|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 21:11:54   
Lilu23
oceania... ni me sram za napisano. Po mamini strani imam kar nekaj žlahte, ki so policisti. Vsi so dobro situirani, vsi imajo dobre avtomobile, vsi hodijo na drage in seveda zaslužene dopuste, vsi imajo svoje nepremičnine, nihče od njih ni zgaran, vsi so lepo oblečeni, vsi imajo redno plačo in vsi razen ta starejših imajo 4 letno srednjo šolo. Tudi nekateri delavci na cestnem imajo 4 letno srednjo izobrazbo - ni nujno, da če delaš na cestnem da si neizobražen, ni nujno da dobiš plačo, če jo dobiš pa več kot minimalca ne moreš pričakovat, večina jih je zgarana do amena, marsikateri živi v socialnem stanovanju,... Poglej malo širše in boš razumela kaj sem mislila z napisanim. Ne more gospodarstvo ki tone in tone nosit takega bremena. Halo, bodi realna

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 21:30:29   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

oceania... ni me sram za napisano. Po mamini strani imam kar nekaj žlahte, ki so policisti. Vsi so dobro situirani, vsi imajo dobre avtomobile, vsi hodijo na drage in seveda zaslužene dopuste, vsi imajo svoje nepremičnine, nihče od njih ni zgaran, vsi so lepo oblečeni, vsi imajo redno plačo in vsi razen ta starejših imajo 4 letno srednjo šolo. Tudi nekateri delavci na cestnem imajo 4 letno srednjo izobrazbo - ni nujno, da če delaš na cestnem da si neizobražen, ni nujno da dobiš plačo, če jo dobiš pa več kot minimalca ne moreš pričakovat, večina jih je zgarana do amena, marsikateri živi v socialnem stanovanju,... Poglej malo širše in boš razumela kaj sem mislila z napisanim. Ne more gospodarstvo ki tone in tone nosit takega bremena. Halo, bodi realna



ti opevaš poklic policista kot da je to sanjska služba, kjer se cedita med in mleko user posted image očitno ne poznaš tako dobro policistov!!!

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 22:22:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Samo na glas plujvaš, nič drugega. Ko bi vsaj razmišljal.

user posted image Na nas je da delamo in čim manj razmišljamo. Bravo! Takšna mentaliteta je laufala 20 let. Močno pa dvomim da bo še nadaljnih 20 let...



Mogoče pri tebi res je?

Pri meni ni, jaz sem lena v osnovi user posted image  in raje razmišljam kot delam. To je tudi edini način, da ustvarim vsaj nekaj dodane vrednosti, in ne samo da štancam za trakom. Btw, vsako delo spoštujem. Ampak. Ko se trikrat sprehodim mimo štanc mašine je to dovoljšen motiv, da začnem razmišljat. Pač, vsako imajo svojo "lajtungo", pri naketrih je to pač 20 let. Poštena leta.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 22:51:59   
Lilu23
IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


ti opevaš poklic policista kot da je to sanjska služba, kjer se cedita med in mleko user posted image očitno ne poznaš tako dobro policistov!!!



če karkoli kar sem napisala ne drži me prosim popravi

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
12.7.2011 23:56:47   
nejcko
Že dve strani je Ankica zadela glavico na žebljico, vi pa še kar gonite vsak svoj prav ... in Pahor je še vedno lep, o ja.

Divide et impera!!!

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 7:03:23   
LoCa
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Če še razumem (čeprav ne podpiram) del zaposlenih v javni upravi, da se hodi v službo štempljat in vlečt plačo, pa ne razumem zdravih, relativno mladih ljudi, ki naj bi prekipevali od energije, volje, zagona, dela, projektov in sanj.




mladega, sposobnega in motiviranega za delo javni sektor totalno zatre. ne vem pa, kako je v gospodarsatvu, verjetno odvisno kje. jaz imam razlog za to, da sem demotivirana in mi gre moja služba na živce, najraje pač ne bi delala v življenju, ker me je tako zabilo. spadam pa v skupino zgaranih, ker delam za več kot enega človeka, in gledam okoli sebe, približno tretjina do pol naše organizacije vsaj polovico časa meša meglo, eni pa kar večino časa. zgodi se pa nič.

