|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:10:10   
ronja
je pa zanimivo nadaljnje sklepanje - na taistem naslovu živi sedajšnji policist z enakim priimkom (glede na starost sklepam, da njen sin), o katerem krožijo nepreverjene govorice, ki ne njemu osebno, še manj pa njegovemu delu niso niti pod razno v čast.

Kako ti bo tole pomagalo, pa tudi meni ni jasno... A v smislu, da policistom pa ni za zaupat?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2001
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:11:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
A v smislu, da policistom pa ni za zaupat?

Ne.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2002
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:13:46   
ronja
Potem mi pa res ni jasno, kako ta info pomaga... Razsvetli meuser posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2003
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:15:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Potem mi pa res ni jasno, kako ta info pomaga... Razsvetli meuser posted image .

Tudi to pride na vrsto - ko in če nepreverjene govorice spremenimo v dejstva. Zaenkrat ni dejstvo niti to, da je omenjeni gospod(ič) njen sin.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2004
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:18:08   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Potem mi pa res ni jasno, kako ta info pomaga... Razsvetli meuser posted image .

Tudi to pride na vrsto - ko in če nepreverjene govorice spremenimo v dejstva. Zaenkrat ni dejstvo niti to, da je omenjeni gospod(ič) njen sin.


ti se pa res trudiš eno potencialno navadno in dolgočasno iskanje osebe spremeniti v spektakel user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2005
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:20:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: khurde
ti se pa res trudiš eno potencialno navadno in dolgočasno iskanje osebe spremeniti v spektakel user posted image

Sploh ne. Samo precenjujem (po lastnem mnenju), kaj napisati trenutno in kaj kasneje. Logično pa, da ni potrebe, da se kdo strinja z mano.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 2006
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:20:07   
ronja
Kot vidiš ji to tudi super uspeva! Zadeva ima čez 80 strani! Ne vemo (to je tisto 100%) pa praktično nič več kot na začetku.
Je pa zanimivo in na momente na moč zabavno - jemlji to kot zgodbico - saj veš, ko pripoveduješ mali pravljice, tudi brisača ni navadna brisača, ampak čudežna...user posted image

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 2007
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:21:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne vemo (to je tisto 100%) pa praktično nič več kot na začetku.

Kaj konkretno je mišljeno s tem "praktično"? Kajti vemo (vsaj jaz) veliko več, kot na začetku (drži edino to, da je od tistega, kar vemo več, cca. 50% dejstev, drugih cca. 50% pa realne domneve). Vsega ostalega, "naklofanega" na 80-ih straneh, ne dajem v teh npr. 100% več, kar vemo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2008
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:23:52   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Ga. Katja Rodič je menda kriminalistka oz. naj bi se dandanes ukvarjala z zaščito otrok. Ormoški župan (ne vem, ali sedajšnji ali kateri od prejšnjih) naj bi izjavil (ne vem, ali je to njegovo mnenje ali pa ima za to dokaze), da je bila v UDBI. Na seznamu se jo res najde (oz. eno s tem imenom). Ne najdem pa funkcije oz. delovnega mesta (uradnega) te gospe v letih med 1971 in 1980. Lahko katera pomaga pri tem?


Zakaj jo pa ne poklices in vprasas kar te zanima?

Prav tako se iščejo podatki (pa ne osebni podatki, da ne bo pomote, temveč službeni - to se pa sme, saj sta bili obe javni uslužbenki) še o dveh gospeh. Ena je ga. Vida Brglez (morda Berglez), ki je bila v "času Džovana" (torej od 1971 do 1980) socialna delavka na CSD Jesenice, druga pa je ga. Ela Zupančič, ki se menda še danes ukvarja s področjem posvojitev, v "času Džovana" pa naj bi bila ena glavnih na LJ področju (za posvojitve). Iščejo se podatki o njunem takratnem delu oz. službenem udejstvovanju.


