|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 20:01:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:02:55   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če bi bila jaz sama doma, bi se pri nas bleščalo od čistoče.



Ja, pri nas tudi - zelo mi je všeč pospravljeno in počiščeno. Saj ti pravim, da kolikortoliko vse sproti delam, razen kadar sem cele dneve v službi, takrat pa enostavno ne gre.  

Ma saj pravim, za cunje smo sami krivi, z mano vred, ker resnično obožujem čiste cote... in brisače... in vse pač. Še bunde in prte in še kaj drugega perem zelo pogosto. Tukaj se enostavno ne znam brzdat. Všeč mi je sveže oprano. Drugače pa ne opazim, kako to drugi počno, niti se mi ne zdijo umazanci - razen če bi v resnici smrdeli. Še dobro da imam domač prašek. Evo, še te reči sama delam, ampak menda ti tudi.

Še vedno se mi zdi, da ustvarimo preveč svinjarije, da ne bi bilo treba čisto preveč delat - sproti. In nimam pojma kaj bi se zgodilo, če ne bi pospravljali sproti. Menda bi se lahko dolgoročno podgane zaredile al kaj. user posted image user posted image user posted image  Jaz bi znorela, če bi morala takole živet, kot LD piše. btw, dada, kako te nič ne moti, če je usrano ali razmetano? Mene dobesedno boli od hudega, kadar so moji sami doma, pa ustvarijo včasih kaotično stanje. Ne morem odklopit, tako mi gre na živce, da morajo pospravit, ker me ni za prenašat, če moram v takem biti nekaj časa. pa ne govorim o sterilnem, samo o normalnem.

Kako zgleda brisanje s paro?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 20:06:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:10:12   
viroza
Brez zamere ma kolko članov šteje vaša družina.Mi smo sam trije pa mi 2do3 stroji belega na teden ne uidejo.Da se ne menmo o pisanem.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:11:49   
Rožica I
Gina- daj, prosim, povej, kaj več o tem domačem prašku user posted image !



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:12:54   
Gina
Vidiš LD, sploh ne gre pri pospravljanju za to, kaj bodo drugi rekli ali si mislili. Meni je popolnoma vseeno za vse moje frende v kakšnem živijo. Gre samo za to, v čem se jaz dobro počutim. In jaz se slabo počutim, če je (pri meni) nastlano (pri frendih ne gre za to, da bi morala živet z njimi, sem samo na obisku). Postanem živčna, tečna in mislim da me bo razgnalo od hudega. Hočem vedet, kje imam reči, nočem jih iskat po celem flatu, pa hočem sedet pred tv v čistem in ne da me motijo kilogrami nepotrebnega dreka vsepovsod. To je moje doživljanje vsega skup. Če mi ni treba živet v neredu, če je meni fajn v lepem, potem res ne vem zakaj ne bi. Poleg tega, a veš, če reči ne pospravljaš, potem v bistvu puščaš na njih svinjarijo. Ne samo prah. Če pustiš kruh v omarici, postane plesniv. Hrana lahko postane tudi gnila, če leži v nekem prostoru več mesecev, dni, saj je vseeno. V bistvu nered ustvarja tudi umazanijo. In ta mi pa sploh ni fajn. Ne moreš počistit niti če bi hotel vmes med nastlanim. Torej si prisiljen v umazanijo, če nimaš pospravljeno. Eno je povezano z drugim. Pa ne da te ne bi razumela. Mojemu je kaos fajn, uživa v njem. Ne moti ga. Pospravlja samo zato, ker jaz to tako želim. Pa ponavljam - ne govorim o sterilnem, zelo daleč od tega. Pri nas ni nikdar sterilno. Govorim o osnovni pospravljenosti in počiščenosti.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:14:12   
Gina
LD prehitela si me, sva istočasno pisali.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:14:41   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

ah večno vprašanje, enim očitno rata - men (sem se sprijaznil) nikoli verjetno ne bo. mam leno rit, da bi vse zoorganizirala.
 

pri meni je tudi tako nekako, sam se ne sekiram user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 20:17:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:19:20   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Pa koga briga, kako izgleda? Od obiskov pričakujem, da pridejo obiskat mene, ne pa ocenjevat stanovanje. Pustite mene, da živim v takšnem, kakor jaz želim, vi pa si svoje uredite po vaše. Jaz sem doma rada nenaspidirana in sproščena.


