|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  56 57 58 [59] 60   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zasavske nosečke :)))
1.2.2010 19:20:52   
Moycaa
Živjo!

Poročilo... hja stvar je taka, da v Zaro sploh nisem šla user posted image . Sem šla pa zato v Emporium. V bistvu sem iskala zase nekaj za oblečt, pa najdem trgovino "Pre maman", zdajle so itak znižanja vsepovsodi in sem dobila 6 bodijev (na preklop) za 20€ in ene hlačice za zraven (5€). Všeč so mi bile še kavbojke, take mickene za 1 mesec stare, pa je moj že nekaj godel zraven...user posted image . Imajo pa full luštkane stvari.
Sedaj sem pa v fazi iskanja posteljnine, ker dete mora imeti preoblečeno posteljico, če "kozlinka". Vendar so take "bukove" mere odejice, v bistvu povšterčka niti ne rabiš, ampak to bo akcija naslednjič, ko grem v Lj. Čez en mesec, ko imam spet pregled. Danes sem ga imela in je vse ok.

Aprilčica, čestitke za skorajšnjo poroko. To je pa lepo. Midva s partnerjem (še) nisva poročena, sva pa skupaj 11 let. In vsakič ko beseda nanese na poroko, rečeva, da bova, pa ko začneva "vleči" skupaj finance, vedno ugotoviva, da je primerljivo z dopustom, kakršnega (sva) si navadno privoščiva. In vedno rečeva, da greva raje malo po svetu, da za poroko je vedno čas. user posted image . V bistvu so naju sami izgovori.

Materinska se mi začne 9.2., naslednji teden. Na prvi del, ki je bil novembra nisem šla, ker sem v službu imela norišnico (priprave na Veseli december), pa še predavanja sem takrat imela. A sem kaj pomembnega izpustila?

Uh, sem nalložila!

Bodite dobro! user posted image

_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1451
   RE: Zasavske nosečke :)))
4.2.2010 14:22:39   
Anonimen
Čestitke za šopinguser posted image user posted image Jaz sem ta teden končno dobila stvari od svoje tete in mi hvala bogu ne bo potrebno kupovati prav ničesaruser posted image

Hvala za čestitke ob poroki. Saj se midva še tudi ne bi ženila, če ne bi dobila user posted image . Enkrat bi se, sva že debatirala o tem, samo bi sigurno počakala še kakšna 3 leta, tako gre pa zdaj vse kar na hitro.

Prvi del materinske je bil pri nas dolgočasen, mislim, da vse bolj čakamo drugi del, ko bo govora o porodu, predihavanju popadkov itd. Hodita s partnerjem skupaj? Bo s teboj pri porodu?

Kje ste pa kaj ostale Zasavčanke?user posted image

Pozdravčekuser posted image

(odgovor članu Moycaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 1452
   RE: Zasavske nosečke :)))
4.2.2010 15:34:43   
gasilka
Pozdravljene!
Tudi jaz sem zasavčanka (Zagorje) in sem v pričakovanju user posted image user posted image dvojčkov user posted image
Sem v 15 tednu, rok imam 28.7.
Ja vidm da nas je kr neki  nosečk tut iz Zasavja :)

Pozdravčke vsem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1453
   RE: Zasavske nosečke :)))
4.2.2010 16:35:04   
Moycaa
Gasilka, pozdravljena! Čestitke za user posted image user posted image !

