|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
17.12.2009 10:44:37   
Zoja Lara
Tweety kak si se odločla glede osebnega zdravnika? Je kaj frei v Bistrci? Jaz bi si tud mogla menjat.

(odgovor članu bušika2010)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
18.12.2009 7:38:38   
Zoja Lara
Dobro jutro user posted image

Danes pa nisem mogla spat že od 4ih naprej, tak, da že od 6ih strašim po stanovanju.

Zaj pa grem počasi maso skup naret za medenjake. Jih je kera že delala?

Piše, da sestavine skup zmešaš pol pa more testo čez noč počivat, tak, da jih bom pol proti večeru dala pečt.

Vam javim kak so ratali user posted image


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
19.12.2009 12:20:07   
pattaya
Sporočam vam, da je tweety83 danes ob 9:35 rodila punčko Niko veliko 47 cm in težko 2560g.

Čestitam mladi družinici in veliko crtlanja za praznike. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
19.12.2009 14:20:41   
bušika2010
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tweety83 čestitke!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image

Mala je malo pohitela, saj je imela rok komaj 17.1. Pattaya a veš kaj več podrobnosti?
Zunaj so snežni meteži, boga revčka sta v takem vozila v porodnišnico?? user posted image

Čestitke še enkrat Tweety83 in njenemu, mali Niki pa ogromno zdravja!!


(odgovor članu pattaya)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
19.12.2009 16:39:46   
pattaya
Napisala mi je, da je imela ob dveh ponoči rjav krvav izcedek, pa se je šla pokazat v porodnišnico. Pregledala jo je zdravnica in ugotovila da je odprta za tri prste. Ob 7 so ji predrli mehur in ob 9:35 je bilo vsega konec. Ima dva šiva, tamala pa bo do večera v topli posteljici pol jo pa dobi k sebi. Do večera pa si bo lahko odpočila.

(odgovor članu bušika2010)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
19.12.2009 16:45:39   
bušika2010
Super, da je vse vredu z njo in user posted image .

Pozdravi jo če se boš kaj slišala z njo!


(odgovor članu pattaya)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
20.12.2009 11:56:11   
ela24
Čestitke Twety!  K sreči je imela hiter porod, kot si ga lahko vse želimo. Zdaj se bo zgleda začelo pri Slovensko Bistriških nosečkahuser posted image  No, upam, da še jaz ne bom prehitro na vrsti...
Imamo pa pravo zimsko idilo, čeprav jaz jo bolj čez okno opazujem. Tako me mika, da bi šla v mesto pa na sprehod ko je vse razsvetljeno, jaz pa moram ležatuser posted image  Ma bomo pa drugo leto v troje hodli. To še bo le veselje, ko bo videl vse te lučkeuser posted image user posted image

(odgovor članu bušika2010)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
20.12.2009 13:20:41   
Nikita_
Čestitke tweetyuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ji je Božiček predčasno dostavil darilouser posted image user posted image

Zdaj pa se je res začelo zares...
saj verjetno bom jaz naslednja user posted image

Upam, da se mamica in mala Nika dobro počutita. Zdaj se že veselo cartata, si kar predstavljam user posted image

Jaz pa sem od včeraj tudi v bolnici user posted image
Spet sem dobla vnetje, zaenkrat še ne vejo če se je razširilo tudi na ledvice tako kot pred 3 meseci.
Me je nenormalno peklo, ko sem šla lulat, pa sem rekla, da ne bom odlašala tako kot prvič in sem se šla raje takoj pokazat v porodnišnico. Pa so me kar noter zadržali user posted image
Upam, da me pred prazniki spustijo domov, čeprav napovedi niso glih obetavneuser posted image
Je rekla zdravnica, da je zdaj proti koncu nosečnosti še bolj nevarno user posted image
Sem pa vsaj vidla svojo bebiko in res so mi naredili temeljiti pregled, vaginalno, uz...vse kar je možno.
In je vse super, bebi lepo raste in je baje nenormalno živahna
Maternični vrat zaprt, plodovnice dovolj, v glavnem zaenkrat še nič ne kaže, da bi se user posted image mudilo na svetuser posted image
Imela sem že dva ctg-ja in ko so mi ga delali mi je tiste sonde kar prestavljalo, tak je mala migalauser posted image