Vida Brglez - presoja ustavnosti zakona o rejnistvu.... ( ce je to ta sploh):

http://www.us-rs.si/aktualno/dnevni-redi-sej/potrjen-dnevni-red-2-seje-ustavnega-sodisca-z-dne-3348/?archive=1&offset=260


Ela Zupančič je napisala knjigi o posvojitvah  in sicer knjigo o posvojitvah v SFRJ: Posvojen otrok - zaželjen in ljubljen ter knjigico Od kod Novakovim Mihec.
Poklici MOL, center za socialno varstvo, gotovo vedo, kje jo najdes.

Prav tako se iščejo stari telefonski imeniki (iz "časa Džovana") ali morebitne druge javno dostopne zbirke podatkov z jeseniškega področja, iz katerih bi bilo razvidno čimveč o katerihkoli Rodičih (lahko tudi Rodićih, z mehkim ć).

Pomoč dobrodošla.


Posta Slovenije.   IMO najbolj pametno je pozanimati se na obcini Jesenice, kdo ima mape delavcev iz zelezarne. Zemljiska knjiga ali obcina, preveri lastnistvo nad stanovanjem na zapisanem naslovu. ce je obcina - kdo je bil najemnik; ce je odkupljeno, kdo ga je odkupil in od kdaj ima stanovanjsko pravico...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2009
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:24:31   
sonček33
Ronja, a si mal zlobna

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2010
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:25:02   
ronja
No, kaj za 100% veš? Napiši nov seznam, da bom lahko ocenila - ker sama lahko kako dejstvo pozabim. Kolikor vem, še ne vemo za 100%, da je ista Džovana navedena v Udbinih dosjejih, ne vemo torej, če sta navedena njena starša, ne vemo točno kdaj je kje živela niti ali je šla prostovoljno od rejnikov in ali je ona podpisala papirje. Kaj je torej tisto, kar je 100% res in to vemo, pa tega nismo vedeli na začetku?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2011
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:26:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kaj je torej tisto, kar je 100% res in to vemo, pa tega nismo vedeli na začetku?


Da ima M. novo telefonsko številko.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2012
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:27:33   
ronja
sonček, včasih paše. Včasih je pa fajn tudi bolj realno pogledat. Ker pisat nepreverjene (in tudi iz obeh strani potrjene) info o Marku je bilo "prepovedano", o drugih se jih pa sme - zato se nekatere spotikamo ob to. Kaj češ, en se mora - ali pa 3jeuser posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 2013
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:27:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IMO najbolj pametno je pozanimati se na obcini Jesenice, kdo ima mape delavcev iz zelezarne. Zemljiska knjiga ali obcina, preveri lastnistvo nad stanovanjem na zapisanem naslovu. ce je obcina - kdo je bil najemnik; ce je odkupljeno, kdo ga je odkupil in od kdaj ima stanovanjsko pravico...

So to javno oz. legalno dostopni podatki?

By the way - cigaret' mi je zmanjkalo in grem spat', ker se mi ne da it' na Petrol po druge user posted image . Se tipkamo jutri.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2014
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:28:47   
ronja
Da ima M. novo telefonsko številko.

mili, ti pa res ne spremljaš teme! To ni tema o njem, ampak o Džovani!user posted image
Kar se pa njegove telefonske tiče, sem bila pa jasna že zadnjičuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2015
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:30:51   
ronja
Zemljiška knjiga - itak! Občina verjetno tudi - če ne bo za javnost, ti pač ne bojo povedali. Probat se splača.

Še vedno ne razumem (in nisem edina), zakaj gospe ne bi poklicala - saj je valjda ni sram, da je bila policistka (in ti so bili v udbinih dosjejih pač navedenih kot sodelavci - saj so bili pač takrat policaji - to res ni nekaj, kar bi skrivala, saj dobi zato penzijo!)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2016
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:31:15   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: khurde
Tko da se meni zdi najbolj logično to, da osebo pač kontaktiraš in vprašaš, vmes pa - za gušt al karkol - še mal šnofaš naokoli.