Aprilčica - če bi mi partner takole čestital za vsak šoping user posted image , že tako včasih preveč rada hodim po trgovinah...
Šola za starše se začne 9.2. - traja tri dni. Partner pravi, da bo šel zraven na tisti del o negi novorojenčka in tistega dela, ki se tiče poroda - ta del je označen z *, ker je obvezen, če hoče biti zraven pri porodu. Pravi pa, da bo zraven. Bomo videli, če ga ne bo prej "ven odneslo" user posted image .
To je pa fino, da vse stvari že dobiš. Ponujeno mi je bilo s strani v.d. svakinje, da lahko preberem in vzamem oblačilca, ki bi mi prišla prav, ki jih ima shranjena. Moram jih iti še pregledat, imam pa že tudi veliko (=preveč se mi zdi) kupljenega. Nekaj bodijev imam 50, nekaj 56 in nekaj 62 velikost. Ravno tako hlačice. Pajackov pa imam 5, nekaj kapic, nogavičk in copatkov, tako za začetek, potem bomo pa že sproti videli.

Bodite dobro! user posted image

_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu gasilka)
Neposredna povezava do sporočila: 1454
   RE: Zasavske nosečke :)))
5.2.2010 19:01:21   
Anonimen
Gasilka: čestitke, pozdravljena, u ti imaš pa kar user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

Moycaa: jaz tudi kar rada zavijem v trgovine, ampak res ne smem preveč kupovati, ker imam v bistvu že vse.

Pozdravček.

(odgovor članu Moycaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 1455
   RE: Zasavske nosečke :)))
6.2.2010 14:05:36   
nemsis
Živijo

Še ena zasavčanka se oglaša, ki ima rok šele avgusta. Doma že imamo eno princesko, sedaj pa pričakujemo v drugo.
Me vzamete medse?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1456
   RE: Zasavske nosečke :)))
7.2.2010 17:07:37   
Anonimen
Nemsis, pozdravljena in iskrene čestitke!user posted image Pa seveda te vzamemo zraven. Več nas je, bolj je lušnuser posted image

(odgovor članu nemsis)
  Neposredna povezava do sporočila: 1457
   RE: Zasavske nosečke :)))
11.2.2010 10:19:34   
gasilka
Živjo punce kako ste?
Kaj pravte na tale sneg? A ga imate že dovolj tako kot jaz ? Komaj čakam sončka
Aprilčica 10 ja jaz pa pod srčkom nosim kar dva user posted image user posted image   Lepo a ne ?


< Sporočilo je popravil gasilka -- 11.2.2010 10:21:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1458
   RE: Zasavske nosečke :)))
11.2.2010 18:17:51   
Moycaa
Nemsis - dobrodošla!!!! user posted image

Tale sneg je ok, če si nekje na višini cca 2000 m, si obut v "pancarje" in imaš gor smuči... Tule v dolini je pa user posted image . Za letos ga je kar dovolj, očitno smo pa še lansko pošiljako z zamudo "skasirali". No ja, ceste so sedaj urejene, obete pa moraš imeti "ribiške škornje" - tisto plastiko do vratu - ker če ne si čisto moker še predno kam prideš.
Ah ja, saj bo kmalu pomlad...

Gasilka -potem imaš ti 3 user posted image ?

Danes smo zaključili s šolo za starše... Nič pretresljivo novega niso povedali. Karkoli si vprašal o dojenju je bil odgovor, da je vsak otrok posebnost zase in da se je potrebno prilagodit otroku. Se pravi, če potegnemo vse skupaj pod črto - od nosečnosti, poroda, nege novorojenčka, dojenja... univerzalnega nasveta ni.

Bodite dobro! user posted image

< Sporočilo je popravil Moycaa -- 11.2.2010 18:20:43 >


_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu gasilka)
Neposredna povezava do sporočila: 1459
   RE: Zasavske nosečke :)))
12.2.2010 10:36:56   
gasilka
Ojla!
MoYcaa NE 2 user posted image user posted image ( dvojajčna dvojčka ) user posted image tist srček zraven sem mislila svojga user posted image
Ja vreme nam  ja kr lepo zabredlo, ma sej bo sam da se sonček pokaže bo takoj bolšuser posted image
L.P.

