|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.10.2011 10:09:58   
cukrček11
Jaz imam pa eno vprašanje, če kdo slučajno ve kakšna vsota se bo nakazovala za nazaj. Mi smo namreč dali vlogo za letos in za lani. Torej ali bo enako 120 na člana ali bo tako kot je bilo lani 350 na člana? Če je kdo že dobil odločbo ali je s tem saeznanjem bi lepo prosila za odgovor.
Hvala

(odgovor članu MIHAMARINKO)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.10.2011 11:47:18   
Tinky
IZVIRNO SPOROČILO: cukrček11

Jaz imam pa eno vprašanje, če kdo slučajno ve kakšna vsota se bo nakazovala za nazaj. Mi smo namreč dali vlogo za letos in za lani. Torej ali bo enako 120 na člana ali bo tako kot je bilo lani 350 na člana? Če je kdo že dobil odločbo ali je s tem saeznanjem bi lepo prosila za odgovor.
Hvala


Za lani bo 300 EUR na člana, za letos pa teh 120


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.10.2011 13:09:54   
ThinkPink
Cukrček11, mi smo tudi dali vlogo še za lani (saj smo nepremičnini kupili 6.12.10), pa sem poklicala na sklad in mi je bilo rečeno, da za 2010 nič ne dobimo, ker so spremenili pogoje????!!! Mislim dvojna merila...za tiste, ki so kupili do razpisa velja, za nas pa ne...? Ko dobim odločbo, se bom definitivno pritožila. Naše vloge pa še sploh niso obravnavali...user posted image  

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.10.2011 13:28:35   
petea
ThinkPink,
a ni tako, da če se prijavljaš še za preteklo leto, da veljajo pogoji lanskega razpisa?

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.10.2011 13:48:25   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ThinkPink,
a ni tako, da če se prijavljaš še za preteklo leto, da veljajo pogoji lanskega razpisa?


letos so spremenili pogoje
prvo moraš imet status mlade družine, šele nato kupit stanovanje oz. pridobit gradbeno dovoljeneje

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.10.2011 14:06:11   
petea
Iz razpisa: ''Prosilci, ki so izpolnjevali zahtevane pogoje v javnem pozivu za leto 2010 v obdobju od vkljucno 23.05.2010 do vkljucno 31.12.2010, pa v letu 2011 vec ne izpolnjujejo pogojev mlade družine, lahko oddajo vlogo v okviru javnega poziva za leto 2011. Navedene prejete vloge bodo obravnavane pod pogoji in po postopku javnega poziva za leto 2010.''
 
Ni mi pa jasno, kaj na bi predstavljal stavek ''pa v letu 2011 vec ne izpolnjujejo pogojev mlade družine''.


< Sporočilo je popravil petea -- 25.10.2011 14:08:12 >

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
25.10.2011 14:28:03   
Tinky
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Iz razpisa: ''''''''Prosilci, ki so izpolnjevali zahtevane pogoje v javnem pozivu za leto 2010 v obdobju od vkljucno 23.05.2010 do vkljucno 31.12.2010, pa v letu 2011 vec ne izpolnjujejo pogojev mlade družine, lahko oddajo vlogo v okviru javnega poziva za leto 2011. Navedene prejete vloge bodo obravnavane pod pogoji in po postopku javnega poziva za leto 2010.''''''''
 
Ni mi pa jasno, kaj na bi predstavljal stavek ''''''''pa v letu 2011 vec ne izpolnjujejo pogojev mlade družine''''''''.



po mojem je to mišljeno za tiste družine, kateri otroci so leta 2011 postali šoloobvezni in s tem avtomatsko izgubijo status mlade družine

< Sporočilo je popravil Tinky -- 25.10.2011 14:30:35 >


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 12:55:57   
Miša83
Sedaj pa je še mene nekaj zmotilo. A torej če si kupil parcelo, dobil gradbeno dovoljenje, dobil otroka in začel z gradnjo, v tem vrstnem redu, potem subvencije ne dobiš? a mora biti najprej otrok, potem reševanje stanovanjske problematike? Nič mi več ni jasnouser posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 13:08:29   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: Miša83

Sedaj pa je še mene nekaj zmotilo. A torej če si kupil parcelo, dobil gradbeno dovoljenje, dobil otroka in začel z gradnjo, v tem vrstnem redu, potem subvencije ne dobiš? a mora biti najprej otrok, potem reševanje stanovanjske problematike? Nič mi več ni jasnouser posted image


ja, z letošnjim letom moraš prvo imet otroka, šele nato kupit stanovanje oz. pridobit gradbeno

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Miša83)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 13:46:08   
Miša83
A torej spet logika...najprej si ustvariš družino, živiš v eni mali sobici doma, potem pa začneš delat na stanovanju...kje pa stara ideja o najprej štalca potem pa kravca..meni ni to najbolj logično no...torej smo tisti, ki smo naprej mislili na domek pa potem na otroka oškodovani??? No še ena zanimiva. In še nekaj mi da mislit, torej nikoli ne bom upravičena do subvencije, ker se je vse to zgodilo leto pred rojstvom otroka, razen v primeru še enega otroka.

