|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 12:24:12   
mamika25
Aprilčica in babyloverka in vse tiste ki še čakate... vem, da vam je težko, ker se porod še ni začel...in da komaj čakate da dobite otročke v roke... sama sem bila 10 dni čez rok in vem kako je težko čakanje... samo to vam lahko rečem... ni lepšega kot če se porod začne sam, zato čakajte in naj se vem ne mudi nikamor! Otroček že ve kdaj je čas za ven in naj si dete samo izbere rojstni dan!
Samo to sem hotla rečt, uživajte s trebuščki, jaz ga že malo pogrešamuser posted image .

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 2651
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 12:28:24   
memole
Ejla!

Kako kej?

Punce ne se sekirat zaradi zdravnikov je slabše za vas!
Vrjamem da je že težko čakat kdaj se bo kej zgodilo,ampak se bo prej al slej še noben otroček ni ostal notri!
Korajžno punce zdej bo luna in bomo šle ena za drugo!user posted image user posted image

Jaz imam od 10h popadke na 5,7 in 10 minut!
Upam da bo kej bolj konkretnega se začelo ker če se misli to zdej cel teden tako vlečt se počim!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 2652
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 12:50:22   
Anonimen
Hej punce.

Mamika, jaz se strinjam s tabo, da je najboljse pocakati, da se naravno zacne. In to je glih fora pri meni in Maleni, da so nama rekli, da nama bodo na silo sprozili, drugace pac moras podpisati, da se odrekas sprozitvi in da prevzemas odgovornost za komplikacije. Kar je seveda tezko. Sploh pa prvorodkam, ki smo se bolj prestrasene.
Je pa res, da je po dopolnjenem 41 tednu vec moznosti za CR in za smrt otroka, ker posteljica lahko neha delati oziroma dela slabse. No, to so res skrajni primeri, ampak je pa res, da ti zdravniki samo najslabse povejo.

Malena, ja, to so vaginalete (svecke) za mehcanje MV.Jaz nazadnje nisem bila cisto nic odprta in MV se trd in dolg (al kako se ze to meri). Grozno. Upam na najboljse. Za naju obe!! user posted image user posted image

Aprilcica ... sem ti ze rekla. V zep pa z mano domov! user posted image user posted image user posted image

Babyloverka, potem je res kar pravijo, da so na Ptuju bolj strpni. Te bodo pustili cakati do sobote. Vem, da ti je hudo zdaj, ker bi ti tudi rada ze spravila malega fuzbalerja na svet, ampak glej na to tako, da mu vsaj dajejo priloznost da se sam spravi ven user posted image .
To pomeni, da bos popadke v miru predihavala doma in sla v P ko bo treba in bo slo vse bolj hitro. Meni je to najbolj bedno, da bom mogla tam lezati na oddelku in ko me bo zagrabilo, bodo tam zraven mene 4 tujke ne pa moj moz. Krasn! user posted image

Memole ... jeeej! Saj bo. Ti si ze dala to skoz. Pojdi Lari po sestrico user posted image user posted image

No, jaz sem govorila s svojo babico, ki bo zraven pri porodu in mi bo probala zrihtati, da grem jutri kasneje v P oziroma da jih probam prepricati, da naj me se malo pustijo in naj ne sprozajo na silo. Naj vsaj do petka pocakajo, ce bi se mogoce samo zacelo. Zdaj grem pa na sprehod. Cojka je skoz 20 km na dan delala pa je mali kar padel ven user posted image

(odgovor članu memole)
  Neposredna povezava do sporočila: 2653
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 13:41:25   
katy83
Babike zdaj se mi pa že full smilite. Resnično si ne znam predstavljat, da bi bila na vašem mestu. Ne vem kako se počutite in ne vem kako naj vas potolažim. user posted image Sama pri sebi si mislim, da bi mi user posted image  bil edina tolažba, ampak...user posted image . jaz bi bila verjetno tečka vseh tečk. user posted image

