|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
17.6.2010 11:51:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vaney)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 12:19:56   
ronja
Po moje ni zbolel od sladoleda: če je bil sadni brez mleka, potem nima veze z alergijo in če ni imel vnetega grla, mislim, da ne bi mogel kako drugače škodit. Salmonelo lahko dobi samo od sladoleda, v katerem so jajca, to pa sadni sorbeti niso.

Mojidve ga veliko pojesta (odkar mi spet dela sladoledar - aparat za sladoled - praktično skoraj vsak dan), res da v gl. domačega, ampak pri nas smo vsi nori na sladoled, tako da tega gre ogromno! Tudi pozimi. 50 litrov na leto ga gotovo požremo, pa sem rekla malo.

Jesta pa tudi tople juhice - kake stvari, ki se lahko jejo tople ali mrzle, si recimo Ronja zdaj želi pogrete, pozimi je pa hotela hladneuser posted image . 100 ljudi, 100 čudi. Meni pa itak skoraj nikoli ni vročeuser posted image . Ampak sladoled in vročo čokolado pa lahko jem v vsakem vremenuuser posted image .

PS: vaney, ne se sekirat: saj veš: pametni vpraša, neumni pa ne in ostane neumenuser posted image . Tudi sama se včasih čudim, kakšne bedarije mi uidejouser posted image . Boljše bit ziher, pa da mu z mirno vestjo daš naslednjič sladoled, čeprav se bo tu kakšna razburjala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 12:57:16   
ZmajTolovaj
Meni vprašanje sploh ni čudno, ker moj mož je tud milijon procent prepričan, da bo tamala od sladoleda dobila vse živo. Pol se pa kregava user posted image
Drugače pa ga kar jemo, no. Zdaj poleti skoraj vsak dan, pač ko gremo na sprehod, zavijemo še v slaščičarno. Je tu čez cesto, tako da se težko ogneš (plus da vsi obožujemo sladoled).


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 13:23:04   
vaney
hvala, ste me malo potolažileuser posted image  Grem po sladoled v trgovino, ker sem mu ga zjutraj obljubila. Pa čeprav mi je mož rekel, da rajši ne, ker bo spet dobil vročinouser posted image ampak zdaj vem, da to dvoje ni povezano in ga bomo jedeli....

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 14:29:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ne more zboleti od sladoleda.
Pa dajte malo z glavo razmislit preden sprašujete neumna vprašanja. Ker ta je definitvno eno izmed bolj neumnih zadnje čase.
Edino kar bi lahkodobil s sladoledom je salmonela.







Kako že gre tisto.....nobeno vprašanje ni neumno, neumen je lahko zgolj odgovor.....user posted image

In neumno bi bilo, če ne bi postavila vprašanja, ki jo bega......in zdaj je dobila odgovor na tisto v kar ni bila prepričana......in če je uživanje sladoleda in vročina praktično sovpadalo in ker otrok prej ni jedel sladoleda, se mi zdi nekako normalno, da se lahko človek malo zbega......

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 14:35:39   
3jeMi
jah, punce, eni pač "vedo vse" in so ostali, ki ne "vedo vsega", pa pač ne šparajo jezika in vprašajo, za njih glupi, a ne... user posted image

skratka vaney... verjamem, da bo mali sladoleda full vesel user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 15:13:22   
Nika v službi
Go for it in uživajte!

Mi sladoled jemo skozi vse leto (pa tudi vroče juheuser posted image ), res pa je, da večkrat poleti. Ker pač bolj paše. Tudi čaj (mlačen, vroč, mrzel) pijemo vsak dan, temperatura le-tega pa je odvisna od razpoloženja.user posted image

Tudi jaz sem mnenja, da mu sladoled najverjetneje ni škodil, mogoče je bila kakšna prehodna virozica, kar je po naključju pač prišlo v istem času kot uživanje sladoleda.

