|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 14:36:37   
Amelia
Živjo!

Stara sem 34 let, po ICSI postopku zunajtelesne oploditve imam 2-letno hči, takrat nama je uspelo v drugem postopku, ko je šlo vse kot po maslu...11 jajčnih celic, 10 je bilo zrelih, vsa so se oplodila, prišli smo do 7-ih zarodkov, 2 so mi vstavili (od teh je ena moja hči), 5 sem imela zamrznjenčkov...

Ker z zamrznjenčki ni uspelo, sva šla septembra v nov postopek...na lov za svežimi zarodkiuser posted image  Spet je najprej vse lepo kazalo, 8 zrelih jajčnih celic...potem pa ŠOK....le 2 sta se oplodili...od tega se en zarodek ni razvijal OK, drugega so mi vstavili, ampak se žal ni prijelo...

Ginekolog je rekel, da razloga sicer ne vejo, da najverjetneje gre za slabo kvaliteto jajčec, lahko je pa tudi kaj drugege, da lahko da je slučaj, da nisem tolk stara, da bi lahko bil že to problem, lahko pa tudi...

Zdaj pa prosim za vaše nasvete, izkušnje....bi se dalo kaj narest, da povečam verjetnost, da se oplodijo jajčeca,  se je to zgodilo tudi kateri od vas, pa je bilo naslednjič boljši rezultat...skratka...karkoli...

Vem, da je bilo že veliko napisanega o tem...ampak vseeno...prosim za nasvete, ker mi zadeva ne da miru user posted image
HVALA!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 14:57:35   
baguSka
tud jst sm se odlocla da tole prestudiram, ker mi ne da miru, da mam slaba jajceca oz jih je blo zelo malo, od 4ih dobljenih sta se oplodila 2 in se tadva sta bila bl slabotna.. in ker sem zacela o tem veliko brat, sem prisla do spoznanja, da lahko kar precej nardim s svojo prehrano.. odlocitev je torej padla in v zelo kratkem casu zacnem z zdravo prehrano..

poleg zdrave prehrane pa se bom seveda drzala se nekaj drugih 'navodil' oz nasvetov, ki naj bi koristle kvaliteti jajcec..

si pa tud jaz zelim slisat se karkoli od kogarkoli, zato se ti prdruzujem.. user posted image

(odgovor članu Amelia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 15:18:14   
baguSka
evo, punca na sosednji temi je v postopku pridelala kar 37 celic!

jedla nisem nič sladkarij, razen 85% čokolade, nič belega kruha, vsak dan en kolobar ananasa, nič kave, cigaret, alkohola (tudi piva nisem pila ) pila zelenjavni sok od presada (jaboljko, korenček) , tablete nutrilite(dodatek k prehrani) vsak dan sem šla na sprehod in je to
 
ampak jst se bom se bl striktno drzala... user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 18:58:39   
Anonimen
Dieta, ko jo je uspesno izvajala MISEK13

