|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:46:48   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: posh
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Nenazadnje pa - koga bo izbral pameten delodajalec? user posted image

Delodajalec, ki išče nekoga za raznašanje pijače po kafiču, tistega, ki ima izkušnje. Šef klinike, ki išče kirurga, tistega z izobrazbo in ne tistega, ki je ilegalno jemal ledvice ugrabljenih ljudi.


in vendar, kljub temu - tisti ki krade ledvice mora vseeno imeti znanje, da jo lahko pravilno ukrade in transportira do želenega pacienta, če ne, mu kaj dosti ta ledvica ne pomaga, ker ne bo zaslužil z njo. in ponavadi so pacienti, ki so pripravljeni plačat za ukradeno ledvico, zelo bogati in tudi izobraženi. samo se bojijo smrti bolj kot kriminalnih in neetičnih dejanj..




Ni bila moja poanta v tem ali zna ilegalni kirurg vzeti pravilno ledvico ali ne. Če jo zna vzeti in transportirati, jo ne zna nazaj vstavit. Joj koje gluposti že..user posted image
Poanta je bila v tem, da ga šef klinike ne bo zaposlil..user posted image , kot pameten delodajalec.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 576
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:52:23   
mateyka
ti, posh, zdej pa ne štekam - a potem to ukradeno ledvico vstavi un zdravnik, ki je legalno zaposlen v bolnici (od unga šefa klinike, ki pameten delodajalec - pa zgleda vstavljajo tam te ukradene organe)? user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 577
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:55:04   
Kerensa*
Izraz neuki kmet (se mi ne da it' nazaj gledat', kdo ga je v tej temi prvi uporabil)... Ja a če je kmet, je avtomatsko neuk? user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 578
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 10:57:41   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

Sploh ne gre za občutke. Gre za razumevanje. Neuki kmet ne razume gledališča. Kljub temu mogoče mu je prav gledališka igra povzročila neznansko zabave in obilico božanskih občutkov. Saj za "dobro" zabavo je pomembno, da si not padu.


Navezava na spodaj - kaj druga pa je psihično stanje, ki pospremi neko spoznanje in ki se mu v primeru Sizifovega spoznanja reče sreča, če ne občutek??? In to občutek precej blizu duhovnemu, božanskemu, metafizičnemu, transcedentalnemu oz. občutek kot antipod temu, kar nas ljudstvo (ali pač samo določene izbrance) ločuje od drugih primitivnih, brez razuma in intelekta, instinktivnih bitij na tem svetu. In da se pride do nekega spoznanja je tudi potrebno "noter past", naše dejanje je v tem primeru motivirano s potrebo po znanju, vedenju, spoznanju resnice in v končni fazi vsled doseganja vrhunca, umirjanja napetosti, zadovoljitvi te potrebe torej začutimo nek presežek. In kolikor me ravno ta presežek oz. že samo spomin nanje, ki mu jaz pravim intelektualno-emocionalni tripi, in za katere bi ena izmed meni ljubih oseb rekla stanje "nadčutnega", ob virtualnem druženju z različnimi ljudskimi veličinami, bodisi preko knjige, glasbe, filma, vseeno, toliko me tudi čutni presežki, užitek, ki sem ga sposoben, zmožen (torej imam instrumente, motive, znanje) doživeti ob animalnih dejanjih konstantno vrača k ponavaljanju vaje. Če se držim "mislim, torej sem", kot pijan plota in ki mi med drugim onemogoča tudi čutno in meseno naslado, bi se mogoče moral znebiti neznosnega strahu pred tem, da bi se nemara izgubil, me več ne bi bilo, če kognitivno funkcijo dam občasno na stand-by.

Camus je Sizifa prikazal kot srečnega moža, ki je srečen zato, ker je spoznal obup. Resnična sreča izhaja iz spoznanja resnice. Animalni občutki so kažipoti v "drugi" smeri.


V kateri "drugi" smeri??? Doživljaš nelagoden občutek ob misli na regresijo, nazadovanje, smatraš da je za večnost sreče potrebno končno razčistiti z našo animalično preteklostjo, primitivnimi fizičnimi čutili, ki nam omejujejo percepcijo in dojemanje tega sveta ter nizkimi strastmi in pokvarjenimi čustvi, ki samo ohranjajo razmerja gospostva??? Meriš na to, da je za spoznanje resnične sreče potrebno prvenstveno osvoboditi se vseh oblastnih razmerij, končno spoznati, da je družba, ki jo živimo samo družbeni imaginarij, ki ga je potrebno preseči???

