|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 7:48:34   
Colt
Kalbo, če dovoliš, podpis! Zezajo ljudi ki jih plačujejo. Jaz bi rekel kr da nas hebejo v glavo oz se delajo norca iz belega kruha. Če tkole malce karikiram, jaz bi pol JU in JS poslal npr za en mesec delat nekam v gospodarstvo, da malce dobijo stik z realnostjo in da vidijo kako je denar od katerega oni dobe plačo, zares zaslužen. Grem stavit da bi se vsake želje po stavki čudežno razblinile. Sicer pa je milionarka zgoraj vse povedala.

Aja, naj še dodam...sam tu ne vidim kot glavnega krivca Pahorja oz ''''leve'''' vlade, temveč dolgoletno tradicijo ''''''nedotakljivosti'''' vsega ''''javnega''''. Delavca pa tepst, ožemat in na koncu naj čimprej crkne, ko je zrel za penzijo. Res se sprašujem kolk časa bo to že šlo....


< Sporočilo je popravil Colt -- 30.9.2010 7:51:59 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 8:22:11   
sončnica24
Pa zakaj mislite da imajo vsi v javni upravi full full lepe plače, moj brat z končano 3letno srednjo šolo dela v trgovini in z potnimi stroški pa malco zaluži 700€ (res je da dela nedelje in praznike - samo po drugi strani končano ima samo 3 letno šolo), sodelavec, ki dela z mano ima 7. stopnjo (univerzitetno izobrazbo), pa zasluži s potnimi stroški 880€, je pa glavni računovdja. Se vam še vedno zdijo bajne plače, ne vem jaz delam 4. ure s končano 6. stopnjo z dodatki vse skupaj zaslužim 450€? ne vem no meni se zdi da nas vse preveč v eno škatlo mečete, pa midva ne štrajkama ker spadama pod šolstvo (ne štrajkamo pa zato ker imajo vzgojiteljice lepe plače).

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 8:22:21   
Anonimen
Jaz bom pa komentirala, da če bi samo tisti, ki so pokradli državni denar, vrnili samo tisto, kar so pokradli, bi imeli pol manj težav. Zakaj moramo sedaj državljani plačevati nakradeno? To je podobno, kot če trgovina zviša cene, da bi dobila noter pokradeno razliko. Valda se upreš in ne hodiš več v to trgovino. Tako, da jaz stavko v tem primeru podpiram. Stavkati bi morali vsi- gospodarstvo in JU. Pa ne samo proti tej vladi. Ampak tudi proti prejšnji in predprejšnji... Proti vsem, ki so omogočili razne Bavčarje, Šrote, Zidarje, Tovšakove itd...

Po drugi strani je pa sedaj neprimeren čas za stavko, saj smo zdaj že v dreku in kaj češ drugega, kot da vsi potrpimo, da se izvlečemo iz njega.

Vsekakor pa bi morali bit krivci kaznovani. A saj vemo- sanja svinja kukuruz...user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 8:38:41   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

Jaz bom pa komentirala, da če bi samo tisti, ki so pokradli državni denar, vrnili samo tisto, kar so pokradli, bi imeli pol manj težav. Zakaj moramo sedaj državljani plačevati nakradeno? To je podobno, kot če trgovina zviša cene, da bi dobila noter pokradeno razliko. Valda se upreš in ne hodiš več v to trgovino. Tako, da jaz stavko v tem primeru podpiram. Stavkati bi morali vsi- gospodarstvo in JU. Pa ne samo proti tej vladi. Ampak tudi proti prejšnji in predprejšnji... Proti vsem, ki so omogočili razne Bavčarje, Šrote, Zidarje, Tovšakove itd...



En velik podpis!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 8:48:49   
bomboncek1
Vse zaposlene v JS se meče v en koš. In to je napaka.

Pa da rečemo še kako besedo o zasebnem sektorju. Minimalna plača in davek od te plače, 13. plača na roko, nagrade na roko, kupovanje osnovnih sredstev kot prikaz stroška raje kot da te obdavčijo, službeno potovanje prikažejo kot prisotnost na delu, na roko pa dnevnice, potni stroški, stroški bivanja = nič odvajanja davka, s.p. delo brez računa, fušanje in siva ekonomija  = manjši prikazan dohodek, višji otroški dodatek, nižja položnica za vrtec, možnost subvencije hrane otrok v šoli.