Prehrana pred postopkom (vsaj 2-3 mesece, jaz to počnem že 1 leto):
- črtati prazne OH (bela moka in izdelki iz bele moke, sladkorji, sladkarije, grickalice, čips) in jih nadomestiti z dobrimi (polnozrnatimi, ajdovimi, pirinimi, rženimi, prosenimi izdelki....) Jaz sem v zadnjem postopku še črtala izdelke iz pšenice.
- Veliko proteinov (od M in vse do 5 dni pred punkcijo sem jedla to-fu, drugače še šitake gobe (zelo priporočljive), kalčke (najbolje fižolove in ne sojine), perutnino, občasno ribe, stročnice, navaden jogurt, oreščke, leča....)
- Sadje: vsak dan mango, granatno jabolko (polna E vitamina in antioksidantov), jabolko, pomaranča in kivi, slednja 2 v soku po zajtrku, občasno robide, borovnice, suho sadje
- veliko zelenjave in 3dcl zelenjavnega soka na dan (rdeča pesa, zelena, kumara, korenček, jabolko ali grenivka). Po punkciji zeleno opustiš
- Omega 3 maščobe (avokado, mleta lanena semena, olive, domače olivno olje, zelena listnata zelenjava, oreški, občasno ribe).
- Vsak dan po zajtrku in po kosilu 2,5dcl čaja iz cimeta in ingverja. Znižuje sladkor v krvi, kar je lahko krivec za slabo kvaliteto celic, ter izboljšuje sluz v nožnici
- Črtanje kofeina, teina, umetnih sladil, zvečilnih in bonbonov, ki so kao brez sladkorja, nič alkohola. Nekatere prakticirajo pivo, jaz sem prej tudi, zdaj v zadnjem postopku nisem. Namesto kave sem pila rooibos čaj, ker je naravno brez teina in kofeina, ter vsebuje veliko antioksidantov in mineralov.
- Veliko sem jedla ajdovo in proseno kašo. prosene celo več
- Od dodatkov sem jemala cinkove tablete (obvezno cinkov citrat), tudi 3-5x dozo na dan, vendar ne vsak dan in le od M do stop inekcije. Za cink je znanstveno dokazano, da edini izboljšuje ženske celice. Potem pa še Q-encim in multivitamine za nosečnice.
- Algea tablete, testenine iz alg... poleg vsebnosti Vseh B-vitaminov, imajo še probiotike, železo, čistijo telo in jetra in zaradi tega lahko bolje reagiraš na hormonsko terapijo.
- Aloa vera sok v času postopka
- 5 dni do tranferja po 1 kolobar ananasa, obvezno tudi notranji trdi del. Ta del bi naj vseboval nek encim ali snov, ki pomaga k vgnezditvi. Preveč ne smeš, ker ti spremeni ph sluznice, po ET pa tudi več ne smeš, ker baje lahko povzroči splav. Ta z ananasom je bolj larifari varianta oz ni znanstveno dokazano:-)
- večkrat na dan sem si vzela 5 min časa za dihanja (do 3 prešteješ vdih, do 6 prešteješ izdih). najbolje zunaj na zraku, lahko leže s pokrženimi nogami
- vsak dan od M do punkcije masaža stopal. Zaposlila moža za 10min vsako nogo. Na intrenetu lahko najdete kje so točke za maternico in jajčnike
- čim več biti na zraku, predvsem po ET
- nič hudega če se kateri dan kaj pregrešiš:-).

Po ET:
- 3 dni počivanje in ležanje na desnem boku, nekajkrat na dan noge v luft, dobesedno:-)
- vsaj 3 dni čim bolj naravna hrana z veliko sadja, zelenjave in svežih sadnih sokov. Črtanje konzervansov in fast food. če lahko, s tako prehrano nadaljuješ čim dlje
- Vsaj 3 dni brez kofeina, alkohola
- mango, granatno jabolko, omega maščobe, antioksidanti
- dihalne vaje na zraku
- fotostimulacija: na internetu sem našla strani z zarodki od prvega dne do blastocid in tako sem jih skoz govorila, kaki morajo bit:-), kasneje isto delala oz še delam s slikami ploda. Samo pozitivne misli so dovoljene, ne berite negativnih zgodbic drugih, raje se izključite iz forumov.

Jaz sem imela v tem postopku najnižjo dozo, brez kakršnih koli drugih zdravil. Pridelala sem 12 celic, od tega je bilo 8 zrelih (2 sta bili degenerirani in ju niso oplodili) ostalih 6 se je oplodilo in me je vseh 6 na 5 dan dočakalo v obliki blastocid.
Prej sem še pozabila omenit mlečne izdelke. Jaz jih nisme jedla, edino kozji sir občasno, ker imam reakcijo na kravje mleko. Drugače se priporoča čim bolj naravno mleko in mlečni izdelki, ki nimajo dolgega roka uporabe. Pa priporočljivo je tudi te zmanjšat.

Enkrat sem na sosednjem forumu zapisala in bom še tu kopirala, ker je zelo pomembno:
Kar je najpomembnejše: Zavedati se morate, da ni nujno, da ti pomaga, ker smo ljudje različni, ker ne veš kaj je dejansko tvoj oz. vajin vzrok. Je pa fajn, da se nečesa takega lotiš, ker potem veš, da si v tem postopku nekaj zase naredil, da ti tole da neko dodatno voljo in moč, ter seveda poveča upanje, da pa mogoče bo zdaj res pomagalo. Že ta občutek je en velik pozitivizem. Zato pa povdarjam, da naj bo dieta z veseljem narejena in ne z nekim strogim odrekanjem in trpljenjem, ker si s tem samo škodimo (to sem ravnokar napisala eni v ZS in velja za vse, ki hočejo sprobat kaj novega). Prav tako, bi vse novinke oz. tiste, ki gredo 1,2,3 v postopek opozorila, naj pozabijo na dieto, naj raje uživajo in si sproščujoče metode priskrbijo. Lepo je skrbet za zdravje in zdravo hrano jest, lahko se držijo nekih smernic, vendar strogih diet in odrekanj, pa pustite, za kasneje, ko boste že vse atribute porabile.
Bistvo vsega je psihološka in fizična pripravljenost, sproščujoš in pozitiven pristop v mesecu, ko se nam dogaja sto na uro. Same sebe dobro poznate in veste kaj je za vas tisto ta pravo. (Mišek13, 2007)


