|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec in vroč. krči
19.9.2011 18:37:01   
milla
Pozdravljen!

Maš 3. letni malček je pričel z vrtcem 01.09. Ker je nagnjen k vroč. krčem sem na to morala opozoriti vzgojiteljico in ji dat napotke, kako v tem primeru reagirati. Ona pa mi že od prvega dne teži vsak dan z istimi vprašanji, če vsak dan jemljeva antibiotik (kar ne razen, ko je bolan, kot tudi drugi otroci!), če mu vsak dan merim vročino... Nazadne je hotela da je doma, ker pediatrinja ni napisla na potrdilo za vrtec, da ima posebne potrebe!!! No danes pa še, da bi moral hodit v vrtev samo od 07.30 od 14.00, da ne menja kakšne skupine. O vročinskih krčih in svečkah proti vročini pa baje še nikoli ni slišala, pa je vzgojiteljica že več kot 30 let!
A je imela katera podoben primer, ker slšim, da so VK precej pogosti?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
19.9.2011 19:43:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu milla)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec in vroč. krči
19.9.2011 20:20:37   
pelin
 Žensko je očitno strah, da malemu ne bo znala ustrezno pomagati...Vsaj po moje je tako..zato tako komplicira.Meni so eno leto tudi prinesli starši od enega revčka iz preventive takšno konjsko svečko v obliki injekcije , ki bi jo morala dati malčku v primeru napada...najprej me je ob pogledu nanjo postalo kar groza, potem pa sem potuhtala, da me je zadeve strah le zato, ker o njej premalo vem...Temeljito sem se pogovorila s starši ter o zadevi dodobra izprašala našo pediatrinjo in takoj mi je bilo lažje. Podobno sem ravnala še kasneje, ko sem imela v skupini otroka z inzulinsko črpalko in drugega z epileptičnimi napadi...Stvar je pač taka, da vrtec obiskujejo tudi takšni otroci in če jim hočeš nuditi kar največ, se je treba resno k zadevi zraven spravit...Pogovori se z vzgojiteljico, razloži ji...tudi če dela v vrtcu že 30 let, mogoče s temi zadevami nima izkušenj in je imela očitno v vseh teh letih pač srečo, da se ji ni bilo treba  temu posvečati...   

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec in vroč. krči
20.9.2011 10:50:19   
Sa.Ka
Pri nas je en fantek, ki ima vročinske krče in se je mama obrnila na ravnatelja, da je razložila situacijo. So se vsi dobili na sestanku, napisali na list, kako naj vzg. ukrepa, vse skupaj pa obesili v igralnico, da je vidno vsem, ki delajo v vrtcu ( sploh ob menjavi vzg. in pomočnic ) . Ko do tega pride, ukrepajo in takoj pokličejo starše.
Ne razumem zakaj bi ta vaša vzg. delala nekaj po svoje.

Zaradi vročinskih krčev pa otrok ni obravnavan nič drugače kot ostali, saj ni bolan.  upam, da najdete skupno rešitev.user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec in vroč. krči
20.9.2011 22:21:25   
Sonrisa
Pri nas je tudi en otrok z vročinskimi krči in ta otrok je zaradi tega dobil odločbo in se ga smatra kot otroka s posebnimi potrebami. Tako se je normativ v skupini znižal, kar je pa tudi dobrodošlo, glede na to, da morata vzgojiteljica in pomočnica redno preverjati, če ima otrok vročino.

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec in vroč. krči
20.9.2011 22:32:50   
pelin
Pri nas je tudi en otrok z vročinskimi krči in ta otrok je zaradi tega dobil odločbo in se ga smatra kot otroka s posebnimi potrebami. T
IZVIRNO SPOROČILO: Sonrisa

Pri nas je tudi en otrok z vročinskimi krči in ta otrok je zaradi tega dobil odločbo in se ga smatra kot otroka s posebnimi potrebami. Tako se je normativ v skupini znižal, kar je pa tudi dobrodošlo, glede na to, da morata vzgojiteljica in pomočnica redno preverjati, če ima otrok vročino.

Tole mi pa ni čist ...otroci z vročinskimi krči niti pod razno ne spadajo v to kategorijo in le zaradi vročinskih krčev se ne dajejo odločbe...je moralo biti z otročkom še kaj drugega narobe...Pa tudi glede merjenja temperature ni treba zganjati takšnega problema in ga ves čas preverjati...Že res da si na takšnega otroka bolj pozoren in ga pač malo bolj individualno obravnavaš, vendar niti pod razno ne skačeš kar naprej okrog njega s termometrom...

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec in vroč. krči
20.9.2011 23:06:01   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Sonrisa

Pri nas je tudi en otrok z vročinskimi krči in ta otrok je zaradi tega dobil odločbo in se ga smatra kot otroka s posebnimi potrebami. Tako se je normativ v skupini znižal, kar je pa tudi dobrodošlo, glede na to, da morata vzgojiteljica in pomočnica redno preverjati, če ima otrok vročino.


