|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jutranja / dopoldanska kašica
10.11.2010 11:04:02   
klupko
Moj mali je ravno danes 6m in je pediatrinja rekla, da mu naj dajem 3 obroke dnevno GH. Torej zajtrk, kosilo in večerjo, vmes pa dojenje. Nimam pa nobenih idej kaj naj mu ponudim zjutraj. Pediatrinja je predlagala mlečni riž, ampak naj bom še tako pridna mami, se mi zjutraj ne da mleka pumpat za to.user posted image
Zanima me, kaj ve dajete? Do sedaj sem mu občasno ponudila kakšno sadje, ampak je zdaj tega čedalje manj in ko razmišljam..kaj bomo sploh dajale otrokom pozimi?? Saj so samo banane pa jabolka...user posted image Citrusov mu ne bom dajala tako zgodaj.
Hvala za ideje.

Lp, klupko
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
10.11.2010 11:31:39   
Hope2
Naš zelo dolgo ni imel zajtrkov. Zjutraj je vedno spil mleko in do malice je držalo, potem je okoli 9 sadno malico, opoldan kosilo (zlenejava, meso, OH), popoldanska malica je bil jogurt, skutka, piškotek, še kako sadje.... in večerja mlečne jedi, žemlja....
Linotov ni maral in tudi kuhat se mi ni dalo zgodaj zjutraj. Najbolj pa je itak bil srečen s flaško mleka:-). če mara linote, mu to ponudi, saj lahko kupiš kosmiče brez sladkorja, mleka.... pa s svojim mlekom zmešaš, dodaš kako banano ali piškot in ima zajtrk

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
10.11.2010 11:34:11   
K_a_t_i
Klupko, jaz dajem:
okrog 8h mleko (dojenje),
okrog 10h sadje (lahko dodaš noter kak piškot, rižek - glede na to, da imaš bolj suhca). Sadje pa dobiš trenutno: jabolka, hruške, banane, kaki, vso eksotično sadje (ki ga jaz še nisem uvajala), v večjih trgovinah pa tudi borovnice, melone, ananas, na zmrznjenem oddelku se tudi kaj najde, suho sadje marelice, slive,..., pozimi pač kupiš še kakšen frutek ipd (da dodaš še druge okuse),...
okrog 13h kosilo (tukaj je n možnosti)
okrog 16h dojenje
okrog 19h mlečna kašica - kupujem tiste, ki že vsebujejo mleko.

Včasih tudi malo obrnem, včasih tamalega vmes še podojim (noče pit), včasih mu kakšno mlečno kašico vmešam v kompot,...

To, da bi začel uvajati GH z zajtrkom pa prvič slišim! Običajno doječa mama otroka nazadnje odstavi od zajtrka in čisto na koncu od podoja pred spanjem. Najprej pa zamenja kosilo in prvo malico. Ne moreš kar začeti s tremi obroki GH naenkrat! Počasiiiiiii.



_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
10.11.2010 11:44:38   
klupko
Hvala obema. Ja, Kati, meni se je tudi zdelo čudno, ko je rekla da naj zamenjam zajtrk z GH, ampak sem si mislila da ona najbrž že ve..
Drugače je pa tudi meni najbolj komot zjutraj joško dat, kot da si grem pumpat pa neki izvajat ko sem še vsa zaspana.user posted image
Za kosilo mu vedno kaj skuham, ampak včasih poje za cel obrok, kakšen krat pa samo par žličk in ga moram čez to podojit. Večerjo ima pa itak gres + dojenje.
Potem bomo zajtrk pustili na joškiuser posted image , malico pa ni problem zrihtat. :)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
10.11.2010 12:24:42   
sonček88
klupko  jaz mu dam zjutraj (okoli 9) sadno kašico. In sicer jabolko, banano, hruško in sem mu dala tudi kaki (par žličk) ker je poven vitaminov. In kakšen krat dodam, ali piškot, ali žličko skute ali riževe kosmiče (bio - brez mleka in dodanega sladkorja).
Potem pa kosilo normalno zelenjava (bučke,korenček,krompir,špinača,blitva,cvetača,brokoli...) in večerja riževe kosmiče - ali ajdove bom začela...

Poglej si to temo, je polna idej;)))pride vedno prav:P
http://www.ringaraja.net/forum/Kombinacije_Gh/m_3459261/tm.htm



_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
10.11.2010 14:02:29   
K_a_t_i
sonček88, to so 3je obroki user posted image KAj pa ostala 2-3je?

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
10.11.2010 14:13:56   
sonček88
K_a_t_i  kaj misliš na mleko???
Hehe seveda mu vmes dam pit še mleko;))) napisala sem samo obroke GH. Tema je dop/pop kašica ne pa celo dnevni jedilnik.


