|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 13:40:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zaspančka

njamka, pri 3.5 mesecih?!? user posted image user posted image A je sploh že glavo sama držala takrat? Samo eni pa res pretiravate. Če je vožnja taka muka, pač ne greš. Itak se mi zdi 65 km za 3-mesečnega user posted image mal predolga razdalja, vsaj ne bi ga pogosto vozila na take ture.




Ja, je držala glavo takrat sama. Mene ni prepričalo nobeno priporočilo, da kdaj mora bit otrok v lupinici. In zakaj bi bila doma zaradi tega? Men se je otrok smilil v vožnji, ker to ni bila prijetna vožnja, niti kratke razdalje ne.
Pri 15 mesecih smo šli na 8 urno vožnjo, kaj porečeš na to?user posted image
Itak vsak zase najbolj ve kaj je prav in kaj ne.user posted image

(odgovor članu zaspančka)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 14:27:49   
lilip
Škoda, da policija tudi tega bolj ne kontrolira....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 16:06:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Škoda, da policija tudi tega bolj ne kontrolira....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa HB da imam same policaje v familiji.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lilip)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 16:25:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
Naša je bila tak velik firbec, da je šla v običen avtosedež pri 3,5 mesecih.

OMG user posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 16:50:37   
egleria
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Škoda, da policija tudi tega bolj ne kontrolira....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa HB da imam same policaje v familiji.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



to ti ne bo pomagalo nič pri varnosti otroka če se ti bo treba kdaj soočit s posledicami..
pa to ti ne pomaga nič če te ustavi policaj ki te ne pozna..
pomembna je varnost otroka ne pa kazen ki jo lahko dobiš.. haloooo??!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 17:47:45   
Urska09
vsakič znova sem šokirana nad brezbrižnostjo nekaterih staršev do varnosti svojih otrok user posted image

(odgovor članu zaspančka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 18:20:36   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa HB da imam same policaje v familiji.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zato pa kar prekipevate od "pametnih" idej.  user posted image  
Sedež pri 3,5 mesecih ... no comment. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: do kdaj lupinica?
5.5.2010 22:50:53   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image kot ponavadi, zgražanja, zavijanje z očmi, da ne govorim, kaj vse privoščite ljudem.....

Mene to sploh ne gane, sam tolk da veste. user posted image Pa tudi vprašanja kako ravnati z otrokom ne zastavljam po forumih...vsak dan pa se nasmejem raznoraznim bedarijam ki jih tukaj berem.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 8:22:19   
Isabelle
To da je 3 mesečnik v AS ni glih varno al kakorkoli...sej so tisti za od 0-18kg in so v polsedečem položaju kot lupinica in se lahko obrnejo v nasprotni smeri vožnje.No vsaj pripet je...da vam povem še kako je brezbrižna ena moja kolegica ki vozi otroka v košari od vozička, ker je rekla da pa njej se ne da ko gre kam tovorit vozička+košaro+lupinico.Mene je hmal kap.Pa mali nič zavezan, niti košaro nima zavezano.Grozno.Itak je najmajn to da dobi kazen, kaj pa varnost otroka.Js sploh ne morem dojet kaj si ona misli. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 8:25:36   
ZmajTolovaj
Oprosti njamka, ampak so bedarije a la A naj mu dam trak ali kapo pri 18 stopinjah, potlej so pa bedarije a la sedež 9-18 pri treh mesecih in pol. Razlika je v tem, da pri tej drugi neposredno ogrožaš otrokovo življenje. In kdor je rekel, da vsaka mama najbolj ve za svojega, se je fejst zmotil. Naša tadruga punčka se je tudi prve 4-5 mesecev drla v avtu pa ji ni bilo v lupinici za sedet, ampak bohpomagaj, zaradi tega je nisem prestavila v večji sedež, ker je enostavno prenevaren. Nič ne zavijam z očmi, nič ti ne pridigam, nič ne obsojam, ampak - vse kar je prav.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 9:21:46   
ledenka

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Mene to sploh ne gane, sam tolk da veste. user posted image Pa tudi vprašanja kako ravnati z otrokom ne zastavljam po forumih...vsak dan pa se nasmejem raznoraznim bedarijam ki jih tukaj berem.


nismo vsi tako pametni kot ti.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 9:26:27   
egleria
 
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

user posted image user posted image user posted image user posted image kot ponavadi, zgražanja, zavijanje z očmi, da ne govorim, kaj vse privoščite ljudem.....

