|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Elevit - vitamin A predoziranje
31.10.2009 23:25:04   
ZoyaEva
Pozdravljene,

zanimajo me vaše izkušnje z jemanjem Elevita v prvem tromesečju. Ali ste poleg jemanja teh multivitaminov jedle tudi več hrane(mlečni izdelki, ribe), ki vsebuje vitamin A,  pa je bilo z plodom vse ok?

Meni jih je namreč priporočila farmacevtka , a ni omenila, da obstaja možnost predoziranja z vitaminom A. Dr. Pušenjak sicer pravi, da bi se težko predozirali z našo vsakdanjo prehrano.   Vseeno pa sem zasledila , da na primer v Avstraliji , te tablete ne vsebujejo vitamina A.

Sama sem namreč povečala vnos mlečnih izdelkov, rib in jajc odkar sem noseča. Ker imam suho kožo, slabosti kadar jem mlečne izdelke in izpadajo mi lasje, sem posumila na predoziranje z vitaminom A. Seveda sem se full prestrašila. Elevit jem že od začetka. Noseča sem 11 tednov.

Vaše izkušnje in tolažba bi mi prav prišla. Hvala.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
31.10.2009 23:32:02   
Najaa
Mislim, da ima Pušenjak prav.user posted image
Tudi jaz sem jemala elevit, ampak sem jih hitro nehala, ker mi je bilo po njih slabo.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
31.10.2009 23:36:28   
Dali*
Meni je pa super ustrezal. 

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 1:00:18   
juniorka
Mislim, da ne bo nic narobe, ne sekiraj se.
Tukaj nobeni vitamini za nosecnicene vsebujejo vitamina A, probaj Pregnacare al kaj podobnega!

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 8:06:21   
Zala01
Nič ne bo narobe, brez skrbi. Poskusi malo zmanjšati vnos mlečnih izdelkov, če ti je slabo. Jaz sem rabila v 1. tromesečju kar 2 tedna, da sem posumila, da so mlečni izdelki tisti, ki mi povzročajo slabost. Pol sem jih skoraj skenslala in je bilo takoj boljš. Elevit pa pijem že celo nosečnost in je super že zaradi železa.

Aja, od drugega tromesečja naprej mlečne izdelke normalno konzumiramuser posted image .


< Sporočilo je popravil Zala01 -- 1.11.2009 8:07:50 >


_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 9:55:10   
Felicita
kot prvo, zaradi mleka in mlečnih izdelkov naj te ne skrbi, ker ne vsebujejo omembe vredne količine vitamina A (npr 1dcl mleka vsebuje 28mikrogramov vitamina a; pa maslo ga vsebuje cca 700 mikrogramov/100g... pa pomisli kokrat poješ 100g surovega masla v enem dnevu). kot drugo, priporočena doza vitamina A za nosečnice je med 750 in 800 mikrogrami/dan, medtem ko je zgornja meja 3000 mirkogramov/dan, kar je več kot 3x razlika in po mojem mnenju se zlooooooooo težko predoziraš, tudi če ješ nadomestke. tko da zaenkrat poskusi mal zmanjšat mlečne izdelke, ker lahko to povzroča slabosti...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 10:44:52   
Jada82
Ja, kar brez skrbi, jaz sem jedla Elevit celo prvo trimesečje in sem se super počutila, nobenih slabosti, nič, mlečne izdelke pa itak ves čas jem na veliko ... tako da, predozirati se pomoje ne moreš .... kar brez skrbi. Če ti ustrezajo, jih jej, ker jih v lekarni vedno priporočajo. MIslim pa, da je ta vitamin v tabletah nekako drugače zgrajen, kot tisti v sadju, hrani .. nekaj takega sem prebrala na Pušenjakovem forumu enkrat ... tako da res, brez skrbi!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 11:07:11   
ZoyaEva
Punce hvala vam za odgovore. Ste me kar malo potolažile. Čeprav sem še vedno prav ogorčena nad tem, da farmacevti zelo svetujejo te tablete, ne da bi opozorili na to.  Sicer piše v navodilih, a nisi pozoren na to. Pač sklepaš, da je proizvajalec lahko predvidel, da se bo nosečnica veliko prehranjevala z različnim sadjem , zelenjavo in tudi mlečnimi izdelki, ker je to tudi priporočena hrana za nas. Vnos mlečnih izdelkov, rib, jajc pa sem povečala, ker mi je tako svetovala g, saj sem vegeterjanka. prej sem večinoma pila sojino mleko, malokrat jedla ribe, jajc pa skorajda ne.  Zdaj pa sem se vsakodnevno trudila vnesti tudi živalske beljakovine. Celo domače mleko sem si naročila.