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 13:49:01   
Tinky
MIša, kdaj se je rodil otrok?
Če se je lani, potem veljajo še lanski pogoji

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Miša83)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 14:04:22   
Miša83
Ja lansko leto, slabih 14 dni po izteku roka za oddajo vloge. Haha sem sedaj prebrala kaj sem napisala "razen v primeru še enega otroka2, drugače bi bilo edino , če bi sedaj kupila parcelo. Ja kako pa da so še lani veljali pogoji pod katerimi sem jaz mislila da smo upravičeni? No ker meni je bolj logično, da si najprej začneš delat domek, potem pa pride na vrsto dete, čeprav je obratno isto prav, če imaš kje bit, vendar ta pogoj je po moje nesmiseln. Važno je, da sedaj obstaja status mlade družine in da se je po letu 2006 nekaj začelo dogajat v smeri stanovanjske problematike. Bomo vidli če dobimo kaj €user posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 14:25:45   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Miša83

A torej spet logika...najprej si ustvariš družino, živiš v eni mali sobici doma, potem pa začneš delat na stanovanju...kje pa stara ideja o najprej štalca potem pa kravca..meni ni to najbolj logično no...torej smo tisti, ki smo naprej mislili na domek pa potem na otroka oškodovani??? No še ena zanimiva. In še nekaj mi da mislit, torej nikoli ne bom upravičena do subvencije, ker se je vse to zgodilo leto pred rojstvom otroka, razen v primeru še enega otroka.



Jaz verjamem in te čisto razumem, da si zaradi vejetne neupravučenosti do subvencije jezna. Ampak dejstvo je, da neke pogoje morajo postavit in določit meje. Kako pa naj se počuti npr. tisti, ki je nepremičnino kupil 31.3.2006 in za 1 dan sfalil prejemanje 8 let subvencije? Pa koliko takih primerov bi se še našlo.

Ta subvencija se imenuje subvencija mladim družinam za prvo reševanje stanovanjskega vprašanja. Torej če si mlada družina in začenjaš reševati prvi stanovanjski problem. Tu šteje (oz. vsaj je do zdaj), da tudi, če si že lastnik manjše nepremičnine, ki pa je premajhna (po njihovih standardih) za 3-člansko družino, da se to še vedno šteje za 1. reševanje stanovanjskega problema mlade družine - ampk če res začneš reševati problem, ko si mlada družina.


(odgovor članu Miša83)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 14:29:24   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: Miša83

A torej spet logika...najprej si ustvariš družino, živiš v eni mali sobici doma, potem pa začneš delat na stanovanju...kje pa stara ideja o najprej štalca potem pa kravca..meni ni to najbolj logično no...torej smo tisti, ki smo naprej mislili na domek pa potem na otroka oškodovani??? No še ena zanimiva. In še nekaj mi da mislit, torej nikoli ne bom upravičena do subvencije, ker se je vse to zgodilo leto pred rojstvom otroka, razen v primeru še enega otroka.



Jaz verjamem in te čisto razumem, da si zaradi vejetne neupravučenosti do subvencije jezna. Ampak dejstvo je, da neke pogoje morajo postavit in določit meje. Kako pa naj se počuti npr. tisti, ki je nepremičnino kupil 31.3.2006 in za 1 dan sfalil prejemanje 8 let subvencije? Pa koliko takih primerov bi se še našlo.