če bi tretja opcija prišla v "the club", mislim, znotrej kluba se ne bo nič spremenilo. nekdo bi moral imeti dovolj moči in si vzet čas in denar in plačat neodvisnim zunanjcem evalvacijo  vsakega delovnega mesta v js določit, kolko se na tem mestu dela. sej se najbrž v učinkovitem gospodarstvu tako dela....veste koliko bi odpadlo...
plus, neodgovornost direktorjev (in svetovalvec in vseh, ki odločajo), ki se obnašajo, kot da imajo neomejene finance...večji ko bi bil minus, bolj bi jim znižala plačo, pa makar naj pridejo na nulo. tko bi se verjetno naučili odgovorno ravnat s tujim (ne scojim!!!!) denarjem - no, najbrž bi se pol malo manj grebli za direktorske stolčke.

< Sporočilo je popravil LoCa -- 13.7.2011 7:04:40 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 8:47:05   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Kerensa...imaš prav, se strinjam z vsako besedo...hkrati pa bi te vprašal (pa ne zameri), koliko delavne dobe imaš? Ali z drugimi besedami...koliko let že legalno plačuješ davke? V koriščenje socialnih transferjev pa se ne bom vtaknil, ker vem da si tukaj dr. prof.

Koliko delovne dobe imam? Uradno zelo malo (tako zelo malo, da ti sploh ne vem povedati, koliko), neuradno pa okrog 15 let. Koliko let legalno plačujem davke? Odvisno, katere. Dohodnine ne, ker uradno ne zaslužim dovolj, neuradno pa plačam davek na vsako žemljo, ki jo pojem in vsako kavo, ki jo popijem. Te vrste davki so namreč enaki za vse, ne glede na njihov zaslužek. V koriščenje socialnih transferjev se pa ne moreš vtakniti (četudi bi se hotel), ker razen otroškega dodatka ne prejemam nič. Ima g. Mož preveliko plačo in Pubertetnik previsoko preživnino, tako, da gladko odpadem. Ne "glumim" enostarševske družine.
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
A je še kdo, ki ga ne vidite kot katastrofo?

Taksisti user posted image . Recesija gor ali dol - še vedno zaslužijo po 100€/dan.

P.S. Pahor ni lep.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 9:37:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

mladega, sposobnega in motiviranega za delo javni sektor totalno zatre. ne vem pa, kako je v gospodarsatvu, verjetno odvisno kje. jaz imam razlog za to, da sem demotivirana in mi gre moja služba na živce, najraje pač ne bi delala v življenju, ker me je tako zabilo. spadam pa v skupino zgaranih, ker delam za več kot enega človeka, in gledam okoli sebe, približno tretjina do pol naše organizacije vsaj polovico časa meša meglo, eni pa kar večino časa. zgodi se pa nič.

če bi tretja opcija prišla v "the club", mislim, znotrej kluba se ne bo nič spremenilo. nekdo bi moral imeti dovolj moči in si vzet čas in denar in plačat neodvisnim zunanjcem evalvacijo  vsakega delovnega mesta v js določit, kolko se na tem mestu dela. sej se najbrž v učinkovitem gospodarstvu tako dela....veste koliko bi odpadlo...
plus, neodgovornost direktorjev (in svetovalvec in vseh, ki odločajo), ki se obnašajo, kot da imajo neomejene finance...večji ko bi bil minus, bolj bi jim znižala plačo, pa makar naj pridejo na nulo. tko bi se verjetno naučili odgovorno ravnat s tujim (ne scojim!!!!) denarjem - no, najbrž bi se pol malo manj grebli za direktorske stolčke.


Če je nekdo mlad, zagnan, motiviran in sposoben ga nek birokratski šef v javnem sektorju ne more zatreti.......ker človek takih sposobnosti precej hitro najde službo v drugem sektorju......

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 9:44:57   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


ti opevaš poklic policista kot da je to sanjska služba, kjer se cedita med in mleko user posted image očitno ne poznaš tako dobro policistov!!!



