|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:39:05   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Vse po malem. Mogoče tudi jaz, ker sem toliko neumna, da sem prišla zdaj brat tole jaro kačo.




Se khurde daj na seznam. ona tudi ne pomiva posode user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 2026
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:40:17   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Potem mi pa res ni jasno, kako ta info pomaga... Razsvetli meuser posted image .

Tudi to pride na vrsto - ko in če nepreverjene govorice spremenimo v dejstva. Zaenkrat ni dejstvo niti to, da je omenjeni gospod(ič) njen sin.


Da ni slucajno bil zraven ko so obravnavali Marka? Kako meni spet disi po zaroti....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2027
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:41:06   
PeggyBundy
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

Vse po malem. Mogoče tudi jaz, ker sem toliko neumna, da sem prišla zdaj brat tole jaro kačo.




Se khurde daj na seznam. ona tudi ne pomiva posode user posted image


Mogoče bi pa Kerensa naredila seznam in nas lepo popredalčkala.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2028
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:42:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IMO najbolj pametno je pozanimati se na obcini Jesenice, kdo ima mape delavcev iz zelezarne. Zemljiska knjiga ali obcina, preveri lastnistvo nad stanovanjem na zapisanem naslovu. ce je obcina - kdo je bil najemnik; ce je odkupljeno, kdo ga je odkupil in od kdaj ima stanovanjsko pravico...

So to javno oz. legalno dostopni podatki?

By the way - cigaret' mi je zmanjkalo in grem spat', ker se mi ne da it' na Petrol po druge user posted image . Se tipkamo jutri.


Zem. knjiga - javno dostopna. Mape delavcev oz. sezname... po mojem ni neke hude problematike. Ce odkrito in lepo pojasnis zakaj bi morda pogledali po kaksnem Rodicu , ce je bil...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2029
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:43:46   
ronja
Sicer je ta dosje IMO nepomemben, ker zagotovo ni v njem ne podatka kam je sla nekaj let pozneje, ne nacrta kako do nje, vec kot 30 let pozneje.


Bolj se ne bi mogla strinjat. Važno je, kam je šla potem. Tudi če bi ona naredila kaj hujšega ali se jim pridružila in bi jo likvidirali, zelo zelo močno dvomim, da bi o tem pisali v njenem dosjeju. Pa itak je pod cifro, ki pomeni manjše kaznivo dejanje in s št. zakona, ki je v tistem času po zakoniku pomenilo nezakonito prečkanje meje. torej nič kaj strašnega, da bi jo zato kdo preganjal par let kasneje.

Napisala bi, kaksne misli me zares preganjajo ob vsem tem, pa se nekako ne upam. Pravzaprav niti niso moja stvar, da se v to vtikam... me pa res preganjajo.

frodo, mene bi pa zanimalo - če ne upaš tu, pa na zs. Ker me prav zanima, kaj tebe preganja, se mi zdiš kar močna osebnost.

meni samo ni jasno, kaj lahko "izgubiš", če jo osebno kontaktiraš?

To tudi meni ni jasno. Edini možni odgovor, ki se ga spomnim, bi bil, da potem ta oseba postane normalen človek, ne pa nek član zarote in s tem vse teorije padejo v vodo. Pač težko si ti neko staro ženičko predstavljaš, kako se je na vse pretege trudila, da bi zafrknila neko mlado mamico. pa to ne pomeni, da ni nobena stara ženička tega delala. Ampak velika večina jih ni (no, mogoče kakšno snaho kdaj, ampak to ne štejeuser posted image - mal heca mora bit). In ko govoriš s človekom, dostikrat čutiš, da govori resnico in s tem so govorice lažne... in potem ni več tako zanimivo in napeto. iN je dolgčas. kar iskanje ene osebe navadno tudi je - dolgčas, kot je že Frodo ugotovila
(frodo, a si ti ugotovila, da vedno moške like zbiraš - meni je tako hecno pisat: mišek je rekla, frodo je ugotovila... če pa napišem mišek je rekel, frodo ugotovil, pa spet ni prav...grrruser posted image )

džovana v starosti nekje 14-ih let pa tudi ni bila (verjetno) neka jaka intelektualka in politično aktivna oseba, ki bi se jo oblast bala.

ja, to tudi sama mislim - vendar bi pa to postavilo na laž dejstvo?/domnevo, da je še danes v nevarnosti njen sin, ker jo išče... ker v tem primeru je bila verjetno čisto normalno dekle, ki je odšlo v tujino in ni nihče nič zataušal in potem Marko ne govori resnice, ko pravi, da so ga zato poškodovali (kar pa kot veš, ne pride v poštev).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2030
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:44:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A to misliš mene al koga drugega?