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 14:10:36   
Katy78
Pri 6. mesecih GH za zajtrk, kosilo in večerjo? user posted image

Jaz sem začela z uvajanjem okoli 6. meseca, in sicer najprej z riževo kašico za večerjo. Po kakšnem tednu je sledilo kosilo, ki ga je tudi hitro sprejel zato sva šla kmalu na sadje za dopold. malico - se pravi da je imel okoli 7. meseca kosilo, večerjo in dop. malico. Potem čez kakšen mesec sem uvedla še jogurte/skute ipd. za popoldansko malico, za zajtrk pa je imel mleko vse tja do 9. meseca ko sem videla, da mu samo mleko za zajtrk ne zadostuje več.

Ti kar začni lepo počasi, pri 6. mesecih mu pa res ni treba imeti vseh treh glavnih obrokov v obliki GH. Ravnaj se po svojem občutku in željah otroka.

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 14:29:07   
Hope2
Katy, to ni nič čudnega. Ne moreš primerjat svojga otroka, ki je začel pri 6 mesecih in enega, ki je začel že pri 4 mesecih. Pa današnje smernice narekujejo drugače, kot so naše pred 1 letomuser posted image .

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 15:00:28   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Katy, to ni nič čudnega. Ne moreš primerjat svojga otroka, ki je začel pri 6 mesecih in enega, ki je začel že pri 4 mesecih. Pa današnje smernice narekujejo drugače, kot so naše pred 1 letomuser posted image .


Ne pravim, da je čudno, ampak da ni potrebe po treh glavnih obrokih GH pri 6. mesecih - tudi če je začel z GH pri 4. mesecih... Pa tudi smernice se v letu in pol niso ne vem kako spremenile, pa tudi če so se, se jih ni treba držati kot pijanec plota ampak je treba malo zdravo pamet uporabljat in se ravnat po otroku - niso vsi otroci enaki in ne sprejemajo vsi GH enako tako da se jih ne da kar vse po spisku ukalupit v tiste smernice. Moj bi verjetno lahko imel že pri malo več kot 7. mesecih vse obroke GH če bi jaz tako hotela, ker je bil in je še vedno velik lakotnik, ampak ni bilo potrebe, da bi tako hitela...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 15:16:44   
divans1
Katy78, in kaj si mu recimo dala za zajtrk po 9. mesecu, ko si videla, da samo mleko ne zadostuje več?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 16:50:56   
deveta
Kati78: zato pa nekatere o tem sprašujejo, morda je pri njihovih otrocih po tem potreba. Moj brat je pri, mislim da 7 mesecih, sprejemal mleko še izključno zvečer. mama mu je že pri 6 mesecih dajala 3 včasih tudi 4 obroke GH (pa čeprav je bil med njimi tudi kak mlečni- gres in podobno je jedel, mleka pa ne), ker je mleko enostavno zavračal.
Pa tudi smernice, da je do 6 meseca izključno dojenje najboljše ni sigurno najboljše. Zato pa smernice spreminjajo, da na primeru (na nas) vidijo kako to gre in do kakšnih odzivov pride. In pol smernice spet malo obrnejo. Če so zdaj smernice, da se priporoča uvedba GH prej, je bilo že kaj na tem, da so uvajanje GH pohitrili.
Ja, to imaš prav, treba naredit neko harmonijo in otroka gledat. Jaz sem tudi polno dojila in jo še sedaj pri 5,5 mesecih dojim, pa sem ji prvič dala žličko korenčkovega soka pri točno 4 mesecih. Čeprav pri nas priporočajo polno dojenje do dopolnjenih 5 mesecev. Torej se nisem navodil in smernic držala in sem po svoje delala. Sedaj poje že svoje kosilo in včasih še kako sadno malico (čeprav malico kombiniram z dojenjem)user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 16:54:47   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: deveta

Kati78: zato pa nekatere o tem sprašujejo, morda je pri njihovih otrocih po tem potreba.


Jaz sem vprašanje od klupko razumela bolj v tem stilu, da jo zanima kaj dati za zajtrk, ker ji je pediatrinja rekla, da naj ima pri 6. mesecih GH za zajtrk, kosilo in večerjo. Zato sem napisala v smislu, da naj ne posluša toliko raznih nasvetov ampak da naj ubere pot, ki bo ustrezala njenemu otroku oz. potrebam njenega otroka.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 16:57:32   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Katy78, in kaj si mu recimo dala za zajtrk po 9. mesecu, ko si videla, da samo mleko ne zadostuje več?


divans, od začetka kar mleko in notri nadrobljen kruh, potem pa kruh in sirni namaz ali pa maslo ali maslo+marmelada, pa razne žitarice z mlekom in sadjem tudi, malo sem kombinirala, enkrat eno, drugič drugo stvar.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 18:25:00   
sonček88
Katy78  moj mali žal ni preveč od mleka. Zato mi je pediatrinja rekla, da naj pač začnem z GH.
Ga ne silim jest GH, zato ker meni tko paše. Niso vsi dojenčki kot je bil tvoj ki je pri 9 al nevem kdaj začel jesti 3x dnevno GH!!!!!user posted image


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 18:30:09   
divans1
Kakšne žitarice si mu pa dajala po 9. mesecu?

