|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 13:16:00   
KatMat
upam da vam je v pomoč...

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 13:56:33   
ZARA
Moja pupa gre jeseni v vrtec in ni ene same absolutne šanse da bi jo pustila vsaj 10 min samo. Si ne upam niti pomislit. Zdaj čez poletje si delimo "skrbništvo" moja mami in midva.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 15:26:35   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat


IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

nisem baubauuser posted image user posted image user posted image


al pa si se streznila user posted image user posted image user posted image  kar priznaj user posted image user posted image user posted image
pismu...res je že popustu....razbijem češe!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

ajde čin

user posted image


Ha ha, ma te face. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 15:27:45   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Moja pupa gre jeseni v vrtec in ni ene same absolutne šanse da bi jo pustila vsaj 10 min samo. Si ne upam niti pomislit. Zdaj čez poletje si delimo "skrbništvo" moja mami in midva.


Pa hvala bogu da ne...mi se pogovarjamo o 7-letnih otrocih in šoli.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 15:28:28   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Moja pupa gre jeseni v vrtec in ni ene same absolutne šanse da bi jo pustila vsaj 10 min samo. Si ne upam niti pomislit. Zdaj čez poletje si delimo "skrbništvo" moja mami in midva.


user posted image ,  a eno si nam zatajila, nam rr jevkam

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 18:29:26   
oka
Moja pupa gre jeseni v vrtec in ni ene same absolutne šanse da bi jo pustila vsaj 10 min samo. Si ne upam niti pomislit. Zdaj čez poletje si delimo "skrbništvo" moja mami in midva.


V šolo Zara, v šolouser posted image


(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 18:34:24   
*miska.mcc*
u, jebenti!

grem brat!





bbl


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 18:54:34   
*miska.mcc*
hah...sem prebrala prvo stran samo... nimam komentarja,,,...

samo, ti smrkec....user posted image

kasneje pri 8-ih pa najbrž ne bo več kriminal ga puščat samega, al kako?




zivel optimizemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
20.7.2010 19:44:19   
blaža
Ekola naš je star 7 let. In je kar malo gusto glede varstva.

jaz nima redne službe in delam kolkor delam, ampak za ene 2-3 dneve na teden nimam varstva in ga peljem k mami ( 30 min vožnje), pa ostane tam na počitnicah za dva tri dneve, pol ga gremo pa iskat, pa je ponavadi podaljšan vikend z mani. ta mali, pa ko delam v vrtcu.

mam čuva eno punčko in tako ne more k nam, tašča je pa še mlada in v službi, tako, da ni druge kot, da gre k moji mami za kak dan, da premostimo.

Samega ga celo jutro ne bi pustila doma. Pa je brihten fant. Zna poklicat stare starše in še koga po telefonu, ve kako se ogenj pogasi, sam se rihta kar se tiče hrane, tuširanja, zna prižgat računalnik, pogleda kako risanko, riše, posluša cd,...Je zelo samostojen.

Ne gre se zato, da mu ne bi zaupala, ampak želim, da je to postopoma. Eno uro bi ga največ pustila samega, več pa še ne. Pred hišo gre od lani lahko sam, s tem, da ne dovolim, da gre kamorkoli naokoli sam ( ni ograjeno dvorišče, so zraven bloki,... zapleteno za razložit). Če grem do trgovine, ko je blizu je tudi sam doma, ni problema, ko je bil pri tašči je šla k zobarju in je bil eno uro sam, več pa nikakor ne.

No itak, da bo prišel dan, ko bo ostal prvo jutro sam doma, ampak bo to postopoma.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
21.7.2010 7:46:45   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Moja pupa gre jeseni v vrtec in ni ene same absolutne šanse da bi jo pustila vsaj 10 min samo. Si ne upam niti pomislit. Zdaj čez poletje si delimo "skrbništvo" moja mami in midva.


V šolo Zara, v šolouser posted image

OJej, ja, v šolo. Možgani ne sprejmejo. Se opravičujem. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
21.7.2010 12:25:30   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
Jaz pa mislim, da sama razvajenost tukaj ni odločilnega pomena. Če npr. pogledam bratova otroka - ko je bil nečak star 7 let, bi ga brez problema pustil samega, on si je prižgal TV ali pa je risal, se igral, bral knjige ipd., ko pa je bila nečakinja stara 7 let, pa bognedaj da bi jo samo pustil. So ji šle same traparije po glavi, pa ni bil niti eden niti drugi pretirano razvajen. Jaz mislim, da je delno odvisno od otrokovega karakterja in pa predvsem od tega, kdaj doseže tisto stopnjo zrelosti. Tako kot vsi ne začnejo ob istem času hoditi, govoriti, lulati v WC školjko itd., tudi niso vsi ob istem času zreli, da se jih brez skrbi pusti dlje časa same doma.