Tebe, mene, milionarko.... vse ostale posodo pomivajo in za druzino skrbijo.... nastete pa... za racunalnikom si sramoto delamo... user posted image


Raje pojdite seksat!


Pri mojih letih pase kaksen dan pavze, brez zamere user posted image  
Da se mozek spocije user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 2031
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:46:27   
ronja
Tebe, mene, milionarko.... vse ostale posodo pomivajo in za druzino skrbijo.... nastete pa... za racunalnikom si sramoto delamo...

Se kesam. Ravnokar posodo pomiva pomivalni strojuser posted image . Vem, grozna sem, hehe.

Raje pojdite seksat!

Čakam, da lubi popravi pralni stroj - sicer bom res na roke prala!user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2032
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:46:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Potem mi pa res ni jasno, kako ta info pomaga... Razsvetli meuser posted image .

Tudi to pride na vrsto - ko in če nepreverjene govorice spremenimo v dejstva. Zaenkrat ni dejstvo niti to, da je omenjeni gospod(ič) njen sin.


Da ni slucajno bil zraven ko so obravnavali Marka? Kako meni spet disi po zaroti....


Ampak tale Đovana..ona je morala biti (ali je še?) ena prava buđovanka - da se je toliko ljudi ukvarjalo z njo in se še vedno ukvarja z njenim sinom. Glugonemost, revščina, zapuščanje otrok....so same maske za neke močne zadeve, ki se jih tolikooooo ljudi trudi prikriti. Le kdo je (bila) Đovana? Po napisanih domnevnih zaotah sodeč najmanj alter ego Jovanke.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 2033
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:48:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

frodo, mene bi pa zanimalo - če ne upaš tu, pa na zs.


A daš kopipejst, če ne bo javno?
Čeprav zato ne vidim ovire...ko se ljudi omenja javno (kar ni težava sama po sebi). Dokler se ne sklepa..kar se sklepa.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2034
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:49:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A to misliš mene al koga drugega?


Tebe, mene, milionarko.... vse ostale posodo pomivajo in za druzino skrbijo.... nastete pa... za racunalnikom si sramoto delamo... user posted image


Raje pojdite seksat!


Eden boljših sklepov v tej debati user posted image .

(odgovor članu PeggyBundy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2035
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:54:11   
ronja
Mislim, da je lubi obupal nad pralnim strojemuser posted image . Nič, grem pogledat. Pa držite pesti, da bo začel delovat (mislim stroj, za ostale me ne skrbi).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2036
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:54:43   
khurde
a dej no, ne bodte sitne in ne ovirajte iskanja user posted image  dejte raj kakšne pozitivne komentarje in smeške..., npr. uuuuuuuuuu, hudo user posted image user posted image user posted image

drugače pa... kerensa, samo v vednost... objavljen seznam ni popoln, je cenzuriran. gor ni npr. slovenskega političnega vrha in položaja ter funkcij v udbi sedanjih in prejšnjih politikov. tudi "ta bolj pomembnih" ostalih zaposlenih ni. tko da jaz sklepam (in ni nujno, da se kdo strinja z mano), da če bi bila džovana nešto jako in nekdo, zaradi katerega bi se zarote kar pojavljale in stopnjevale, je potem preprosto ne bi bilo gor - bi tudi njeno ime zbrisali...

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2037
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:55:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Napisala bi, kaksne misli me zares preganjajo ob vsem tem, pa se nekako ne upam. Pravzaprav niti niso moja stvar, da se v to vtikam... me pa res preganjajo.

frodo, mene bi pa zanimalo - če ne upaš tu, pa na zs. Ker me prav zanima, kaj tebe preganja, se mi zdiš kar močna osebnost.


