|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hojica je nevarna
12.4.2011 11:02:39   
RR raziskuje
Strokovnjaki opozarjajo, da je hojica nevarna. V njej se lahko otrok močno poškoduje, vpliva na nepravilni razvoj mišic na nogah.
Preberite si: http://www.ringaraja.net/clanek/strokovnjaki-opozarjajo-hojica-je-nevarna_4369.html
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 13:15:16   
MAŠKA
Verjamem, da ni priporočljiva. Drugače pa... moja nečakinja je bila v hojici in je shodila pri 10 mesecih, moje hčere pa niso bile in sta obe shodili šele pri 14 mesecih.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 13:33:22   
benika
Tule ni poanta, da otrok v hojici prej shodi kot tisti, ki ni v hojici. Otrok se v hojici poganja s prstki, kar niti približno ni podobno hoji.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 13:56:27   
babylove
Ja hvala bogu da so se spomnili - v Kanadi je že 30 let prepovedana komercializacija hojic!

(odgovor članu RR raziskuje)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 14:01:36   
Ninush
Mi imamo tudi hojico, je pač zelo praktična. Ampak mi ni jasno, kaj je s tem dvigovanjem na prste. Naš se ne dviguje. Prej me skrbi obratno - da narobe stopa na stopalca. Ne vem, če imam tako velikega dojenčka ali sem kupila premajhno hojico - v glavnem, nastavila sem jo na najvišjo višino, pa mu bo kmalu premajhna. Včasih ko želi npr. nekaj pobrati s tal, se tako iztegne iz nje, da bi kmalu padel ven. Star je pa skoraj 9 mesecev.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 16:36:35   
benika
Mi imamo tudi hojico, je pač zelo praktična.


Kaj je tako zelo praktičnega pri hojiciuser posted image To, da je otrok mobilen? Pri 9. mesecih ga daj na tla, pa bo svet vrno raziskoval, tako kot njemu pritiče.

(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 16:42:49   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Verjamem, da ni priporočljiva. Drugače pa... moja nečakinja je bila v hojici in je shodila pri 10 mesecih, moje hčere pa niso bile in sta obe shodili šele pri 14 mesecih.


no pri nas je bilo pa ravno obratno,prva hčerka je bila v hojici pa je shodila pri 15 mesecih druga dva pa nista bila niti dneva v njej pa je eden shodil z 10 meseci drugi  pa z 11 meseci.

< Sporočilo je popravil ajataja -- 12.4.2011 16:43:48 >

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 16:43:52   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Ninush

Mi imamo tudi hojico, je pač zelo praktična.  Včasih ko želi npr. nekaj pobrati s tal, se tako iztegne iz nje, da bi kmalu padel ven. Star je pa skoraj 9 mesecev.



Ful praktično, res. Eni se pri devetih še plazit ne znajo (vsaj moj starejši se ni), vi pa kar v hojico, da si revček še igračke ne more varno pobrat user posted image  No, sej, vsak po svoje, že veste...

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hojica je nevarna
12.4.2011 22:32:20   
Ninush

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mi imamo tudi hojico, je pač zelo praktična.


Kaj je tako zelo praktičnega pri hojiciuser posted image To, da je otrok mobilen? Pri 9. mesecih ga daj na tla, pa bo svet vrno raziskoval, tako kot njemu pritiče.



Naša tla pač niso za plazit. Robovi niso porihtani, žeblji ven štrlijo, na tleh je prepih, stanovanje je za silo porihtano za bivanje, dokler se ne preselimo na svoje. V hojico ga dam, da mu uspem kaj skuhat za pojest, če že morate vedeti, firbci.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 5:52:58   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Ninush


Naša tla pač niso za plazit. Robovi niso porihtani, žeblji ven štrlijo, na tleh je prepih, stanovanje je za silo porihtano za bivanje, dokler se ne preselimo na svoje. V hojico ga dam, da mu uspem kaj skuhat za pojest, če že morate vedeti, firbci.


user posted image  razlog več, da ga ne daješ v hojico. Sama praviš, da se ti je skoraj na bučko zvrnil, ko se je stegoval proti tlem. Si raje ne predstavljam posledic, da prileti na kakšno 'izštrlino'. Če ga že moraš postavit na varno, je še zmeraj boljše izbrat stajico.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:02:53   
mateyka
ma ja, kako prenosno stajico/posteljico si nabavi, ti bo bolj prav prišla:
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=215156

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:20:06   
krogec
Hojico je treba pač uporabljati čim bolj po pameti!
Se strinjam, da pride zelo prav, če moraš otroka zamotit za kakšnih 10-15 minut, ker ga enostavno ne moreš loviti povsod po stanovanju. Če je otrok zelo živahen, ga je tudi težko poslušati, ko se dere v stajici.
Pri nas je bilo tako, da je prva hči ni imela, je bila praktično ves čas "mobilna", pa se skoraj ni plazila - ob pohištvu je začela hoditi pri 10ih mesecih, shodila pri 14. Pri sinu sem jo uporabljala kakšne tri mesece (od 7 do 9 meseca starosti), pa se je ta čas naučil intenzivno plaziti in se je na koncu tudi stoje premikal ob pohištvu, shodil oz. spustil pa je pri 15 mesecih (za eno roko je hodil že od 11 meseca). Nimam občutka, da bi ga hojica zavrla pri razvoju, saj jo je imel ves čas spuščeno tako nizko, da je imel cela stopala na tleh, ritko večinoma v zraku, in je v njej skoraj samostojno hodil. Pri nas je uporaba hojice zgledala tako, da je starejša dirkala s poganjalcem, ta mali pa jo je lovil v hojici. Zanimanje je trajalo kakih 15 minut, potem pa je hotel ven. Nikoli ni bilo nobene nevarne situacije, ker na tleh ni pragov ali drugih ovir, da bi se lahko prevrnil. Seveda sem bila ves čas zraven.
Vsak naj se odloči po svoje oz. je treba dobro opazovati otrokov gibalni napredek. Sigurno je najbolje, če je otrok "svoboden" in lahko plazi ali pač hodi ob pohištvu. Po drugi strani pa misilm, da tudi kakšen pripomoček ne more toliko škodovati, če vidiš, da to otroka veseli in se zabava. Kaj pa je tako krasnega v tem, da malega strpaš v stajico ali privežeš v stol za hranjenje, ker rabiš proste roke, on pa se dere in na vse načine protestira?!