< Sporočilo je popravil gasilka -- 12.2.2010 10:38:20 >

(odgovor članu Moycaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1460
   RE: Zasavske nosečke :)))
13.2.2010 9:55:01   
Moycaa
user posted image He, he, gasilka, saj se razumemo. Vsaka po svoje je povedala, da pričakuješ dvojčke, v svojem telesu pa imaš 3 user posted image . (Srce - mišljeno kot organ, mišica, ki poganja kri po telesu).

Nekaj se kaže sonček in grem ven!

Bodite dobro! user posted image

_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu gasilka)
Neposredna povezava do sporočila: 1461
   RE: Zasavske nosečke :)))
13.2.2010 10:19:21   
Anonimen
Pozdravljeneuser posted image

Jaz grem tudi na sonček danesuser posted image Komaj sem ga čakalauser posted image

Lep dan in vikenduser posted image

(odgovor članu Moycaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 1462
   RE: Zasavske nosečke :)))
29.4.2010 4:19:18   
Moycaa
Pozdravljene, zasavske nosečke! Tale naša tema nam je skoraj čisto zamrla.
Aprilčica10, čisto iz radovednosti - se že cartate? user posted image

Mi še vedno čakamo, smo že 6 dni čez rok, ampak naši bibi se nikamor ne mudi v zunanji svet. Pravijo, da jo bodo pustili do ponedeljka, ko bo 10 dni čez rok, potem bo pa hočeš - nočeš morala ven.

Bodite dobro! user posted image

_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1463
   RE: Zasavske nosečke :)))
29.4.2010 8:16:06   
Anonimen
Ja, tale tema je res zamrlauser posted image user posted image Ne, ne cartamo še, jutri je PDP, pa naš malček še tudi nima namena prikukat na svetuser posted image user posted image Kako se počutiš drugače? Jaz imam že vsega dovolj in sem trenutno najbolj tečna ženska na celem svetuuser posted image Upam, da bova kmalu obe držali najine štručke v rokahuser posted image user posted image

(odgovor članu Moycaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 1464
   RE: Zasavske nosečke :)))
30.4.2010 18:37:10   
Moycaa
Tale moja punčka je prava razgrajačica in bo prava potepenka. Največji žur zganja ko kam grem in pa zvečer. Pa pravijo, da naj bi se dete pred porodom umirilo....user posted image .
Počutim se še odlično, vsepovsod me je še dosti. Najbolj pa mi gre na živce, ko me gledajo ko tele v nova v vrata, ko pravim, da sem že čez rok in mi rečejo: pa še kar okrog hodiš? Ja, ljube duše, kaj pa naj, doma na kavču ležim - se mi zmeša. Porod se lahko začne sredi mesta ali pa doma na kavču.
Živčna niti nisem (še) - so pa vsi okrog mene user posted image . Jaz pravim, da je za vse potreben čas in vsaka stvar se zgodi ob svojem času.
Sicer pa je 9 mesecev minilo, kot bi jih vrgel stran.
Sicer pa upam na to, da čimrej začnem cartat svojo bibo in enako želim tudi tebi!

Bodite dobro!user posted image

_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1465
   RE: Zasavske nosečke :)))
13.5.2010 14:26:20   
malajka84
ZDravo!

ŠE ena zasavka:) Sem šele zdaj odkrila to temo, ne vem, če sploh pašem zraven, rok imam šele novembra, tule ste pa vse že bolj proti koncu vidim:)

No en lep Hrastniški pozdravček vsem!:)

(odgovor članu Moycaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1466
   RE: Zasavske nosečke :)))
13.5.2010 18:11:46   
Anonimen
Pozdravljenauser posted image user posted image user posted image user posted image

Seveda pašeš zraven, zakaj pa ne. Bomo kaj počvekaleuser posted image Kako kaj nosečnost? Nuhalno si že imela?

Moycaa: javi see kajuser posted image user posted image Me zanima kako je šel porod.