Pridemo na dejstvo, da se otroci zaposlenih v zasebnem sektorju (ki z minimalno prikazano plačo in čistim dobičkom na roko, kar znese pri večini krepko več kot plača ene medicinske sestre, ki vašim babicam briše drek z riti podnevi, ponoči, med vikendi in prazniki) vozijo v avdijih in mercedezih v vrtec, plačajo minimalni možni plačni razred, smučajo v Švici in nosijo Le kok sportif čevelce, tisti od medicinske sestre pa plačajo padejo v višji razred, ker ta reva svojih prihodkov ne more skrit in od njih čisto pošteno odvaja tudi davek.
Ne rečem, nagarata se najbrž  oba, tako keramičar (urna postavka 20 eur in več, v višave) kot medicinska sestra (urna postavka 3 eur). samo da je prvi bolj zvit, več zasluži, manj prikaže in mu gre kljub krizi čisto lepo, ustvarja sivi trg in se še buni, da preživlja javni sektor. Hm, ko bo starček, upam, da mu bodo otroci brisali rit.

Če smo pošteni, potem recimo bobu bob - tudi zaposleni v zasebnem sektorju niso prav nič boljši od zaposlenih v javnem sektorju. Če že gremo metat vse v isti koš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 8:51:12   
Kerensa*
Mislim, da ostaja dejstvo, da se bolj splača (finančno) delati v gospodarstvu.

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 8:51:20   
severnica77
Nisem brala vsega, ampak:

- če bi bil malo bolj pravično razdeljen dobiček (ki definitivno obstaja v več podjetjih v SLO)
- če bi morali vsi, ki kriminalno prevzemajo podjetja kazensko odgovarjali in bi bilo tega manj
- če bi se razmerja med plačami uredila
- če bi NEKATERI v JU bili malo bolj efektivni pri svojem delu
.
.
.
.
Bilo plačanih tudi več davkov, posledično bi bilo več denarja in bi tudi plače v JU lahko porihtali ...

Da sploh ne govorimo o tem, da nekateri v gospodarstvu svojih plač sploh ne vidijo

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 9:18:03   
bomboncek1
IZVIRNO SPOROČILO: severnica77

Nisem brala vsega, ampak:

- če bi bil malo bolj pravično razdeljen dobiček (ki definitivno obstaja v več podjetjih v SLO)
- če bi morali vsi, ki kriminalno prevzemajo podjetja kazensko odgovarjali in bi bilo tega manj
- če bi se razmerja med plačami uredila
- če bi NEKATERI v JU bili malo bolj efektivni pri svojem delu
.
.
.
.
Bilo plačanih tudi več davkov, posledično bi bilo več denarja in bi tudi plače v JU lahko porihtali ...

Da sploh ne govorimo o tem, da nekateri v gospodarstvu svojih plač sploh ne vidijo


Ti, ki v gospodarstvu ne vidijo svojih plač, se lahko zahvalijo veljakom, ki so podjetja krmarili tako, da so si pospravili v svoj žep. Ti vemo kdo so.

Večina kljub vsemu dobiva plačo, le da jo prikazujejo, kot da je ni ali kot da je minimalna. Ostalo pa na roko, brez računov, bla bla bla. Beri zgoraj.

Konkreten primer: dobro stoječa firma, recesija nanjo ni vplivala, pravzaprav so v tem času dobili konkreten posel in zaposlili dodaten kader, plačo so znižali vsem, vendar oplemeniten in povečan dodatek vsi redno dobivajo v kuverti. Za posel so poslali ljudi v tujino na izobraževanje, pot, bivanje in hrano so plačali sami, v službi so jim obračunali prisotnost na delovnem mestu (prikazali pri minimalni plači, od katere je odveden davek), na koncu meseca pa povračilo stroškov + dnevnice in nekaj nagradice v kuverto in kuverto v roko - nič odvedenega davka.
Prikazana in na TRR nakazana minimalna plača - v roki na koncu meseca 1.900 eur.
In takih ni malo, samo o tem se ne govori.

Drugi primer: več let prikazana minimalna plača zaposlene delavke, jokala in stokala, ko nam je kazala plačilno listo, zanosi in gre na porodniško, takoj po pozitivnem testu ji direktor sklene nakazati "celotno" plačo, torej minimalno+tisto, kar je dobivala na roke zato, da bo imela "polno porodniško", ki jo plača država. Ah, ne, reče ona, saj se je to ustvarilo od mojga davka, mojih prispevkov. A res? A od minimalne plače? Hm...zanimiva logika.

Tretji primer: direktor firme zaposli svojo ženo, žena zanosi, prikaže ji plačo do nebes zato, da dobi "maksimalno porodniško" iz naslova državnih sredstev. Plačano iz njenih davkov? Malo morgen.

Tudi zasebni sektor ima masla na glavi.