_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:28:51   
m_o_i
al je strupeno al pa nevarno...
danes ni varno otroka iz stanovanja(ki je itak polno nevarnosti) ven pelet(ker je ze zrak strupen). kaj pa zdaj!?

vsak naj svojo pamet uporabi, pa bouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu krogec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:33:29   
*miska.mcc*
U! hojice....

user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:36:53   
hektorina
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

U! hojice....

user posted image



user posted image ni te težko najt...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:42:26   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: hektorina

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

U! hojice....

user posted image

 

user posted image ni te težko najt...user posted image user posted image user posted image


user posted image

boš? user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:44:00   
hektorina
a-a...kokice niso zdrave, jih toplo odsvetujem, pa še težko jih jem, ker hodim po vršičkih prstov, ker so me kot malo v hojico dajali...user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:45:22   
*miska.mcc*
ja, jst bi jih tožila!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 8:48:42   
hektorina
Ne upam...se mi zdi da me bo mami spet v hojico dala!user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 9:23:31   
Ajra RR
Punci, držita se teme. user posted image

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 10:20:04   
soncek78
Hello punce!

Moja hčerka se je začela dvigovat in hodit ob opori pri 9 mesecih, sama pa je shodila pri 13 mesecih. Nismo imeli hojice in to je po moje edini pripomoček, na katerega nisem niti pomislila, da bi ga kupila. Pupica je bila ves čas mobilna... non stop mi je bila za petami... Če sem pa za trenutek skočila na WC sem jo dala v stajico... in tudi tam ji je bilo všeč (tam so bile igrače, ki jih ni že "dolgo" videla).

No vsak naj se odloči, kakor želi. Jaz sem zadovoljna s svojo odločitvijo. user posted image

Lep pozdravček vsem...user posted image

_____________________________

Smile and the world will smile with you!

Najina Sončica Nika je pokukala na svet 03.04.2007.

19. 04.2013 nas je razveselil najin sonček Luka.

Sedaj imava dva čudovita zakladka :D


(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 10:36:07   
dreamhorse
Tudi pri naši hiši nikoli ni bilo hojice in o njenem nakupu nisem nikoli razmišljala...
Tudi jaz nimam dobrega mnenja o njej. Ne prepričujem pa drugih, da je ne smejo uporabljat.
Vsak se sam odloči.
Je pa shodla pri 13 mesecih, pred tem nikoli šla po štirih.. je drajsala po riti... In je bila non stop na tleh...

(odgovor članu soncek78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 11:13:36   
pomar*ANČA*
hojco smo dobili, ampak je nisem niti enkrat odprla, ker se mi pač zdi da bo otrok že shodil ko bo na to pripravljen. je pač bil skos na tleh, kar je pa hodil je pa hodil z mano- da ne omenjam da sem včasih skrivljena padla v posteljo... in je pri slabih 10m tudi sam od sebe shodil. če bi imeli hojco bi ziher potreboval še par mesecev da bi shodil, saj bi mu bila potuha.  

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 11:25:48   
benika
Naša tla pač niso za plazit. Robovi niso porihtani, žeblji ven štrlijo, na tleh je prepih, stanovanje je za silo porihtano za bivanje, dokler se ne preselimo na svoje. V hojico ga dam, da mu uspem kaj skuhat za pojest, če že morate vedeti, firbci.


Prvo kot prvo bi morala biti vidva toliko sposobna, da naredita stanovanje varno za otroka. A je res tak problem pobit žeblje, vržt čez peno pa en debelejši tepih???? Kje je tukaj problem? Finančnop to tudi ni tako grozen zalogaj, da bi bil to razlog, da se otroku ob padcu zarije žebelj v telo.user posted image Al se motim?

(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hojica je nevarna
13.4.2011 11:38:57   
dreamhorse
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Naša tla pač niso za plazit. Robovi niso porihtani, žeblji ven štrlijo, na tleh je prepih, stanovanje je za silo porihtano za bivanje, dokler se ne preselimo na svoje. V hojico ga dam, da mu uspem kaj skuhat za pojest, če že morate vedeti, firbci.


Prvo kot prvo bi morala biti vidva toliko sposobna, da naredita stanovanje varno za otroka. A je res tak problem pobit žeblje, vržt čez peno pa en debelejši tepih???? Kje je tukaj problem? Finančnop to tudi ni tako grozen zalogaj, da bi bil to razlog, da se otroku ob padcu zarije žebelj v telo.user posted image Al se motim?



Se podpišem... hojica s tega vidika tudi ni varna... če že ne pade na glavo, lahko kak žebelj pohodi, a ne

< Sporočilo je popravil dreamhorse -- 13.4.2011 11:39:49 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?