Mi ga jemo praviloma nekajkrat tedensko, pred kratkim je naši madam sladoled (stopljen) priporočila njena P, ko je imela rahlo vneto grlo. In je seveda priporočilo zdravnika vestno upoštevala.user posted image


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 15:37:26   
Hope2
Sploh ni problem, še enkrat mu daj sladoled, pa boš videlauser posted image mal heca mal resnice, pa brez zamereuser posted image

Naš 1,5 letnih dobi tudi sladoled, ponavadi le na morju, ker se doma ne spomnimouser posted image . Na morju pa dobi vsak dan oz ko si zaželi.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 15:47:40   
kakadoo
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ne more zboleti od sladoleda.
Pa dajte malo z glavo razmislit preden sprašujete neumna vprašanja. Ker ta je definitvno eno izmed bolj neumnih zadnje čase.
Edino kar bi lahkodobil s sladoledom je salmonela.




Čudno da je potem moja hči ravno prejšnji teden zvečer pojedla sladoled,
drugi dan pa je kašljala kot osliček. In seveda lahko zboliš od sladoleda - tudi sama sem že.
To pa verjetno zato ker si razgret in če ješ nekaj ledenega ne bo ravno v redu.


< Sporočilo je popravil kakadoo -- 17.6.2010 15:48:44 >

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 15:49:47   
Ulla80
sladoled (stopljen) priporočila njena P, ko je imela rahlo vneto grlo


seveda, pri vnetem grlu je super, blaži bolečino in oteklino, pa bakterijam in virusom preprečuje razmnoževanjeuser posted image prov tko je super če ma otrok vročino, navadno mu tko nič ne paše takrat jest, saldoled je super, hladi, pa še hrana jeuser posted image seveda pa otrok ne sme goltat cele kose ledeno mrzlega sladoledauser posted image

skratka - mi ga jemo skoz!


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 19:29:11   
vaney
Mali je jedel sladoled kot da mu je zadnjičuser posted image user posted image Zraven pa še mami, babi, dedi, stric in soseda...smo imela "ice cream hour"user posted image  in če bo jutri imel vročina, bom na eno tukaj gor fajn hudauser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 20:03:00   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Ne more zboleti od sladoleda.
Pa dajte malo z glavo razmislit preden sprašujete neumna vprašanja. Ker ta je definitvno eno izmed bolj neumnih zadnje čase.
Edino kar bi lahkodobil s sladoledom je salmonela.




Čudno da je potem moja hči ravno prejšnji teden zvečer pojedla sladoled,
drugi dan pa je kašljala kot osliček. In seveda lahko zboliš od sladoleda - tudi sama sem že.
To pa verjetno zato ker si razgret in če ješ nekaj ledenega ne bo ravno v redu.



Od sladoleda zihr ne. zbolela si od virusa/bakterije, ravno tko tvoja tamala. lahko da je sladoled prispeval k temu - telo usmeri energijo k segrevanju prebavne cevi in vsebine želodca (ker tako mrzla pijača kot sladoled se ne absorbirata dokler nista telesne temperature), zato imunski sistem hipno pade, kar pa virusi/bakterije znajo izkoristit; lahko gre tudi za blago poškdobo požiralnika pri občutljivih ljudeh - od tam praskanje, poškodovana sluznica pa olajša dostop mikrobom, ki povzročajo prehlad/boleče grlo. sam sladoled, pijača, ali celo mraz (obleči se, da se ne prehladiš) ne povzročajo težav; povzročajo jih virusi in bakterije, ki izkoristijo oslabljeno obrambo. če nisi izpostavljen bakterijam/virusom (lahko jih tudi več tednov nosiš na sluznici preden te napadejo) zbolel ne boš. direktno od sladoleda fašeš edino zastrupitev s hrano oz. še to ne; kvečjemu gastrointestinalno okužbo (salmonelo ipd).