Dajte punce še malo zdržat, pa ne se obremenjevat s smotanimi zdravniki, ne ozirajte se na njihove besede in ne na besede kogarkoli drugega. Razen seveda na tiste lepe besede. user posted image
Vem, da boste zmogle zdržat do konca, borile se boste kot levinje in vaši porodi bodo vsi ok potekali. Saj ste vendar pogumne aprilčice, čeprav se vam mogoče zdi, da je vaš pogum nekam pobegnil. user posted image In kar je najbolj pomembno kmalu boste cartale in z nami mamicami čvekale na forumu starši čvekamo. user posted image
Jaz in verjamem da tudi druge mamice mislimo na vas resnično vsak dan. user posted image

čao, bejbe

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2654
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 14:21:19   
nizy
pozdravljene sotrpinke user posted image user posted image

danes tudi moj dan D , dogaja se pa čisto ničuser posted image user posted image , pregled v četrtek in skoraj pričakujem , če bom kaj več odprta  kot včeraj , da bodo vse skupaj sprožiliuser posted image

ko se odločijo porod sprožit takoj predrejo mehur+2 vaginaleti za mehčanje MV(če je potrebno) in še umetne našopajo , nč ne  delajo postopoma , ....vse na rukcukuser posted image

memole - drži pesti - da se je že kaj začelouser posted image user posted image user posted image

ostalo komentiram pozneje , gremo z user posted image mal ven user posted image



(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 2655
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 15:01:25   
babyloverka
sem prebrala in premislila o vaših besedah, tudi lubi mi je danes govoril da potemtakem še že ni čas. verjamem. in najbolj si želim da bi se začelo spontano, sred noči me polije voda in grem, rodim v treh urah, idealen scenarij.
kaj me moti? to da mi ne naredijo pregleda. nazadnje sem imela vaginalni pregled pred enim mesecem. in prav tako ultrazvok. pojma nimam koliko tehta mali, ne vem če so vredu pretoki.
in zakaj se ne upošteva da je bil po menstruaciji pdp že 16, po nuhalni21 in danes po uz mojega ginekologa ? saj ne da bi rada že 20 rodila in glede menstruacije in poznejše oploditve razumem, ne razumem pa, kaj pa če je 21 bil pravi datum in sem že čez pdp 1 teden in še morem čakat 4 dni spet?
in kje je logika da sem imela pred pdp ctg na dva dni, sedaj imam na 4 dni?user posted image

se opravičujem če morim, probam ne mislit na slabe stvari vendar je dejstvo da se otrok lahko npr. pokaka pa tega sploh ne bo nihče vedel. res si najbolj na svetu želim da bi kmalu rodila in da bi bilo z mojim otrokom vse vredu.
če bi mi nekdo rekel da komot rodim čez en teden, da je otrok ok, da so preverili potem bom zdržala še en teden, bom že. ne pa da me zraven teh brezveznih bolečin ki mi jemljejo energijo dajejo še skrbi če je z otrokom vse vredu.

in danes me je zamorilo še to, da sem bila na ctg, v sosednji sobi pa sta dve ravno rodile, sem slišala tiste prve joke otroka in sem pomislila kako lepo, kdaj bo moj tako zajokal user posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu nizy)
Neposredna povezava do sporočila: 2656
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 15:21:36   
mamika25
Aglaia vem kako je, če si naročen na sprožitev...user posted image  Jaz sem bila 10 dni čez rok!! V torek 13.4. sem bila naročena na indukcijo - sprožitev. In glej ga zlomka, popadke sem dobila 12.4.! Kot naročeno. Šlo je naravno. In prepričana sem da bo vse dobro tudi pri vaju z Maleno. Psiha naredi svoje... Jaz sem bila sveto prepričana, da bom šla rodit v torek in nikakor nisem mogla dojet da imam v ponedeljek popadke... "kako to, saj jaz bom rodila v torek, ne pa danes..." v tem smislu, če veš kaj hočem rečt. Ponoči sem dobila drisko, popadke,... in sploh nisem pomislila, da bom kmalu rodila... jaz sem si tisto noč merila vročino in si mislila: "sranje, spet sem fasala neko trebušno gripo." user posted image user posted image  Tako da držim pesti, da se vama začne naravno, tako kot se je v zadnjem trenutku meniuser posted image .


