|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 11:40:19   
NiNiBo

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Draga avtorica, 1200€, kolikor znaša vajin kredit, je skupna plača mene in mojega moža. Pa imava kredit za 2 avtomobila, zavarovanja, vse stroške pokrijeva s tem denarjem, pa še 2 otroka naju razveseljujeta, kmalu tudi tretji. In veš kaj...nam znese. Res da ne gremo 2x na dopust, pa vsak teden na izlet, otroci nosijo no name obleke, ne dobijo ravno vsega kar želijo, pa tudi midva ravno ne razsipavava z denarjem. In se imamo luštno, zelo.

Vidva bi pa lahko malce prej vklopila možganske celice in prepračunala, kako bosta živela s kreditom. Kaj bosta npr. storila, v kolikor eden izgubi službo ali se, bog ne daj, komu kaj zgodi? Ja ne vem, no, a je bajta res vredna vsega tega? Na svoje se prav lepo da živet tudi v manjšem stanovanju v bloku. Vse v okviru finančnih zmožnosti.



Se podpisem pod tale post!


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 12:17:32   
Poka

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

otrok pa tudi ne stane 400 EUR na mesec, lepo te prosim

Pri takšni plači kot jo navaja Tarči, bo samo za jasli plačevala 300€ mesečno. Morda 270, če živi v občini, kjer ji kredit za 1 razred zniža plačilo. Do 400 mesečno pa potem ni daleč...

Sam ste pa res bili "zreli" pri preračunavanju kolk kredita in za koliko časa si lahko privoščite, no... Samo to itak že sama veš in gotovo ne rabiš, da ti še mi povemo.


To je pa res, še pomislila nisem... Pravzaprav me je kar groza, ko pomislim... Npr. ena povprečna plača dveh univerzitetno izobraženih odraslih je tam nekje za ženske okol 1000 neto, moški recimo 1500 neto, kar je recimo da že lep dohodek. Suuuper, lahko si kupiš hišo, od 2500 neto plačuješ, recimo, povprečno 500 kredita, 2000 ti ostane, OK stroški približno 300 EUR, 200 hrana, za bencin ne štejem ker dobimo vsi potne stroške, OK ostane 1500 EUR. Potem pa dva otroka, vsak po 400 EUR samo za varstvo, si pa že res skoraj v minusu...

Se tudi skoraj vprašaš, če se splača delat... Mislim, da je potem, če si v takem položaju najbolje, da najdeš varianto, da vsak zasluži še vsaj 500 EUR zraven. Druge ni. Ampak enim pa še vseeno nekako uspe, tudi moji mami je, pa njena hiša ni stara več kot 10 let, je preživela mene in brata, obema plačevala stanovanje v času študija, pa sta imela skupaj približno 1500 neto, s tem da je moj očim paraplegik in ne more npr. še zraven zalužit s fizičnim delom. Res pa je, da si nikoli nismo privoščili luksuza, smo pa normalno živeli. Najhujša leta so tako vrtec in študij, predvidevam. Nekje v istem položaju je avtorica teme, s tem da, če mene vprašaš, jaz nebi upala tvegat na trideset let, sploh kak hipotekarni, ker časi so izredno kritični, našim staršem je bilo pa še super.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 12:27:39   
ejša1

Verjetno imate nekateri smolo, da naletite na neobzirne bančnike, ki le želijo prodati svoj produkt.

Za tak obrok kredita bi morala imeti skupaj z možem mesečnega zaslužka 4000€, da sta znotraj "zlatih maksimalnih 30%" vseh mesečnih prihodkov za kredit! Ob tem morata vedeti, da so obrestne mere sedaj na zgodovinsko najnižji ravni, kar pomeni, da se vama bo v prihodnosti obrok zagotovo zvišal. Ga bosta še vedno lahko odplačevala, če bo obrok višji za npr. tretjino (kar je čisto realna predpostavka) in bo znašal kakšnih 1600€? Mislim, da je to osnovno vprašanje, ki si ga morata zastaviti. Meni namreč izgleda, da sta šla predaleč, v kolikor nimata vsaj približno 4.000€ mesečnega zaslužka.

