|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 11:54:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 12:29:03   
butt3rfly
mi smo mel glede kakanja ful probleme. lulanje na kahlico je šlo dobesedno čez noč, kakanje pa je blo katastrofa. sprva se je vedno pokakal v gate. z mojim nism nobene panike delala. le povedala sem, kak bi bla z atijem vesela, če bi naredu klobaso v kahlico. pa da to vsi delamo, ko bo naredu klobaso v kahlico, jo bo lahko vrgel v školjko, potegnil vodo, pa bo vidu, kak bo kakec odplavu in podobne fore. mal se prismukjeno sliši ampak je kar zastopuuser posted image

kar naenkrat pa sploh ni hotu kakat. še v pleničko ne in tisto je bla šele katastrofauser posted image koliko joka, jamranja, stokanja! in takrat sem mu pač dala pleničko nazaj in upala, da enostavno ne bo več zdržal in se bo pokaku. na spletu sem našla knjigo o kakanju, jo dol potegnala in sma neki dni sam to knjigo gledala. mu je bla ful fajna. pa itak, tko kot ti pravš, dost pogosto ga spomniti, vzpodbuditi. tudi njegovo najljubšo igračo smo vedno jemali s sabo, ko smo poskušali kakat. sčasoma se je nekak uteklo. sedaj sicer vedno ne pove, ko ga tišči. vidim ga, kako postopa okoli in takrat ga enostavno spomnim, da mora it kakati in gre brez problema.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 14:38:43   
TDTP
  • Pri nas je tudi kakanje nekaj časa bilo problem, naša babika je stara dobri dve leti in je že full pridna glede lulanja in kakanja, le tu in tam, ji še uide!
  • Z kakanjem, pa sem ji je full všeč, če se pokaka na školjko in potem da kakecu papa in lahko sama spusti vodo, vem, da je malce smešno, ampak je dejansko vžgalo!
  • jaz pa ne vem, kako bi lahko še opravile, s tem, da bi bile brez pleničke, ko gre spat, takrat jo še ima in vedno se polula, čeprav greva lulat pred spanjem! Kakšen predlog? Izkušnje?lp

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 14:46:24   
barni
Naša ima tut pleničko med spanjem in kot so mi tle gor punce povedale, je še čist premajhna, da bi ji morila z odvajanjem plenice ponoči. Stara je 2,5 let. Je pa tut ful polulana ponoči, čeprav gre pred spanjem vsaj 2x lulat. Ne vem od kod tolk tekočine?

Kar se kakanja tiče; nimam pojma, ker smo imeli mi ful probleme, ker je bila zaprta, pa potem jo je bilo po mojem strah kakat v WC, v kahlico sploh ni. No potem se je uneslo in je šlo, samo ker jo včasih boli, je kr kriza. Zdaj smo na Donatu in pomaga, hvala bogu.

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 14:46:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TDTP)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 14:46:59   
blaža
Naš je pa čez noč suh, gre zjutraj lulat na stranišče, čez dan se pa kar lepo polula v pleničko, nič ne vpraša. Najbrž ga bi morala kar naprej spraševat al kaj jaz vem.


za kakanje je pa tudi že šel na školko, zdej pa noče in ga vidim kako kaka v pleničko, pa rečem, pejmo hitro kakat na stranišče, da ne bo pokakana rita, pa pravi , da ne, al se pa skrije, da ga ne vidim.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu TDTP)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 14:48:23   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jz sm opazila, da se nas polula vedno zjutraj, kmalu potem, ko se zbudi; odkar ga dam takoj na WC, imamo nocno plenicko suho (pa se sele 2 tedna odvajamo user posted image ). je res, da ga ne gnjavim s tem - ce hoce, OK, ce noce na WC, tud OK.

tezava je bolj v tem, da mali noce sedet niti minuto, da bi lulal / kakal - ce se ne polula takoj, ko se usede, pac vstane. tko da domnevam, da smo preprosto prepocasni - ko njega kakat, je pac prekomplicirano, da ga se slacimo user posted image

drgac pa... dons bo se zanimivo. se je nazrl cesenj...


zgleda, da mamo podobno. Na žalost je vreme tako user posted image , da ga ne morem še pred hišo pustit brez pleničke, če bi se slučajno polulal. ( predvčerajšnjim je blo 12 stopinj, zdej jih pa ni več kot 17.)

