|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 13:10:38   
ledenaa
Imam fanta,ampak vseeno  .velik je cca 120 cm ,težak pa 21 kguser posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 13:42:52   
liliana
Izgleda, da je zdaj kar moda, da vsakemu normalno raščenemu otroku, ki ne izgleda ravno koščen in suh.....rečejo, da je močan......

Jaz to pri naši tudi nonstop slišim......"Joj! Kako je močna!".......z vzdihom, kot da bi bila bolnauser posted image ......ampak povem nazaj....."A ni lepa? In zdrava je."

Zanimo pa mi je, ker običajno to, da je sorazmerno visoka vsi spregledajo......in ker ima 105 cm in 17 kg pri 3 letih izgleda res v primerjavi z drugimi vrstnicami nekoliko večje in močnejše.....user posted image



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 13:45:47   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Imam fanta,ampak vseeno  .velik je cca 120 cm ,težak pa 21 kguser posted image
Nima veze, za primerjavo je pa vseeno fajn.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 14:53:59   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Izgleda, da je zdaj kar moda, da vsakemu normalno raščenemu otroku, ki ne izgleda ravno koščen in suh.....rečejo, da je močan......

Jaz to pri naši tudi nonstop slišim......"Joj! Kako je močna!".......z vzdihom, kot da bi bila bolnauser posted image ......ampak povem nazaj....."A ni lepa? In zdrava je."

Zanimo pa mi je, ker običajno to, da je sorazmerno visoka vsi spregledajo......in ker ima 105 cm in 17 kg pri 3 letih izgleda res v primerjavi z drugimi vrstnicami nekoliko večje in močnejše.....user posted image





No, sedaj pa poglej ti to..naš ima te mere pri 4.5letih (no, pol kilograma več) in je na pogled pravi suhec...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 15:10:32   
liliana
Verjetno je to, da pri naši vedo, da je stara 3 leta.....in izgleda pač v primerjavi z vrstniki in vrstnicami precej večja in močnejša......in vsak pač primerja s svojim otrokom.....user posted image



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
13.4.2010 16:17:12   
koala
alja po slikah sodeč je tvoja pupa ena krasna deklica.

Zara pa tvoja tudi.
špel@ tudi tvoji otročki so krasni.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 11:49:56   
manna
Mislim halo. Dokler ima nekdo dojenčka, ki nima teže po tabelah, pediatri kritizirajo da je predroben, da dobi premalo mleka, babice in tašče govorijo kako je droben, če nima najmanj treh šlaufkov na vsaki nogici in pametujejo kaj vse mu je treba dodajat za jest že pri 4 mesecih.
Potem pri 5 letih pa je kar naenkrat normalen otrok predebel?! In spet pametujejo pediatri da poje preveč sladkarij, pa babice in tete kritizirajo da bo celo življenje debel pa nevemkaj.
Folk je res zmešan. 

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 12:02:16   
emica2008
dokler so otroki zdravi, pa tud če majo 3kg premal ali pa preveč, se ne sekirat.....sam da so zdravi user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 13:13:12   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: emica2008
dokler so otroki zdravi, pa tud če majo 3kg premal ali pa preveč, se ne sekirat.....sam da so zdravi user posted image


Ja, saj. Samo predstavljaj si, da ti konstantno nekdo servira, kako je pupsi (pre)mnočna, pa taka, pa onaka. To zna biti obremenjujoče, ker ne veš več, a si ubrisan, ker ne vidiš tistega kar "vidijo" ostali.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 14:14:17   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: emica2008
dokler so otroki zdravi, pa tud če majo 3kg premal ali pa preveč, se ne sekirat.....sam da so zdravi user posted image


Ja, saj. Samo predstavljaj si, da ti konstantno nekdo servira, kako je pupsi (pre)mnočna, pa taka, pa onaka. To zna biti obremenjujoče, ker ne veš več, a si ubrisan, ker ne vidiš tistega kar "vidijo" ostali.