V kolikor se odločita za otroka, je pri takšnem kreditu na tako dobo obvezno rizično življenjsko zavarovanje v v višini kredita, ki tudi kar nekaj nanese mesečno.

Osebno (čeprav imava z možem zelo lepe prihodke), se za tak kredit nikoli ne bi odločila. Stanovansjki problem bi raje rešila na drug način (tudi najem) in imela najprej otroke. Vem, da si tega ne želiš slišati, vendar takšno je pač moje mnenje.



(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 12:35:31   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: NEVA-1

Vajin kredit v 30 -ih letih nanese 432.000 eurov...ojoj...dobra sta



Hmm, koliko bo pa 432.000 eurov sploh še vrednih čez 30 let? Malo za tolažbo user posted image

(odgovor članu NEVA-1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 14:27:26   
benika
Verjetno imate nekateri smolo, da naletite na neobzirne bančnike, ki le želijo prodati svoj produkt.


Tudi, če sta naletela na bančnika, ki jima je dal kredit znotraj tistih 50% plače, mi še vseeno ne gre nekaj v račun.
Če imata vsak 600€ kredita, potem njuna plača znaša min. 1200€ na osebo. To je 2400€ na par. In če odšteješ 1200€ za kredit pa 500€ za položnice, jima vseeno ostane 700€ za preživetje. Oprosti, ampak zame je to ogromno.

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 14:52:50   
Oceania
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če imata vsak 600€ kredita, potem njuna plača znaša min. 1200€ na osebo. To je 2400€ na par. In če odšteješ 1200€ za kredit pa 500€ za položnice, jima vseeno ostane 700€ za preživetje. Oprosti, ampak zame je to ogromno.



Ja za dva, ampak ona sprašuje za 3.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 19:10:02   
Barbara_L
Tudi za 3 bi nekako še moglo iti skozi. Roko na srce, na to moraš gledat prej. Vsaka šola pa nekaj stane.

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 20:26:22   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Če imata vsak 600€ kredita, potem njuna plača znaša min. 1200€ na osebo. To je 2400€ na par. In če odšteješ 1200€ za kredit pa 500€ za položnice, jima vseeno ostane 700€ za preživetje. Oprosti, ampak zame je to ogromno.




Ja za dva, ampak ona sprašuje za 3.


Avtorica že sedaj jamra, da jima za preživetje ne ostane skoraj nič. In 700€, oprosti, je zame krepko več kot skoraj nič, in s tem denarjem bi lepo, sicer financam primerno, živeli vsi trije.

Da se greš pa zapufat za 30 let za 1200€ na mesec je pa zame, milo rečeno, idiotsko. Žal.


< Sporočilo je popravil benika -- 17.4.2010 20:27:13 >

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
17.4.2010 21:57:43   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: benika
Da se greš pa zapufat za 30 let za 1200€ na mesec je pa zame, milo rečeno, idiotsko. Žal.

Tudi jaz moram priznati, da tega ne razumem, kako lahko človek živi s takim gromozanskim kreditom nad glavo 30 let, sploh dandanes, ko nikoli ne veš, kaj bo jutri in ko je novo službo vse prej kot lahko najti. Da bi človek celo življenje delal samo za cigle in se pri tem spraševal, ali si sploh lahko privošči otroka? Hvala lepa. user posted image A je res treba živeti v bajti, ki stane v bistvu več, kot si lahko dejansko privoščiš? Komu na čast? Saj se da najti tudi dooooosti cenejše. Ker očitno ta bajta je malo preveč za vaju, če si zaradi nje ne moreta privoščiti otroka.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
19.4.2010 14:45:06   
vaney
Tudi midva imava kredit, jaz okrog 400€, mož tudi tam nekje, položnic je v hiši tudi precej, 2 avta, pa kar gre. Nama čez mesec ostane okrog 800€, pa imava 2 majhna otroka in za vrtec dajeva preko 200€. Pa se mi ne zdi glih tak problem, no. Odvisno, kaj za vaju pomeni "preživeti"? Mi smo vsi siti, normalno oblečeni (no, z oblekami otrok res malo pretiravam, ne morem si pomagat), gremo na izlete, na dopust...nič nam ne fali, pa še šparamo zraven. To, da pa vidva ne upata imeto otroka, ker bi morali 3 preživeti s 700€ na mesec....sorry, neumnost...

