|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali dobi dovolj mleka?
31.3.2010 13:57:53   
biga
Hči je stara tri tedne, doslej je na teži pridobila dovolj, smo jo ravno včeraj tehtale s patronažno - v 3. tednih 430 g, kar je zadosti, sicer pa zadnji teden 110 g, kar je ravno minimum. Se malo tolažim s tem, da en teden ni kakala, potem pa včeraj tik pred tehtanjem zelo obilno, morda je še tukaj kak gramček ostal:) Teži me to, ker danes ves čas joka, ko jo dam dol. Že tako se vseskozi dojiva, ker se ne more naenkrat najesti, ampak zaspi, ampak danes je pa še huje. Vsako minuto bi bila priklopljena, ampak sesa pa bolj malo aktivno. Parkrat se je tudi razjokala, kot da jo moti počasen pretok mleka. Sicer redko slišim, da bi požirala, niti ne vem, kako zgleda ta izcejalni refleks. Očitno nama je doslej dojenje vseeno šlo. Tole me zanima: berem o znakih, po katerih vemo, da dojenček dobiva dovolj mleka. A se lahko tolažim s tem, da dobi dovolj, če lula normalno, podre kupčke in polije potem ko poje? Ali bi lahko polivala tudi, če se sicer ne bi najedla? Danes sem res čisto na tleh, se mi zdi, da je moja punčka lačna, čeprav skoz sesa. Najraje bi moža poslala po dodatek, samo se za zdaj še tolažim s tem, da mleko je, če jo skoz pristavljam, samo da ga moja punčka ne povleče dovolj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali dobi dovolj mleka?
31.3.2010 14:06:08   
sami0804
Tvoja punčka ima po vsej verjetnosti poskok v rasti.Pojavi se ponavadi pri treh tednih,šestih tednih in treh mesecih.Po mojih izkušnjah pa so dnevi,ko se dojenček več doji tudi kdaj vmes.Jaz bi na tvojem mestu z dodatkom še vseeno malo počakala,tudi če je mleka trenutno premalo,se bo v par dnevih to uredilo.Je pa res,da lahko dva dneva presneto doolgo trajatauser posted image .

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali dobi dovolj mleka?
31.3.2010 20:45:54   
Menta
Ne tako hitro obupati in ji dajati dodatka. Če je do sedaj dojenje lepo šlo, potem bo tudi naprej. Pridejo dnevi, ko dojenček rabi več (tako kot je že samo0804 napisala, lahko gre tudi za preskok v rasti), lahko pa da rabi tudi več bližine in cartanja.
Pa nič sekiranja in slabe volje, ker to ne vpliva dobro na tvorbo mleka. Reci si, da je mleka dovolj, pristavi jo, kadar želi in vse se bo poštimalo. "Dojenček rabi mamico", sem si jaz velikorat rekla in mi je bilo lažje.
Moj dojenček tudi pri skoraj 5 mesecih včasih kar visi na prsih in bi lahko mislila, da nimam dovolj, poleg tega se veliko zbuja ponoči, ampak jaz se ne dam. Mleka je zadosti, si rečem, pa se cartava in dojiva tudi vsako uro ali na pol ure, če treba.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali dobi dovolj mleka?
31.3.2010 21:20:16   
SaaS
Jaz tudi svetujem, da ne takoj obupat. Kot pravita predhodnici. Pristavljaj, če želi jesti. Po mojem se bo tudi v parih dneh uredilo in bosta spet ujeli ritem. Probaj ne dodajat, če se da.
Meni se je pri prvem tudi pri 3, 4 tednih zdelo, da mali skoz joka in da ima premalo. Sem res začela malo dodajati, predvsem zvečer. Dodajala sem mu kaka dva tedna potem pa sem vseeno poskusila čim več dojiti, pa če 100_x_ na dan... Sem se bala, da bi moje mleko še bolj usahnilo. In mi je uspelo. Sva prišla na zadostno količino mojega mleka in se naprej polno dojila do 6. meseca in še naprej do 1 leta.
To je lahko zaradi tega, ker mamica začne malo bolj migat in ne počiva več cele dneve itd. Mleka kar malo zmanjka...In potrem spet traja nekaj dni, da se vskladi količina mleka z dojenčkovimi potrebami. Tako so meni razložili.
Predlagam da vztrajata pri dojenju in glavo pokonci, boš videla, se bo uredilo.
Pa kupi si čaj za dojenje v lekarni. Se mi zdi, da pomaga, da res malo pospeši nastajanje mleka. In polenta naj bi imela to moč. Skuhaj si jo in dober tekuser posted image .

< Sporočilo je popravil SaaS -- 31.3.2010 21:22:38 >

(odgovor članu Menta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali dobi dovolj mleka?
1.4.2010 11:15:21   
gupika
Jaz se soočam z istio težavo. Moj mali je star 2 meseca in se je 1. mesec zredil za 1 kg, zdaj 2. mesec pa samo 400 g. Zdravnica je rekla, da zaenkrat še ni panike, a me vseeno skrbi, da nimam dovolj mleka. Meni se namreč zdi, da ga je ogromno, sploh ko spi 6 ur v kosu, mi kar začne že tečt samo od sebe. Tko, da res ne veš kaj narest.

lp

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali dobi dovolj mleka?
1.4.2010 12:54:59   
sami0804
Moja ta druga se je tudi zredila prvi mesec 900g,drugi mesec 500g,tretji celo 350g,pa se nisem ravno pretirano sekirala.Sestre v posvetovalnici so mi težile P pa nikoli.Meni je bil merilo moj otrok.Dokler dobro odvaja,spi in se nasplošno vredu razvija,je po moje skrb odveč.Pridejo pa pri vsakem dojenem otroku dnevi,ko rabi več mleka,ne samo med poskokom rasti.Saj tudi odrasli ne jemo čisto vsak dan enako:včasih nam paše več,včasih manj.