Enako razmišljam tudi sama. Ne pospravljam zaradi obiskov (sploh pa jih pri nas doma praktično nimamo) ampak zaradi sebe. Nikoli ne bi mogla živeti v umazanem in razmetanem stanovanju, bi znorela. Nenaspidirana in sproščena sem samo takrat, ko je pospravljeno.
Bi pa morali morda definirat, kaj je to pospravljeno in kaj je razmetano. Saj pravim, lahko da so moji standardi tako nizki in samo mislim, da imamo pospravljeno. user posted image


Gina, na ekološke otoke odnašam stvari cca. enkrat tedensko. Zunaj pred kuhinjskimi vrati, za lesenim plezalom, ki ga obrašča zimzelena plezalka, imam visoke plastične košare, kamor mečem plastično embalažo. Papir imam v večji škatli v shrambi poleg kuhinje, pločevine zbiram poleg koša za smeti (so pa to samo pasje, ker sicer pločevink, razen paradižnika, ne kupujem), steklenih embalaž pa praktično nimamo. Ponavadi v nedeljo dam vse v avto in odpeljem.

S paro lahko čistiš na dva načina:
- hkrati sesaš in  s paro opereš ploščice,
- najprej posesaš, potem daš na krtačo brisačo in spustiš skozi paro, s tem pa pobrišeš po tleh na klasičen način.





_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 20:21:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:23:52   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če bi bila jaz sama doma, bi se pri nas bleščalo od čistoče.



Tudi, ko sem delala sem imela stanovanje (hišo) pospravljeno. To ni izgovor.


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:26:20   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Brez zamere ma kolko članov šteje vaša družina.Mi smo sam trije pa mi 2do3 stroji belega na teden ne uidejo.Da se ne menmo o pisanem.


Zakaj bi pa bila zamera?
Ti po svoje, mi po svoje. Brisač pač ne dajemo v pranje po vsakem umivanju in tudi posteljnina je lahko na postelji komot dva tedna, če ne celo več. Ne delamo na gradbiščih in ne hodimo blatni spat.
Kar se belega nabere, je spodnje perilo in kuhinjske krpe, ena, izjemoma dve srajci, in nekaj brisač. Kar znese tedensko komaj en stroj.
Aja, trije smo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:27:35   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če bi bila jaz sama doma, bi se pri nas bleščalo od čistoče.



Tudi, ko sem delala sem imela stanovanje (hišo) pospravljeno. To ni izgovor.



Meni govoriš? user posted image
Če bi bila jaz sama, hiša ne bi bila pospravljena ampak bi bila bleščeča in dišeča. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:30:25   
viroza
No sori ker se vtičem ma zame mora bit npr.kuhnja-delovna površina čista ,pomivalno korito čisto in prazno,potleh posesano in pomito.In to je pri nas velik projekt ker imam 2user posted image in velicga user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:32:03   
Sibil_
Bumerang-ti imaš definitvno pospravljeno in spucano v nulo-po moje po vseh standardih.

No, jaz nimam. Ker če bi to hotela dosežt bi morala neprestano hodit za fanti in pucat-in se mi ne da. Zato raje pomižim na eno oko, pa tudi če je nastlano se ne sekiram. Je pa tudi res da smo v majhnem stanovanju in fizično nimam kam vsega pospravit, tako da nastlano je v vsakem primeru, samo če so obiski ponavadi vse zmečem v spalnico in zaprem vrata.user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:33:17   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

No, pa dajmo. Lepo po vrsti. Kaj je za vas (mišljeno je za tiste, ki trdite, da živite v pospravljenem) pospravljena kuhinja?


Pomita posoda, čist pult (brez madežev od hrane ali od pripravljanja hrane) brez odvečnih predmetov na odlagalnih površinah, ki nanje ne sodijo, pomit štedilnik (brez madežev), pobrisano korito okoli umivalnika, čist hladilnik, v katerem se ve kje je kaj in vratca/kljuke omaric brez mastnih odtisov. Zloženi kuhinjski pripomočki v omaricah. Čista kuhinjska krpa. Tla brez drobtin in seveda brez kolutov praha.
Dopuščam kak madež v pečici, kakšno drobtino v predalih in nekaj prahu nad zgornjimi omaricami. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:34:59   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Gina- daj, prosim, povej, kaj več o tem domačem prašku user posted image !