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 14:48:48   
blaža
Kolk je pa star otrok metulj333?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 14:50:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu butt3rfly)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 14:53:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 14:53:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 14:55:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 14:56:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 14:58:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
22.6.2010 15:12:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 15:16:39   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: mojcek1

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

kar naenkrat pa sploh ni hotu kakat. še v pleničko ne in tisto je bla šele katastrofauser posted image koliko joka, jamranja, stokanja! in takrat sem mu pač dala pleničko nazaj in upala, da enostavno ne bo več zdržal in se bo pokaku. na spletu sem našla knjigo o kakanju, jo dol potegnala in sma neki dni sam to knjigo gledala. mu je bla ful fajna. pa itak, tko kot ti pravš, dost pogosto ga spomniti, vzpodbuditi. tudi njegovo najljubšo igračo smo vedno jemali s sabo, ko smo poskušali kakat. sčasoma se je nekak uteklo. sedaj sicer vedno ne pove, ko ga tišči. vidim ga, kako postopa okoli in takrat ga enostavno spomnim, da mora it kakati in gre brez problema.


tudi jaz se pridružujem temu in prosim za pomoč, katero knjigo si to brala z otrokom.
naša je imela redno prebavo, 3x do 4x na dan, ko je bila v plenici, je šla na veliko potrebo. pleničko je v bistvu začela odklanjat sama in od začetka ni bilo nobenih težav, ne z lulanjem ne s kakanjem.
zdaj pa že dober teden tišči kakanje v sebi in se ji seveda naredi zapeka in jo boli trebuh, pa samo odvajanje in je noro. joče, se napenja, skoz bi hodila kakat, pa ne more, pa ji mehčamo blato z donatom, vodo iz suhih sliv, sadjem, celo odvajalni sirup, pa nič ne pomaga. blato je zdaj zbito skupaj ko kamen in seveda boli.

koliko časa pa je trajalo, da ste odpravili tale psihološki moment zaprtja? da se je navadil na redno potrebo? ker pleničke pa nikakor noče več nazaj, smo poskusili tudi s tem, da bi ji dali nazaj.

stara je pa skoraj 23 mesecev.


evo link do te knjige:
http://issuu.com/ciciban/docs/cic9_cvs

klikni na upload document, da si jo posnameš na računalnik.

mi smo rabl vsaj 2 tedna, da je nekak skapiru, da mora kakati, ker ga bo drgače buši bolel. potrebno pa je blo dosti potrpljenja in prepričevanja ter obilo zaloge živcevuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 18:57:01   
blaža
jaz sem pri ta starejšem, ki je rojen tudi februarja, se pravi istega meseca kot ta mali, tudi nekako tako v tem obdobju probala, da bi bli brez pleničke. In ni blo varijante, sem skozi luže brisala. Odvadu se je pa komaj pozimi, se pravi, ko je mel tri leta. In je odrezal čez noč, je bil tudi ponoči suh.

No počakam še toplo vreme, kar zgleda, da končno bo, pol ga pa tudi jaz slečem, pa da vidim kako bo.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ven iz plenick...
22.6.2010 21:20:55   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

evo, starejsi je ze ene 2 tedna podnevi brez plenick. ko so bli vroci dnevi, je imel obleceno samo majcko, dokler smo bli doma oz. pred hiso in je sel lulat / kakat, ko je bilo potrebno. tudi v vtrcu in na igriscu je po pravilu ostal suh, dokler ga nismo dali na WC / kahlico.
zdaj, ko je pa mrzlo, se mi pokaka v hlace in parkrat, ko se je zaigral, se je tudi polulal. sama ga vsake toliko opomnim, naj gre lulat in dejansko vsakic lula. ampak za kakanje pa sploh ne rece - sele, ko ze dejansko kaka.

kako ga navaditi, da bo povedal, da je cas za kakanje? glede na to, da je ze kakal v kahlico, domnevam, da zacuti, kdaj mora iti, tko da to ni problem.

any advice?


Eto Metulj, skor me je kap user posted image user posted image
Sem napočez brala in spregledala da je govora o starejšem. Ti madona, sem celo paniko naredila, da mi nismo NITI SLUČAJNO pripravljeni za kako odstranjevanje planic...user posted image user posted image user posted image
Skratka, tamali verjetno še ne kaka v kahlco ali na WC??!