OMG. Mamice vlačijo otroke vsepovsod, da pridobijo odločbe zaradi bolezni, ki jih dejansko otroci imajo, tale pa kar tako? Ne verjamem, res ne. user posted image

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec in vroč. krči
20.9.2011 23:06:24   
Sonrisa
Očitno ima bolj hudo obliko, ker je v igralnici hladilnik z njegovim zdravilom. In če ima otrok 37 vročine, je že nevarno zanj.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec in vroč. krči
20.9.2011 23:15:09   
Sa.Ka
Nekak mi že z doktrino ne gre skupaj tole, sori.user posted image  

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec in vroč. krči
21.9.2011 6:37:54   
Sonrisa
Jaz pač poznam tak primer. Ne vem, zakaj bi o tem lagala. user posted image

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec in vroč. krči
21.9.2011 17:23:15   
ThinkPink
Pa kakšen otrok s posebnimi potrebami, no! Če je otrok nagnjen k vročinskim krčom, še zdaleč ni bolan, še najmanj pa otrok s kakršnimi koli posebnimi potrebami. Da pa vzgojiteljica ni seznanjena s stvarmi - kot so otroške bolezni, vročinski krči, ukrepanje v primeru vročine, nudenje prve pomoči ob raznih nezgodah - torej o tem bi MORALA biti seznanjena, ker če ni grem zdaj takoj otroka izpisat iz vrtca! Naša je imela vročinski krč samo enkrat (upam, da nikoli več), v vrtcu smo izpolnili ob prijavi, pa še vzgojiteljico smo obvestili in ji dali Stesolid, za vsak slučaj. Malo čukasto je gledala, rekla pa ni nič. Na prvem sestanku pa nam je bilo rečeno, da v vrtcu ne dajejo otroku zdravil. Menda pa bodo znali pomagati otroku, če slučajno doživi vročinski krč. Če ne ravno s Stesolidom, pa ga bodo že ohladili in mu pomagali na drug način - o katerem bi pa morali biti poučeni. 5% otrok ima vročinske krče, to je ca. 5 otrok na 100 otrok, kar pomeni, da ni edini z možnostjo, da dobi vročinski krč. In takšna vzgojitejica že 30 let čuva naše največje bogastvo - otroke. OMG!

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec in vroč. krči
21.9.2011 17:24:56   
ThinkPink
Milla, vidim da si iz MB - v katerem vrtcu imaš otroka?

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec in vroč. krči
21.9.2011 21:03:49   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Sonrisa

Jaz pač poznam tak primer. Ne vem, zakaj bi o tem lagala. user posted image


Poznaš poznaš....samo najbrž ne cele diagnoze, če trdiš da je otrok s PP. In ja, vzg. s 30 let izkušenj ima za tako ukrepanje vse v malem prstu....ker če nima, potem nima kaj iskat na tem delovnem mestu.  Ma kaj vse človek ne prebere na tem forumu.user posted image

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec in vroč. krči
21.9.2011 21:30:29   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Sonrisa

Pri nas je tudi en otrok z vročinskimi krči in ta otrok je zaradi tega dobil odločbo in se ga smatra kot otroka s posebnimi potrebami. Tako se je normativ v skupini znižal, kar je pa tudi dobrodošlo, glede na to, da morata vzgojiteljica in pomočnica redno preverjati, če ima otrok vročino.


japajade user posted image  In ja uš ima vročinske krče tako, da nekaj se mi svita o čem pišem

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtec in vroč. krči
22.9.2011 19:19:13   
Sonrisa

IZVIRNO SPOROČILO: Sonrisa

Očitno ima bolj hudo obliko, ker je v igralnici hladilnik z njegovim zdravilom. In če ima otrok 37 vročine, je že nevarno zanj.


(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtec in vroč. krči
30.9.2011 12:11:59   
kalbo
Mislim, da je težava izključno v tem, da gre za prepametno vzgojiteljico s 30 letnimi izkušnjami.

Tud moja hči je imela ekstemno hud vročinski krč in vročina pri njej je problem, ker kuhne v sekundi, pa nimamo z zdajšnjimi vzgojiteljicami nikakršnih težav, pa imata obe pod pet let izkušenj, sam sta normalni. Smo mel pa težave z eno "izkušeno", ker je tok paničarla okol vsega, da je uspela otroka totalno zamorit. Hvala bogu se mi s tem ni treba več ubadat. Hvala bogu in hvala nebu za naše drage vzgojiteljice, ki trenutno skrbijo za moje otroke.

V glavnem ima, da se seznani s tem, kaj vročinski krč je in kako ukrepat v tem primeru, in samo bit bolj pozorna v primeru, da otrok začne kuhat. Takemu otroku je potrebno sam dosti prej kot pri 38,5 začet zbijat vročino in to je to.

Naj pa pomirim avtorico teme, da krči ponavadi po tretjem letu izzvenijo. Tud naša mala po tretjrm letu ne kuha več tko ekstremno.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 30.9.2011 12:13:15 >

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtec in vroč. krči
12.10.2011 13:35:29   
tejci81
Pozdravljene,
malo bi zavila iz vročinskih krčev na "samo" vročino.
Zanima me, če katera pozna tak ali papodoben problem kot je pri nas...v vrtcu smo od 1.sept. pa je bil naš otrok do zdaj več doma kot tam.
Problem je z vročino - že 2. teden obiskovanja vrtca je staknil virozo in seveda vročino. Bi pričakovala, da vročina po enem, dveh tednih mine, oz. izzveni; vendar pri nas kar ne neha. In sicer je tako: 3 dni vročine, 2 ali 3 dni v redu in spet ponovno 3 dni vročine in 2 dni ne!!
Pri zdravniku smo dali 2X kri vendar ne pokaže nobene bakterije ali kakih drugih sprememb!
Razlaga doktorice je, da pač pada iz ene viroze v drugo user posted image
Kako vendar, če je skoz doma in praktično nima stika z drugimi ljudmi!

Počasi imam vsega dovolj, saj otrok ni že 14 dni v vrtcu in se ga posledično čisto odvadil.
Zato me res zanima, če poznate kak podoben primer, saj jaz ne, in vsi se čudijo, kako čudno
vročino ima naš otrok. Aja, naj omenim, da je bil ekstrem v ned. zvečer-39,8 stopinj, vendar
je pojedel celo večerjo in pil normalnouser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?