|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
21.4.2011 14:36:13   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moj mož pravi, da kolikor on ve, je vrtec za vse zastonj - je vse vključeno v davke (taxes infrastructure).


No, torej približno tako, kot pri nas osnovna in srednja šola......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
21.4.2011 14:40:44   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Zakaj ni pošteno? Če ti težko plačaš 300 eur s tvojimi dohodki, nekdo drug tudi plača 100 eur težko, če ima samo 1/3 tvojih dohodkov. Tudi meni se zdi vrtec predrag, ampak če se plačuje glede na dohodek kako potem ni pravično? A pravično bi bilo, da bi tudi oni, kjer živi družina z eno minimalno plačo plačal 300 eur al kako?

Cena hrane pa je realna.. tudi jaz nisem verjela, da je znesek tak majhen, pa sem si izračunala (bila zaposlena v šoli, vrtcu) in dejanko pride znesek tak majhen.

Gre pač zato, da so stroški vrtca enaki, če je tvoj otrok prisoten ali ne.. popolnoma nič se ne spremeni, zato se odšteje samo strošek hrane.



Ravno ta način plačevanja glede na dohodek ni pravičen.....oziroma, če sem bolj natančna način ugotavljanja dohodka ni pravičen......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
21.4.2011 15:56:30   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moj mož pravi, da kolikor on ve, je vrtec za vse zastonj - je vse vključeno v davke (taxes infrastructure).


No, torej približno tako, kot pri nas osnovna in srednja šola......


Tole piše v tej Beli knjigi in raziskavah, ki so jih izvedli.

Javna izdatki za predšolsko vzgojo so v državah
EU gibljejo od 0,4 % do 1,0 % v BDP (povprečje 27 držav EU je 0,5 %) in so kar v nekaj
državah precej višji kot v Sloveniji, npr. na Islandiji (1 %), Danskem (0,9 %), Švedskem
(0,6 %), v Belgiji (0,7 %), Bolgariji (0,8 %).80 Iz javnih sredstev so v vseh državah
financirani edukacijski vrtci, torej vrtci za otroke od tretjega leta starosti dalje, precej
nižji pa je delež javnih sredstev za varstvene vrtce, npr. v Veliki Britaniji so zasebni vrtci
financirani le iz zasebnega sektorja. Razlike v organiziranosti vrtcev se kažejo tudi v
plačilih staršev za vrtec, ki so med seboj težko neposredno primerljiva, saj starši v vrtcih
plačujejo različne dele programov oziroma različne usluge. V edukacijskem vrtcu npr. v
Franciji, starši plačujejo le prehrano, pri tem je upoštevana socialna lestvica; v Angliji
imajo iz javnih sredstev brezplačno zagotovljeno določeno število ur programa, in sicer
15 ur/tedensko 38 tednov letno81; na Finskem je za starše brezplačna priprava na šolo. V
varstvenem vrtcu starši v vseh državah plačujejo vse elemente programa, seveda
upoštevajoč dohodke in premoženje staršev. V skupnem vrtcu je npr. na Švedskem za
starše brezplačna vključenost otrok v vrtec od 4. leta starosti do vstopa v šolo, in sicer
525 ur letno oziroma 3 ure tedensko. Brezplačnih vrtcev (izvajanje kurikula, prehrana,
varstvo ...) za vse starše otrok vseh starosti (od zaključka porodniške do vstopa v šolo)
nismo zasledili v nobeni od primerjanih držav.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Namesto brezplačnega vrtca 50% popust?
21.4.2011 16:19:16   
liliana
Tudi ta slika je zanimiva.....

user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 54
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?