(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 2657
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 17:10:02   
memole
Ejla!

Jaz sem še tu!
Mal so se umirili popadki so tam 2-3x na uro!

babyloverka ne obremenjuj se preveč z zdravniki kaj govorijo ker se kar velikokrat lahko zmotijo!
Po zadnji M bi jaz mogla rodit včeraj po UZ imam 1.5. rok pa mi je reku pred enim mesecem da bo kej kasneje in ne točno 1.5.!Vaginalni pregled sem tudi jaz imela nazadnje 1 mesec nazaj,UZ mi je naredila prejšnjič lih tok da je vidla srček,teže in velikosti otroka tudi jaz ne vem in tudi prvič nisem vedla!
CTG sem imela samo 2x v prvi nosečnosti niti enkrat dokler nisem prišla rodit!
Mal se sprosti boš vidla da bo vse ok in da boš tudi ti kmalu cartala!
Še vse so tudi ti boš!user posted image
Pojdi mal na sončka sončkat bušija,jutri je pa itak luna tko da vse te lahko preseneti!user posted image user posted image user posted image

Jaz grem mal na balkon se sončkat in se sproščat!user posted image user posted image

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu mamika25)
Neposredna povezava do sporočila: 2658
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 17:10:37   
memole
Aja punce hvala jz tudi upam da bo kmalu kej!

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 2659
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 18:01:20   
tintin
Hoj punce,
no pa sem tudi jaz doma...imamo fantička Vita, rojenega 24.4. ob 1.02. Porod je bil expresen....v porodni sem bila 50 min, da ne govorim da sva z mojim skoraj sama rodila, ker je bila ponoči samo ena ekipa babic...pa dve sva rodili v razmaku dveh minut....
Sem pa tokrat imela povsem natur porod, svoje popadke (ki so se na 15 min začeli okoli 20.30 zvečer), porod je bil kar boleč...
Od danes sva doma, seveda je zaradi našega 2.5 letnika pestro, Vito je kar priden fantek.
Je pa G tokrat prav predvidela težo in velikost. vito se je rodil s 51 cm in 3555 g. Za razliko od svojega starejšega bratca je bil kar precej manjši.
Vsem, ki še čakate - SREČNO!

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 2660
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 18:03:48   
babyloverka
memole hvala.

tintin user posted image  fajn se imejte doma user posted image  in mirne noči user posted image
in ravno danes ko sem prišla na ctg se je zgodilo nekaj podobnega, manj osebja ker je praznik in dve sta rodile v razmaku treh minut user posted image  in babica je pozneje razlagala da sploh niso imeli časa nikogar poklicat

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2661
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 18:36:54   
Getreal
Zdravo punce!!! user posted image user posted image user posted image
I'm back!

Najprej hvala vsem za čestitke! user posted image user posted image

Mi bomo ju3 stari en teden in smo že lepo doma od sobote, imamo tak fajn ritem, tako da smo se že kar navadli..Nimam ravno cajta da bi prebrala vse kar ste napisale, ampak si ga bom vzela, mogoče že jutri.

Porodno zgodbo vam moram napisat, da boste prebrale kako je meni dogajalo user posted image Sicer pa Postojna ROCKS!!! Sploh pa babica Nada, doktor Mugoša in Tašev!!! user posted image user posted image Ma sploh...zakon je...Tiste, ki greste tja rodit se nimate česa bat, boste v dobrih rokah user posted image

ČESTITAM VSEM, KI STE ŠE RODILE ZA MANO user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
in držim pesti za vse, ki še boste!! user posted image

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 2662
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 20:02:01   
Anonimen
No, saj ni nic taksnega, samo zahvalit sem se prisla za besede vzpodbude. Zdaj nas je res se malo ostalo. Drugo leto bomo pa spet vse zivcne, ker bomo tak cas ze v sluzbi user posted image