Mene preganja misel ( pa ne da bi imela karkoli proti temu iskanju) oz. spomin, ko je Kerensa pisala o njenih zivljenjskih sanjah. Postati pravnica. In kako je zabicala, da enkrat bo pa res to postala. Preganja me misel, kaj vse bi lahko naredila iz sebe, ce bi svoj potencijal usmerila v pravo smer (ceprav toliko manj vznemirljivo, javno, izpostavljeno smer) ...

Tu se kao razpravljamo, dajemo nasvete itd, vendar nobena od nas v to ne daje vec kot delcek sebe za razliko od Kerense. Ona je vsa v tem. In karkoli rekla, kakor koli obrnila ji bo redko kdo verjel, da na racun te "raziskave" ne trpi njena druzina.  Motivi, kot smo se ze pogovarjali niso samo in zgolj clovekoljubne narave. In ko bo vse to mimo (ceravno se iz tega lahko hranis nekaj casa), smo spet na zacetku z istimi motivi.

Ne vem ali se to sploh razume.


(frodo, a si ti ugotovila, da vedno moške like zbiraš - meni je tako hecno pisat: mišek je rekla, frodo je ugotovila... če pa napišem mišek je rekel, frodo ugotovil, pa spet ni prav...grrruser posted image )


Nekomu sme ze razlagala zakaj moski liki. Za pogovor in razmenjavo mnenj je popolnoma vseeno katerega spola sem. Ko noces nic oznaciti na profilu te avtomaticno oznaci kot moskega. Moras se opredeliti. ne, ne moram se opredeliti po spolu in popolnoma vseeno je, ali mi napioses v moskem ali zenskem spolu. Pomembna je vsebina kaj pises. user posted image  

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 28.8.2010 23:01:50 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2038
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:56:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

če bi bila džovana nešto jako in nekdo, zaradi katerega bi se zarote kar pojavljale in stopnjevale, je potem preprosto ne bi bilo gor - bi tudi njeno ime zbrisali...


Zarota v zaroti.
Namenoma ni bila brisana.

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 2039
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:58:36   
PeggyBundy
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Tu se kao razpravljamo, dajemo nasvete itd, vendar nobena od nas v to ne daje vec kot delcek sebe za razliko od Kerense. Ona je vsa v tem. In karkoli rekla, kakor koli obrnila ji bo redko kdo verjel, da na racun te "raziskave" ne trpi njena druzina.  Motivi, kot smo se ze pogovarjali niso samo in zgolj clovekoljubne narave. In ko bo vse to mimo (ceravno se iz tega lahko hranis nekaj casa), smo spet na zacetku z istimi motivi.

Ne vem ali se to sploh ne razume.





Citiranje očitno ni moja vrlina.

Njena družina, vsaj tako je napisala, je na dopustu.

Zdaj pa bom sama sebe poslušala in šla do soproga, sicer bo žehto sam opral na roke.

< Sporočilo je popravil PeggyBundy -- 28.8.2010 23:00:12 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2040
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 22:59:04   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

če bi bila džovana nešto jako in nekdo, zaradi katerega bi se zarote kar pojavljale in stopnjevale, je potem preprosto ne bi bilo gor - bi tudi njeno ime zbrisali...


Zarota v zaroti.
Namenoma ni bila brisana.


uf, to je šele trik... niso brisali, ker so želeli, da potencialni iskalci osebe razmišljajo kot jaz in da nehajo brskat... čist preveč za moj um, grem kar spat user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2041
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 23:01:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Mene preganja misel ( pa ne da bi imela karkoli proti temu iskanju) oz. spomin, ko je Kerensa pisala o njenih zivljenjskih sanjah. Postati pravnica. In kako je zabicala, da enkrat bo pa res to postala. Preganja me misel, kaj vse bi lahko naredila iz sebe, ce bi svoj potencijal usmerila v pravo smer (ceprav toliko manj vznemirljivo, javno, izpostavljeno smer) ...