Pa v kakem metežu sma se včeraj vozla v bolnico. Jaooo, kak je snežilo...pravi zameti so bli na avtocesti.
Danes ponoči pa je blo tu v mb baje -19 stopinjuser posted image

Nič, grem zdaj malo zadremat, ker tu v bolnici tak nimam kaj pametnega za počet user posted image

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
20.12.2009 13:55:03   
bušika2010
Nikita!!! Drži se!!!

Držim pesti zate in za tvojo malo pupo v trebuhu! Ti samo počivaj, pa misli pozitivno pa boš vidla da bo vse vredu!! Zunaj je mraz, da ti zmrznejo lička pa vse kar ni zadekano, tak da je čist ok, če boš gledla vso to zimsko idilo čez okno in naj se ti nea lušta pohajkovanja okoli. Upam, da boš čimprej okej, in da boš pred božičem že doma, oziroma, da tudi tebe letos božiček obdari z najlepšim darilom user posted image

Lepo ajčkaj pa pridi še kaj na forum, če ne drugače maš pa itak še mojo številko, pa napisi kak sms!

user posted image user posted image



(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
20.12.2009 14:01:19   
Nikita_
Hvala bušikauser posted image

(odgovor članu bušika2010)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
20.12.2009 18:44:07   
Zoja Lara
Tweety iskrene čestitke user posted image Tebi in tvoji punčki želim vse dobro user posted image

Joj, sploh se ne zavedam, da je že skoraj decembra konec, pol pa je že januar. Joj, joj, kak blizu je že porod. Se še morem bolj psihično pripravit.

Nikita tebi pa želim čim prejšnje okrevanje pa čim prej pridi domov.


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
20.12.2009 20:00:32   
ela24
Nikita, naj ti čimprej mine. Vem, da res ni prijetno tam. Sploh postelje in hranauser posted image
Zanima pa me, kako si si zrihtala internet? Ker jaz sem bla not in ga nism imela, pa itak se mi obeta, da bom verjetno mogla it, tak da to bi mi malo olajšalo vse skupaj...

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
21.12.2009 16:34:11   
Nikita_
Hvala vsem za vzpodbudne besede user posted image
Ampak zgleda, da bom praznike kar tu preživela...
antibiotiki,ki so mi jih predpisali ne učinkujejo, zdaj pa morem 3 dni čakat na izvide Sanforda, da ugotovijo katera bakterija je povzročila vnetje in šele potem me lahko začnejo zdravit user posted image
Tako da traja in traja vse skupaj...
Pa ravno zdaj sem mogla to fasat pred prazniki...pa božični prazniki so mi najlepši od vseh in mi največ pomenijo, pol pa tole doživim user posted image
Pa ne bom več jamrala, treba bit optimist, a ne user posted image

Ela jaz sem si prinesla prenosni računalnik v bolnico in tisti brezžiči internetni usb ključek od si.mobila.
Pa super dela. Brez tega bi že tak bla v depresiji od tega suhega lufta in neudobne postle. Tu tak kurijo, kot da si v savni, če pa okno odprem in luftam te pa cimra že jamra user posted image
Mislim, not pa enih 25 stopinj...kriza! Saj sem rekla mojmu naj mi kopalke sem prineseuser posted image

A katera kaj ve kako se počutita mlada mamica in Nika? Če bo katera mela kaj novic naj sporoči, da bomo na tekočem.