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
19.4.2010 14:55:53   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Verjetno imate nekateri smolo, da naletite na neobzirne bančnike, ki le želijo prodati svoj produkt.


Tudi, če sta naletela na bančnika, ki jima je dal kredit znotraj tistih 50% plače, mi še vseeno ne gre nekaj v račun.
Če imata vsak 600€ kredita, potem njuna plača znaša min. 1200€ na osebo. To je 2400€ na par. In če odšteješ 1200€ za kredit pa 500€ za položnice, jima vseeno ostane 700€ za preživetje. Oprosti, ampak zame je to ogromno.




700, pa da imas se za placat racune?
al 700 brez vseh racunov?

nam ostane 700-800 ze z placanimi poloznicami, pa kaomaj komaj zlezemo


ma vzames v šolo financiranja?user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
19.4.2010 14:57:02   
Tarči
Hvala Vanevy, to je res lepo slišati oz. prebrati. Sem dobila pozitivno energijo in hvala še enkrat. Kot sem razbrala potem dejansko nebo problema ker sva že sedaj skromna gledava kaj kupiva, koliko porabiva elektrike, vode, skratka paziva
Zahvaljujem se ti za odgovor

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
19.4.2010 17:10:21   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Verjetno imate nekateri smolo, da naletite na neobzirne bančnike, ki le želijo prodati svoj produkt.


Tudi, če sta naletela na bančnika, ki jima je dal kredit znotraj tistih 50% plače, mi še vseeno ne gre nekaj v račun.
Če imata vsak 600€ kredita, potem njuna plača znaša min. 1200€ na osebo. To je 2400€ na par. In če odšteješ 1200€ za kredit pa 500€ za položnice, jima vseeno ostane 700€ za preživetje. Oprosti, ampak zame je to ogromno.




700, pa da imas se za placat racune?
al 700 brez vseh racunov?

nam ostane 700-800 ze z placanimi poloznicami, pa kaomaj komaj zlezemo


ma vzames v šolo financiranja?user posted image



Ljubica, nama je ta mesec ostalo 500€ za preživetje. In bomo zmogli, res bomo. V šolo financiranja te pa lahk moj dragi vzame, je on stručko za to. Jaz bi itak zapravila vseuser posted image
Ampak računamo, de se bo ta finančna ˝kriza˝tudi pri nama kmalu končalauser posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
19.4.2010 20:39:23   
sazi
Zdaj niti ne vem, komu in kaj naj grem odgovarjat.
Pa bom najprej na prvi avtoričin post: "kako živimo s hudimi krediti"
No, kot si lahko v vseh odgovorih prebrala je tako, da očitno nobena nima tako velikega kredita in nimamo takih problemov.

Ali si s tako finančno situacijo lahko privoščita otroka?
Glede na številko, koliko vama ostane - seveda, brez problema. Ampak glede na to, da jamraš, da je ostanek 500 EUR po plačilu vseh življenjsko pomembnih stroškov (položnic) 500 EUR komaj za preživetje - no, tu se pa pojavi problem, če sta vidva zmožna s tem živet. Kot rečeno, marsikdo je.
Vrtca je jasno, da bosta plačevala precej, vseeno pa ne 400 EUR (razen za plačilo privat varstva gre lahko toliko, ampak to je strišek, ki ne traja v nedogled - načeloma samo dokler ne dobite vrtca. Za vrtec pa s takima plačama, če nimata ostalega velikega premoženja (razen nepremičnine, v kateri živite in nimata dragih avtomobilov ali drugega vrednejšega premoženja), padeta v 7. plačilni razred in če sta iz LJ in je otrok v vrcu v LJ, pride položnica za vrtec cca 260 EUR dokler je otrok v jaslih, potem pa občutno ceneje.