Cestitke se enkrat Getreal in Tintin!! user posted image

Aja, jaz sem govorila z "mojo" babco in grem jutri bolj popoldan v P. Tako, da ne bom ze zjutraj tam guzve delala, ker me bodo potem res na oddelek spakirali, tako pa imam se sanse, da se vse naravno zacne (in konca).
Drzite pesti user posted image

(odgovor članu Getreal)
  Neposredna povezava do sporočila: 2663
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 20:02:35   
Anonimen
Punce prov boge ste, k more bit res grozno to čakanje. Aglaia upam, da res danes že dočakaš svoje popadke in hopa v P.

IZVIRNO SPOROČILO: Getreal
Sicer pa Postojna ROCKS!!! Sploh pa babica Nada, doktor Mugoša in Tašev!!!

Getreal- Taševuser posted image user posted image user posted image Si ti ziher, da nisi bila preveč zadetauser posted image To je najbolj kret.... dr. Ne poznam niti ene, ki bi rekla, da je on ok.

(odgovor članu Getreal)
  Neposredna povezava do sporočila: 2664
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 20:04:20   
Anonimen
Aglaia sej pomoje bo tvoj lahko s tabo v sobi. Ta v P je bila skupaj z možem, je bil lahko pri njej, ko je dobila to svečko in sta potem čakala skupaj, da ni bila sama. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2665
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 21:11:50   
natasaxy
čer nosečke!!

vidim da nisem edina naveličana,.......iz dneva v dan čakam da me požene, pa tudi še nič, danes sem drugi dan čez PDP, jutri imam ob pol osmih amnioskopijo, kar upam da bi me ponoči pognalo......samo me spet samo te menstrualni krči dajejo......pa ni na neke intervale, tako da bomo videli, pomoje mi jutri ne uide ta amnioskopija.......no mogoče me pa vsaj to požene:)

Ja če se porod začne naravno je sigurno najbolje, samo ne moremo kaj dosti izbiratiuser posted image .

Trebuh mam že tako povešen,......utrujena sem, malo naveličana,......samo je bil moj prvorojenec tudi 5 dni čez PDP, tako da bo potrebno očitno še malo čakanja.

Evo danes sem bila kar aktivna,.......šla na en ornk sprehod, pa to še ni recept da gremo rodit. NO ja sicer pa če smo zdržale že toliko bomo pa še teh par dni.

Me pa tako vse boli, ker naše dete je tako živahno, če primerjam s prvo nosečnostjo, polovico toliko ni moj sine brcal kot brca zdejšne dete. Očitno ima kar dovolj prostora kljub temu, da smo že na koncu.

Skratka v upanju da polna luna naredi svoje,.......vam pošiljam en košek pozitivnih misli, misli na našeuser posted image  in da hitro pride ta težko pričakovani dan D.

nočko vsem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2666
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 21:17:00   
Tejča05
Ojla punce,

jst še vedno doma, dogaja se nič razn zatekanja in moje zoprnije. Še z mojim sva skregana. Ne morm več. Res prou na živce mi gre že vse.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nič grem raje dol da nam slabe volje tuki stresala. Se še kaj javim in upam da boljše volje.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2667
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 21:47:11   
Anonimen
Dober večer...
Kako kaj...ja mi smo bolj ne naspani ,kar bedimo ponoči..imamo te smotane krče ,pa upam,da mi pomagajo te avstrijske kapljice sem šla ,danes ponje v Graz...sicer je pa naša Ema star danes 1 mesec,,kako čas hiti...
Aprilčica in vse ki še čakate ..se mi kar smilite saj bo ,posebno tiste ko ste čez rok..držim pesti ,da boste vse čim prej rešene...
tejči ne izgubi živcev,jutr bo že vse boljše ,pa tudi z svojemu se boš pobotala ,saj bo ,tudi meni je šlo na konci v se na živce...
Ja punce kam boste šle kaj za kresovanje,pa 1 maj..upam ,da boste imele že sončke v rokah..Jalepo se imejte se slišimo kaj...lahko noč...