Obstajajo čaji v vrečkah, ki vsebujejo že obe sestavine skupaj. Če tega ne najdete, kupite, vsaj eno sestavino v vrečki, drugo sestavino dajte v prahu. Lahko pa oboje v prahu uporabite. Ingverja ne velik, samo 1x
potresite, cimeta pa ne več kot za noževo konico. Sipajte v mrzlo vodo
in ko zavre, naj še vsaj 1-2 min vre, da grejo vsa eterična olja ven.
Imejte pokrito. Pijte po požirkih. 2,5 dcl po zajtrku oz dopoldan in
2,5 dcl po kosilu. Cimet znižuje sladkor v krvi, kar je dobro, če imaš
probleme s slabimi celicami in zato se ga mora pit po hrani. Pravtako
greje telo. Ingver pa vpliva na dobro sluznico oz zmanjšuje beli tok
ter razkisa telo.
Če ingverja ne boste čutile, potem ga lahko daste malo več, vendar z
nobeno sestavino ne pretiravjte, ker vas lahko boli želodec, draži sluznico v želodcu. Ne sme preveč pečt, malo pa morate čutit ingver. Če imate v prahu, lahkoprecedite z gazo ali svileno tkanino, pustite de se preostanki sesedejo na dno kozarca in nato pijete po požirkih. Usedlino ne piješ. Vendar čaj moraš pit vsaj 1 mesec pred postopkom, še bolje 2-3 mesece. Po punkciji prenehaš.

Druga stvar, če imate hladne noge, si večkrat na dan naredite toplo
kopel in v njej namakajte noge, je superca za prekrvavitev in s tem
ugodno vplivate na pretok krvi tudi v maternici.

Izvajajte kegleve vaje, kjer koli, kdajkoli, večkrat na dan. Po ET
nekaj dni pavze.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 19:03:00   
Anonimen
PRED PUNKCIJO:

Priporočeno:

- pivo
- ananas
- vitamini C,E, Q – encim, Mg, Ca, Fe, Se, Zn, matični mleček
- zelenjavni sok (zelena, pesa, korenček, kumara in ingver)
- proteini (meso, jajca,...) - za rast celic
- oreški (razen arašidov),
- laneno seme, laneno olje, sončnična semena
- refleksna masaža stopal
- optimizem
- LCA jogurt ali navadni jogurt (ne sadni), riževo mleko, sveže mleko
- polnozrnato, črno, najraje z ajdovo moko, testenin imaš ogromno, ki
niso bele, polnozrnate, špinačne, riževe, brez glutena
- jabolk, kivi, kak dan pomarančo, grenivke
- čaj krvomočnice
- ingver in cimet (čaj)
- soja, korenje, buče, melone, marelice, mango, breskev...
- avokado, mango, šipek, bučke, ohrovt, olive, šparglji, špinača,
melone,lubenice
- matični mleček
- fotostimulacija

Odsvetovano:

- alkohol
- cigareti
- kava (kofein)
- prazni OH (belo moko, bele testenine, bel kruh, bel riž, krompir, musli)
- sladkor
- sladke gazirane pijače
- alpsko mleko in mlečni izdelki
- sladko sadje, saj je sadje OH
- paradižnik

PO ET:

Priporočeno:

- grozdje, maline, marelice, melone, lubenice, banane, ribez,
- šipek,
- bučke, grah, korenje,
- orehova jedrca,
- lignji,
- optimizem
- baby aspirin od punkcije naprej

Odsvetovano:

- alkohol
- cigareti
- ananas
- zelena
- tuširanje z vročo vodo in kopanje v vroči vodi (dviga TT)
- savna
- kopanje in plavanje naslednjih 48 ur po ET
- izpiranje nožnice
- tamponi
- spolni odnosi ali orgazem do testa,
- soja in sojini izdelki
- umetna sladila in stvari, ki jih vsebujejo (natren, orbit zvečilni in bonboni, vse sladkarije z umetnimi sladili, ter dietne pijače, npr. diet Coca Cola)
- jogging, aerobika, tenis, smučanje, hoja v gore, ipd. (You get the idea)
- Ne začenjajte z novo fizično aktivnostjo
- Zdravila samo v primeru, da se prej posvetujete z IVF zdravnikom
- dvigovanje težkih stvari
- ribe, ki lahko vsebujejo metilni Mercury (mečarica,morski pes,zrezki tune)
- jedi z surovimi jajci (salmonela)
- nepasterizirani mlečni izdelki (nepasterizirano mleko, mehki sir)
- surovo meso oz. neobdelano meso (vključuje salame, suši, pateje, hot dog , školjke, premalo kuhan/pečen piščanec oz. meso),
- ingver, bazilika, rožmarin, majaron, žafranika,... (za te piše, da niso nevarne, če se uporabljajo v normalnih količinah )