Točno to!
Jaz sem že mislila da sem čist utrgana, da sem navajena svojega otroka takega kot je in da ne vidim da ima moj otrok težave z debelostjo!


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 16:14:08   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: emica2008
dokler so otroki zdravi, pa tud če majo 3kg premal ali pa preveč, se ne sekirat.....sam da so zdravi user posted image


Ja, saj. Samo predstavljaj si, da ti konstantno nekdo servira, kako je pupsi (pre)mnočna, pa taka, pa onaka. To zna biti obremenjujoče, ker ne veš več, a si ubrisan, ker ne vidiš tistega kar "vidijo" ostali.


Točno to!
Jaz sem že mislila da sem čist utrgana, da sem navajena svojega otroka takega kot je in da ne vidim da ima moj otrok težave z debelostjo!



Naš je star šele 17 mesecev in že od 6 meseca poslušam kolk je močan. Sem se tudi začela sekirat, da ga vidim z drugačnimi očmi. Pri 9 mesecih 9kg 77cm, 1 leto 10kg in 82cm, zdaj pri 17 mesecih 12kg in 86cm. Men se je zdel še celo suhcenuser posted image . So mi šle kar kocine pokonci, ko sem slišala kolk je močan, ker sem bila prepričana, da mislijo, da je debeluser posted image In zdaj vedno vprašam kaj mislijo s tem močan, ali mislijo da je debel in pravijo da ne, da je močanuser posted image . Pa zdaj vidim, da nas bo tole spremljalo lahko še dolgo.

In tele vaše punce niso niti približno debele. Pa tile kriterijiuser posted image , se mi zdi, da več ni normalnih otrok, ali so presuhi ali pa očitno debeli/močni, vmes pa luknjauser posted image

In vedno največ komentarjev pade od žensk, najbrž ker so preveč obremenjene s svojimi kilami in potem več ne znajo drugega govorit kot samo o KG in ne o zdravih in luštkanih otročki. Vse preveč smo zbombandirani z dietami, hujšanji, zdravo prehrano, izgledom.....z lepimi mladenkami v revijah.... ni čudno, da prihaja do tega

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 14.4.2010 16:17:38 >

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 17:02:14   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: emica2008
dokler so otroki zdravi, pa tud če majo 3kg premal ali pa preveč, se ne sekirat.....sam da so zdravi user posted image


Ja, saj. Samo predstavljaj si, da ti konstantno nekdo servira, kako je pupsi (pre)mnočna, pa taka, pa onaka. To zna biti obremenjujoče, ker ne veš več, a si ubrisan, ker ne vidiš tistega kar "vidijo" ostali.


Točno to!
Jaz sem že mislila da sem čist utrgana, da sem navajena svojega otroka takega kot je in da ne vidim da ima moj otrok težave z debelostjo!



Naš je star šele 17 mesecev in že od 6 meseca poslušam kolk je močan. Sem se tudi začela sekirat, da ga vidim z drugačnimi očmi. Pri 9 mesecih 9kg 77cm, 1 leto 10kg in 82cm, zdaj pri 17 mesecih 12kg in 86cm. Men se je zdel še celo suhcenuser posted image . So mi šle kar kocine pokonci, ko sem slišala kolk je močan, ker sem bila prepričana, da mislijo, da je debeluser posted image In zdaj vedno vprašam kaj mislijo s tem močan, ali mislijo da je debel in pravijo da ne, da je močanuser posted image . Pa zdaj vidim, da nas bo tole spremljalo lahko še dolgo.