če karkoli kar sem napisala ne drži me prosim popravi



No, takole: pri naši hiši sva dva policista in naj takoj povem, da oba opravljava svoj poklic s srcem in nama ni žal, da sva ga izbrala. Nimam pojma, kakšno funkcijo imajo tisti policisti, o katerih govoriš, vendar policisti, ki jih jaz poznam, še zdaleč nimajo vsi svojih nepremičnin, dragih avtomobilov in luksuznih dopustov. Policisti, ki jih jaz poznam, imajo v 95% kredite, živijo v najemu, ker jim služba kljub praznim stanovanjem ne omogoča najema službenih stanovanj (da ne bo pomote - tudi ta stanovanja se plača!), praviš, da so vsi lepo oblečeni - ne vem, kaj je zate lepo, vendar ne vidim smisla v tem, da bi okoli hodili raztrgani itd... Najbolj pa me zbode stavek, da niso zgarani - draga moja, z veseljem bi te vzela en dan na šiht s sabo. Ne moreš rečt, da delo ni stresno - koliko mrtvih otrok si pokrila? Koliko obešencev potegnila z drevesa? Na koliko smrtnih nesrečah si bila, ko je vse tako zmaličeno, da niti ne veš, koliko trupel je v avtu? Na kolilo kršitev javnega reda in miru si šla, ko mož pretepe ženo do nerazpoznavnosti, zraven pa joče prestrašen otrok? In kar je najhujše v tem poklicu - koliko staršem ali otrokom si sporočila novico, da so v prometni nesreči izgubili mater /edinko/ sina /očeta??? Za trenutek si zamisli, kako bi ti to izpeljala! Pa še bi lahko naštevala. Sedaj boš rekla, da sva si sama izbrala ta poklic - res je, in ni nama žal, vendar ni vse tako krasno, kot opisuješ... So tudi težki dnevi, stresni, ko se uležeš zvečer v posteljo in pred sabo vidiš grozljive slike! Prosim, ne  mi o tem, da policisti niso zgarani!!!
Očitno so tvoji znanci na višjih funkcijah in niso terenci. Taki, kot jih opisuješ, sedijo v pisarnah in vlečejo dobro plačo za delat NIČ (pa take nove butaste zakone pišejo, kot je ta nov prometni)! Verjamem, da niso zgarani, vendar to zame niso policisti, policisti so na terenu in se odzovejo na vsak klic, stisko ljudi, pa tudi če gre še za tako butasto stvar!
Še beseda o dodatkih, ki vam grejo tako v nos: govora je o 3 različnih dodatkih - samo en od teh se tiče tudi policistov na terenu, druga dva sta ponovno samo za vodstveni kader, kar pomeni od pomočnikov komandirjev navzgor. Ta dodatek, ki se tiče nas terencev, je dodatek za stalnost. Dala ti bom podatek iz moje junijske plačilne liste. Moj trenutni dodatek za stalnost  je 0,33% - po novem naj bi bil 0,50%. Če ti to prevedem v €, znaša moj dodatek 3, 60 €! Pri 0,50 5 bi bila ta cifra višja za enormna 2 €! To pa je povišanje plače, kajne? Kaj vse si bom lahko privoščila z dvema € več? Huh, preveč je tega, da bi lahko naštevala.

Tako, draga moja, dovolj pisanja. V bodoče te prosim, da če ne poznaš razmer, da ne pišeš na pamet.

< Sporočilo je popravil mačekmuri -- 13.7.2011 9:50:57 >

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 9:46:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
P.S. Pahor ni lep.


Seveda je lep, tebi in meni ne, je pa samemu sebi. Važno, da je všeč samemu sebi, da je samemu sebi oh in sploh najboljši, najsposbnejši in še vse drugo možno naj, naj, naj.
Ena kolumna za malo smeha in me ne bi presenetilo, če bi se uresničila: http://www.dnevnik.si/objektiv/komentarji_in_mnenja/1042457760

(BTW. za to floskulo pahor je lep se skiva veeeliko drobnega tiska).

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 10:03:36   
Lilu23
mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 10:10:25   
Anonimen
Colt, če bi bile samo plače problem, bi bili na konju. Problem naše države pa je veliko globji in se skriva v vsakem od nas, v našem odnosu do sebe, do drugih, do družbe in države ter obratno države do svojih državljanov. Veliko pravic in malo dolžnosti ter že bolestno izogibanje, nesprejemanje ter prelaganje odgovornosti za svoje napake na druge. Na vseh nivojih delovanja družbe in države. Ko se deli nagrade in pohvale, se vsi štulijo zraven, ko je treba zadeve popravit in prevzeti odgovornost, se pa samo s prstom kaže na druge.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 10:14:16   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



Se strinjam. Žlahtnik dela višinsko delo. Vsak dan po (najmanj) 12 ur dela na strehi, nihče ga ne vpraša ali mu je vroče, ali je žejen ali pa ali sploh zmore, ko pa je plača, pa če ima srečo dobi minimalca po dveh mesecih in nikakor 18. vsak mesec kot večina nas, pa še prispevkov nima plačanih za letošnje leto.
Verjamem, da je delo policista včasih tudi stresno, ampak katero delo pa ni??? Vsako po svoje.