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 19:35:00   
baguSka
Evo, se neki sem najdla na medexovi strani: "Ne morem zanositi, z možem se trudiva že 4 leta, za seboj imava tudi že neuspešen poizkus umetne oploditve. Slišala sem, da matični mleček pomaga pri kvaliteti celic, zato vas prosim za več informacij o kapsulah z matičnim mlečkom. Ko sem bila majhna so mi ugotovili blago alergijo na cvetni prah – ali obstaja kakšna povezava med matičnim mlečkom in alergijo na cvetni prah?
Kapsule jemljem 12 dni in se počutim dobro. Prosim za nasvet."
..

Matični mleček je najdragocenejša snov - čebele ga proizvajajo za svojo matico zaradi koristnih snovi, kot so vitamini, minerali, beljakovine, aminokisline, acetilholin, encimi,10- hidroksi-2 decenska kislina... Znano je tudi, da matični mleček zaradi vsebnosti vitaminov, rudninskih snovi, esencialnih aminokislin in hormonov, ugodno vpliva na spolno moč ter plodnost. Je koncentrirana hrana potrebnih hranil, ki jih potrebuje organizem za rast in obnavljanje oz. vzdrževanje biološkega ravnotežja. Matični mleček poveča biološko razpoložljivost hranilnih snovi - poveča prebavljivostni koeficient hranilnih snovi. Tako ima velik pomen tudi pri pripravi za nosečnost in med samo nosečnostjo. Poleg matičnega mlečka vam svetujemo tudi Omega-3 sirup, ki je namenjen nosečnicam, otrokom in doječim materam. Vsebuje omega-3 nenasičene maščobne kisline (DHA in EPA), folno kislino, vitamine B12,C,A,E,D, ki jih organizem potrebuje za razvoj ploda. DHA ima pomembno vlogo pri razvoju otroških možganov, živčnega sistema in vida.

Z matičnim mlečkom in Omega-3 sirupom si lahko okrepite organizem in se tako pripravite na nosečnost. Glede alergij - povezave med matičnim mlečkom in cvetnim prahom niso znane.





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 19:51:05   
tastara
Veš, vsa ta priporočila, pa kaj je priporočeno in kaj odsvetovano so en navaden larfifari.

Dejansko nihče ne ve, zakaj se enkrat na videz idealni zarodki "primejo" in zadaj se drugič ne.
Potrebuješ pa enega samega.
Ko berem spodnje nasvete ti lahko povem, da sem delala skoraj po spisku vse tisto, kar je odsvetovano in skoraj nič tistega, kar je priporočeno v poskusu, ki je bil edini uspešen.

Kot vsakič poudari dr. Reš je vse odvisno od "kvalitete" zarodka - kaj pa to je resnično, pa bolj kot kot ne, ugibajo.

Predvsem se skuliraj in živi čimbolj normalno.

(odgovor članu Amelia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
15.10.2010 21:16:48   
baguSka
larifari al pa ne.. tud sama sem mnenja, da je to lahko le loterija.. ce pa jaz npr pri sebi VEM, da lahko v prvi vrsti pomagam najprej sebi in svojemu telesu, k boljsi presnovi, obnovi, boljsemu pocutju - s tem da spremenim prehrano npr, mi je dost jasno da to pomaga tud mojim jajcnim celicam.. sej so del mene, ne? tko kot je pri moskemu tud odvisno kaj je, je tud pri zenskah.. da je prehrana bistvenega pomena v nasem zdravju je pa ze tko al tko jasno..

kok je vsak izmed nas zdrav in kok vsak naredi zase in za svoje telo, pa vsak pri sebi ve..

jaz se zavedam da nardim zase ogromno premalo - skor nic, ce sem iskrena, zato sem se pac odlocla, da najprej spremenim kvaliteto zivljenja sebi in ce s tem lahko pripomorem se k boljsi kvaliteti zarodka - zakaj pa ne? se tolk boljse..

(odgovor članu tastara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
16.10.2010 21:07:13   
Amelia
Hvala bagusha in ostale, tud jaz grem v tej smeri, bolj zdrava prehrana, e-vitamin, cink, matični mleček, čaj krvomočnice,....saj kaj drugega mi ne preostane...potem pa lahko samo upamo na najbolje!!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
16.10.2010 21:14:56   
ada2
baje pomagajo tudi magnetne terapije, bodisi z elektromagnetno (sekvenčno) blazino ali z nošenjem magnetnega nakita.


