|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na jajca
22.12.2010 19:10:05   
nincy29
Evo pa smo pokasiri alergijo..danes je alergolog dokazal da na jajca in arašide.Zanima me zdaj kako naprej?dojim,dobila sem list čemu naj se jaz in moj mišek izogibava,ampak zdaj mi neki ni jasno..rekel nam je da ima alergijo na jajca,ko mu je test na rokicah delal se je pokazala pri  arašidih, beljaku in rumenjaku.a to zdaj pomeni da morem use kar usebuje beljakovine izogibat?al kar je konkretno jajce?ker namreč na listu piše tudi svinjina,margarina in take stvari ki mi niso jasne zakaj odpoved teh?za ostale alergene pa čakamo še krvne izvide.sem še čist šokirana zato sem lih nekaj na hitro nakracala moja vprašanja.

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na jajca
22.12.2010 19:47:46   
sazi
arašidih, beljaku in rumenjaku.a to zdaj pomeni da morem use kar usebuje beljakovine izogibat?al kar je konkretno jajce?ker namreč na listu piše tudi svinjina,margarina in take stvari ki mi niso jasne zakaj odpoved teh?


Očitno je problematično samo jajce - vsekakor ne vse beljakovine. Vse ostalo našteto pa zato, ker je potencialno bolj alergeno in se še ne ve, če je tvoj otrok na to alergičen, je pa očitno nagnjen k možnosti za več alergij.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na jajca
22.12.2010 21:01:58   
Lantea
Za margarino bi rekla, da je zato na seznamu, ker nekatere vsebujejo tudi jajce oziroma jajčni lecitin (E322 če se ne motim). Tako da zelo pazljivo v bodoče glej vse sestavine na izdelkih. Saj ni tako hudo, kot je ta začetni šok. Js sem bila zdejle 1,5 meseca na dieti (mleko in jajce) in sem v trgovini vsakič vse prebrala. Pa bi rekla, da je brez jajc in teh izdelkov celo lažje kot brez mleka in mlečnih izdelkov. Kar pogumno!user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na jajca
22.12.2010 21:28:08   
nincy29
ok hvala :),mi ni bilo jasno zakaj pa svinjsko meso,pa jagode itd. ja pri nas na mleko na srečo ni bilo,oziroma upam da krvni testi ne bodo pokazali kaj takega..koliko so pa vaši otročki imeli to alergijo?tiste cm ki merijo??v kakšnih oblikah se pa vaš otročkom pokazuje alergije?mi imamo zelo močen a. dermatitis.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na jajca
22.12.2010 22:37:35   
ribica.
moj ima potrjeno na jajce, od tega beljak zelo močna reakcija. Ima pa dermatitis in to samo na obrazu, predvsem levo lice ne pride na zeleno vejo. Sem na strogi dieti že 3 mesece, ker ga samo dojim, pa stvar vseno ne izgine, tako da ni vedno od hrane. Star bo pa kmalu 5 mesecev.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na jajca
23.12.2010 10:47:14   
sazi
..koliko so pa vaši otročki imeli to alergijo?tiste cm ki merijo??v kakšnih oblikah se pa vaš otročkom pokazuje alergije?


Krvni in kožni testi niso pokazali alergije, pa je bil očitno alergičen na jajca. Je imel po telesu zelo suhe izpuščaje, ki si jih je ves čas praskal - tudi do krvi. Smo šli na bioresonance, kjer so brez mojega namiga sami ugotovili alergijo na jajca. Nekaj časa je bil na dieti in na terapijah, od takrat dalje pa je "ozdravljen"- je jajca po mili volji, pa nobenih posledic. Je pa tako, da terapije ne delajo na vsakega enako - enim pomaga, enim ne.

Glede diete res ni bilo nekih problemov. Še palačinke je jedel - pač brez jajc. Nekaj časa pa je imel mrezmležno dieto - to je bilo bolj komplicirano.

(odgovor članu nincy29)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na jajca
23.12.2010 11:02:46   
ledenaa
ribica tvojemu otroka potem še kakšna alergija nagaja ali suh zrak ,ali pa milijon drugih stvari

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na jajca
23.12.2010 11:36:18   
ribica.
ja, seveda mu še kaj drugega nagaja, sam ko ne vem kaj!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na jajca
23.12.2010 21:31:32   
Sonček in poletje
Najbolj pogosti alergeni pri dojenčkih so mleko, jajca, pšenica in soja. In naj bi jih po tem vrstnem redu izločili iz prehrane za 3 tedne. V kolikor ni izboljšanja svetujejo poglobitev diete. V kolikor izboljšanje je, se živila postopoma uvede v prehrano, če se pojavi poslabšanje, je potrebno živilo ukinit za 3 tedne in poskusit z novim.
Prepovedana živila pri dieti pri alegrijah na KML in jajca so kravje, kozje mleko in vsi izdelki, treba je natančno prebrati vse deklaracije, paziti na lecitin (E322 - to je oznaka za sojinm jajčni, sončnični... lecitin, v kolikor ni navedeno kakšen izdelka ne uživajte), od sadje so alergeni jagode, brezkve, lupinasto sadje, oreščki. Od zelenjave paprika in paradižnik. Treba se je odpovedati svinjini, morskim sadežem, vsem mesnin izdelkom (salame, klobase, paštete ipd). V belem kruhu in pekovskem pecivu so lahko jajca in mlečni izdelki. Izogibati se je treba aditivom, konzervansom, aromam - se pravi čim manj E-jev. Hrana naj se pripravlja doma oz. v nadzorovanem okolju.

_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na jajca
23.12.2010 21:33:05   
Petraa
Moj mali je alergičen na jajce in ssmo se samo temu izogibali. Jedli smo vsi in on tudi jagodo,svinjino ....

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na jajca
25.12.2010 23:03:26   
ribica.
moj ima potrjeno na jajce kot sem rekla. Ne jem nič kar ima samo sledi jajc, in samo tiste zadeve kjer piše da je sojin lecitin, pa ima še vedno. Dermatitis ni vedno od hrane. Meni so za mojega rejkli da verjetno na tem delu kože splh nima zaščitnega sloja, da se mu zato to pojavlja brez prestanka. Ni pa fajn, ker se kar ne konča.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?