Mene to sploh ne gane, sam tolk da veste. user posted image Pa tudi vprašanja kako ravnati z otrokom ne zastavljam po forumih...vsak dan pa se nasmejem raznoraznim bedarijam ki jih tukaj berem.




ma ti si pa res pametna.. ne vem zakaj potem bereš vse skupaj pa sodeluješ.
ma škoda besed..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 13:38:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Oprosti njamka, ampak so bedarije a la A naj mu dam trak ali kapo pri 18 stopinjah, potlej so pa bedarije a la sedež 9-18 pri treh mesecih in pol. Razlika je v tem, da pri tej drugi neposredno ogrožaš otrokovo življenje. In kdor je rekel, da vsaka mama najbolj ve za svojega, se je fejst zmotil. Naša tadruga punčka se je tudi prve 4-5 mesecev drla v avtu pa ji ni bilo v lupinici za sedet, ampak bohpomagaj, zaradi tega je nisem prestavila v večji sedež, ker je enostavno prenevaren. Nič ne zavijam z očmi, nič ti ne pridigam, nič ne obsojam, ampak - vse kar je prav.


Mislim, dej še enkrat preberi zakaj je šla iz lupine ven. zato, ker je imela glavo gor, sploh ni ležala v lupini. Kratka ali dolga relacija. Fibrbec na kubik je bla, mišice ima že od rojstva ful močne v vratu.
Sploh pa, komu sem dolžna tukaj polagat račune?user posted image Vsak po svoje, a ne? user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 14:15:40   
Najaa
Ne bom pametna, sam a ni tako, da je večji sedež ravno zato od določenih kg in mesecev, da ima otrok dovolj dobro razvite mišice? In baje ni dobro prehitro otroka vozit v smeri vožnje.

No, naši dve sta šli v večji sedež obe pri 9m, ko sta ga že res prerastli. Lupinica mi je bila tudi bolj praktična, ker sem jo lahko dajala ven in not iz avta, pa spredaj sem jo lahko vozila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 20:57:37   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: njamka


Sploh pa, komu sem dolžna tukaj polagat račune?user posted image Vsak po svoje, a ne? user posted image



Nisi dolžna polagat računov, samo če tako prpališ, se ne čudi odzivu. Vsak po svoje, ja.  user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 22:37:46   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Najbolj pomembna je varnost in za 7.mesečnika je najbolj varna vožnja v kontra smeri.


Za nas tudi pa se zato vsi vozimo v smeri vožnje. Kaj si tu hotela povedat?

Še vedno njegovo telo ni zrelo, da bi dobro preneslo posledic trka v smeri vožnje.


Naše tudi ne, če se pelješ hitreje kot 50 km na uro. Je velika razlika med dojenčkom in odraslim!

Če je otrok prevelik in pretežak, je lupinica lahko prej nevarna kot pa varna.



Tiste, ki ste tako hudo "pametne" kar se tiče varnosti, sploh ti Njamka, malo poglej ta video. je kar poučen, malo za zamislit...ti se kar hvali kako si 3.mesečnika vozila v avtosedežu in glede na to, da ste v familiji sami policaji-že tako so na slabem glasu, tako da se s tem ravno ne bi hvalila, če bi bila na tvojem mestu.
No poglej!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 22:39:42   
Taddy78
http://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 22:42:33   
Taddy78
Pa tudi ta video je zelo dober...

http://www.youtube.com/watch?v=Y2DVfqFhseo&feature=related

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 22:47:04   
frutolina
njamka, kakšen avtosedež pa maš? mislim, katere znamke?
pa te je kdo sploh kdaj vprašal koliko je star otrok? po moje da ne...
no, tudi pri nas imamo policaje v familiji..kak je to fajn a ne? s kod pa si?

< Sporočilo je popravil frutolina -- 6.5.2010 22:52:22 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 22:49:36   
rija

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Škoda, da policija tudi tega bolj ne kontrolira....


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa HB da imam same policaje v familiji.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




in glih zaradi tega bi lahko bila bolj pametna, kot so drugi. ker policaji vidijo marsikatero nesrečo, ko poleti otrok s sedežem vred iz avta...in ta tvoja familija bi ti lahko na čelo trkala.

sram te bodi, da se afnariš s takimi....a oni vedo, s čim se hvališuser posted image

jaz velikokrat debatiram z mojim in vedno se strinjava, da je treba na polno skasirat starše, ki vozijo otroke ali nepripasane ali v neprimernih pripomočkih.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 22:56:12   
rija