To je pa res, še pomislila nisem... Pravzaprav me je kar groza, ko pomislim... Npr. ena povprečna plača dveh univerzitetno izobraženih odraslih je tam nekje za ženske okol 1000 neto, moški recimo 1500 neto, kar je recimo da že lep dohodek. Suuuper, lahko si kupiš hišo, od 2500 neto plačuješ, recimo, povprečno 500 kredita, 2000 ti ostane, OK stroški približno 300 EUR, 200 hrana, za bencin ne štejem ker dobimo vsi potne stroške, OK ostane 1500 EUR. Potem pa dva otroka, vsak po 400 EUR samo za varstvo, si pa že res skoraj v minusu...

No, tako hudo pa res ni. Vsaj zaenkrat ne, razen, če imaš oba otroka v privat varstvu. Mi smo nekaj časa plačevali privat varstvo za 1 otroka. Pa je šel v vrtec in palčevali smo manj, pa je dobil sestrico in smo plačevali še manj, pa so nam šteli plačilo kredita, pa je še en razred manj, pa je šla tudi sestrica v vrtec - zaenkrat zastonj, bratec plačuje ša še za 1 razred manj vrtca, pa še v jaslih ni več. In tako je plačilo varstva upadlo z začetnih 300 na zdajšnjih cca 115 EUR pri višjih dohodkih.

Pri nas je bila situacija podobna, le da sva se hišo v 3.pdrg fazi lotila kupovati, ko je imel prvi otrok že dobro leto. Pri podobnih dohodkih pa sva se zakreditirala precej manj in za krajši čas - tak znesek za tako dolgo obdobje je res nepremišljena poteza, ampak kar je-je. Mi je sicer jasno, da če ni nekega zaledja, da je težko priti do dobre in udobne nepremičnine za manj denarja, ampak 1200 EUR na 30 let je cca 270.000 EUR za 3. pgr fazo - v takem položaju bi jaz, sploh, če še ni otrok, startala z nekim malim stanovanjem in kasneje s hišo in kreditom na manj časa.

Glede življenjskega zavarovanja, kot je ena pisala - je že res, da bi naj ga imela za znesek kredita..., ampak ga jaz tudi nimam. Gre le za nepremičnino, ki je kolikor toliko dosti vredna (četudi pade cena) in se lahko po najhujšem scenariju, če se kaj zgodi, še vedno nepremičnino proda, poplača kredit, ostane pa še vsaj za manjše stanovanje in ne ostaneš na cesti.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
19.4.2010 21:11:20   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: sazi
nepremičnine za manj denarja, ampak 1200 EUR na 30 let je cca 270.000 EUR za 3. pgr fazo -

1200*12*30= 432.000 eur (to je sicer z obrestmi na kredit, no)

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 11:38:20   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: sazi
nepremičnine za manj denarja, ampak 1200 EUR na 30 let je cca 270.000 EUR za 3. pgr fazo -

1200*12*30= 432.000 eur (to je sicer z obrestmi na kredit, no)


ja, ampak s kreditom z anuiteto 1200 EUR na 30 let pa dobiš "keša" 270.000 EUR

ne moreš gledati, koliko ti odplačaš kredita, ker denar dobiš takoj, odplačuješ pa 30 let - sedanja vrednost denarja, ki ga boš vplačeval v prihodnosti je precej nižja in zelo napačno je tolmačenje in jamranje kreditojemalcev, da koliko bodo prepračali kredit - ja, če bi ta denar, ki ga nimajo (zato potrebujejo kredit) imeli in ga vezali na banko, bi tudi po 30ih letih imeli bistveno več od današnjih (npr.) 270.000 EUR

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 11:43:01   
zmajaz
Saj to je jasno, da kredit vedno preplačaš ampak da tak kredit v 30 letih preplačaš za 160.000 evrov pa res nisem vedela! Oziroma če se vmes obrok še dvigne (kar se zagotovo), ga preplačaš še več. OMG user posted image user posted image user posted image Vsa sreča, da mi ne bo treba nikoli jemati takega kredita!