Ne zdi se mi verjetno (ni pa neverjetno), da bi osebe, ki so dejansko delale z UDBO, to tudi priznale (glede na prve informacije, prebrane o UDBI). Kontakt oz. vprašanje je seveda možen/možno, vendar se mi zdi, da bi bolj zanesljive (ne pa 100%-no zanesljive) informacije našla v Džovaninem dosjeju UDBE in v starih policijskih arhivih. Do tega pa bomo poskušali priti.


Do tega bos teszko prisla. Pa ne zaradi zarote, temvec zato, ker moras imeti kar dobar vzrok za kaj takega, pa tudi ( ce prav vem) so ta stari arhivi v papirnati obliki nekje v gotenici in je treba, da s en ajde kakaen dosije prav mocno brskat po zaprasenih skatlah. Ce sploh obstajajo se papirji iz tega obdobja. Sicer je ta dosje IMO nepomemben, ker zagotovo ni v njem ne podatka kam je sla nekaj let pozneje, ne nacrta kako do nje, vec kot 30 let pozneje.
NPR: ce ti izgines, bo cez leta tvoj dosije o voznji bez izpita pred 30-mi leti popolnoma nebistven ob postavljenem cilju, da se te najde.  Malo disi na upanje, da bos nahranila "paranojico" ? user posted image  pa ne takoj za slabo vzet....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2017
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:31:25   
PeggyBundy
A ni žalostno, kako dolgočasno življenje imajo nekateri?


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2018
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:34:35   
ronja
A to misliš mene al koga drugega?

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 2019
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:36:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

A ni žalostno, kako dolgočasno življenje imajo nekateri?




Napisala bi, kaksne misli me zares preganjajo ob vsem tem, pa se nekako ne upam. Pravzaprav niti niso moja stvar, da se v to vtikam... me pa res preganjajo. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 2020
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:36:58   
khurde
meni samo ni jasno, kaj lahko "izgubiš", če jo osebno kontaktiraš? vseeno lahko tudi brskaš za čenčami, govoricami in ostalimi nepreverjenimi podatki. pa tudi, kaj misliš, da bi ti ona lahko povedala? ker če je upokojenka in če ni ravno stara (80+), je bila v času džovane začetnica in verjetno ni imela nekih jakih pooblastil, izkušenj, nalog itd. pa tudi ne vem, koliko šans je sploh, da bi se spomnila točno določene osebe (že če samo pogledamo dolžino objavljenega seznama, kakšen je bil šele "originalni", neokrnjen)? nezakonitih prehodov meje je bilo v tistem času verjetno še pa još, zaradi tega ljudi niso ravno na goli otok strpali. džovana v starosti nekje 14-ih let pa tudi ni bila (verjetno) neka jaka intelektualka in politično aktivna oseba, ki bi se jo oblast bala.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2021
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:37:37   
PeggyBundy
Vse po malem. Mogoče tudi jaz, ker sem toliko neumna, da sem prišla zdaj brat tole jaro kačo.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2022
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:37:39   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A to misliš mene al koga drugega?


Tebe, mene, milionarko.... vse ostale posodo pomivajo in za druzino skrbijo.... nastete pa... za racunalnikom si sramoto delamo... user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2023
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:38:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

A ni žalostno, kako dolgočasno življenje imajo nekateri?




Napisala bi, kaksne misli me zares preganjajo ob vsem tem, pa se nekako ne upam. Pravzaprav niti niso moja stvar, da se v to vtikam... me pa res preganjajo. user posted image


Evo, pajkove mreže zarote so ulovile tudi tebe - in niti zavedaš se ne tega.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 2024
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:38:24   
PeggyBundy
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A to misliš mene al koga drugega?


Tebe, mene, milionarko.... vse ostale posodo pomivajo in za druzino skrbijo.... nastete pa... za racunalnikom si sramoto delamo... user posted image


Raje pojdite seksat!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?