Če je osel-osel, pri čemer so njegove zmožnosti njegova danost ali smatraš, da je to zares mogoče???
Če smo ljudje konstitutivno različni, različno dojemajoči in različno čuteči* ali smatraš, da lahko z zatrtjem libida pri osebi, ki je glede na lastno konstitucijo "seksualno prepotentna" resnično dosežeš sublimacijo nagonov na višji, kulturni, duhovni nivo? Na globalni, univerzalni ravni??? V skrajni inštanci možno, kolikor se znebimo oslov.

Mi smo imeli precej visoko duhovnost že v srednjem veku, pa danes vodimo žolčne razprave o inkviziciji, križarskih vojnah itd. Ta odnos civilizacije do "divjakov in oslov" je umetniško prikazal Werner Herzog v svojem filmu Fitzcarraldo, kjer prikazuje tolstega kapitalista, kako z vulgarnim tonom podjarmljene staroselce označuje kot primitivce, divjake, ki jih ni mogoče kultivirati - absurd, oni kavčuk ne razumejo kot surovino za gumo, temveč mu pravijo jokajoče drevo. In prav tako je ta odnos v umetniško delo želel pretvoriti čika Hićo, ki je kasneje samo malo razdelal in modificiral svojo resnico ob prejšnjem Engelsovem spoznanju glede pretirane surovosti in neprimernosti za obdelavo robe kot so Slovani, Romi, Židje in ostali primitivci...

Da počasi rezimiram - mi smo danes tukaj kjer smo ravno zato, ker smo razpucali z duhovnimi, imaginarnimi, čustvenimi predstavami o tem svetu, ker sta ona dva kretena jedla iz drevesa spoznanja in ker nas je vsakokratna vselej izmikajoča se resnica zmeraj pustila nepotešene. In smo na civilizacijski točki, ki istočasno objema tako duhovno vzvišenost kot materialno plehkost. Proizvodi naše civilizacije ni samo kompletna humanizem in umetnost temveč tudi znanost, ki jo dnevno konzumiramo na nivou potrošnika. Bojda smatramo, da smo zopet na sledi resnice, evo ga tu smo, samo što nismo uFatili boga za jaja. Ti šment, kot kaže nam je spet spodletelo!!!

*Misekova parafraza reka "100 ljudi 100 čudi"

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 7.6.2011 10:59:58 >

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 579
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:00:12   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ti, posh, zdej pa ne štekam - a potem to ukradeno ledvico vstavi un zdravnik, ki je legalno zaposlen v bolnici (od unga šefa klinike, ki pameten delodajalec - pa zgleda vstavljajo tam te ukradene organe)? user posted image



ja , tako nekako, sam tu je v igri potem še $$$$$$$$$$user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 580
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:01:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: posh
sam tu je v igri potem še $$$$$$$$$$user posted image

Tega pa nikakor ne moreš imeti, če nisi izobražen. user posted image

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 581
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:06:11   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: posh
sam tu je v igri potem še $$$$$$$$$$user posted image

Tega pa nikakor ne moreš imeti, če nisi izobražen. user posted image





user posted image
zgrešila si point.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 582
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:26:23   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: posh
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ti, posh, zdej pa ne štekam - a potem to ukradeno ledvico vstavi un zdravnik, ki je legalno zaposlen v bolnici (od unga šefa klinike, ki pameten delodajalec - pa zgleda vstavljajo tam te ukradene organe)? user posted image

ja , tako nekako, sam tu je v igri potem še $$$$$$$$$$user posted image


se pravi, da kradljivec ledvice in vstavljalec sodelujeta? hmmm, mogoče imata istega pametnega delodajalca, ki ju na koncu plača? in s(m)o vsi simbiozni user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.6.2011 11:35:07 >

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 583
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:32:59   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: alda

joj jaz nerazgledana kura sem se čist zgubila v tej temi user posted image user posted image ,
in kaj je že hotela vedet avtorica, ko jo je odprla?user posted image


Da te spomnem: spraševala je ali poznamo star pregovor, ki pravi, da vrana vrani ne izkoplje oči user posted image


in ga je dobila?
Kaj pa vrana sraki? a jih al ne' user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 584
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:34:10   
Kerensa*
Vrana vrani, sraka sraki, vrana sraki, sraka vrani... pa kaj komplicirate brezveze?