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 11:43:07   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: sazi
nepremičnine za manj denarja, ampak 1200 EUR na 30 let je cca 270.000 EUR za 3. pgr fazo -

1200*12*30= 432.000 eur (to je sicer z obrestmi na kredit, no)


ja, ampak s kreditom z anuiteto 1200 EUR na 30 let pa dobiš "keša" 270.000 EUR

ne moreš gledati, koliko ti odplačaš kredita, ker denar dobiš takoj, odplačuješ pa 30 let - sedanja vrednost denarja, ki ga boš vplačeval v prihodnosti je precej nižja in zelo napačno je tolmačenje in jamranje kreditojemalcev, da koliko bodo prepračali kredit - ja, če bi ta denar, ki ga nimajo (zato potrebujejo kredit) imeli in ga vezali na banko, bi tudi po 30ih letih imeli bistveno več od današnjih (npr.) 270.000 EUR

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 12:15:11   
sazi
nekaj mi šteka RR in javlja napake, pa nisem videla, da se je že objavilouser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Saj to je jasno, da kredit vedno preplačaš ampak da tak kredit v 30 letih preplačaš za 160.000 evrov pa res nisem vedela! Oziroma če se vmes obrok še dvigne (kar se zagotovo), ga preplačaš še več. OMG user posted image user posted image user posted image Vsa sreča, da mi ne bo treba nikoli jemati takega kredita!


probaj si izračunat, koliko denarja bi imela, če bi teh 270.000 EUR naložila za 30 let v banki z npr. 4% obrestno mero? Te na rit vrže. Krediti sploh niso tako strašna stvar in tako strašno stran metanje denarja. Dobiš denar zdaj, ko ga rabiš, kar pa odplačuješ obresti, pa pokriva malo inflacijo malo pa obresti (ki bi jih dobil tudi sam, če bi ta denar naložil) - v bistvu so stanovanjski krediti zelo poceni - to, da ga preplačaš za 160000 EUR se res NE SME tako gledat, ker je čisto izkrivljena številka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 12:32:37   
vaney
sazi, čisto izven teme, kako ste pa dosegli, da so vam plačilo kreditov šteli pri plačilu vrtca? A se to da? Kako pa? Ali je bilo to "mimo vrste"?

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 12:45:24   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

sazi, čisto izven teme, kako ste pa dosegli, da so vam plačilo kreditov šteli pri plačilu vrtca? A se to da? Kako pa? Ali je bilo to "mimo vrste"?


V lJ, je to lepo "v vrsti"user posted image . Če nimaš astronomsko visokih dohodkov (torej če ne izstopaš iz 8. razred oz. če si nižje), ti znižajo plačila za 1 razred. Ob vlogi z znižano plačilo je potrebno priložiti kreditno pogodbo iz katere je razvidno, da imate stanovanjski kredit in vsako leto na novo dodati potrdilo iz banke, da kredit še vedno odplačujete.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 12:51:24   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: vaney

sazi, čisto izven teme, kako ste pa dosegli, da so vam plačilo kreditov šteli pri plačilu vrtca? A se to da? Kako pa? Ali je bilo to "mimo vrste"?