In tele vaše punce niso niti približno debele. Pa tile kriterijiuser posted image , se mi zdi, da več ni normalnih otrok, ali so presuhi ali pa očitno debeli/močni, vmes pa luknjauser posted image

In vedno največ komentarjev pade od žensk, najbrž ker so preveč obremenjene s svojimi kilami in potem več ne znajo drugega govorit kot samo o KG in ne o zdravih in luštkanih otročki. Vse preveč smo zbombandirani z dietami, hujšanji, zdravo prehrano, izgledom.....z lepimi mladenkami v revijah.... ni čudno, da prihaja do tega


Hope2, zgleda da imajo res vsake oči svojega malarja.
Ko gledam te tvoje oz otrokove mere v primerjavi z merami od sina. Dobro pri 6.mesecih je bil lep okrogel in imel 8.6kg, pri 1.letu 10.5kg in 75cm (suh ko glista) in pri 18.mesecih 12.5kg in 82 cm, spet suh ko glista. Glede na to, da je po teži imel več kot tvoj in obenem bil manjši, mi res ni jasno kako bi lahko tvoj bil "močen" , če pa je naš bil kot iz Dahava.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 17:34:13   
tejči28
Ne spada glih v temo,ampak da odgovorim hope,moj mali je imel pri 18m 12kg in je bil velik 83 cm,pa je čisto normalne postave,prej suhec kot debel,pa tudi pravijo,da je velik in močan.pa ma take suhe nogice,da ga oblačila naredijo močnega,pol pa kar ljudje mislijo,da je celi taki,če je debelo in večplastno oblečen.Jaz se na to sploh ne oziram.naj govorijo kar hočejo.Oz.naj se raje brigajo za sebe.user posted image  

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
14.4.2010 18:44:37   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: tejči28

Ne spada glih v temo,ampak da odgovorim hope,moj mali je imel pri 18m 12kg in je bil velik 83 cm,pa je čisto normalne postave,prej suhec kot debel,pa tudi pravijo,da je velik in močan.pa ma take suhe nogice,da ga oblačila naredijo močnega,pol pa kar ljudje mislijo,da je celi taki,če je debelo in večplastno oblečen.Jaz se na to sploh ne oziram.naj govorijo kar hočejo.Oz.naj se raje brigajo za sebe.user posted image  


Sem pomislila tudi na cunje, da so krive, ampak moji starši in teta npr so videli malega golega in komentirali, da je močen. Pa če mislijo močen močen, potem ok, ker je res nabildan, noge niso suhe, so mišičaste, se mu vidi definicija, kot  fuzbalerjuuser posted image . Pa pošljem nekaj slik po mailu kolegicam, oblečenega,  in prvo, kolk je močen. WTF od kje vidiš to, men to res ni jasnouser posted image .

Samo zdaj mi te primerjave z vajinima otrokoma sploh ne gredo v glavouser posted image . Očitno res brezveze gledat samo kilažo, velikost in ITM, ker očitno ni vse v temuser posted image . Težke kosti, gosta kri, debela koža, dolgi lasje...user posted image Drugače pa težko preslišiš vedno ene in iste komenatrje, močen, debeluščkan.... kdo se ne bi spraševal.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 14.4.2010 18:45:25 >

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
15.4.2010 11:31:22   
tinkamarinka
Ma folk je res butast s temi kilami in kao zdravo prehrano. Moja ta mala je stara 2 leti, velika malo čez 90 cm in težka dobrih 15 kg.
In ni debela, ne po mojih kriterijih, ne po kriterijih okolice (ali pa si nobeden ne upa omenit user posted image ).

glede kil pa še to. Jaz sem imela celo srednjo šolo 69 kg (176 cm) torej naj bi bila po vseh kriterijih na zgornji meji teže, ali celo pretežka. V trgovini pa so me trgovke prepričevale, da imam številko hlač 38?? V resnici pa 42. Ja in tudi zdaj, ko imam 80 kg (za moje pojme enih 5-8 preveč) se ne vidi nikjer (dokler nisem v kopalkah). če bi pa gledala samo tehtnico, se primerjala z manekenkami oz. ostalimi, ki imajo pri moji višini 50 kg se bi lahko šla samo še ubit al kaj?
Pa še to: na faksu sem enkrat prišla na 62 kg, pa sem se počutla tako zanič, da sem si morala narediti urnik prehrane, da sem dvignila za par kil, da sem se spet vredu počutila.

