|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
13.10.2010 22:15:38   
piko12
Ta prvi do 11m, tadruga pri 8 mesecih še cuclja. S to razliko, da sem v drugo imela flaše in AM pripravljeno, pa nisem se sekirala, ker ni zgolj in izključno dojena in nisem se imela za najslabšo mamo na svetu, ker ne morem samo dojit. Pri obeh se trudim vztrajat zaradi tistih nekaj protiteles. Važno, da je otrok sit, previt in da mu je toplo. Na kakšen način, pa ni važno.user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
16.10.2010 19:41:36   
Ninush
Jaz sem začela skoraj takoj dodajat aptamil, ker je vedno tekla prej kri kot mleko (čeprav je mleka blo notri ful). Zdaj pa dodajam k desni dojki, ker se na njej ne naje (pa jé najmanj pol ure). To počnem že 3 mesece in bom verjetno nadaljevala tako, da bo vedno manj dojenja in več apamila. (ne namensko, ampak tako vidim, da je)

Edino pripravljanje flaške vzame preveč časa - ima katera kak recept, kako to hitreje? Ker mleko ne sme dolgo stati pripravljeno in potem niti nikamor ne moreva za dlje časa.




< Sporočilo je popravil Ninush -- 16.10.2010 19:44:20 >

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
17.10.2010 22:58:45   
ursah
Ninush: moj je naredil skoraj doktorat iz pripraljanja flašk z AM, in razvil svojo "hitro" metodo. Kaj češ, v to si prisiljen, ko je vik in krik, ker mala, ko se naveliča dojenja, noče čakat da 10 minut vre voda, ki jo nato ohladimo na 50 stopinj, zmešamo in nato hladimo še na 37 stopinj. Zato delava tako: zavreva malo vode (imava indukcijo, tako da gre res hitro). V flaško dava pol mere vode, namešava prah, zmešava. V hladilniku imava vedno pripravljeno prekuhano in nato ohlajeno vodo, hranjeno v prekuhanih stekleničkah od frutka. Domešava še drugo polovico vode in evo: imava pripravljen obrok ravno prave temperature. Narejeno 3 minutah.

Če se mala potem premisli in več kot pol obroka ne spije, ga dava nazaj v hladilnik in ga porabiva pri naslednjem obroku, ali ga celo na sobni temperaturi hraniva do 1 ure in porabiva. Pediater je rekel, da je tako OK - saj sicer ful praha gre stran, pa ni poceni.

Če kam gremo in vem da bo nerodno tam pripravljat obrok (sprehod itd.), pripravim obrok tik pred odhodom po zgornji metodi in dam v termo vrečko, skupaj z eno flaško vroče vode. Ponavadi je temperatura ravno prav.

(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
18.10.2010 8:41:10   
piko12
IZVIRNO SPOROČILO: Ninush

Jaz sem začela skoraj takoj dodajat aptamil, ker je vedno tekla prej kri kot mleko (čeprav je mleka blo notri ful). Zdaj pa dodajam k desni dojki, ker se na njej ne naje (pa jé najmanj pol ure). To počnem že 3 mesece in bom verjetno nadaljevala tako, da bo vedno manj dojenja in več apamila. (ne namensko, ampak tako vidim, da je)

Edino pripravljanje flaške vzame preveč časa - ima katera kak recept, kako to hitreje? Ker mleko ne sme dolgo stati pripravljeno in potem niti nikamor ne moreva za dlje časa.

Mleko ne sme stat, lahko pa stoji voda.user posted image   v dm-ju pa malo večjih trgovinah se dobijo dozirne posodice s tremi prostorčki- naštimaš noter tolk meric kot misliš, da bo pojedel, sabo vzameš vročo vodo in je. Če smo šli za dalj časa, sam vzela termovko, za manj časa pa kar vrelo vodo v flaško in v tisto termo torbico in je bila čez 2-3 ure glih prav ohlajena. Streseš mlečni prah noter in to je to. Za skrajno silo pa lahko vzameš še eno ustekleničeno vodo, da malo shladiš, al pa če malo prej daš vročo vodo v flaško in se pač na zraku shladi. Nekaj mleka sem sicer vedno zlila stran, ker sem pač naredila malo več.



(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
18.10.2010 8:47:50   
Udb



IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Moja velika želja je bila dojit kolikor dolgo se bo le dalo ... no na koncu je bila očitno moja želja prevelika in mleka ni in ni bilo, tako da če sem si stisnila jošk je mogoče malo prikapljalo ven, joške so bile mehke in čisto nič ni kazalo na to, da bi se kak naval ali kaj podobnega pripravljal notri, tako da je bila tamala že v porodnišnici 90% na AM ... doma sva se trudili potem do meseca in pol: najprej na jošk pa ena in druga stran pa prepričevanje da zagrabi, ker tamala še sesalnega refleksa ni imela nevemkako razvitega, pa črpanje, pa masaža, pa spreji, pa hektolitri čaja za mleko pa brezalkoholnega piva, polente itd. itn. pa nič ... no in sva nehali in končno začeli uživat ... sprva mi je bilo blazno hudo pa počutila sem se kot najslabša mama, samo zdaj pa vem da sem storila vse kar sem lahko in taali prav nič ne manjka ...
 Kot bi svojo zgodbo napisala! Hvala bogu da sem imela tolk fajn patronažno, da mi je rekla, naj se neham mučit!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
18.10.2010 8:56:18   
mišk
Jst sem do 2. meseca morala kar dostikrat dodajat, ampak ne vem, če zaradi pomanjkanja mleka, ali zaradi hčerkine "lenobe". Potem po 2. mesecu pa kar naenkrat ni blo več treba, oziroma flaške tudi videt več ni hotela. Dojim jo še sedaj, pa je stara 17,5 meseca.