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 13.7.2011 10:15:20 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 10:15:08   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



V točno kaj dvomiš od napisanega?

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 10:17:46   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



V točno kaj dvomiš od napisanega?



Ojoj, res sem se nekaj zlagala... Komaj zdaj sem opazila, da je znesek, ki sem ti ga napisala pri dodatku bruto vrednost, neto pride 2,44 € user posted image

< Sporočilo je popravil mačekmuri -- 13.7.2011 10:18:59 >

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 10:18:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.



Aha, in če policajem recimo vzamemo plačo in delajo zastonj, se bo kar naenkrat gospodarstvo opomoglo in začelo spet delovati?
Šivilija je dobila odpoved, ker vodstvo firme, kjer je delala, ni bila sposobna zagotoviti dela. Razlogov je lahko malo morje: Ker niso sposobni opravljat svojega dela, ker so svoj delovni čas namenil pretakanju finančnih virov podjetja na Kajmanske otoke na privatne račune, ker je trg zasičen in niso našli tržne niše, ker se je zmanjšalo povpraševanje, ker so želeli vložiti v razvoj podjetja, da bi bili konkurenčni, banka je obljubila posojilo, a se tik pred zdajci umaknila, ker je šel naročnik materiala v stečaj,...

En policaj na terenu ni kriv za to, da je stanje v gospodarstvu tako kot je. Problem je mnogo kompleksnejši, razumem pa, da v času stiske ljudje rabijo kazati s prstom na najbolj očitne krivce, da si vsaj malo olajšajo dušo. Samo to ne bo rešilo nilčesar, le razdor med delavci ustvarja in še poglablja probleme, ker nobeden ne spremlja tistih, ki so odgovorni za učinkovito delovanje sistemov države in gospodarstva.

(odgovor članu Lilu23)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 10:41:02   
Leela
Moje mnenje (nisem brala vsega pred mano):

Policisti na terenu so absolutno premalo plačeni. Kot kakšni kelnarji. Pa ne govorimo zdaj samo o fizični obremenitvi - delo na terenu in o ruskem turnusu. Upoštevati je treba tudi psihično obremenitev. Koneckoncem vidijo grozljive podobe (od nesreč, do nasilja, groženj...), ukvarjajo se z ljudmi in to pač vemo je vsesorta čudakov.
Nosijo pištolo, poznati morajo kar nekaj zakonov v detajle.

zadnjič, ko se je prevrnil tisti avtobus z nemškimi srednješolci so zelo pohvalili zdravstvene delavce, gasilce, civilno zaščito ali kaj je že. Niti en medij ni omenil zraven policijstov, ki so bili najbrž prvi tam ali pa takoj za prvim rešilcem.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 11:16:24   
LoCa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Če je nekdo mlad, zagnan, motiviran in sposoben ga nek birokratski šef v javnem sektorju ne more zatreti.......ker človek takih sposobnosti precej hitro najde službo v drugem sektorju......



na žalost to ni res.... (ne prvi del in ne drugi del stavka)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 11:26:37   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala...



Ti še jz potrdim, kar je mačekmuri napisala. Imam moža med ("terenskimi") policisti.

Si predstavljaš, kako se je počutil, ko je imel v službi primer, ko je nekdo zaradi nepravilnega prehitevanja in prekoračitve hitrosti za nekaj km/h do smrti povozil 4 letno deklico. In kako se je počutil, ko je ob prihodu domov v solzah objemal najino 4 letno hči?

Ali ko mu je neka baraba grozila, da mu bo zaklala familijo?....

To so samo drobci njihovega dela..


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 11:32:39   
mačekmuri
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala...



Ti še jz potrdim, kar je mačekmuri napisala. Imam moža med ("terenskimi") policisti.

Si predstavljaš, kako se je počutil, ko je imel v službi primer, ko je nekdo zaradi nepravilnega prehitevanja in prekoračitve hitrosti za nekaj km/h do smrti povozil 4 letno deklico. In kako se je počutil, ko je ob prihodu domov v solzah objemal najino 4 letno hči?