Tu se kao razpravljamo, dajemo nasvete itd, vendar nobena od nas v to ne daje vec kot delcek sebe za razliko od Kerense. Ona je vsa v tem. In karkoli rekla, kakor koli obrnila ji bo redko kdo verjel, da na racun te "raziskave" ne trpi njena druzina.  Motivi, kot smo se ze pogovarjali niso samo in zgolj clovekoljubne narave. In ko bo vse to mimo (ceravno se iz tega lahko hranis nekaj casa), smo spet na zacetku z istimi motivi.



Mogoče ji vsaj tako želeno knjigo na tej osnovi uspe izdat.
Kar bi bil čisto ok motiv.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 2042
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 23:05:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Nekomu sme ze razlagala zakaj moski liki. Za pogovor in razmenjavo mnenj je popolnoma vseeno katerega spola sem. Ko noces nic oznaciti na profilu te avtomaticno oznaci kot moskega. Moras se opredeliti. ne, ne moram se opredeliti po spolu in popolnoma vseeno je, ali mi napioses v moskem ali zenskem spolu. Pomembna je vsebina kaj pises. user posted image  


Zanimivo bi bilo vedeti, kaj se skriva za nicki, čeprav naključno izbranimi. Mogoče celo niso naključnosti...

Moška izbira kot nasprotje ali ravnotežje ženskemu principu ali kot stalno tehtanje in prelivanje enega in drugega, s težnjo po objektivnosti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 2043
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 23:11:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Zanimivo bi bilo vedeti, kaj se skriva za nicki, čeprav naključno izbranimi. Mogoče celo niso naključnosti...

Moška izbira kot nasprotje ali ravnotežje ženskemu principu ali kot stalno tehtanje in prelivanje enega in drugega, s težnjo po objektivnosti.


Res zanimivo.  Si me spomnila, da mi pogosto recejo, da imam nekatere moske znacilnosti - da vozim kot moski, da imam vec orodja kot povprecen moski, da (pazi to) imam za zensko prav poseben, eksoticen nacin razmisljanja ipd.. Morda zato zbiram podzavestno moske like.
Frodo.. Frodo mi je pa vsec.. ni nek macisticen junak. Se pa potrudi. Ziher bi bil upisan v seznamih UDBE user posted image

da ne pozabim : pa se tako simpaticen je user posted image

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 28.8.2010 23:12:57 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2044
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 23:15:23   
NAVT
Če je bilo kaznivo dejanje nelegalen prestop meje in če naj bi bilo to storjeno na območju Ljubljane, je najbrž edino mogoče to storiti na Brniku.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2045
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 23:16:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

da vozim kot moski, da imam vec orodja kot povprecen moski, da (pazi to) imam za zensko prav poseben, eksoticen nacin razmisljanja ipd.. Morda zato zbiram podzavestno moske like.

Ta je dobra, eksotičen.
Kdaj si lahko dovoliš razmišljati kotr moški - ko si ne upaš biti ženska ali ko si toliko ženska, da si upaš biti (v razmišljanjih in načinu delovanja) tudi moški?

Frodo.. Frodo mi je pa vsec.. ni nek macisticen junak. Se pa potrudi. Ziher bi bil upisan v seznamih UDBE user posted image

Udba user posted image .
No, mogoče postane slovenski junak v novi knjižni uspešnici.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 2046
   RE: Mama, kje si?
28.8.2010 23:21:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: NAVT

Če je bilo kaznivo dejanje nelegalen prestop meje in če naj bi bilo to storjeno na območju Ljubljane, je najbrž edino mogoče to storiti na Brniku.


Če je mišljena Ljubljana kot geografsko območje - možen sklep (čeprav je prej mogoče, da Brnik sodi pod Kranj). Lahko je pa mišljena Lj kot  področje pristojnosti, kjer je bila Ljubljana takrat pristojna za celo Slovenijo.

(odgovor članu NAVT)
  Neposredna povezava do sporočila: 2047
   RE: Mama, kje si?
29.8.2010 6:52:27   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Kaj je torej tisto, kar je 100% res in to vemo, pa tega nismo vedeli na začetku?