_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Amelia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
4.5.2011 21:32:25   
petekjan
Vsem, ki bi jih mogoče zanimalo več podatkov o Nutrilite, certificirano organskih vitaminih oz. dodatkih k prehrani, pa naj povem, da me lahko kontaktirajo.

_____________________________

Lep pozdrav, Janko

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
7.6.2011 15:36:39   
LanaB
Tako kot pri vsaki drugi zdravstveni težavi, se tudi pri zdravljenju neplodnosti priporoča čim bolj zdrav način življenja. Dvomim, da bodo jajčeca toliko boljša, če ješ samo zelenjavo in sadje, črno moko ipd... Najboljše priporočilo, kar sem ga jaz dobila je bilo, živeti čim bolj normalno in zdravo življenje, z čim MANJ STRESA. Hrana pa vpliva le deloma. Nekaj lahko sam narediš, ne moreš pa čudeža. Saj če se cel dan sekiraš kaj smeš pojesti in kaj ne, si kar naprej pod stresom in se živciraš, to pa tudi škodi. Moje mnenje je vse v mejah normale. Poznam primere, ko punce niso čisto nič spremenile svoje življenjske navade, pa so bili postopki uspešni, jaz sem kakšen postopek pojedla toliko zdravih stvari, pa sem imela samo eno celico. Tako pač je. Čim manj stresa, to najbolj pomaga.

(odgovor članu Amelia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
9.1.2012 13:13:08   
pinky78
Živjo,
rada bi vam povedala mojo zgodbo.S fantom sva se trudila 4 leta in končno je uspelo čeprav mi je Reš rekel da je malo možnosti. Pri Rešu sem mela 1 IVF, pridelala sem dve celici in še te so bile zanič po njegovem mnenju.Potem sem šla pa v Maribor in tam je uspelo.V četrtem poskusu inseminacije.Najprej sem spremenila prehrano.Črtala sem sladko in mlečne izdelke po nasvetu nutricistke.jedla sem matični mleček ampak še zmeraj ni bilo rezultatov.Pred zadnjo inseminacijo pa sem začela piti napitek PINK.Pila sem ga 3 tedne in rezultat je tu.Čez dva meseca bomo zibali.Ta napitek ne zamenjam za nič na svetu,ker vem da mi je edino on pomagal.
PINK na bazi zelišč uravnava hormonsko ravnovesje,obnavlja celice, pomaga v boju proti stresu,proti vnetjem,...
Za več informacij mi lahko pišete na moj email: erikastegovec@gmail.com

(odgovor članu LanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
7.2.2012 7:34:37   
Poka
Uau, dajte še kaj napisat :) Kje dobite vse te podatke... Vem, da je ena stran obstajala s točnimi jedilniki kaj je treba jest, pa je jaz ne najdem več.

S tem, da ne vem, le bi se sama lako do pikice držala - pa tudi če bi se, ni nujno da uspe - ampak tudi če ne , vsaj veš, da si vse dal od sebe.

(odgovor članu pinky78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: IVF-ICSI - kako izboljšati oploditev jajčec
11.2.2012 20:29:37   
Taddy78
jaz nisem nič spremenila, pa je od dokaj dostih jajčec ostalo oplojenih bolj malo. Pa temu ne pripisujem kakega pomena, če je bilo 2x isto, pač je tako...no, v drugo imamo 2 zamrznjenčka, v prvo smo imeli samo enega. In niti ni nujno, da je krivo jajčece.
Pomoje je tudi vse skupaj larifari, saj lahko v danem momentu pač pride do zanositve, do katere bi takaltak prišlo, je pa ženska mogoče ravno takrat, ravno tisti teden pojedla 2 jabolka in so za njo pač jabolka potem čudežna.
Tako kot ene pišejo, da so 1 teden po sexu imele znake nosečnosti...to je seveda nemogoče, ampak je bil splet okoliščin tak, da je ravno tisti mesec uspelo.

Jaz bi lahko recimo rekla, da je pri meni ratalo zato ker sem po ET najmanj eno uro ležala na levem boku. Na ta način se je 2x prijelo, pa to še ne pomeni da je res. Lahko katera proba, zgubiti nima kaj, da bi pa to bilo neko pravilo... 
Seveda ko se dolgo trudiš, pač probaš vse, ampak imeti neke točno določene jedilnike ...no ja.

Prvega otroka imava po naravni poti in mi še sedaj ni jasno, kako je to možno, saj sva tisti mesec user posted image  mogoče ravno 1x. Potem pa šok, da naravno več ne bo šlo.


(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?