Tič je tič.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 585
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:36:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vrana vrani, sraka sraki, vrana sraki, sraka vrani... pa kaj komplicirate brezveze?

Tič je tič.

a se ne pogovarja tukaj o oslih in konjih? user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 586
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:39:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Vrana vrani, sraka sraki, vrana sraki, sraka vrani... pa kaj komplicirate brezveze?
Tič je tič.

a se ne pogovarja tukaj o oslih in konjih? user posted image

A i oni lete? user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 587
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 11:41:14   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vrana vrani, sraka sraki, vrana sraki, sraka vrani... pa kaj komplicirate brezveze?

Tič je tič.



na zdaj, jaz in alda kompliciramo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 588
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 16:01:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Milijonarka
Sem kmet po duši, mi paše.

In kaj, kot kmet, počneš v operi, če trdiš, da kmetje opere niso/niste sposobni razumeti? user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 589
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 16:31:37   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa sej isto velja za izobraženca. omejenost (človeškega) subjektivnega dojemanja nas vse omejuje na koncu vseh koncev. kako - človeško user posted image


Odvisno o velikosti lastnega dvorišča. Kdor ima zgolj gredico, je hudo omejen. Kdor ima hektarje njiv, mu je gredica smešna. Čeprav se lastniku gredice zdi, da je veleposestnik. user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 590
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 16:44:03   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Izraz neuki kmet (se mi ne da it' nazaj gledat', kdo ga je v tej temi prvi uporabil)... Ja a če je kmet, je avtomatsko neuk? user posted image



Sem izraz "neuki kmet" uporabil prvi na temi, čeprav zgolj v citatu. Mislim, da v primeru "neukega kmeta" ne gre za pleonazem.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 591
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 16:47:59   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dadd0, zakaj te tako srbi kaj jaz pišem? če je res kar praviš, zakaj zgubljaš čas s komentiranjem mojih besed? jaz se z drugimi pogovarjam - že dolgo veva da se s tabo ne bom, a ne? user posted image let it goooo, pusti me na miru, ok? user posted image


Če se bojiš komentarjev uporabi zasebna sporočila za "pogovor".


a na moje vprašanje zakaj te tok srbi kaj jaz pišem pa ne boš odgovoril?


Zakaj tebe sploh s(k)rbi kaj mene s(k)rbi?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 592
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 17:27:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa sej isto velja za izobraženca. omejenost (človeškega) subjektivnega dojemanja nas vse omejuje na koncu vseh koncev. kako - človeško user posted image


Odvisno o velikosti lastnega dvorišča. Kdor ima zgolj gredico, je hudo omejen. Kdor ima hektarje njiv, mu je gredica smešna. Čeprav se lastniku gredice zdi, da je veleposestnik. user posted image user posted image user posted image





Podnapisi za neukega kmeta?
Ali metafora za filozofa, ki še od blizu ni videl motike?

V vsaki od skrajnosti - odlično, minus pet.



Torej, potrebna sta dva klika, da zves in razumes zakaj Gandhi ni solal svojih sinov oz. zakaj jim je prepovedal solanje. Bil je velik clovek za Indijo in mali za svojo druzino. Da to vidis, moras biti sposoben kriticno razmisljati in ob velikanu ne pozabiti, da malikovanje nikoli ni obrodilo dobrih sadov in, da tudi velikani niso vedno 100% velikani. Ob podatku, da je "spal" v svojo otrosko noseco zeno ter zato (zaradi spolnosti, katere se je pozneje pri 37 letih popolnoma odrekel) ni bil prisoten ob ocetovem zadnjem izdihljaju.Slaba vest je rezultirala v tem, da je kaznoval sinove , ki kot direktni rezultat njegovega pozelenja in grehov niso zasluzili nekaj nic pozitivnega. Preko njih je kaznoval sebe, ko jih je uniceval. Povezati njihovo "nesolanje" s Ganhijevim staliscem o izobrazevanju in ne navedenim je ... zelo "bistro".