(odgovor članu Tejča05)
  Neposredna povezava do sporočila: 2668
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
27.4.2010 22:18:58   
memole
Čer!

Jaz sem še tu!
Pozno popoldan so se nehali pol ure pred 22h pa so se spet pojavili!
Me pa bolijo in ne vem kaj še bo če me že zdej bolijo,niti ne vem kako naj se sprostim!user posted image user posted image user posted image
Ko me prime popadek sem vsa zategnjena trda kar je še slabše,a ne vem kako naj se sprostim z unim dihanjem mi ne gre najbolje saj se bojim da skup zlezem ker če nimam enakomernega dihanja in nekaj na silo diham mi začne kisika v možganih zmanjkovat in lahko zlezem skupaj,to imam od vedno zato pa tistega dihanja ki ga učijo jaz ne morem uporabljat!user posted image user posted image user posted image user posted image
Jz upam da bo to kmalu za mano!

Pa ve kako ste?

Popoldan sem oprala še tri stroje,mami mi je zlikala kar sem imela od prej,pa posteljico sva z možekom postavla in jo z mami dale v posteljnino in pa previjalno sem uštimala!Sem vse oblekice sortirala in not zložla!
Na previjalni pa sem pustila nekaj oblačilc da jih bo možek lahko izbral glede na vreme in jih prinesel za tamalo da jo oblečemo za domov!

Še malo pa bom šla vodoravno v upanju da se kej začne in da se ne bo vleklo cel teden!

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2669
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
28.4.2010 8:09:10   
dacy
lep pozdrav vsem noseckam user posted image
Prav ne znam si predstavljat, da bi se zdaj cakala s trebuhom, nic vam ne zavidam in upam da se tud ve cim prej resite ker vem tocno kak se ze pocutite zdaj na koncu ...

No moj Aleksei pa raste ko goba user posted image user posted image V enem mesecu je zrastel za celih 5cm in se zredil za 1343g tako da smo zdaj veliki ze 52cm in tezki 3978g user posted image Zgleda bo tamali po atiju velik ce bo se naprej tak hitro rastel user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 2670
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
28.4.2010 8:50:08   
memole
Jutro!

Kako kej?

Jaz sem še tu ja!user posted image
Popadki prisotni sam niso na 5minut da bi lahko šla voda tudi ni odtekla pa čep se tudi ni odluščil!
Mam občutek da se bomo načakali!
Bolijo me pa kr precej,jah kaj čem nizek prag bolečine!user posted image user posted image
Zaspana sem ker so me ponoči na dobre dve ure zbudili in eden je bil kar precej močen,najmočnejši do sedaj!

Nič se grem sama sebi smilit in upat da bo kej ker se mi ne da več!

Upam da ste ve ok!

Lep dan vam želim!


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 2671
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
28.4.2010 9:22:27   
memole
Punce jaz grem v P!
Se mi je čep odluščil in ne bom čakala popadkov na 5min!
Držte pesti da bo kmalu za mano in to še danes!


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 2672
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
28.4.2010 9:29:46   
babyloverka
uh memole vso srečo, pošiljam ti en kup user posted image user posted image user posted image in mnogo user posted image  pa da se čimprej rešiš in cartaš.

jaz še kar bluzim doma, ne duha ne sluha o popadkih ali kakemu dogajanju v to smer. trebuh imam pa že pri kolenih user posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 2673
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
28.4.2010 9:47:09   
Anonimen
Memole: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Mislimo nate!!user posted image user posted image

Tudi jaz sem doma - nič od nič. Čakamo...

(odgovor članu babyloverka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2674
   RE: Aprilčice 2010 - 3.del
28.4.2010 10:47:51   
nincy29
evo še mene iz pregleda..mislim da bomo enkrat do konec leta rodili..nič popadkov in še zmiri sem zaprta..tak da..uf...naslednji pregled pa v petek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?