Se kar strinjam s temle.

Drugače pa: a sem jaz tu gor edina od "stare" generacije, ki kot sedemletnica ni bila sama doma čez počitnice in jo je v prvi razred spremljala odrasla oseba??




jaz nisem bila sama doma, ker smo živeli s staro mamo, ki je še sedaj živa in ima že pravnučka, katera ji tudi zaupam vsake toliko za malo časa. S tem sem hotela povedati samo, koliko časa je že od tedaj minilo.

V šolo sem šla peš, s sošolci, prijatelji. Še zdaj mi odzvanjajo besede mami, ki me je kar naprej spraševala: "po kateri strani boš šla" in "pazi tam, ko ob cesti raste una živa meja"

user posted image user posted image user posted image

Drugače pa res odvisno od otroka in mogoče tudi od kraja bivanja. Jaz ne vem, če se ga bom upala pustit doma samega, na srečo je tu moja mami, ki vem, da ga bo tisti čas, ko pač jaz ne bom na dopustu, počuvala.

Tole s temi dejavnostmi in varstvi je pa res preveč drago in ni lušno nekaterim staršem, ki se ubadajo s takim problemom.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
23.7.2010 7:11:47   
dalara
Moj sin je pri 7 letih moral počakati sam doma, ker druge možnosti sploh ni bilouser posted image ! Sicer to ni bilo 2 meseca, ampak samo kakšen teden ali dva. Jaz sem na srečo lahko imela 4 tedne dopusta, babica 2, kakšen dan pa še ati popoldan v službo... Mislim, da ko si prisiljen v to, tudi otroka na to pripravljaš že nekaj časa. Mi smo bili dogovorjeni takole:ko se zbudiš, pokličeš mamico,ne uporabljaš nobenih aparatov in nikomur ne odpiraš!!! To so bila tri pravila, ki so veljala takrat in veljajo še danes, ko je zaključil že 5 razred.Zavedam se, da se takrat poveča uporaba računalnika in tv, ampak tudi to ni takšen greh, če veš da je to drugače v meji normalnega. Zato se še nimam za slabo mamo, čeprav me bo verjetno marsikatera mama obsojala. Vendar, če druge rešitve ni, je pač potrebno ukrepati tako,kot je v dani situaciji najbolje.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
23.7.2010 12:35:03   
srki
No vidiš in je bilo vse OK. Imela si očitno dovolj zrelega otroka za kaj takega. Jaz res v bistvu še nisem razmišljala o tem, kako bi bilo če....

Moja sestra je prvega tudi puščala samega, brez problema. Bil je samostojen, ni se dotikal stvari oz. ni počel neumnosti (mogoče kakšno, za katero še zdaj ne veuser posted image ), medtem ko je drugi poglavje zase. Ta bi po mojem v roku pol ure vse na glavo postavil ali še kaj hujšega naredil.

Verjetno je tudi na deželi mal drugače, kot v mestu, vsaj včasih je bilo no.

(odgovor članu dalara)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ali 7.letni otrok potrebuje varstvo?
25.7.2010 11:48:01   
Ribica **
Mene so v solo vozili, ker sem jo imela stran 15 min pes, v prvem razredu sem sla domov z eno od sester. V drugem sem hodila sama, s tem, da smo morali obvezno bit v soli do 14:15 user posted image  No, velikokrat me je prisel iskat oci, ker mi je bilo to bolj komot. user posted image  Potem sem bila pa sama doma. Pa tudi, ce me je "bolela glava" sem bila sama doma v drugem razredu, oci je vmes prisel kaj domov, mami sem pa poklicala v sluzbo.

Tamali od mojega gre v solo septembra. On niti 10 minut noce bit sam, je res prava bojecka, kar se tega tice. Kako bo drugo leto, se mi ne sanja. Letos je pac z mano, bili smo tudi na dopustu, nekaj gre se k svoji mami, nekaj bo z babico, ko gre na dopust. Tiste dneve, ko bo z nama in bom jaz delala, ga bo moj pac vzel s seboj v sluzbo ali pa bo pri meni doma, ce bo moja sestra doma. Mama od mojega se dela, zaenkrat je pac lahko z mano, dokler studiram in kadar pac ne delam med pocitnicami. Drugo leto bo pa verjetno enako, ko bom dostudirala, bo pa ze dovolj star, da bo lahko tudi kaj sam user posted image  Vcasih smo bistveno prej bili samostojni, pa v trgovino smo ze sli sami pa tko, zdaj pa nekateri se pri 10 letih otroka ne morejo eno uro samega doma pustit user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?