nam super, ker tamala ni ravno jedec user posted image )..je pa nam pediater rekel, da do 1 leta niti ni treba dodajati maščob, ampak to itak vsak zagovarja svoje.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
24.10.2009 0:00:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: riž in olje za dojenčke
24.10.2009 8:29:14   
kaya2007
ampak ima olivno bolj taprave maščobe

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: riž in olje za dojenčke
29.10.2009 11:59:47   
PC Baby
No, imamo otroški riž (iz Italije) pa me zanima ali ga je treba vseeno pretlačit/zmiksat ali ga lahko 6 mesečnik kar celega "zmelje"?

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: riž in olje za dojenčke
29.10.2009 13:06:48   
PC Baby
Sem že ugotovila. super se razkuha in je ravno pravšnji ne da bi ga pretačila.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?