(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali dobi dovolj mleka?
1.4.2010 13:00:45   
sami0804
Aja,še to:moja je zelo rada spala,tudi po pet,šest ur,ponoči včasih celo noč,ko pa je bila budna je bila pravi mali dobrovoljček.Da bi jo budila samo zaradi teh gramov na rezpredelnicah,no way!

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali dobi dovolj mleka?
6.4.2010 13:10:20   
endrina
Moj mali je pri 3 tednih v enem obroku mahnil po 100-120 ml mleka. Nič mu nisem dodajala, samo dojila sva se in to je bilo to. Da sem vedela koliko mi pojë sem si od kolegice sposodila elektronsko vago in sem ga podojila pred in po podoju. Tako sem delala cel dan, da sem videla kako mi kaj papa.Pa je blo vse ok. Le moj mož je bil nejevolen ker je bil mnenja da si s tem samo mešam glavo. Če je prvi otrok zrastel do 6. mes. samo z mojim mlekom, potem pa sem ga 3x dnevno dojila še do enega leta, potem pa tudi ta drugi tak. Vprašaj patronažno če ti lahko posodi vago, pri nas jo naša je posodila za kakšen teden, da si si lahko prečekiral kako in kaj.
Sicer pa, pij veliko vode, kupi si Hippov instant čaj za dojilje, pa je to to. Če ti slučajno zmanjkuje mleka si lahko v Avstriji kupiš homeopatske kapljice za uravnavanje nastajanja mleka. Zelo pomagajo.
Glede neprestanega pristavljanja na dojko, pa je pri meni tako - jaz se s tem glih ne strinjam najbolj. Ampak dobro, vsaka naj dela kakor pač sama misli da je v redu. Meni je pač ratalo, da sem imela tu ritem hranjenja na 2,5 do 3 ure, ponoči pa mi ta mala dva nista jedla od 21. do nekje 6. ure zjutraj. Tako da je čez dan zneslo 5 obrokov dojenja, včasih tudi 6. Vmes ju nisem nikoli pristavljala, če sta bila kaj sitna, smo se cartali in delali vse živo, moje prsi pa nisem dajala za tolažilno dudo. Seveda pa nekatere mislijo drugače in jaz pravim tako, vsaka za svojega otroka najbolje ve kaj je prav in kaj ne, tako da jaz sem delala tako, pa jima nič ne manjka. Oba sta bila kot dojenčka normalno razvida, ta večji je bil pravi bucek, zdaj pa je suhcat kot preklja. Glavno, da sta zdrava.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali dobi dovolj mleka?
6.4.2010 13:21:40   
Petraa
Dodatek,čemu pauser posted image
Saj dojeni otroci so zelo radi na jošku user posted image    To še ne pomeni da mleka ni

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali dobi dovolj mleka?
7.4.2010 6:45:33   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: endrina

Glede neprestanega pristavljanja na dojko, pa je pri meni tako - jaz se s tem glih ne strinjam najbolj. Ampak dobro, vsaka naj dela kakor pač sama misli da je v redu. Meni je pač ratalo, da sem imela tu ritem hranjenja na 2,5 do 3 ure, ponoči pa mi ta mala dva nista jedla od 21. do nekje 6. ure zjutraj. Tako da je čez dan zneslo 5 obrokov dojenja, včasih tudi 6. Vmes ju nisem nikoli pristavljala, če sta bila kaj sitna, smo se cartali in delali vse živo, moje prsi pa nisem dajala za tolažilno dudo. Seveda pa nekatere mislijo drugače in jaz pravim tako, vsaka za svojega otroka najbolje ve kaj je prav in kaj ne, tako da jaz sem delala tako, pa jima nič ne manjka. Oba sta bila kot dojenčka normalno razvida, ta večji je bil pravi bucek, zdaj pa je suhcat kot preklja. Glavno, da sta zdrava.


Endrina, jaz se s temle popolnoma strinjam. Jaz sem edino v tisti situaciji, ko sem res videla, da malemu primankuje, ker mi je po dojenju brez problema spil še dodano mleko, začela pogosteje ponujati. Tudi na eno uro. Sem se odločila, da raje na ta način vzpodbudim nastajanje mleka, kot pa še kakšen mesec ali dva dodajam in potem pristanem na am. In sva uspela in mi ni žal. Ko se je to uredilo, pa sva spet lepo prešla na ritem cca 3 ur.
Tudi druga dva otroka sem dojila, samo ko sta bila lačna in ne za uspavanje in tolažbo ob joku. Tu se strinjam s tabo. Jaz jih potolažim brez cuclanja mojih prsi. In tudi pri odvajanju od dojenja zato nisem imela težav, ne pri tolažbi ne pri uspavanju.
Ja, res vsaka drugače, pa nič narobe.

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?