Nič punce, lepo se mejte, pa čvekajte kaj, da bom mela kaj za brat user posted image

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
21.12.2009 22:52:59   
ela24
Nikita, tu si na perinatologiji v Mb, a ne? Ma, ko sm bla jaz prvič sm tak bla sama in sm luftalauser posted image  Zdaj drugič, pa smo imele skozi eno okno na "obrliht" odprtouser posted image  Saj ne moreš drugače dihat, pa ful slab zrak je. Da ne govorimo o hrani. Božica! Upam, da boš čimprej doma. Katerega zdravnika pa imaš?
Kaj ta internet je draga varianta?

(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
22.12.2009 12:30:02   
Nikita_
Dan punceuser posted image
Jaz še kar v bolnici..ja tak kot si rekla ela, na perinatologiji. Še vedno je vroče, čeprav za vsako ko cimra gre na wc al pa kam ven iz sobe jaz vsa okna ofnem na stežaj, pa pol radiatorjev zaprem...tak da se vsaj nekaj časa da dihatuser posted image Ne vem kak eni zdržijo v taki vročini, pa da jim je celo fajn user posted image

Danes sem imela še en vaginalni pregled materničnega vratu, pa mi je tam rekla zdravnica, da ne verjame, da bom dočakala porodni termin, da naj se kar pripravim čez kakih 14 dni, da bo pupa tu. Baje je maternični vrat že ful zmehčan in pripravljen na porod, je pa zaenkrat še zaprt.

Jutri pa pridejo tisti glavni izvidi Sanforda in potem se bojo odločli kako in kaj. Sobna zdravnica pa je Tončka Završnik.
Bomo vidli kak bo. Sicer pa glavno, da pridema do 37. tedna, pol pa tak ni nobene panike če rodimuser posted image
Držite pesti za naju dveuser posted image

Ela ta internetni ključek mam jaz od mojega lubija. Stane 20€na mesec, lahko pa neomejeno brskaš. Se pa zavežeš za 2 leti pri si.mobilu.
Je pa tako,da je ponekod slab signal, recimo pri nas v poljčanah ga sploh ne morš uporabljat, ker je prepočasen. V Bistrici kr dobro vleče, tu v Mariboru pa sploh super.
Je pa fajn, ker je prenosna zadeva za take nepredvidljive situacije, ko kam greš, tak ko jaz zaj user posted image

Torej, še malo pa gremo v Rimuser posted image

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
22.12.2009 12:43:11   
ela24
Uh Nikita ti si že pa zelo blizuuser posted image  Saj če veš, da bo to tako hitro minilo, pol že nekak potrpiš tisti čas v bolnici. Tudi jaz sem imela Završnikovo prvič, bla sem pa v sobi 6.
Držim pesti, da čim dlje zdržita. Pupa bo? Saj že po 34 tednu baje ni več nekaj nevarno, tako, da ne skrbi. Mogoče bo pa silvestrska?user posted image
Uh jaz upam, da boma midva prigurala tako daleč, da ne bo prej kako presenečenje.
Aha, to ima tako dolgo pogodbo. Ker meni je moj prineso prenosnega, ampak jaz imam doma kabelski internet in bi mi blo brezveze za neki krajši čas tolko plačevat.
Drži se!

(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
22.12.2009 13:02:47   
Zoja Lara
Pozdravljene pupe user posted image

Zaj pa nam bo pobralo sneg. Pa kaj, glavno, da smo me OK user posted image

Nikita drži se v bolnici, res ti ne zavidam tvojega položaja, ampak misli na to, da je to najboljše za tvojo pikico in tebe in da jo boš kmalu držala v naročju user posted image Kak pa je z obiski v Mb? So kaj omejeni?

Kaj pa kaj ostale počnete? Se na vlko pripravljate na praznike? Eh, jaz sem zadnič zanič medenjake spekla in študiram, da bi še eno rundo naredla pa, da bo ta bolj ratala- mogoče ju3 user posted image

Drugače pa sem danes eno rundo cotik oprala za najina pikeca, da si jih lepo zložim v omaro in da vidim, če še kaj manjka. Opreme pa še zaj nimam. Upam, da mi jo bojo pri recinkotu poslali čim prej. No, še prej jo je treba naročit- pa če se moj tak deva, to mu je zadnja skrb na svetu. Zaj so kao najprej na vrsti božična darila user posted image

Pišite kaj in sporočite kaj se z vami dogaja?