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 9:58:41   
liliana
bomboncek1 res je.....tudi zasebni sektror hvata krivine.......zato pa ima država zaposlen en velik aparat ljudi, ki se jim reče inšpektorji.......in ti inšpektorji imajo za nalogo, da  nadzorujejo in kaznujejo tiste v zasebnem sektorju, ki delajo tako kot ti pišeš oz. kršijo zakonodajo.......in o vsem tem kar ti pišeš, inšpektor zelo hitro lahko najde neprevilnosti.......

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 10:02:42   
Colt
Se strinjam, tudi zasebni sektor ima veliko masla na glavi, tu sploh ni dvoma. Samo od tega masla ima nek delavec ki oddela svojih 8 ur pošteno, plus nadure itd itd...ponavadi bore malo. Velikokrat je lahko vesel če dobi plačo 15ega. In zopet se lomijo kopja točno na njegovem hrbtu. In glasu ponavadi sploh ne upa dvigniti. Še najmanj na kakšnih forumih, gjer ga velikokrat garnitura iz JS ali tudi priskledniki na višjih položajihh v ZS gladko povozijo. Če mu net sploh še dela, če mu ga niso odklopili ker je raje kupil za te evre futr za otroke npr.

Tudi proti takšnim izkoriščevalnim barabam bi počasi veljalo vile brusit...


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 10:19:05   
bomboncek1
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

bomboncek1 res je.....tudi zasebni sektror hvata krivine.......zato pa ima država zaposlen en velik aparat ljudi, ki se jim reče inšpektorji.......in ti inšpektorji imajo za nalogo, da  nadzorujejo in kaznujejo tiste v zasebnem sektorju, ki delajo tako kot ti pišeš oz. kršijo zakonodajo.......in o vsem tem kar ti pišeš, inšpektor zelo hitro lahko najde neprevilnosti.......


Eh, ja, prav inšpektorji so bili potrebni za tajkune, ko je jasno vsakemu bebotu kdo in kdaj je koliko ukradel, pa je bilo od tega kaj efekta???
Na teh ljudeh so delale skupine in skupine ljudi, od inšpektorjev do kriminalistov do protikorupcijskih skupin do policajev in tako naprej. A se je kaj zgodilo? Ure in ure vloženega dela, ki smo ga plačali mi, seveda, s pričakovanjem, da bo država kaj ukrenila, pa ni. Še naprej jih ščiti, denar pa sfrčan iz zasebnega in javnega sektorja za nekaj individuumov, ki sedaj sladko sončijo svoje zobe!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 10:33:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


Eh, ja, prav inšpektorji so bili potrebni za tajkune, ko je jasno vsakemu bebotu kdo in kdaj je koliko ukradel, pa je bilo od tega kaj efekta???
Na teh ljudeh so delale skupine in skupine ljudi, od inšpektorjev do kriminalistov do protikorupcijskih skupin do policajev in tako naprej. A se je kaj zgodilo? Ure in ure vloženega dela, ki smo ga plačali mi, seveda, s pričakovanjem, da bo država kaj ukrenila, pa ni. Še naprej jih ščiti, denar pa sfrčan iz zasebnega in javnega sektorja za nekaj individuumov, ki sedaj sladko sončijo svoje zobe!


Saj to sploh ni tak redek problem javnega sektorja......ure in ure vloženega vendar neučinkovitega dela......user posted image

Kar se pa tiče teh tajkunov, ki so si nagrabili premoženje.......zakonodaja je takrat omogočala te menedžerske prevzeme.....zakonodajo pa ustvarjajo javni uslužbenci......torej so vse preiskovalne komisije bile metanje peska v oči za nas.....


(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 10:40:23   
Colt
Liliana, podpis! In še enkrat dodajam, tretjino javnih uslužbencev zmetat na cesto.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 10:59:50   
špelin@
O hudirja, sem kar dol padla: celo mariborski knjižničarji štrajkajo. In to na polno, ne samo delno!

http://www.mb.sik.si/aktualno.asp?lang=sl&str=103&id=118

"V imenu Stavkovnega odbora Sindikatov javnega sektorja Slovenije vas obveščamo, da so do nadaljnjega (do izpolnitve zahtev) zaradi stavke javnega sektorja v Republiki Sloveniji vse enote Mariborske knjižnice zaprte."

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 11:01:44   
bomboncek1
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1


Eh, ja, prav inšpektorji so bili potrebni za tajkune, ko je jasno vsakemu bebotu kdo in kdaj je koliko ukradel, pa je bilo od tega kaj efekta???
Na teh ljudeh so delale skupine in skupine ljudi, od inšpektorjev do kriminalistov do protikorupcijskih skupin do policajev in tako naprej. A se je kaj zgodilo? Ure in ure vloženega dela, ki smo ga plačali mi, seveda, s pričakovanjem, da bo država kaj ukrenila, pa ni. Še naprej jih ščiti, denar pa sfrčan iz zasebnega in javnega sektorja za nekaj individuumov, ki sedaj sladko sončijo svoje zobe!