Ali ko mu je neka baraba grozila, da mu bo zaklala familijo?....

To so samo drobci njihovega dela..



Ja, samo drobci, ampak tega ljudje ne vidijo. Tega je še ogromno, sej sama veš.  Jaz osebno nebi imela nič od tega, če bi se v zgornjem postu lagala.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 14:03:32   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri

IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri


ti opevaš poklic policista kot da je to sanjska služba, kjer se cedita med in mleko user posted image očitno ne poznaš tako dobro policistov!!!



če karkoli kar sem napisala ne drži me prosim popravi



No, takole: pri naši hiši sva dva policista in naj takoj povem, da oba opravljava svoj poklic s srcem in nama ni žal, da sva ga izbrala. Nimam pojma, kakšno funkcijo imajo tisti policisti, o katerih govoriš, vendar policisti, ki jih jaz poznam, še zdaleč nimajo vsi svojih nepremičnin, dragih avtomobilov in luksuznih dopustov. Policisti, ki jih jaz poznam, imajo v 95% kredite, živijo v najemu, ker jim služba kljub praznim stanovanjem ne omogoča najema službenih stanovanj (da ne bo pomote - tudi ta stanovanja se plača!), praviš, da so vsi lepo oblečeni - ne vem, kaj je zate lepo, vendar ne vidim smisla v tem, da bi okoli hodili raztrgani itd... Najbolj pa me zbode stavek, da niso zgarani - draga moja, z veseljem bi te vzela en dan na šiht s sabo. Ne moreš rečt, da delo ni stresno - koliko mrtvih otrok si pokrila? Koliko obešencev potegnila z drevesa? Na koliko smrtnih nesrečah si bila, ko je vse tako zmaličeno, da niti ne veš, koliko trupel je v avtu? Na kolilo kršitev javnega reda in miru si šla, ko mož pretepe ženo do nerazpoznavnosti, zraven pa joče prestrašen otrok? In kar je najhujše v tem poklicu - koliko staršem ali otrokom si sporočila novico, da so v prometni nesreči izgubili mater /edinko/ sina /očeta??? Za trenutek si zamisli, kako bi ti to izpeljala! Pa še bi lahko naštevala. Sedaj boš rekla, da sva si sama izbrala ta poklic - res je, in ni nama žal, vendar ni vse tako krasno, kot opisuješ... So tudi težki dnevi, stresni, ko se uležeš zvečer v posteljo in pred sabo vidiš grozljive slike! Prosim, ne  mi o tem, da policisti niso zgarani!!!
Očitno so tvoji znanci na višjih funkcijah in niso terenci. Taki, kot jih opisuješ, sedijo v pisarnah in vlečejo dobro plačo za delat NIČ (pa take nove butaste zakone pišejo, kot je ta nov prometni)! Verjamem, da niso zgarani, vendar to zame niso policisti, policisti so na terenu in se odzovejo na vsak klic, stisko ljudi, pa tudi če gre še za tako butasto stvar!
Še beseda o dodatkih, ki vam grejo tako v nos: govora je o 3 različnih dodatkih - samo en od teh se tiče tudi policistov na terenu, druga dva sta ponovno samo za vodstveni kader, kar pomeni od pomočnikov komandirjev navzgor. Ta dodatek, ki se tiče nas terencev, je dodatek za stalnost. Dala ti bom podatek iz moje junijske plačilne liste. Moj trenutni dodatek za stalnost  je 0,33% - po novem naj bi bil 0,50%. Če ti to prevedem v €, znaša moj dodatek 3, 60 €! Pri 0,50 5 bi bila ta cifra višja za enormna 2 €! To pa je povišanje plače, kajne? Kaj vse si bom lahko privoščila z dvema € več? Huh, preveč je tega, da bi lahko naštevala.

Tako, draga moja, dovolj pisanja. V bodoče te prosim, da če ne poznaš razmer, da ne pišeš na pamet.