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
22.12.2009 13:28:31   
pattaya
Jaz sem e slišala s tweety včeraj dopoldan in je rekla da je mala še kar v topli posteljici in komaj čaka da jo dobi k sebi.

Je pa v nedeljo rodila njena kolegica, tako da sta skupaj v sobi in lahko klepetata in si krajšata čas.

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
22.12.2009 17:36:04   
Nikita_
Ela24 jaz sem tudi v sobi 6. Mogoče sem celo na isti postli kot tiuser posted image
Zakaj si pa bla v bolnici? Kak se ti je pa zdela Završnikova?

ZojaLara obiski so kao omejeni samo na partnerje. Sicer pri meni je danes bla tudi mama, pa ni nihče sploh opazil, pa tudi se mi zdi, da ne bi komplicirale sestre, vsaj tu v 1. nadstropju, kjer so rizične nosečnice.

Kolegica,ki je pa prejšnji teden rodila pa je rekla, da v 2. nadstropju, kjer so mamice z dojenčki se strogo držijo tega, da lahko pride samo partner in še to samo v času uradnih obiskov. Zdaj pa ne vem...
Še malo, pa ti bom lahko poročala iz prve rokeuser posted image

Tak, zaj bo pa vizita pol pa počasi večerja, mi že neki kruli po želodcu.
Sem se pa zdaj že aklimatizirala in ni več tako hudo....vse za malo bebicouser posted image
Mi je pa zdravnica včeraj z uz delala meritve bebija, pa mi je navagala malo na 2900g. Ob sprejemu v soboto pa ena druga zdravnica 2500guser posted image Tak da zdaj res ne vem kolk je kaj velika naša pupa. Ampak 2900 g se mi zdi skoro malo tu mač, sploh glede na to, da je moj buši med manjšimi.
Kolk mate kaj ostale obseg bušija? Jaz sem si merla prej ko sem šla v bolnico in sem mela 95 cm. Večina ko se pogovarjamo majo pa v teh tednih že preko 100, tak da res ne vem če so mi prav povedli težo.
No še malo, pa se bom prepričala v živouser posted image

Lepo bodite v teh predprazničnih dnevih. Pa kaki božični piškotek pojejte namesto mene user posted image


(odgovor članu pattaya)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
22.12.2009 23:47:00   
ela24
Nikita, možno pa da res. Jaz sem bila na tej prvi ob omarahuser posted image  Drugače pa mi je bla ta soba kar simpatična prroti drugim, mislim da je malo večjauser posted image  Simpatičnauser posted image  Ah to je malo pretiranouser posted image

Joj najbolj se mi smiliš zaradi hrane, meni je bilo tam vse več ali manj ogabnouser posted image  Ampak kaj češ itak poješ zaradi otročka marsikaj, če že zaradi sebe ne bi.

Završnikova? Kaj pa vemuser posted image  Sem slišala večkrat da ima tako neoseben odnos, kar se mi zdi malo res. Ampak zadnji dan pa si je celo vzela par minut in mi razložila kako in kaj. Ta drugi ki sem ga imela, ne vem točno kak se piše, točno soba preko te (mislim da 5) si je dosti več časa vzel. Pa tudi on je ugotovil nizko ležečo possteljico, čeprav so mi kar dosti ultrazvokov delali in noben nič.
Itak pa je to ful težko ocenjevat.

V katerem tednu pa so ti rekli, da bi naj rodila? A naravno ali ti bojo dali umetne že vnaprej predvidene?

Jaz pa imam jutri pregled pri moji g. in boga in vse svetnike molim, da me ne dajo spet v bolnicouser posted image  
Tako, da držite pesti! Ker jaz imam rok komaj v začetku aprila in da bi mogla bit tak dolgo v bolniciuser posted image  Se mi zmeša!