Ta subvencija se imenuje subvencija mladim družinam za prvo reševanje stanovanjskega vprašanja. Torej če si mlada družina in začenjaš reševati prvi stanovanjski problem. Tu šteje (oz. vsaj je do zdaj), da tudi, če si že lastnik manjše nepremičnine, ki pa je premajhna (po njihovih standardih) za 3-člansko družino, da se to še vedno šteje za 1. reševanje stanovanjskega problema mlade družine - ampk če res začneš reševati problem, ko si mlada družina.




sazi, to je vse lepo in prav, samo ne razumem zakaj so letos spremenili pogoje?
to je tisto kar marsikoga razjezi! user posted image

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 14:35:12   
sazi


sazi, to je vse lepo in prav, samo ne razumem zakaj so letos spremenili pogoje?
to je tisto kar marsikoga razjezi! user posted image


Verjetno zato, ker je bilo vsako leto več prosilcev, pa so zaostrili pogoje. Pri vas gre za razmeroma majhno razhajanje, ampak predstavljali, si, da je npr. nek dokaj uspešen 25-letnik, leta 2006 kupil stanovanje zase. Medtem zamenjal nekaj punc, našel potem tisto pravo, zdaj, pri 31ih, pa je končno dobil tudi otroka. Zdaj da pa vlogo za reševanje prvega stanovanjskega problema mlade družine za nakup stanovanja, ki ga je kupil pred več kot šestimi leti še kot samski. V takem primeru subvencija res ne bi izpolnila svojega namena.

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 14:44:07   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: sazi



sazi, to je vse lepo in prav, samo ne razumem zakaj so letos spremenili pogoje?
to je tisto kar marsikoga razjezi! user posted image


Verjetno zato, ker je bilo vsako leto več prosilcev, pa so zaostrili pogoje. Pri vas gre za razmeroma majhno razhajanje, ampak predstavljali, si, da je npr. nek dokaj uspešen 25-letnik, leta 2006 kupil stanovanje zase. Medtem zamenjal nekaj punc, našel potem tisto pravo, zdaj, pri 31ih, pa je končno dobil tudi otroka. Zdaj da pa vlogo za reševanje prvega stanovanjskega problema mlade družine za nakup stanovanja, ki ga je kupil pred več kot šestimi leti še kot samski. V takem primeru subvencija res ne bi izpolnila svojega namena.


takoj, ko so leta 2006 uvedli subvencije, bi morali postavit te pogoje, ne pa jih po tolikih letih spreminjat.

Letos so drastično znižali znesek na družinskega člana, ker so predvidevali abnormalno število novih vlog in hkrati spremenili pogoje. To dvoje sploh ne gre skupaj!!!
Rezultat je pa ta, da št vlog ni preseglo pričakovanj in ostaja par milijončkov, ki jih valda ne bojo porazdelili.




_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 15:06:27   
sazi
Vsako leto je nov razpis in čisto prav je, da pogoje proilagajajo trenutni situaciji. Ker si v proučeavnju te subvencije bolj "nova" ti ne morem zameriti dejstva, da ene zelo pomembne omejitve 1. razpisa ne poznaš - in če bi te pogoje ohranjali od začetka, bi bilo 90% prosilcev zavrnjenih - ker je bil prvo leto zelo, zelo nizek cenzus za prihodke, potem so pa ta cenzus dvignili, da je bilo več sprejetih prosilcev.
Si še ZA, da se ohranjajo pogoji iz 1. razpisa? Da o tem, kolikšen je bil takrat znesek na družinskega člana sploh ne razglabljamo (mislim, da je bil 60 EUR na družinskega člana, nisem pa prepričana).

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 15:30:25   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Vsako leto je nov razpis in čisto prav je, da pogoje proilagajajo trenutni situaciji. Ker si v proučeavnju te subvencije bolj "nova" ti ne morem zameriti dejstva, da ene zelo pomembne omejitve 1. razpisa ne poznaš - in če bi te pogoje ohranjali od začetka, bi bilo 90% prosilcev zavrnjenih - ker je bil prvo leto zelo, zelo nizek cenzus za prihodke, potem so pa ta cenzus dvignili, da je bilo več sprejetih prosilcev.
Si še ZA, da se ohranjajo pogoji iz 1. razpisa? Da o tem, kolikšen je bil takrat znesek na družinskega člana sploh ne razglabljamo (mislim, da je bil 60 EUR na družinskega člana, nisem pa prepričana).


res je, pogojev iz leta 2006 ne poznam, zato težko karkoli komentiram.
Mi bomo letos subvencijo dobili že četrto leto in edino kar zamerim naši državi je to, da ni znala porazdelit denarja, ki je ostal, zaradi njihove slabe kalkulacije!


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 19:12:00   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Tinky


res je, pogojev iz leta 2006 ne poznam, zato težko karkoli komentiram.
Mi bomo letos subvencijo dobili že četrto leto in edino kar zamerim naši državi je to, da ni znala porazdelit denarja, ki je ostal, zaradi njihove slabe kalkulacije!