Kapo dol , maček muri!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mačekmuri)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 17:10:52   
marsovcek
Ljudi vidimo take kot jih hočemo videti. Nekatere pač pluvate po vsakomur, čeprav ne poznate njihovega dela. Kje pa delate ve, ki znate biti tako, milo rečeno nesramne? Verjamite, da lahko spljuvamo tudi vaš poklic. Tokrat se mi prav smilite, ker nikomur ne privoščim živeti s takim mišljenjem kot ga imate ve. Če bi bila njihova služba samo za polovico tako sanjska kot jo opisujete, se nebi njihovo število zmanjšalo v enem letu za 10% in v šolo vpisalo premalo kandidatov. Hvala bogu so še policisti, ki delajo s srcem, kapo dol.

_____________________________

Ti si moj b..

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 17:30:30   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Naja31



IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

IZVIRNO SPOROČILO: mačekmuri
   

ti opevaš poklic policista kot da je to sanjska služba, kjer se cedita med in mleko user posted image očitno ne poznaš tako dobro policistov!!!



če karkoli kar sem napisala ne drži me prosim popravi





Kapo dol , maček muri!user posted image user posted image user posted image user posted image


jst bi se kar podpisala pod Najo. čeprav jih ponavadi ne maram preveč. imam pa neke nedefinirane simpatije do mož v modrem.user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 13.7.2011 17:31:35 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 17:32:24   
Oceania



IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.

  
Ne veš? Pojma nimaš! Namesto da se ubadaš s premoženjskim stanjem in stilom življenja svojih sorodnikov si razširi obzorja, vsaj neformalno.  Kdo pa je kriv, da se plače ne izplačujejo? Morda to kdaj dopuščajo tudi delavci, ki se držijo tonečih podjetij kot pijanec plota, namesto da bi si drugje iskali službo, mogoče celo izven kraja bivanja? Ker ne uvaljavljajo svojih pravic iz delovnega razmerja in ne dajo odpovedi iz krivdnih razlogov delodajalca v primeru nekaj (ne vem koliko že) neizplačanih plač? In kaj ima to veze s policistom, ki dela vse praznike in nedelje, medtem ko se npr. uboge trgovke odrekajo družinam, če delajo za vikende?
Glede na tvoj nivo komentiranja te tisoč takih in podobnih zgodb, kot sta jih napisali Mačekmuri in TT ne premaknejo... 




< Sporočilo je popravil Oceania -- 13.7.2011 17:33:05 >

(odgovor članu Lilu23)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Bo gospodarski sektor spet reševal javni ...
13.7.2011 20:26:28   
Lilu23
IZVIRNO SPOROČILO: Oceania




IZVIRNO SPOROČILO: Lilu23

mačekmuri ne vem jst če je lih tko kakor si napisala... in ti konec meseca vseeno dobiš plačo.

  
Ne veš? Pojma nimaš! Namesto da se ubadaš s premoženjskim stanjem in stilom življenja svojih sorodnikov si razširi obzorja, vsaj neformalno.  Kdo pa je kriv, da se plače ne izplačujejo? Morda to kdaj dopuščajo tudi delavci, ki se držijo tonečih podjetij kot pijanec plota, namesto da bi si drugje iskali službo, mogoče celo izven kraja bivanja? Ker ne uvaljavljajo svojih pravic iz delovnega razmerja in ne dajo odpovedi iz krivdnih razlogov delodajalca v primeru nekaj (ne vem koliko že) neizplačanih plač? In kaj ima to veze s policistom, ki dela vse praznike in nedelje, medtem ko se npr. uboge trgovke odrekajo družinam, če delajo za vikende?
Glede na tvoj nivo komentiranja te tisoč takih in podobnih zgodb, kot sta jih napisali Mačekmuri in TT ne premaknejo... 





ne ubadam se s premoženjskim stanjem mojih sorodnikov, ampak sem samo napisala kar lahko z mojimi očmi vidim.Nikoli niti za hip nisem pomislila, da so policisti ali katerikoli uslužbenec iz kateregakoli sektorja krivi za neizplačilo plač v gosp. sektorju. Večina ljudi se svojih "služb" drži kot pijanec plota ker ne dobijo druge službe (mislim, da število brezposelnih prijavljenih na zavodu za zaposlovanje pove zadosti). Nikoli nisem podcenjevala nobenega poklica ampak sem še zmeraj mnenja da dokler je v gospodarstvu kriza takšna kot je ni prav da se v javnem sektorju povečujejo plače. Kar se pa tiče mojih formalnih in neformalnih obzorij... Jaz sem napisala kar vidim, ti pa kar si domišljaš.

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?