Vse je napisano na tej temi. Tistih nekaj malenkosti, ki še niso, pa še bodo.
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Do tega bos teszko prisla. Pa ne zaradi zarote, temvec zato, ker moras imeti kar dobar vzrok za kaj takega, pa tudi ( ce prav vem) so ta stari arhivi v papirnati obliki nekje v gotenici in je treba, da s en ajde kakaen dosije prav mocno brskat po zaprasenih skatlah. Ce sploh obstajajo se papirji iz tega obdobja. Sicer je ta dosje IMO nepomemben, ker zagotovo ni v njem ne podatka kam je sla nekaj let pozneje, ne nacrta kako do nje, vec kot 30 let pozneje.

Oboje od tega mi je jasno, se mi pa zdi, da obstaja možnost, da bi bilo v njem kaj, kar bi lahko dalo idejo o tem.
IZVIRNO SPOROČILO: khurde
meni samo ni jasno, kaj lahko "izgubiš", če jo osebno kontaktiraš?

Razen nekaj minut časa ne morem izgubiti popolnoma nič. Prav zato tudi pravim, da tudi kontakt z njo pride na vrsto. Ne bo pa to tista prva stvar, ki jo bom naredila.
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Da ni slucajno bil zraven ko so obravnavali Marka?

Zagotovo ni bil (ker ne dela na tistem področju). Poleg tega nima smisla, da se razpreda o tem gospodu - saj sem napisala, da je to samo zanimivost.
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
vendar bi pa to postavilo na laž dejstvo?/domnevo, da je še danes v nevarnosti njen sin, ker jo išče... ker v tem primeru je bila verjetno čisto normalno dekle, ki je odšlo v tujino in ni nihče nič zataušal in potem Marko ne govori resnice, ko pravi, da so ga zato poškodovali (kar pa kot veš, ne pride v poštev).

Mislim, da je bilo že najmanj 3x (če ne večkrat) napisano, da ne Mauro/Marko, ne jaz nisva izjavila, da bi ga poskušali ubiti zaradi iskanja Džovane. Izjava je bila samo, da se je to zgodilo. Ne vem, zakaj ti, Ronja (in še nekatere zraven), vztrajaš, da se je to zgodilo zaradi Džovane. Ni se.
IZVIRNO SPOROČILO: khurde
kerensa, samo v vednost... objavljen seznam ni popoln, je cenzuriran. gor ni npr. slovenskega političnega vrha in položaja ter funkcij v udbi sedanjih in prejšnjih politikov. tudi "ta bolj pomembnih" ostalih zaposlenih ni. tko da jaz sklepam (in ni nujno, da se kdo strinja z mano), da če bi bila džovana nešto jako in nekdo, zaradi katerega bi se zarote kar pojavljale in stopnjevale, je potem preprosto ne bi bilo gor - bi tudi njeno ime zbrisali...

Nekaj detajlov o tem sem prebrala, ja. Tega, da je (bila) Džovana "nešto in nekdo jako", pa nisem nikjer trdila.
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Mogoče ji vsaj tako želeno knjigo na tej osnovi uspe izdat.

Če te narobe razumem, me, prosim, popravi, ampak - saj nisem nikoli govorila o kakšni želji po izdaji knjige "na tej osnovi".
IZVIRNO SPOROČILO. NAVT
Če je bilo kaznivo dejanje nelegalen prestop meje in če naj bi bilo to storjeno na območju Ljubljane, je najbrž edino mogoče to storiti na Brniku.

Hmmm... zanimivo. Na to nisem pomislila, vendar - že res, da je Brnik uradno ljubljansko letališče, vendar geografsko spada pod Gorenjsko (04). Vsaj sedaj.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 29.8.2010 6:54:04 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 2048
   RE: Mama, kje si?
29.8.2010 7:13:50   
Kerensa*
Na splošno pa...

Mauro/Marko mi je včeraj zatrdil, da zdaj 100%-no ve, da je bil Džovana rojena na Jesenicah. Tega, od kod to zagotovo ve, mi (še) ni povedal. Trdi tudi, da je Džovana do domnevne najdbe na vlaku živela s staršema na Jesenicah.

Tako ali tako sta samo dve možnosti - ali to je res ali pa to ni res.

