|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:26:29   
Barbela
Živjo!

Imam eno vprašanje glede klopov. :zmeden:
Mož je imel v petek klopa, in sicer živalskega. Lepo sva ga odstranila z oljem in potem si je mazal bulico z Fenistil gelom. Še vedno pa mu rdečica, srbenje in bula (2x2cm) ne izginejo. Ali je to normalno, ali bi se moral iti pokazat k zdravniku?
Hvala za vaše nasvete in odgovore.

Lp, Barbara
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:28:56   
buča
Kar naj gre k Dr.S tem se ni za zezat;)

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:34:40   
Anonimen
pa si sigurna, da sta odstranila celga klopa, da ni glava ostala v koži? za drugič pa: klopa se ne maže z ničemer, ker šele takrat spusti strup v kožo, pač ga previdno zasukaš in potegneš ven - najbolje s pinceto za odstranjevanje klopov. Če je tako, kot praviš, bi šla na tvojem mestu pokazat zdravniku, da preveri, če je ves zunaj.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:37:40   
Barbela
Ja, klop je šel ven. Ko sva ga namazala sva ga sukala v nasprotni smeri urinega kazalca in je po manj ko minuti odpadel. Kot pa sem že napisala, gre za živalskega klopa (tistega grdega , velikega z rdečo-rjavo ritjo), ki ga imajo navadno psi in mačke.

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:40:04   
Anonimen
Kadarkoli imam jaz klopa, mi rdečica ne zgine sigurno kakšen teden, s tem da počasi pojenjuje. Upam, da vaju s tem kaj potolažim. Če pa sta v dvomih, pa le k zdravniku.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
13.6.2005 12:53:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:53:42   
Anonimen
Ja, pa kaj je zdaj, so različni "živalski" in "človeški" klopi ali ne?

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:57:29   
baguSka
Ja eni so taki peščeni, eni so rjavi.. Jst do zdej nism vedla da je razlika med živalskimi in človeškimi. Zame je klop klop. Razn če se v spolu razlikujejo :zmeden:

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 12:58:26   
Anonimen
Po moje ne :zmeden: In če je šel ven, kot pravi, Meta, bo rdečica počasi splahnela. Če pa se kje po telesu pojavi rdeč flek, potem pa k zdravniku.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:01:24   
Pia73
Ja, živalski so drugačni in gredo med lase. Naš tamal ga je imel. Sem bila tudi jaz cela solzna, ko sem mu ga ven vlekla. Si predstavljate; z lasmi vred. Pa se je dobro končalo.

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:02:06   
Pia73
Aja, nismo šli k zdravniku, normalno, da je potem še nekaj časa rdečica.

Bolerioza se pokaže kasneje.

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:03:09   
Barbela
Ja, v bistvu naša psička ima vedno ene in iste klope (čist take kot ga je imel mož). Jst pa sem do zdaj imela klopa le 1x in to tistega navadnega črnega.

al bina, a če se kjer koli drugje na telesu še pojavi kak rdeč flek potem gre za tisto bolezen?

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:10:35   
Anonimen
Če se še kje drugje na telesu pojavi flek, potem je bolezen že napredovala in sicer se je bakterija po krvi že prenesla v telo. Takrat je potrebna hospitalizacija, preiskave za meningitis (puncija možganske tekočine iz hrbtenice) in intravenozno zdravljenje z antibiotikom (v žilo), 14 dni.
Ukrepati je potrebno že pred tem. Dobro je potrebno opazovati mesto vboda in če se znotraj te rdečine pojavi še bel flek oziroma se na zunanjem delu kolobarja pojavi strogo zarisana črta, potem je to to. In takrat hitro k dravniku. Če še ni dveh ali več flekov, dajo samo antibiotik v tabletah.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:11:59   
Barbela
Splišni najlepša hvala. Zdej veva kaj in kako opazovati.

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:15:26   
Anonimen
Splišni, od prijateljice triletniku se je nekje po 14 dneh, odkar je imel klopa pod kolenom, pojavil ta rdeč flek za ušesom :zmeden: Kar pomeni, da bolezen že napredovala :zmeden2: Je pa res, da je imel od ugriza klopa pa nadaljnih 10 dni antibiotik, (zaradi možnosti tuberkuloze) ko ga je prenehal jemati, se je po treh dneh pojavil ta flek. A je potem možno, da mu je ta antibiotik, ki ga je že jemal, zaustavil, da ni vse skupaj prej izbruhnilo? No, zdaj ima torej že drugo dozo antibiotika - dvojno konjsko dozo Sumameda, je pa doma in ne v bolnici.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:18:27   
Anonimen
Takole piše npr. na strani Zdravstvenega doma Žalec:

Piki klopov in borelioza

Pred odhodom v gozd se oblecimo v dolge rokave, zaščitimo se s sredstvom za odganjanje mrčesa. Če nas piči klop ga namažimo z oljem ali kremo, počakajmo dovolj časa in ga z vrtečimi gibi počasi izvlecimo. Rdečina, ki nastane v nekaj urah ali v prvih dneh po piku ni znak borelioze ampak je lokalna vnetna reakcija. Če nastane okoli mesta vboda po 2 do 3 tednih koncentrična rdečina, ki se širi, pa obiščimo zdravnika.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:20:16   
Anonimen
Pa še ena izvrstna stran (s fotografijam):

http://www.drustvo-dsg.si/slo/oglejte_si/lymska_borelioza.htm

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:26:11   
Anonimen
Al bina, najbrž ne deluje proti bakteriji borelije vsak antiotik, ne vem, sklepam. Je pa tudi odvisno od lečečega zdravnika, ali bo otroka poslal na infekcijsko, in od tistega dravnika, ki ga bo tam pregledal, ali ga bo obdržal na zdravljenju.
Nas je takrat, ko je Tibor imel borelijo in sem jaz videla samo en flek, naša pediatrinja poslala na infekcijsko samo zaradi tega, da bi mu tam predpisali antibiotik, ker je bil star šele dobro leto. In tam je ob pregledu zdravnica odkrila še en flekec na stegnu (prvotni je bil na licu, klop za za uhljem) ter naju hospitalizirala. Ko pa je prišla v sobo spet tretja zdravnica, je rekla, da bi naju ona poslala kar domov in da zaradi enega klopa ona že ne bi take panike delala. Ampak ker je nato videla, da je na sprejemnem listu bilo zapisano, da ima deček dva "fleka", je rekla, da sedaj pač ne more nič več storiti in sva v bolnišnici ostala.
Tako da je veliko odvisno od zdravnikov. Saj takrat je bilo grozno, ampak sem vseeno bolj zadovoljna, da sva dala "ornk" zdravljenje skozi, kot da bi bile pozneje kakšne posledice.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:27:11   
neja
Živalskih in človešlih klopov ni.......so pač samo klopi, le da so tisti rjavi pogosteje na psih in mačkah, kot na človeku, saj jih je več in psi radi hodijo po grmovjih in visoki travi.

Naša dva cuckota dobita vse vrste klopov od rjavih, do črnih, rdečih..........blajk, ogabno, ampak kaj češ, te nadloge je vedno več.

Pač je treba opazovat mesto ugriza in nasploh kožo po vsem telesu, ker za boreliozo ni nujno, da bo rdeč kolobar pri ugrizu, ampak nekje čisto drugje. Moja Neja je imela klopa na nogi, čez 5 dni pa je dobila rdečo uho in pediatrinja je takoj vprašala, če je imela klopa in seveda je dobila boreliozo. Dobila je antibiotike in sedaj je ok.

LP:)

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:30:30   
neja
A ni Sumamed antibiotik za več bolezni? Moja Neja je dobila Azibiot, ki je antibiotik namenjen samo za boreliozo in nič drugega. Je pa v prašku in pakiran posebaj v vrečkah in ga moraš mešat sam. Je pa ogaben ko sto hudičov, tako da je še problem to spravit v otroka.

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:50:56   
Anonimen
Nisem vedela, da se rdečica lahko pojavi tudi drugje, ne samo tam, kjer je bil ugriz oz. pik.

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:53:38   
Anonimen
Meni ni bilo tako razloženo na infekcijski in tudi na tisti strani o boreliji ne piše tako.
Piše pa na obeh straneh z interneta, da klopa zato, da ga laže izvlečemo, namažemo z oljem oz. alkoholom (pa tudi s slino lahko).

(odgovor članu Barbela)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:54:16   
neja
Tudi jaz nisem tega vedela in če samo pomislim, da sploh nisem mislila iti k zdravniku zaradi rdečega ušesa, me je kar groza. Ampak mala je potem govorila, da jo uhica boli in sem rekla, da pa grem pogledat, mogoče pa je kaj vneto. In hvalabogu, da sem šla, ker bi se lahko vse končalo z moro. prokleti hudiči mali, nagravžni:grrr::grrr::grrr::grrr::grrr::grrr:

LP:)

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:56:59   
neja
Evo, tukaj je še ena stran o klopih (hudiča, samo je ne vem aktivirat)

http://www.zzv-ce.si/dobro_je_vedeti/klopi.php

LP

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Reakcije po piku klopa
13.6.2005 13:57:26   
neja
Aha, saj je šlo :):bravo:

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?