(odgovor članu malajka84)
  Neposredna povezava do sporočila: 1467
   RE: Zasavske nosečke :)))
13.5.2010 18:57:53   
Moycaa
Pozdravljene!

Danes mi je šele uspelo oz. sem imela voljo sesti za računalnik. S ponosom sporočam, da sva s partnerjem postala starša deklici Ani. Rodila se je (Aprilčica user posted image  - kot bi se zmenili) 05.05. 2010.
Žal sem imela carski rez, nisem imela svojih popadkov, umetni pa niso bili dovolj močni. Ampak ko sem dobila punčico prvič v naročje je bilo vse pozabljeno!

Bodite dobro! user posted image

_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1468
   RE: Zasavske nosečke :)))
14.5.2010 8:49:36   
Anonimen
Waaaa, ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kako lepo, da sta si najina sončka izbrala isti datumuser posted image user posted image Bravouser posted image
Tudi moj porod ni šel po načrtih. V P sem šla s svojimi popadki, ctg mi jih ni zaznaval, potem me je dr. pregledal in rekel, da sem za v porodno. Ob osmih so mi dali klistir, mojega še poslali domov, jaz sem se morala sprehajat, da bi se lažje in hitreje odpirala. In voila - ob 12ih sem bila že 10cm odprta in pripravljena na potiskanje. Potem pa: 1. ni mi odtekla voda in mi nikakor niso mogli predreti mehurjauser posted image Jim ni bilo nič jasno (ko sem rodila, so ugotovili, da je odtekanje vode preprečila glavica malega, ki je ˝zafilal˝ tisto luknjo kjer odteka voda (se ne znam drugače izrazit). 2. mali se mi je zagozdil. Potem so mi našopali umetne popadke, predihavala sem komaj, in potem so se po 4,5h odločili, da naredijo vakuum, ker se je pojavil zastoj na medeničnem dnu oz. mali ni hotel ven. Sem cela pošita, ampak ok, pozabiš vse, ko primeš to bitjece v rokeuser posted image

Krčkov že imate kaj? Mi smo jih na žalost že dobiliuser posted image

Pozdravček iz Hrastnikauser posted image

(odgovor članu Moycaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 1469
   RE: Zasavske nosečke :)))
14.5.2010 9:44:30   
malajka84
Čestitke za dojenčke!:)

Glede mene, ja nuhalna je že mimo, vse ok, rezultati super. Pregledi pri moji G so pa bl tko, pač nima UZ, tko d preveri maternični vrat pa mal se pogovorimo in je to to.

Kak ste pa druge, je še katera , ki ima v Hrastniku G? A te pošlje kam drugam na UZ, al kako je s tem, jst bi še kej vidla bebiko pred novembrom.:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1470
   RE: Zasavske nosečke :)))
15.5.2010 15:03:06   
Anonimen
BOSTINA: hmm, vem kako potekajo pregledi pri tej Guser posted image Počakaj na konec nosečnosti, ko boš morala hoditi vsak teden, s tem, da se še slekla ne boš, ampak šla le oblečena k njej in te bo vprašala, če je vse ok, se boš obrnila in lahko šla nazaj domov. Ajaaa, da ne pozabim, prej boš 1,5h čakala v čakalnici na vrsto, po možnosti še z ogromnim trebuhom, tako kot jaz in z veliko luknjo v trebuhuuser posted image user posted image

Glede pregledov oz. UZ-jev pa takole: od 20-24t (meni je napotnico napisala za 23t) imaš morfologijo v Trbovljah (super pregled, pa ponavadi še spol zvešuser posted image ), potem pa napiše napotnico še za UZ rasti (greš prav tako v Trbovlje), da preverijo, če user posted image lepo pridobiva na teži itd. Jaz sem imela UZ rasti 2x, ker naj bi imel mali v 30t premajhen trebušček in so me čisto znervirali, nato pa sem ga imela še 1x v 34t, pa je bilo vse okuser posted image Pa še en majčken nasvetek: jaz sem bila skoraj do 30t vedno tiho, vedno sem ji rekla, da je vse ok bla bla, nato pa v 29t pojamrala, da me nekaj špika itd, pa mi je naredila uzuser posted image