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
23.6.2010 7:31:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hedviga)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ven iz plenick...
23.6.2010 7:36:41   
ledenaa
Otrok je zaprt,tako da mu daj laktozo vsak dan.Kupiš v lekarni

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
23.6.2010 7:39:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ven iz plenick...
23.6.2010 8:18:52   
barni
Naša je od uvajanja GH naprej bolj ali manj zaprta oziroma ne kaka vsak dan, pa tudi kakec je večinoma trd, drisko je imela le enkrat in to samo 2x kakala driskasto, potem pa spet 3 dni nič. Tako da se že ves čas ukvarjamo s tem kakanjem.

Zgodi se tudi, da ima krvavo sled na blatu, ker tako trdo in obilno kaka. Zdaj sem ji končno uspela kakec zmehčati z DOnatom, samo ga mora piti res redno, zjutraj na tešče postan DOnat 1 dcl. In kaka tako skoraj vsak dan, včasih na dva dni.

Je pa trajalo in šlo je cel kup mojih živcev. Ko vidiš da otroka kaka, pa ne more, pa se matra, pa joka...ti pa zraven k en štor, ki nič ne narediš, da bi bilo lažje. Pa žal ne moreš. Včasih me je prijelo, da bi ji šla z roko notri in potegnila vse ven (seveda to ne gre a ne), tolk me je naživciralo, ko ni in ni šlo ven, pa sem vedela, da ima polno blata v črevesju. Če ne bi šlo z DOnatom, bi kupila v lekarni LActecon sirup. Še prej pa bi probala močno sladkane kamilice.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ven iz plenick...
24.6.2010 23:17:29   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: mojcek1

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

kar naenkrat pa sploh ni hotu kakat. še v pleničko ne in tisto je bla šele katastrofauser posted image koliko joka, jamranja, stokanja! in takrat sem mu pač dala pleničko nazaj in upala, da enostavno ne bo več zdržal in se bo pokaku. na spletu sem našla knjigo o kakanju, jo dol potegnala in sma neki dni sam to knjigo gledala. mu je bla ful fajna. pa itak, tko kot ti pravš, dost pogosto ga spomniti, vzpodbuditi. tudi njegovo najljubšo igračo smo vedno jemali s sabo, ko smo poskušali kakat. sčasoma se je nekak uteklo. sedaj sicer vedno ne pove, ko ga tišči. vidim ga, kako postopa okoli in takrat ga enostavno spomnim, da mora it kakati in gre brez problema.


tudi jaz se pridružujem temu in prosim za pomoč, katero knjigo si to brala z otrokom.
naša je imela redno prebavo, 3x do 4x na dan, ko je bila v plenici, je šla na veliko potrebo. pleničko je v bistvu začela odklanjat sama in od začetka ni bilo nobenih težav, ne z lulanjem ne s kakanjem.
zdaj pa že dober teden tišči kakanje v sebi in se ji seveda naredi zapeka in jo boli trebuh, pa samo odvajanje in je noro. joče, se napenja, skoz bi hodila kakat, pa ne more, pa ji mehčamo blato z donatom, vodo iz suhih sliv, sadjem, celo odvajalni sirup, pa nič ne pomaga. blato je zdaj zbito skupaj ko kamen in seveda boli.

koliko časa pa je trajalo, da ste odpravili tale psihološki moment zaprtja? da se je navadil na redno potrebo? ker pleničke pa nikakor noče več nazaj, smo poskusili tudi s tem, da bi ji dali nazaj.

stara je pa skoraj 23 mesecev.


dokler je nisem podkupila z njenimi najlubšimi bombončki.....drgač ni šlo...ker je že bruhala...tolk je zadrževala.....



_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ven iz plenick...
25.6.2010 11:21:55   
mateyka
Če ne bi šlo z DOnatom, bi kupila v lekarni LActecon sirup. Še prej pa bi probala močno sladkane kamilice.


lactecon sirup sigurno dela. pa se ga telo ne navadi in je za dojenčke od par mesecev naprej. če je problem, se ga splača probat. mehča blato. je pa res, da lahko traja do par dni, da začne delovat. je na nekih lakto-mlečni bazi kolikor se spomnim.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?