|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izročilna pogodba
29.1.2011 10:28:29   
abc100
Pozdravljeni!

Gledala sem o darilni pogodbi, pa sem našla kar nekaj napisanega o izročilni pogodbi. Naj bi bila še boljša kot darilna. Zanima me, če jo je kdo sklenil in kako to zgleda. A je potrebno iti samo do notarja in potem on tam vse uredi, ali je potrebno iti do odvetnika?

Hvala za odgovore!

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 10:43:05   
zmajaz
Za izročilno pogodbo ni nekega posebnega obrazca, ampak je to dejansko notarski zapis - tako da greste k notarju, poveste, kaj želite in on naredi zapis, da je veljavna in je ni mogoče več izpodbijati, pa morajo biti podpisani VSI dediči. Torej če ima npr. nekda dva sina in se odloči z izročilno pogodbo prepisati hišo na enega sina, morata to pogodbo podpisati tudi žena/partnerica in drugi sin, da je pogodba veljavna in se hiša potem ne more več nikoli šteti v dediščino.

Je pa vsekakor bolj pametno narediti izročilno pogodbo kot pa darilno, ker če pride na zapuščinski do spora, lahko dediči, ki menijo, da so prikrajšani za nujni delež, zahtevajo vračanje daril, pri izročilni pa to ni mogoče, če so ti dediči to izročilno tudi podpisali.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 29.1.2011 10:44:23 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 11:25:12   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Za izročilno pogodbo ni nekega posebnega obrazca, ampak je to dejansko notarski zapis - tako da greste k notarju, poveste, kaj želite in on naredi zapis, da je veljavna in je ni mogoče več izpodbijati, pa morajo biti podpisani VSI dediči. Torej če ima npr. nekda dva sina in se odloči z izročilno pogodbo prepisati hišo na enega sina, morata to pogodbo podpisati tudi žena/partnerica in drugi sin, da je pogodba veljavna in se hiša potem ne more več nikoli šteti v dediščino.

Je pa vsekakor bolj pametno narediti izročilno pogodbo kot pa darilno, ker če pride na zapuščinski do spora, lahko dediči, ki menijo, da so prikrajšani za nujni delež, zahtevajo vračanje daril, pri izročilni pa to ni mogoče, če so ti dediči to izročilno tudi podpisali.


Ja, potem to pri nas pride v poštev, ker se vsi strinjajo. Koliko pa notar računa, da naredi notarski zapis?

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 11:29:02   
zmajaz
To pa žal ne vem - zadevo poznam v teoriji, ker sem jo ravno pred kratkim preučevala in bomo tudi mi šli v to varianto, samo nismo še pa v praksi tako daleč, da bi že šli do notarja, ker moramo najprej rešiti ene druge zadeve. Je pa to najboljša varianta, če se dediči strinjajo, kako in kaj, ker lahko se danes strinjajo, nikoli pa ne veš, kaj bo recimo čez 10 let, ampak ko so 1x podpisali to pogodbo, si ne morejo več premisliti.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 11:34:13   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

To pa žal ne vem - zadevo poznam v teoriji, ker sem jo ravno pred kratkim preučevala in bomo tudi mi šli v to varianto, samo nismo še pa v praksi tako daleč, da bi že šli do notarja, ker moramo najprej rešiti ene druge zadeve. Je pa to najboljša varianta, če se dediči strinjajo, kako in kaj, ker lahko se danes strinjajo, nikoli pa ne veš, kaj bo recimo čez 10 let, ampak ko so 1x podpisali to pogodbo, si ne morejo več premisliti.


Ja, to je res, nikoli ne veš, kaj bo čez 10 let. A mogoče veš, kje bi lahko zvedla, koliko to stane? Sem že gledala cenike od notarjev, pa se ne znajdem.user posted image

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 11:42:42   
zmajaz
Po mojem bo treba kar direkt h kakemu notarju poklicati - po možnostio preveriti pri večih. Baje naj bi bila cena takega notarskega zapisa odvisna od vrednosti premoženja, ki se izroča.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 11:49:52   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Po mojem bo treba kar direkt h kakemu notarju poklicati - po možnostio preveriti pri večih. Baje naj bi bila cena takega notarskega zapisa odvisna od vrednosti premoženja, ki se izroča.


A nimajo notarji enake cene za enako delo?

Še to me zanima. Tast bo nekaj prepisal svojemu sinu, nekaj pa svoji hčeri. A se vse to lahko naredi v eni pogodbi, ali morata biti dve?

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 11:58:29   
emaa
Pokliči k notarju, mi smo dali izročilno delat že pred leti, cene se pa vmes spreminjajo. Je pa odvisno tudi od tega koliko izvodov notarskega zapisa boste rabili ali vam bo notar pripravil zemljiškoknjižne listine (naredite jih sami, zaračunajo kot da bi delali zlato, pa imajo mušter, pa samo noter vtipkajo). Jaz sem se itak takrat z njimi menila, pa popravke nazaj pošiljala, preden sem bila zadovoljna z izdelkom. Saj veš, kak podatek kje ne štima, itd. Nas je pa prišlo nekje 6-7 let nazaj cca 380€ (mislim, ne me držat za besedo). Zemljiška knjiga je veliko manjši strošek. 

< Sporočilo je popravil emaa -- 29.1.2011 12:00:03 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 12:09:04   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: emaa

Pokliči k notarju, mi smo dali izročilno delat že pred leti, cene se pa vmes spreminjajo. Je pa odvisno tudi od tega koliko izvodov notarskega zapisa boste rabili ali vam bo notar pripravil zemljiškoknjižne listine (naredite jih sami, zaračunajo kot da bi delali zlato, pa imajo mušter, pa samo noter vtipkajo). Jaz sem se itak takrat z njimi menila, pa popravke nazaj pošiljala, preden sem bila zadovoljna z izdelkom. Saj veš, kak podatek kje ne štima, itd. Nas je pa prišlo nekje 6-7 let nazaj cca 380€ (mislim, ne me držat za besedo). Zemljiška knjiga je veliko manjši strošek. 


A zemljiškoknjižne listine vam je naredil notar in je tudi v tej ceni (380€)? Lahko jih pa narediš sam?

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 13:23:43   
Adelina
Pa tale izročilna velja samo na relaciji starši-otrok ali lahko recimo tudi sestra-brat? Pa ali se poleg notarja plača še kakšen davek?

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 13:56:52   
zmajaz
Kolikor vem, gre to samo v relaciji izročitelj - potomci (ali posvojenci)/njihovi potomci in v tej relaciji tudi ni nobenega davka, relacija sestra-brat je pa že 2. dedni razred in tu se pa že plača nek davek.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 29.1.2011 13:57:31 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izročilna pogodba
29.1.2011 17:15:02   
Adelina
Se mi je zdelo, hvala.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?