Naribaš eno marsejsko milo (125g) v dobre 3 litre vroče vode. Dodaš žlico ali dve sode in premešaš. Pustiš stat dan ali dva, premešaš, še najboljše je da kar s paličnim mikserjem. Naliješ v kozarce ali posodo kjer boš imela to shranjeno. Doziraš kar v boben. Jaz dam cca 3dcl v 8kilski boben. Najbrž bi bilo manj tudi čisto ok.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:38:17   
bumerang
Gina, ne, zaenkrat ga še nisem naredila sem pa o tem brala in nameravala. Sploh, ker obožujem vonj marsejskega mila. Mi je pa DM tako do rok, da do tja še nisem šla.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 20:38:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu viroza)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:38:52   
viroza
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Brez zamere ma kolko članov šteje vaša družina.Mi smo sam trije pa mi 2do3 stroji belega na teden ne uidejo.Da se ne menmo o pisanem.


Zakaj bi pa bila zamera?
Ti po svoje, mi po svoje. Brisač pač ne dajemo v pranje po vsakem umivanju in tudi posteljnina je lahko na postelji komot dva tedna, če ne celo več. Ne delamo na gradbiščih in ne hodimo blatni spat.
Kar se belega nabere, je spodnje perilo in kuhinjske krpe, ena, izjemoma dve srajci, in nekaj brisač. Kar znese tedensko komaj en stroj.
Aja, trije smo.
Ma nisem nič slabga misnla meni enostavno ne rata imet vse po ps.Ta mali se spravi pospravlat svojo sobo ko znorim moj predragi -njemu še brisača pade na tla ko se stušira in čaka mene da pospravim.Tako da sem čist obupala in se trudm kolkor se morem.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 20:43:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
26.12.2009 20:45:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:46:52   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

No, pa dajmo. Lepo po vrsti. Kaj je za vas (mišljeno je za tiste, ki trdite, da živite v pospravljenem) pospravljena kuhinja?


Pomita posoda, čist pult (brez madežev od hrane ali od pripravljanja hrane) brez odvečnih predmetov na odlagalnih površinah, ki nanje ne sodijo, pomit štedilnik (brez madežev), pobrisano korito okoli umivalnika, čist hladilnik, v katerem se ve kje je kaj in vratca/kljuke omaric brez mastnih odtisov. Zloženi kuhinjski pripomočki v omaricah. Čista kuhinjska krpa. Tla brez drobtin in seveda brez kolutov praha.
Dopuščam kak madež v pečici, kakšno drobtino v predalih in nekaj prahu nad zgornjimi omaricami. user posted image


Sama imam malo nižje standarde, pa dopuščam hladilnik malo razmetan, pa kak madež od otroških prstov na njem, pa tla s kakšno drobtino, pa več madežev v pečici, pa tudi kakšen predmet, ki ga trenutno nimaš kam drugam dati na pultu (recimo svečnik, vrč s čajem, ta hip imam recimo na pultu skodelico kakava in sladkorja, ki ga je ta mali usul za palčinke in ne porabil, 3 cunje, lahko ne čisto čiste, kakšna pa se suši na radiatorju...), predali ni treba da so sterilni, lahko so kuhalnice postrani v njih, važno je, da so pospravljene v pravi predal, ....ostalo je isto - pospravljeni in počiščeni pulti in umivalnik, pa seveda tudi tla in omarice - vključno z omarico za smeti (ta mi gre najbolj na živceuser posted image user posted image ).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kako vam nekaterim uspe...
26.12.2009 20:47:03   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: viroza

Ma nisem nič slabga misnla meni enostavno ne rata imet vse po ps.Ta mali se spravi pospravlat svojo sobo ko znorim moj predragi -njemu še brisača pade na tla ko se stušira in čaka mene da pospravim.Tako da sem čist obupala in se trudm kolkor se morem.



Saj to pravim, vsak po svoje. Samo potem ne obtožujte tistih, ki jim to uspeva, da ne delamo nič drugega kot pospravljamo. Ker to enostavno ni res.
Je pa res, da pri nas oba skrbiva za to, da je tako kot je, otroka pa poskušam navajati. Nikoli ne bi mogla živeti z nekom, za katerim bi morala pospravljati. Ker to pomeni, da me ne spoštuje in da me ima za svojo deklo.
Če bi meni pustil brisačo na tleh, bi jo našel na svoji strani postelje pod odejo!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu viroza)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?