V lJ, je to lepo "v vrsti"user posted image . Če nimaš astronomsko visokih dohodkov (torej če ne izstopaš iz 8. razred oz. če si nižje), ti znižajo plačila za 1 razred. Ob vlogi z znižano plačilo je potrebno priložiti kreditno pogodbo iz katere je razvidno, da imate stanovanjski kredit in vsako leto na novo dodati potrdilo iz banke, da kredit še vedno odplačujete.


nism še izpolnjevala vloge za znižanje ampak ali je tud rubrika kjer napišeš da imaš kredit al samo pač zraven to priložiš..pa hvala za to info..sj verjetno je vseeno kok maš višino kredita-namreč daleč od 600 oz 1200€..
samo a šteje če sm js študent moj ma pa kredit


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 13:03:38   
Metuljček Cekinček
Prebrala sem samo nekaj prvih odgovorov, tako da ne vem, v katero smer se je razvijala debata.

Tudi midva z možem imava 1.200 € mesečni obrok kredita, sicer za 25 let in tistih 200 € bova čez 3 leta odplačala in  nama bo potem ostalo še 20 let po 1.000 €. Hišo pa imava popolnoma dokončano. Imava 2 otroka in hvalabogu, da za 2. otroka vrtca ne plačujeva, drugače nama ne bi šlo skoz.

Je pa res, da sva za dokončanje hiše od 3. gradbene faze porabila 40.000 € več kot sva računala. Pa sva imela vse predračune še pred nakupom hiše in sva bila prepričana, da sva vse predvidila vnaprej. Potem pa se marsikatera stvar zaplete in nastanejo nepredvideni stroški, ki so naju na koncu čisto šokirali. Ampak pri nama je bilo tako, da po takšen dolgotrajnem načrtovanju, dogovarjanju, pogajanju in nasploh nenormalnemu trudu in naporom ni bilo več poti nazaj. In potem stroški kar naraščajo, ti pa ne moreš in ne znaš tega ustaviti. Upam, da veš o čem govorim.

Skratka, na koncu pristaneš na ogromnem mesečnem obroku kredita in ne preostane ti drugega kot da začneš skromno živeti. Čez čas vidiš, da res ne potrebuješ toliko cunj, v trgovino začneš hoditi s seznamom in kupiš tisto, kar dejansko potrebuješ, kupiš rabljene smuči in greš na kakšno cenejše smučišče samo za kakšen dan namesto za cel teden, na morje gremo v apartma na Hrvaškem in kljub vsemu uživamo sto na uro.

Tako da, bodita pogumna in skromna!

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 13:07:23   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

nism še izpolnjevala vloge za znižanje ampak ali je tud rubrika kjer napišeš da imaš kredit al samo pač zraven to priložiš..pa hvala za to info..sj verjetno je vseeno kok maš višino kredita-namreč daleč od 600 oz 1200€..
samo a šteje če sm js študent moj ma pa kredit



Posebne rubrike ni. Meni so v vrtcu rekli, naj samo priložim in to je to. Ko boste oddajali vlogo, se pozanimaj v vrtcu - v LJ se to zagotovo izvaja za vse - nobenih vez in poznanstev.

Mislim pa ,da je popolnoma vseeno, kako je z zaposlitvijo, kako pa je z višino kredita pa tudi ne vem. Po mojem šteje v vsakem primeru.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako živite z velikim kreditom za hišo
20.4.2010 13:26:33   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

nism še izpolnjevala vloge za znižanje ampak ali je tud rubrika kjer napišeš da imaš kredit al samo pač zraven to priložiš..pa hvala za to info..sj verjetno je vseeno kok maš višino kredita-namreč daleč od 600 oz 1200€..
samo a šteje če sm js študent moj ma pa kredit



Posebne rubrike ni. Meni so v vrtcu rekli, naj samo priložim in to je to. Ko boste oddajali vlogo, se pozanimaj v vrtcu - v LJ se to zagotovo izvaja za vse - nobenih vez in poznanstev.

Mislim pa ,da je popolnoma vseeno, kako je z zaposlitvijo, kako pa je z višino kredita pa tudi ne vem. Po mojem šteje v vsakem primeru.


hvala


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?