Saj to sploh ni tak redek problem javnega sektorja......ure in ure vloženega vendar neučinkovitega dela......user posted image

Kar se pa tiče teh tajkunov, ki so si nagrabili premoženje.......zakonodaja je takrat omogočala te menedžerske prevzeme.....zakonodajo pa ustvarjajo javni uslužbenci......torej so vse preiskovalne komisije bile metanje peska v oči za nas.....




Omejeno razmišljanje in izkrivljanje realnosti. Kje pa piše, da je bilo delo neučinkovito? Razkritje, iskanje dokazov, dokazi in ovadbe. To so "smrtniki" v javni upravi. Ko pride do točke, kjer zašteka, e TAM so pa državni veljaki.

Ti resno misliš, da zakonodajo ustvarjajo JAVNI uslužbenci? Tiste gospe na okencih? Medicinske sestre v domu upokojencev? Policaji na nočnem dežurstvu? Fak, kako ste nekateri omejeni!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 11:02:41   
hektorina
IZVIRNO SPOROČILO: bomboncek1

Če že gremo metat vse v isti koš.



Zdaj pa naj se najde "as", ki si bo upal v zasebnem sektorju štrajkat!!! Mater, še do "štr..." ne bi prišli, pa bi leteli!  Viš, tu "se ne paše v isti koš"!user posted image

(odgovor članu bomboncek1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 11:18:07   
ronja
Me prav zanima, koliko časa bom porabil naslednji teden, da si bom podaljšal vozniško, ki jo moram tako ali tako zaradi diskriminacije podaljševati na deset let, moj tast jo ma pa do 85 leta, pa vidi slabše od mene. Vozniška mi je nujno potrebna za opravljanje mojega dela, delat pa moram, da plačujem ravno te ljudi, zaradi katerih bom bogve koliko časa zapravil na UE.

kalbo, nauči se tisto tabelo za preverjanje vida na pamet in se naredi, da dobro vidiš, potem ti dajo na 7 let. Voziš še vedno z očali, samo da ti ni treba vsako leto hodit podaljševat.

colt, ampak en policaj po moje kar dobro ve, kaj je to ornk delat, p akaj je to prit zmatran domov, se ti ne zdi? Pri njih jaz podpiram stavko.

Vsekakor pa bi morali bit krivci kaznovani.

Podpis. Če bi ves denar morali vrnit, potem bi to precej pomagalo naši blagajni:).

Samo od tega masla ima nek delavec ki oddela svojih 8 ur pošteno, plus nadure itd itd...ponavadi bore malo.

Tako kot mi nimamo nič od teh, ki vlečejo bajne plače za nič dela na JU.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 11:29:30   
HuAnita
Jaz sem slab mesec po novem v JU. Tudi mi stavkamo. Stavkamo pa tako, da moramo biti polnih 8 ur na delovnem mestu, s tem, da imamo terensko delo, pa tudi nočno sme včeraj recimo delala... Delamo v bistvu veliko več kot ko ne stavkamo oziroma delamo ravno tiste stvari, ki jih po moji presoji ne bi smeli, če bi hoteli, da je stavka uspešna.... Govorim o politiki....
Prej sem bila skoraj 9 let s. p. in vem, da to ni preveč dober kruh, če nisi nek ravno top stokovnjak, zato se strinjam, da smo v JU še lahko srečni, ker dobiš vse po 'reglcih' plačano - me je skoraj kap, ko mi je tajnica rekla, naj prinesm 3 potrdila za prevoz (ker po logiki do del. mesta potrebuje 3 prevoze - z menjavo busov), ker da oni vedno zračunajo v dobro zaposlenegauser posted image    Kot s. p. sem lahko potne stroške le sanjalauser posted image  
Za moje pojme pa bi moral za s. p.-je veljati podoben sistem ob morebitni izgubi posla oz. zaposlitve, ker če zapreš s. p. po svoji krivdi, ne dobiš niti ficka iz Jamstvnegea sklada, niti z borze, CSD...user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:36:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:36:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:43:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:43:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bomboncek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:49:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
30.9.2010 11:50:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Stavka javnega sektorja ...
30.9.2010 11:51:48   
ronja
Seveda, povsod, saj nisem omejevala na tajkune, bi pa vsekakor začela z njimi, ker je tam pač največ "rezerve".

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?