Izobrazevanje v Indiji je po osamosvojitvi Indije in gandhijevem zavzemanju za solanje vseh indijcev krenilo strmo nazvzgor v razvoj. Do osamosvojitve so se izobrazevali samo kastni izbranci (kot sam Gandhi). Izhod iz revscine je videl v solanju in tako so se od skoraj popolnoma nepismenega prebivalstva v letu 1981 dokopali do  43.7 % pismenosti in prvic v zgodovini so z 52.2 % pismenosti v letu 1991 (moski 63.9 %, zenske 39.4 %), prvic presegli magicno mejo 50%.
Citat, ki sem ga ze posredvala in, ki med ostalim govori tudi o potrebi solanja deklic je se bolj zgovoren, ko se ve, da je stopnja pismenosti v obdobju med 1981 and 1991 zelo napredovala. Pismenost moskih se je povecala od 56.5 % v 1981 na 64.2 % v 1991, a pismenost zensk od 29.9 % v 1981 na 39.2 % v 1991. Prav tukaj je neformalna izobrazba odigrala kljucno vlogo. Neformalna izobrazba , ki se sestoji iz nevladnih, uradno nepotrjenih sol raznih humanitarnih organizacij, kjer se dela na golem opismenjevanju nepismenega prebivalstva.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 593
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 17:31:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Milijonarka
Sem kmet po duši, mi paše.

In kaj, kot kmet, počneš v operi, če trdiš, da kmetje opere niso/niste sposobni razumeti? user posted image



O, nisem vedela, da imam soimenjakinjo na RR. Kaj vse človek zve, če je le dovolj vztrajen user posted image .

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 594
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 17:34:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ampak podajam zgolj svoje mnenje bom nadaljevala.....

eden najbolj normalen in izgleda edini družbeno sprejemljivi način je formalno izobraževanje.....višja stopnja končanega formalnega izobraževanja ti baje tudi da avtomatsko sposobnost razumevanja vsega okrog sebe, npr. tudi umetnosti......

potem je še lastno izobraževanje in učenje skozi izkušnje, ki pa družbeno ni sprejemljivo,

In še enkrat.....to je samo moje mnenje......


To je njegova absolutna prednost - da je samo tvoje mnenje in ne objektivno dejstvo.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 595
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 18:03:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dadd0, zakaj te tako srbi kaj jaz pišem? če je res kar praviš, zakaj zgubljaš čas s komentiranjem mojih besed? jaz se z drugimi pogovarjam - že dolgo veva da se s tabo ne bom, a ne? user posted image let it goooo, pusti me na miru, ok? user posted image


Če se bojiš komentarjev uporabi zasebna sporočila za "pogovor".


a na moje vprašanje zakaj te tok srbi kaj jaz pišem pa ne boš odgovoril?


Zakaj tebe sploh s(k)rbi kaj mene s(k)rbi?


zato ker mi vztrajno nekaj repliciraš in sprašuješ, čeprav ne bova nič konstruktivnega podebatirala na koncu koncev imo (ker me ne interesira take vrste pogovor). pa ne vem zakaj potem to počneš - zato sprašujem. in ti? zakaj pa tebe s(k)rbi?

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 596
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 20:31:07   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

Sploh ne gre za občutke. Gre za razumevanje. Neuki kmet ne razume gledališča. Kljub temu mogoče mu je prav gledališka igra povzročila neznansko zabave in obilico božanskih občutkov. Saj za "dobro" zabavo je pomembno, da si not padu.


Navezava na spodaj - kaj druga pa je psihično stanje, ki pospremi neko spoznanje in ki se mu v primeru Sizifovega spoznanja reče sreča, če ne občutek???


Sizifova sreča ni zgolj občutek. Če bi šlo za občutek, potem bi Sizif bil navadni človek, ki se udal človeški usodi - nikoli ne narediti nekaj nad-človeškega. Celo neuki kmet po moje lahko ima obilico božanskih občutkov, kljub temu je nezmožen Sizifove sreče. Gre za popolnoma drugo raven eksistence.

Camus je Sizifa prikazal kot srečnega moža, ki je srečen zato, ker je spoznal obup. Resnična sreča izhaja iz spoznanja resnice. Animalni občutki so kažipoti v "drugi" smeri.