Tudi ljudje veliko kalkulirajo. Veš zakaj je ostalo toliko sredstev? Ker sploh niiso vsi, ki bi bili upravičeni do subvencije oddali vlog, ker se jim za tako znižano subvencijo ni zdelo vredno potruditi in zbrati vseh papirjev za prvo prijavo. Če bi subvencija ostala 300 EUR na družinskega člana, bi bilo vlog zagotovo kar nekaj več.

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
26.10.2011 19:44:56   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


IZVIRNO SPOROČILO: Tinky


res je, pogojev iz leta 2006 ne poznam, zato težko karkoli komentiram.
Mi bomo letos subvencijo dobili že četrto leto in edino kar zamerim naši državi je to, da ni znala porazdelit denarja, ki je ostal, zaradi njihove slabe kalkulacije!



Tudi ljudje veliko kalkulirajo. Veš zakaj je ostalo toliko sredstev? Ker sploh niiso vsi, ki bi bili upravičeni do subvencije oddali vlog, ker se jim za tako znižano subvencijo ni zdelo vredno potruditi in zbrati vseh papirjev za prvo prijavo. Če bi subvencija ostala 300 EUR na družinskega člana, bi bilo vlog zagotovo kar nekaj več.


verjamem, da se dobi folk, ki mu je 120 eur na člana "malo", ma da jih je za 4 mio eur, pa močno močno dvomim.
Tudi jaz bi raje videla, da bi znesek subvencije ostal 300 eur, a 480 eur kolikor bom dobila, mi pride prav, tako al drugače

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
27.10.2011 9:08:41   
subrina
Kak pa je z nakazilom?Najprej bodo vsem poslali odločbe in potem nakazilo ali bodo tisti,ki so dobili odločbe imeli nakazano v kratkem?Sprašujem zaradi tega,ker moja prijateljica odločbe še ni dobila,včeraj klicala in so ji rekli,da še vedno ni na vrsti,mogla pa bo nekaj dopolnit,ker nima vseh papirjev.Kaj to pomeni,da bomo mogli čakat na nakazilo še par mesecev?! user posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
27.10.2011 10:41:03   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: subrina

.Kaj to pomeni,da bomo mogli čakat na nakazilo še par mesecev?! user posted image


Vsako leto se na nakazila ful čaka, ampak se vedno dočaka. Zagotovo še ne bodo kmalu.

(odgovor članu subrina)
Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
27.10.2011 11:17:17   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: subrina

Kak pa je z nakazilom?Najprej bodo vsem poslali odločbe in potem nakazilo ali bodo tisti,ki so dobili odločbe imeli nakazano v kratkem?Sprašujem zaradi tega,ker moja prijateljica odločbe še ni dobila,včeraj klicala in so ji rekli,da še vedno ni na vrsti,mogla pa bo nekaj dopolnit,ker nima vseh papirjev.Kaj to pomeni,da bomo mogli čakat na nakazilo še par mesecev?! user posted image



lansko leto je od izdaje sklepa do nakazila, minilo okoli 40 dni

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu subrina)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
27.10.2011 13:13:08   
cukrček11
Cukrček11, mi smo tudi dali vlogo še za lani (saj smo nepremičnini kupili 6.12.10), pa sem poklicala na sklad in mi je bilo rečeno, da za 2010 nič ne dobimo, ker so spremenili pogoje????!!! Mislim dvojna merila...za tiste, ki so kupili do razpisa velja, za nas pa ne...? Ko dobim odločbo, se bom definitivno pritožila. Naše vloge pa še sploh niso obravnavali...


kdaj pa sta postala starša? Moj user posted image je bil rojen 2008, tako da predvidevam da izpolnjujemo pogoje. Stanovanje smo pa kupili lani avgusta. Če bo za lansko leto 300 na člana je to super, vsaj nekaj, ker teh 360 evrov (pa sem vseeno zelo hvaležna, če jih dobimo) ni niti za polovico našega mesećnega obrokauser posted image , tako da mislim da je vedno manj poante v tej subvenciji.
Kako je pa z nakazili, dobijo potem vsi naenkrat ali tako kot so odpošiljali odločbe, kak je blo lani?

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: Subvencije za mlade družine - kdaj bodo n...
28.10.2011 8:53:22   
lidija***
cukrček- če greš par strani nazaj boš videla kako je bilo lani, ker je tema še lanska, če ni že več časa odprta.. Denar in odločbe so hodile različno..

(odgovor članu cukrček11)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?