(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
23.12.2009 8:46:31   
Zoja Lara
Dobro jutro user posted image

Dames pa sem kr dobre volje, glede na to, da je dež user posted image

Nikita hvala za info o obiskih. Pa saj je prav, da je pri mamicah z user posted image omejen obisk. No, atiji bi pa lahko prišli kdajkoli, ne samo v času obiskov.

Držte se pupe user posted image


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
23.12.2009 9:19:13   
Nikita_
Pozdravček vsem so-user posted image

Ela nisva na isti postelji, jaz sem tam ob oknu. Sobica pa res ni tako slaba, glede na to, da je bolnica user posted image
Samo vrooooče mi je skoz. Pa jaz sem drugače najbolj zmrznjen človek na svetu, zdaj mi je pa skoz tak vroče, da to ni več res user posted image

Meni ne bojo nobenih umetnih popadkov dajali, zakaj si mislila, da bi mi jih??
Saj ni nič narobe, v bistvu je vse super, tudi ta uroinfekt se izboljšuje. Rekli so mi samo, da je maternični vrat že precej zmehčan in razširjen, to pa je značilno stanje pred porodom. Tak da predvidevajo, da bom pač kakšnih 10 dni prej rodila kot imam termin.  Pa saj 10 dni gor al dol ni neke panike. Samo da zvozima do 37. tedna user posted image

Sicer pa tu vidiš svašta...punce, ki rojevajo v 26., 27. tednu, pa take, ki so že 3 mesece tu notri in skoz ležijo...
ma se počutim prav super, ko vidim kaj vse ene prestajajo.....

Sem dobla danes celo zeleno luč, da bom verjetno lahko šla domovuser posted image Verjetno jutri. Ene izvide še čakamo in če ne bojo preveč slabi mi bojo dali tablete za domov in je to to.
Tak da se doma v miru pripravim na dan D, pa preživim z mojim user posted image še zadnje skupne trenutke...potem nikoli več ne bo isto, ko bomo trijeuser posted image

Zoja Lara saj ne vem če si že kdaj napisala, pa sem pozabla... Kakega spola sta tvoja dvojčka? More bi prav zanimivo ko ti dva škratka migata v trebuščkuuser posted image Upam, da se vsi 3ije super počutite.

Okej, tolko za zdaj.........pozdravčke od meneuser posted image

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
23.12.2009 10:09:55   
ela24
Ah glede teh umetnih sm mislila zato, ker vem da so enim kar določili datum takrat boš rodila. In takrat so pač sprožli umetne. Spoznam se pa tako ne na to. Tako, da sm pač vprašala, kaj pa jaz vemuser posted image user posted image
Super, da greš domovuser posted image  Vem, da ni prijetno ob misli, da moraš bit ra praznike not.

Saj to, kar vidiš po bolnicah, te raznorazne primere, to še mene vse skupaj bolj prestraši. In reče vsaka nekaj, pol pa razmišljaš, ojoj, da se to meni ne zgodi.

Jaz si tako srčno želim, da enkrat preguram tam preko 34 tedna, pol ne bom več tako zaskrbljena.

Res srečne tiste, ki nimajo nobenih težav v nosečnosti in res uživajo ta čas.

Moja je konstantno prepletena s strahom in skrbmi.

Na to pozabim edino, ko me naš malček zbrca. Zdaj ko še je bolj nežn. Saj ko me bo konkretno, si bom mogoče premislilauser posted image  Ah, kar naj. Samo da raste.

(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
23.12.2009 11:15:41   
Nikita_
Yuuuuuuuuuuuuuuuuupi jaz grem danes 100% domovuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bom lahko smrečko krasila in papala božične dobroteuser posted image
Sem mogla to podelit z vamiuser posted image

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Nosečke iz Slov. Bistrice
23.12.2009 13:17:56   
bušika2010
Iiiii kak fajn!!! user posted image user posted image Super Nikita! Sem vesela zate. user posted image

(odgovor članu Nikita_)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?