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 18:57:40   
Katy78
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: sonček88

Katy78  moj mali žal ni preveč od mleka. Zato mi je pediatrinja rekla, da naj pač začnem z GH.
Ga ne silim jest GH, zato ker meni tko paše. Niso vsi dojenčki kot je bil tvoj ki je pri 9 al nevem kdaj začel jesti 3x dnevno GH!!!!!user posted image



Vidim, da ne znaš brati oz. verjetno znaš, pa pač ne razumeš ampak saj ni važno, katera je želela razumeti, je razumela. Pa tudi ni imel šele pri 9. mesecih 3x dnevno GH - mogoče pa le ne znaš brati. user posted image


< Sporočilo je popravil Katy78 -- 11.11.2010 19:00:54 >

(odgovor članu sonček88)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 18:58:54   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Kakšne žitarice si mu pa dajala po 9. mesecu?


divans, ovsene kosmiče, pirin zdrob, polento, ajdove kosmiče ipd. - teh žitaric je malo morje.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 19:29:52   
sonček88



IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Pri 6. mesecih GH za zajtrk, kosilo in večerjo? user posted image

Jaz sem začela z uvajanjem okoli 6. meseca, in sicer najprej z riževo kašico za večerjo. Po kakšnem tednu je sledilo kosilo, ki ga je tudi hitro sprejel zato sva šla kmalu na sadje za dopold. malico - se pravi da je imel okoli 7. meseca kosilo, večerjo in dop. malico. Potem čez kakšen mesec sem uvedla še jogurte/skute ipd. za popoldansko malico, za zajtrk pa je imel mleko vse tja do 9. meseca ko sem videla, da mu samo mleko za zajtrk ne zadostuje več.


Ne pravim, da je čudno, ampak da ni potrebe po treh glavnih obrokih GH pri 6. mesecih - tudi če je začel z GH pri 4. mesecih...

Kaj neznam brat???mogoče ti neznaš pisatiuser posted image


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
11.11.2010 20:23:29   
Bonnie_RR
Punce, prosim, da tema ostane na nivoju in se vzdržite medsebojnih obračunavanj.

Lp, Bonnie


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
12.11.2010 12:20:15   
klupko
Omg punce user posted image
Jaz sem mu začela dajat GH pri 4,5m, ampak sva vsakič kašico kronala z joško, ker kašice ni pojedel dovolj da bi bil sit, ni pa je hotel več jest. Tako da je poplaknil z mlekom.user posted image
Sva pa tu pa tam imela še kak dan ko ni dobil čisto nič GH. Ne gre se za to, da otroka silim pojest tri obroke GH, ampak je pri 6m in 71cm težek le 7220gr in je rekla da naj ga probam čiveč futrat, da se bo bolj redil, čeprav se ta mesec ko sva dodajala GH ni nič več zredil kot se je prej s samim dojenjem. Zdaj pa naj bo človek pameten. user posted image
Je pa res da je mali tako aktiven da po mojem tudi če bi imel vse obroke GH, ne bi bil debel, ker je non-stop v pogonu. Zdaj se je že plazit začel in jaz enostavno ne morem bremzat njegove aktivnosti/kurjenja energije. Da bi pa jedel več pa ga tudi ne zanima... Se je odločil da bo po poklicu maneken user posted image

< Sporočilo je popravil klupko -- 12.11.2010 12:21:30 >

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
12.11.2010 13:35:51   
divans1
Mene pa zanima, ko pri dojenčku uvedeš vse tri glavne obroke GH, to se pravi zajtrk, kosilo in večerjo, kaj jim ponavadi dajete za dopoldansko oz. popoldansko malico?

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
12.11.2010 15:48:26   
deveta
divans: najprej zamenjaš en obrok, to si po moje že naredila in potem počasi še enega in še enega. Namesto mleka mu ponudiš pač nekaj na žlico. S tem, da dojenčki imajo pogosto po večerji, če je ta bila na žlico, nato še mleko. Ali joška ali flaška. Nekateri pa mleko začnejo zavračat. Tudi tvoj dojenček, je tako kot vsak drugi, svoj individum in kako bo zanj najboljše boš začutla sama, saj si največ z njim. Kdaj je pa obrok nadomeščen z GH boš vedela tako, da mu po obroku GH ponudiš še mleko. Če bo pil je še lačen, če ne bo pil pomeni da mu je bilo zadosti. Pa tudi to ni pravilo, eno pojedo malo in nočejo mleka in pol čez pol ure ali eno uro so lačni. Zelo odvisno. Za dopoldansko malico dajejo mamice pogosto sveže sadje s kakim biškotkom ali brez. Mislim pa da je nekaj nasvetov tu pri tej temi že bilo, tako da malo više preberi, nekaj so punce že pisale.  

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jutranja / dopoldanska kašica
12.11.2010 15:49:21   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Mene pa zanima, ko pri dojenčku uvedeš vse tri glavne obroke GH, to se pravi zajtrk, kosilo in večerjo, kaj jim ponavadi dajete za dopoldansko oz. popoldansko malico?


A ti sploh kaj prebereš? Lej malo gor je skoraj vsaka napisala, kaj daje dopoldan in kaj popoldanuser posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?