IZVIRNO SPOROČILO: njamka



Ja, je držala glavo takrat sama. Mene ni prepričalo nobeno priporočilo, da kdaj mora bit otrok v lupinici. In zakaj bi bila doma zaradi tega? Men se je otrok smilil v vožnji, ker to ni bila prijetna vožnja, niti kratke razdalje ne.
Pri 15 mesecih smo šli na 8 urno vožnjo, kaj porečeš na to?user posted image
Itak vsak zase najbolj ve kaj je prav in kaj ne.user posted image




še samo to: moj se je prvih 8 mesecev v lupinici drl ko žival vsak dan 20 km....pa me to ni zaustavilo doma, niti mi na misel ni prišlo, da ga vozim kje drugje kot v lupinici. pri osmih pa je bil po motoriki, kilaži in višini zrel za večji sedež, ki je bil kot rečeno še vedno v položaju lupinice, sicer obrnjen v smer vožnje. je bil pa glede na vse proporce v danem trenutku varnejši od lupinice. in samo to je štelo. zaradi mene bi se tamali komot drl še naslednja dva meseca, če bi bil ok v lupinici.
in to, da je držala sama glavo je ena totalna budalaština....ja, mogoče jo je držala v mirnem stanju....kaj pa pri trku? a si se že kdaj kam zaletela, da tak pametuješ?

in ja, zase mogoče veš, kaj je zate dobro (sicer tudi nisem najbolj prepričana) ampak za otroka pa si v tem primeru konkretno brcnila v temo. in hb, da se mu ni nič zgodilo.

taki posti in starši, ki pridivjajo pred špar, dve minuti do osmih, z doljenčkom v rokah in na prvem zicu mi tak nadignejo pritisk, da bi jim šla dobesedno eno primazala okrog ušes....user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: do kdaj lupinica?
6.5.2010 23:10:18   
TuBoLina_86
moj je star 7,5 mesecev, pa se še vedno vozi v lupinici... pa tudi gleda okoli, je tudi firbčen, pa tudi drži sam glavo, že kmalu po rojstvu jo je znal sam držati.... par sekund.... je tudi zelo močen, že od rojstva...

a kaj mi pomaga, da je močen, da drži sam glavo, da je radoveden, ga dam pri 3 mesecih v AS kategorije 9 - 18 kg, se peljem lepo, normalno po cesti, mi skoči nekaj na cesto, naglo zavrem.... ali pa se kdo drug v mene zaleti, saj ne rabim bit jaz kriva... otrok ima posledice, če sploh preživi.... kaj mi hasni, da pol sploh mam avtosedež, če otroka več nimam? ----> kaj pravite na tak scenarij? kdo bo pol kriv? mati, ali tisti ki se je v tebe zaletel? kdo bo nosil večje breme celo življenje?

a vas reklame na tv, internetu.... glede varnosti otrok v prometu nič ne ganejo?

kaj ti hasni policaj v družini? te bo ustavil, spregledal neprimeren avtosedež, te spustil naprej, čez nekaj minut pa bo moral na kraj nesreče? a ti bo lahko povrnil življenje?

enim niti kani ne zaležejo... kazen plača, dela pa itak po svoje....

opisala sem nekaj scenarijev, ki se lahko zgodijo ob PREpametnih mamicah, ki ogrožajo nedolžne otročičke.....

to ne pomeni, da komurkoli želim kaj slabega.... z tem hočem samo povedati, da dokler se ne zgodi, s(m)o lahko vsi pametni, pa imamo lahko vsi policaje v familiji.....

no, moj malček bo naslednji mesec dobil avtosedež od 9 - 36 kg... pa mi niti malo ni žal, da bom ga 8 mesecev vozila  v lupinici.... saj vendarle gre za njegovo varnost...user posted image





_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: do kdaj lupinica?
7.5.2010 8:11:46   
nananaja
Mi smo pri prvi imeli stolček 0-18 kg, smo ga začeli uporabljat okoli 3, 4 mesecev, ne vem natančno, v nasprotni smeri vožnje. So se mi pa zdela smešna navodila za uporabo na stolčku, kjer je pisalo 0-4 v nasprotni smeri, potem pa v smeri. No meni se ni ravno zdelo stolček obrnit pri 4mesecih... Ampak smo ga morali zamenjat pri hčerkinih 21 mesecih, pa smo kupili trimaxa (9-18), ki ga bomo uporabljali še kar nekaj časa, pri slabo treh letih ima pasove na sredini.

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: do kdaj lupinica?
7.5.2010 14:42:04   
egleria
ma res nimam besed več za takšne primere..
jaz vem da bom svojega otroka vozila v lupinici dokler ne bo res pripravljen za avtosedež.. ne mislim ga spravljat v nevarnost po nepotrebnem..

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 49
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?