< Sporočilo je popravil Felicita -- 17.6.2010 20:05:51 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 20:53:26   
pelin
No, pa še jaz pristavim svoj piskerčekuser posted image . A ste že slišale, da si človek želodec prehladi? Jaz sem že, čeprav se tako bolj čudno sliši...To se mi je v otroštvu kar nekajkrat zgodilo, ko sem babici iz skrinje "kradla" zamrznjene maline in jagode...Me je potem fino zvijalo v želodčku , pa driskica me je napadla, pa še grlo sem imela vneto...Mami je bla že čisto panična, dokler nisem osramočeno priznala svojega kriminalnega dejanja...Od takrat imam nek odpor do vseh teh vodenih lučk, ki se mi zdijo hudo nezdrave. Nikoli jih nisem marala dajat svojim škratom, onadva pa sta bila sto na uro udarjena nanje in sta bila vsa vesela, če sta lahko koga nategnila, da jima jo je kupil...
Smo pa drugače ljubitelji pravega mlečnega sladoleda (kupljenega ali domačega) čez celo leto. Ko sta bili moji "tečki" še majhni tečkici, jima velikokrat v poletni vročini ni pasalo nič konkretnega jest. Takrat je poštena porcija pravega mlečnega sladoleda brez vsake slabe vesti nadomestila marsikatero skutko, jogurt ali puding. Vsi skupaj smo si ga večkrat privoščili za malico in tako je še danes.
Skratka, če se vrnem na začetek, da, po mojih izkušnjah, se da s sladoledom fino prehladiti, posebej z ledenko ali s celimi žlicami nestopljenega mlečnega sladoleda. Sicer pa se lahko tudi z vročim čajem fino opečeš, pa je za večino tako zdrav. Preprosto: piti in jesti je treba po pameti.


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kako pogosto sladoled?
17.6.2010 21:46:14   
luan
Spomnila sem se izjave neke kolegice ne tako dolgo nazaj, ko sem ji ponudila sladoled.Mi je odgovorila, da ga ne sme saj si lahko prehladi mlekouser posted image user posted image user posted image .Da kako bo pa potem dojilauser posted image .

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kako pogosto sladoled?
18.6.2010 10:15:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


Od sladoleda zihr ne. zbolela si od virusa/bakterije, ravno tko tvoja tamala. lahko da je sladoled prispeval k temu - telo usmeri energijo k segrevanju prebavne cevi in vsebine želodca (ker tako mrzla pijača kot sladoled se ne absorbirata dokler nista telesne temperature), zato imunski sistem hipno pade, kar pa virusi/bakterije znajo izkoristit; lahko gre tudi za blago poškdobo požiralnika pri občutljivih ljudeh - od tam praskanje, poškodovana sluznica pa olajša dostop mikrobom, ki povzročajo prehlad/boleče grlo. sam sladoled, pijača, ali celo mraz (obleči se, da se ne prehladiš) ne povzročajo težav; povzročajo jih virusi in bakterije, ki izkoristijo oslabljeno obrambo. če nisi izpostavljen bakterijam/virusom (lahko jih tudi več tednov nosiš na sluznici preden te napadejo) zbolel ne boš. direktno od sladoleda fašeš edino zastrupitev s hrano oz. še to ne; kvečjemu gastrointestinalno okužbo (salmonelo ipd).


In zaradi tega verjetno laiki včasih pravimo, da nas boli grlo zaradi mrzle pijače, zaradi ledenega sadnega sladoleda (ki ga otrok verjetno je nekoliko drugače kot mi in požre kar četrt ledene lučke, ker ne liže počasi kot mi), da smo se prehladili, ker smo z mokrimi lasmi šli ven, ko je bilo zunaj -15.......

Da ne razlagamo na dolgo in široko, da nas je "napadel" virus ali bakterija, ki je imel zaradi oslabljenega imunskega sistema, kateremu je botrovalo uživanje ledenega sladoleda ali ledeno mrzle pijače, ali da smo pri -15 stopinjaih hodili zunaj v kratkih rokavih in z mokrimi lasmi, prosto pot oz. je ta virus ali bakterija izkoristil oslabljeno obrambo organizma zaradi prej naštetih dejavnikov.......

Torej avtorica teme niti ni postavila tako "glupega" vprašanja......user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?