(odgovor članu malajka84)
  Neposredna povezava do sporočila: 1471
   RE: Zasavske nosečke :)))
16.5.2010 19:57:55   
malajka84
Aprilčica10 a tako je to, super...pa še tista trda klop v čakalnici....to bo super-NE.
A na Uz pa v Trbovlje potem res pošilja....ma čudno mi je, tkle k se beremo z enimi majo vsakič, k majo pregled UZ, jst pa...pogovor pa pregled mat.vratu in je to to.

No vsaj mal si me potolažla, bom šla pa u Trb, sej nasledn pregled mam pr 19.tednih, tk d pol bo pa očitno trb na vrsti. Eh jej, ta naša je očitn tk boga da nima za UZ dnarj apa placa u ambulanti....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1472
   RE: Zasavske nosečke :)))
17.5.2010 9:07:25   
Anonimen
Vem kako ti je zaradi UZ-jev... Je bilo meni tudi hudo. Do morfologije potem itak nimaš več daleč, potem greš lahko še na 3D vmes, potem imaš UZ rasti, potem boš pa že itak cartalauser posted image Meni se je nosečnost tako vlekla, da sem mislila, da ne bo nikoli konecuser posted image UZ ima pa res obupen. Slike iz Trb so veliko lepše!! 

(odgovor članu malajka84)
  Neposredna povezava do sporočila: 1473
   RE: Zasavske nosečke :)))
19.5.2010 18:06:46   
Moycaa
Živjo!

Ne, krčkov (še) nimamo, upam, da nas bodo obšli. Imamo pa težave z dojenjem. Malo sem želela dojiti, vendar nama nikakor ne steče. Mleko si črpam in ga je po celodnevnem črpanju komaj za en obrokec. V porodnišnici pa se noben ne ukvarja z dojenjem. Če vprašaš ti povejo in svetujejo, sami od sebe pa ne spodbujajo - toliko o tem, da je Lj porodnišnica novorojenčkom prijazna, aha, jaz sem pa "paradajz v tubi"!!!!!
Sicer je pa danes en tak siten dan - punčica je skoraj celo dopoldne prejokala, v bistvu malo sitnarila, lačna ni bila, previta je, ne boli je nič, samo ko sem jo odložila v košaro je začela cmihati - en tak užaljen jokec. Sedaj se je pomirila in spi kot polhec. Me prav zanima kdo bo ponoči spal.
Kaj pa vi - se dojite?

Bodite dobro!user posted image

_____________________________

...tramps like us, baby we were born to run...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1474
   RE: Zasavske nosečke :)))
22.5.2010 12:16:37   
Anonimen
Moycaa: mi se dojimo. Je pa dojenje steklo šele, ko sva prišla domov in sem se jaz umirila, ter si res vzela čas, da je mali pogruntal kako pravilno zagrabit bradavico. Sem pa skoraj znorela, ko sem si na začetku črpala mleko, ker nisem delala drugega, ko le črpala in črpala in črpala. Imam pa srečo, da imam mleka dovolj.

Mi smo za krčke sedaj kupili BioGaia kapljice. Najprej sva imela Antiflat iz Avstrije, ampak je ful bruhal po njih, tako, da sem jih ukinila. Po BioGaii je pa veliko boljše, pa še naravni probiotiki so.

Najin user posted image je pa zboleluser posted image Zdaj ne moremo ven in obiski so prepovedani, da se spravi k sebiuser posted image user posted image Mi je tako hudo, ko ima nosek čisto zabituser posted image

Bodite lepouser posted image

(odgovor članu Moycaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 1475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  56 57 58 [59] 60   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  56 57 58 [59] 60   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?