Felicita, mogoče še veš koliko vitamina A je v jajčnem rumenjaku?  V tabletah je 1080 mikorgramov vitamina A, torej je že čez mejo priporočljivega.

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 11:17:46   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ZoyaEva

Sicer piše v navodilih, a nisi pozoren na to. Pač sklepaš, da je proizvajalec lahko predvidel, da se bo nosečnica veliko prehranjevala z različnim sadjem , zelenjavo in tudi mlečnimi izdelki, ker je to tudi priporočena hrana za nas.

Felicita, mogoče še veš koliko vitamina A je v jajčnem rumenjaku?  V tabletah je 1080 mikorgramov vitamina A, torej je že čez mejo priporočljivega.



kot prvo - navodila VEDNO, ampak res VEDNO preberi, preden poješ prvo tableto. tut če je samo lekadol. ker ko ti poješ tableto je pričakovano da si prej prebral navodila - v navodilih pa piše sve in svašta, ker se tako proizvajalci 'zavarujejo'. na branje navodil zdravil bi se mogu navadit vsak, pa tut če poje samo en lekdol na leto.

drugo, eno veliko celo jajce vsebuje nekje 70 mikrogramov vitamina A oz. njegovega ekvivalenta (torej nečesa, iz česar telo naredi potem A vitamin) je pa to tko čez palec ocenjeno, morš vedt da je jajce le naravna zadeva in sestava seveda lahko precej niha; veliko je odvisno tut npr od prehrane kure itd.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 11:25:56   
ZoyaEva
Felicita hvala. Ti jemleš Elevit ? Ponavadi vedno preberem navodila. Ponavadi tudi 'fašem' veliko stranskih učinkov. Če ne bi prebrala jih ne bi :). Drgač pa tudi nisem pristaš umetnih dodatkov, a sem se v nosečnosti odločila zaradi folne kisline in železa (slednje vegeterjankam velikokrat primankuje v nosečnosti).  

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 12:04:47   
endrina
No jaz pa moram povedat, da mi je bilo po Elevit tabletah slabo, pa sem to sprva pripisovala začetni nosečniški slabosti, pol ko pa sem jih nehala jemati, pa sem se počutila 100x bolje. Pri moji kolegici je bilo isto. Obe sva prešaltali na Tifol pa je bla občutna razlika v počutju.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 16:41:56   
soncnica 3
S samo prehrano se verjetno nosečnica le ne predozira, je pa meni sestra pri G odsvatovala kakšne multivitaminske tablete, ker bi tako dobila preveč A-vitamina, ki pa lahko povzroči splav.

Jaz raje ne reskiram. Jemljem pa Centarmed mami, ki pa ne vsebuje A-vitamina.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 17:06:01   
Hope2
Jaz tudi raje jemala centramed mami, ziher je ziheruser posted image

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
1.11.2009 18:54:08   
ZoyaEva
Jaz žal nisem bila dovolj previdna user posted image . Če bi vedela. Upam, da do zdaj nisem naredila kakšne škode moji pikici. Sem jih pa včeraj vrgla stran in grem jutri po Centamed mami. 

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Elevit - vitamin A predoziranje
2.11.2009 9:21:51   
charlyka
tudi jaz sem vegetarijanka in jemljem centra med mami na priporočilo svoje G

lp

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?