Tak, da ženske, glejte na to, da se ve in otroci vredu počutite v svoji koži. Za ene je to -15 kg od priporočene teže, za druge pa + 15 (pri odraslih). Otroško telo pa tudi rabi energijo. In razlog, da se kg dvignejo, je lahko tudi v tem, da bo začel otrok čez pol leta intenzivno rasti, ko se bo to vse samo pokurilo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
23.4.2010 21:47:07   
Raho
No, naš Črto je resnično bolj med mehkimi - skrbi me pa predvsem to, da se je tako poredil v zadnjih treh mesecih (pridobil je 4 kg), kar se vidi tudi na fotografijah:
februar2009:
user posted image

konec marca 2009:
user posted image



(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
23.4.2010 21:49:14   
rija
2009user posted image


sicer pa res....user posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
23.4.2010 22:19:24   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: rija

2009user posted image


sicer pa res....user posted image



Upssss 2010

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
23.4.2010 22:59:51   
valči
Raho,naša Lara se je tudi zredila hitro.Novembra jih je imela 21-22,sedaj jih ima 25.Velika tam 117-118 cm.Ima že od marca 25 kil in upam,da ostanejo še nekaj časa.Njej sicer gre teža predvsem v trebušček.Tako ozke hlače odpadejo,kavbojke in vse za zapet.Pa vse ji leze dol.
Črtomir pa je bolj v obraz dobil?
Veš,naša pediatrinja je rekla,da se ni za sekirat,da se bo že potegnila,naj jo premzamo le pri sladkem.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
23.4.2010 23:03:02   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

No, naš Črto je resnično bolj med mehkimi - skrbi me pa predvsem to, da se je tako poredil v zadnjih treh mesecih (pridobil je 4 kg), kar se vidi tudi na fotografijah:
februar2009:
user posted image

konec marca 2009:
user posted image






kaj to je že pri obhajilu?

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
24.4.2010 8:53:49   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

No, naš Črto je resnično bolj med mehkimi - skrbi me pa predvsem to, da se je tako poredil v zadnjih treh mesecih (pridobil je 4 kg), kar se vidi tudi na fotografijah:
februar2009:
user posted image

konec marca 2009:
user posted image






kaj to je že pri obhajilu?


Ne. Ima malce čuden okus za oblačenje, samo to je

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
24.4.2010 9:17:38   
rija
čuden za kogauser posted image


saj veš....različnost pa te zadeve....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
24.4.2010 9:41:26   
skuštrana
Uh, naša je pa prava suhica, skoraj 5 in pol pa 18 kilogramov ter okoli 118 cm user posted image Ampak se mi ne zdi tisto dahavsko suha, pač pa je ravnoprava. Ma, kaj pa vem, je potrebno bolj gledati celotno konstrukcijo telesa, naša ima tanke in dolge kosti in je posledično lažja...



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: teža pri skoraj 5 letnici
11.10.2010 16:28:23   
sminc
Ko vas berem bi se najraje zjokala. Nad mojima drobižkoma in ker sem vam "fouš". Moj starejsi je bil aprila 5 in pri115 cm ima slabih 17 kg, mlajsi pa bo februarja 4 leta in ima pri 105 cm 13.8 kil. Pa imata apetit, oba prideta po repete, prime se ju pa nic. Ta mal je od februarja do zdaj dobil slabe pol kilograme...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vse veselo pričakovanje te ne pripravi na resničnost- na drobno, popolno bitje v tvojem naročju.Na ta strah pred odgovornostjo. Na brezmejno ljubezen.

Jakob Enej 15.04.2005
Aljaž 01.02.2007

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?