V kateri "drugi" smeri??? Doživljaš nelagoden občutek


Nelagodni občutki gor ali dol. Ne gre v zgornji zgodbi za navadne (ne navadne ne božanske ne duhovne ne moralne ne etične) občutke.

ob misli na regresijo, nazadovanje, smatraš da je za večnost sreče potrebno končno razčistiti z našo animalično preteklostjo, primitivnimi fizičnimi čutili, ki nam omejujejo percepcijo in dojemanje tega sveta ter nizkimi strastmi in pokvarjenimi čustvi, ki samo ohranjajo razmerja gospostva??? Meriš na to, da je za spoznanje resnične sreče potrebno prvenstveno osvoboditi se vseh oblastnih razmerij, končno spoznati, da je družba, ki jo živimo samo družbeni imaginarij, ki ga je potrebno preseči???


Kaj ostane človeku, ki se odpove animalične preteklosti in "primitivnih" fizičnih čuti?

Če je osel-osel, pri čemer so njegove zmožnosti njegova danost ali smatraš, da je to zares mogoče???


Smatram, da je mogoče. Evolucionizem.

Mi smo imeli precej visoko duhovnost že v srednjem veku, pa danes vodimo žolčne razprave o inkviziciji, križarskih vojnah itd. Ta odnos civilizacije do "divjakov in oslov" je umetniško prikazal Werner Herzog v svojem filmu Fitzcarraldo, kjer prikazuje tolstega kapitalista, kako z vulgarnim tonom podjarmljene staroselce označuje kot primitivce, divjake, ki jih ni mogoče kultivirati - absurd, oni kavčuk ne razumejo kot surovino za gumo, temveč mu pravijo jokajoče drevo. In prav tako je ta odnos v umetniško delo želel pretvoriti čika Hićo, ki je kasneje samo malo razdelal in modificiral svojo resnico ob prejšnjem Engelsovem spoznanju glede pretirane surovosti in neprimernosti za obdelavo robe kot so Slovani, Romi, Židje in ostali primitivci...


Človešto je verjetno napredovalo od srednjeg veka, a ne da? Pa tudi Hičo ni univerzalni ideal, ki bi ga človeštvo malikovalo. Izjem je (kako pozitivnih tako negativnih) vedno bilo.

Da počasi rezimiram - mi smo danes tukaj kjer smo ravno zato, ker smo razpucali z duhovnimi, imaginarnimi, čustvenimi predstavami o tem svetu, ker sta ona dva kretena jedla iz drevesa spoznanja in ker nas je vsakokratna vselej izmikajoča se resnica zmeraj pustila nepotešene. In smo na civilizacijski točki, ki istočasno objema tako duhovno vzvišenost kot materialno plehkost. Proizvodi naše civilizacije ni samo kompletna humanizem in umetnost temveč tudi znanost, ki jo dnevno konzumiramo na nivou potrošnika. Bojda smatramo, da smo zopet na sledi resnice, evo ga tu smo, samo što nismo uFatili boga za jaja. Ti šment, kot kaže nam je spet spodletelo!!!

*Misekova parafraza reka "100 ljudi 100 čudi"


Danas smo tukaj, jutri pa .... (nekateri bodo še vedno na istem mestu) user posted image user posted image

Metamorfoza nekaterim oslom ni usojena.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 597
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 20:35:35   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
zato ker mi vztrajno nekaj repliciraš in sprašuješ, čeprav ne bova nič konstruktivnega podebatirala na koncu koncev imo (ker me ne interesira take vrste pogovor). pa ne vem zakaj potem to počneš - zato sprašujem. in ti? zakaj pa tebe s(k)rbi?


Zato, ker vem zakaj ti to počneš. user posted image


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 598
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 20:38:30   
Ira_
Težakar.

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 599
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 20:58:52   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
meni je pa žal, da nisi sposobna dojet da se vsi ljudje ne strinjajo s primernostjo tvoje metafore in jih potem označiš za slepe ali celo nesposobne dojeti tvojo metaforo.
 

Naj ti ne bo zal , zgornja presoja je dalec od relevantnih.user posted image

  je pa bullet proof tehnika, ni kaj user posted image   


Za dojencka je tudi kartonka tezka za listanje.... user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?