Če je res, jaz vidim tri možnosti.

1.) Džovana je, iz nam neznanega razloga, pobegnila od staršev.
2.) Džovani sta se starša prostovoljno odrekla.
3.) Džovani se starša nista prostovoljno odrekla.

Če bi držala 1. možnost, potem sta "pod njo" dve možnosti:

1.) Starša sta iskala Džovano, a je nista našla.
2.) Starša nista iskala Džovane.

1. možnost se mi ne zdi verjetna, ker če bi jo iskala, bi jo tudi našla, glede na to, da je bila še cca. 9 let po domnevni najdbi na vlaku pod okriljem SLO uradnih inštitucij. Če je pa nista iskala (2. možnost), pa... no, ne morem reči, da v tem primeru zanju nimam besed, ampak ju pa zagotovo ne morem spoštovati, ne glede na razlog, zakaj je nista iskala.

Če sta se Džovani prostovoljno odrekla, je moral obstajati razlog. Sklepam sicer po drugih primerih iz današnjega časa, ampak danes se večina staršev, ki se odrečejo otroku, odreče zaradi tega, ker zanj tako ali drugače niso sposobni skrbeti (stanovanjsko, finančno, čustveno,...). Če bi držalo kaj od naštetega, se mi zdi posledično najbolj logično, da bi jo predala CSD-ju Jesenice, ki bi jo namestil v ustrezen zavod ali rejniško družino ali pa dal v posvojitev (kar pa je za toliko starega otroka že težko). To, da je Džovana bila tako v najmanj dveh različnih zavodih/domovih in da je bila na jeseniškem CSD-ju, vemo zagotovo. V tem primeru bi CSD Jesenice moral vedeti, kdo sta njena starša, ne pa, da bi trdil, da je najdenka na vlaku. So pa menda v JU obstajale takšne in drugačne organizacije/združbe, ki so "pobirale" otroke po državi in jih novačile za takšna in drugačna dela. To možnost bi sicer potrjevalo dejstvo o Džovaninem izginotju, ne pa tudi časa, ko je bila v SLO in ko se je točno vedelo, kje je. Edina opcija (tej teoriji v prid) je še ta, da so jo tačas izobraževali za določene naloge (kakor npr. ruska mafija mladoletne fante), otroka (Maura/Marka) pa seveda niso mogli predvideti. Ampak ta teorija vam bo vsem dišala samo po zaroti, to mi je že jasno. Kljub temu ostaja dejstvo, da nobene teorije ne moremo izključiti, dokler se je ne preveri. In dejstvo je, da se je včasih to res dogajalo (ponekod po svetu se še).

Če pa se starša Džovani nista prostovoljno odrekla, pa spet... kdo jo je odpeljal in zakaj? Najbolj verjetna razlaga bi bila, da sta imela starša neprimerne življenjske razmere in jo je zato odpeljal CSD. Ampak potem spet ni jasno, zakaj CSD trdi, da je najdenka. Tukaj se postavi vprašanje, kdo sta bila starša (pa ne po imenu in priimku). Opcija "teorije zarote" (po vašem mnenju) pa bi bila, da so člani prej omenjenih organizacij/združb staršema, ki sta bila npr. v slabem finančnem stanju, v zameno za Džovano (ki je bila morda ena izmed večih otrok) ponudili določen finančni znesek ali določene druge ugodnosti. Take stvari so se dogajale, ne trdim pa, da se je to zgodilo tudi v tem primeru.

Zdaj mi pa zmanjkuje pameti. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2049
   RE: Mama, kje si?
29.8.2010 7:31:58   
HHH
Džovano so našli na vlaku, potem pa se kar naenkrat pojavijo zapisi o imenih staršev. Fata in Mujaga. user posted image
Če so punčko poimenovali Džovana (ker je sama nekaj podobno nerazločnega rekla), potem pač niso mogli zapisat da sta oče in mama Janez in Micka. Mujo in Fata zveni bolj blizu Džovani.

Zna bit, da so kar nekaj vpisali in "določili" zato, da rubrika ni ostala prazna. Tako kot datum rojstva.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2050
Stran:   <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  80 81 [82] 83 84   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?