Prvo hčerko pa sem z velikimi mukami dojila samo 14 dni, potem pa sem si še dober mesec izčrpavala mleko in ji ga dajala po flaški. Ampak  pri njej ni bilo krivo pomanjkanje mleka, temveč se sploh ni hotela priklopit, protestirala je, se drla, renčala, vreščala,...user posted image  Bilo je za znoret!!! Takrat se mi je dojenje totalno zamerlo in kar kocine so mi šle pokonc, če me je kdo vprašal kak to, da ne dojim!user posted image
HB je sedaj v drugo res lepo steklo, ampak tud če ne bi, vem da se ne bi svet podrl.user posted image

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
18.10.2010 8:59:48   
mišk
Aha, glede pripravljanja flaške. Jst sem v literskem loncu zavrela vodo, potem pa sem čez dan na primerno temperaturo to vodo samo pogrela in naredlia mleko. Ne vem, če bi morala za vsako prevret vodo, ampak jst je nisem. Tako je bila flaška 1,2,3 pripravljena.user posted image  

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
23.10.2010 0:27:24   
Aisha86
Evo še ena taka tuki...jst sm rekla še to tadrugo flaško Lectogala spijem in če pol ne bo mleka nej gre vse nekam. user posted image Je pa pri meni tako, da en teden mam zadosti mleka (oz. glih za sproti-na 3h), nasledni teden pa skor nč in morm dodajat. Jezi me to, da nikoli ne vem kako bo...Včasih mam skor prazno (na otip) joško in se tamali glih tko naje, včasih pa je jok in stok. No, in tako ne morem vnaprej pripravljat AM, ker do zadnjega ne vem al mu bo zadosti al ne. Sam zadnje cajte pa si vsako jutro lepo prevrem vodo, dam v  termovko in ker ful ur zdrži not vroča voda jo mam lepo čez dan...

Aja, sm pozabla povedat da je user posted image star 2meseca


< Sporočilo je popravil Aisha86 -- 23.10.2010 0:36:19 >

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
24.10.2010 23:21:23   
Ninush
IZVIRNO SPOROČILO: ursah


Če se mala potem premisli in več kot pol obroka ne spije, ga dava nazaj v hladilnik in ga porabiva pri naslednjem obroku, ali ga celo na sobni temperaturi hraniva do 1 ure in porabiva. Pediater je rekel, da je tako OK - saj sicer ful praha gre stran, pa ni poceni.




Kak dolgo pa potem ta obrok hranita v hladilniku? Pa to lahko?

Pa še eno vpr.: na navodilih piše, naj prah zmešam v 1/3 vode pa pol ostalo dodam. Je to pomembno al gre samo zaradi lažjega mešanja?

(Se opravičujem, sem zašla s teme)

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
25.10.2010 14:24:41   
ursah
Ninush: če bi vprašala proizvajalca, bi seveda rekel da se to ne sme. Da bi morala vreči stran in narediti novo, in tako porabiš precej več praha, ker veliko mleka zliješ stran. Midva narejeno mešanico hraniva v hladnilniku nekaj ur, maksimum je cca 6 ur (za dva obroka kasneje). Jo pa spraviva samo, če ostane več kot 60 ml, manj zavrževa. V hladilnik dam v najbolj hladen predel.

Sem pa že večkrat prebrala, da je materino mleko na sobni temperaturi ful obstojno, tudi do 10 ur ga imaš lahko na sobni temperaturi. Zato sklepam, da bi lahko podobno delali celo z AM, čeprav tako moje kot AM vedno raje dam v hladilnik, če ga ne spije v roku 1 ure. Naša včasih namreč pol ure po tem, ko se je kao najedla, ugotovi da bi še malo. Poleg tega, pediatru zaupam, in če se je tudi njemu zdelo to OK, potem po mojem mora biti.

BTW: v "starih" časih so otroke hranili s kravjim mlekom, ker ni bilo AM, pa tudi hladilnikov ni bilo, pa je bilo OK (moj oče in strici, po pripovedovanju babice pa so vsi tako delali). Tako da...

Tisto glede 1/3 je po mojem zaradi lažjega mešanja. Jaz sem ugotovila tudi, da se prah bolje raztopi, če ga dam v 1/ vrele vode, nato pa dodam še ostalo.

(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: koliko časa ste dojile kljub pomankanju m...
25.10.2010 21:50:03   
Aisha86
V Postojnski P dajejo aptamil in k so nm ga prnesli so rekli da pribl. 4h je še OK pol nej ga pa stran zlijemo, če ga ne porabmo.

Tud jst sm ugotovila da se lepše meša če daš prvo 2/3 in pol še ostalo, če ga pa z mrzlo vodo zmešaš pa se sploh ne lepo "raztopi", kr vse drizasto ostane.

(odgovor članu ursah)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?