|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6. teden nosečnosti: GV- ploda ni videti?
17.11.2011 18:24:23   
MioBambino
Pozdravljene.

Zanimajo me vaše izkušnje, vaše mnenje.

Noseča sem 6 tednov in  3/7.
V petek(11.11- 5 tednov 4/7) sem začela krvaveti- krvavim še danes- bolj podobno izcedku- sveža kri do rjave krvi.

Moji izvidi:
11.11.2011(5 4/7): vidna GV in odboji ploda, PSU še niso videli; BHCG: 798,3
13.11.2011(5 6/7): GV=4,5 mm, odbojev ploda s sigurnostjo še ne more potrditi; BHCG: 1071,3; dobim Dabroston(2x1) in Buscopan 3x1
17.11.2011(6 3/7): GV= 6,5 mm, odbojev ploda ne vidi; dobim napotnico za urgenco(napisano: blighted avum); BHCG ni delala

Je imela katera še podobno izkušnjo in se je dobro izšlo?
Mi res grozi splav? Zdravnica ni bila prepričana.
Če je katera že imela splav na ta način- je kasneje vredu donosila?

Resnično si želim kakšne vzpodbudne besede.

Kakšne izkušnje imate z zdravnicami Milićevič, Strgulc in Štolfa?





Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6. teden nosečnosti: GV- ploda ni videti?
17.11.2011 20:22:46   
Anonimen
Upam da se ti bo vse dobro izšlo.user posted image

Moje izkušnje:
V 1.user posted image se še v 7. tednu ni videlo nič razen GV - razlog pozna ovulacija, stara mašina za UZ.
Na 2. UZ je bilo vse ok, G ugotovil, da je plodek dejansko mlajši kot po izračunu glede na zadnjo menstruacijo (razlika nekje en teden). Krvav(rjavkast) izcedek sem imela v 17.tednu. Izšlo se je ok: rodila zdravega user posted image v 39.tednu.

V 2.user posted image prav tako po UZ user posted image zaostaja glede na izračun za celih 10 dni. Krče (močne) in svežo kri sem imela v 7 tednu, dobila Dabroston in Buscopan - je pomagalo, se je takoj zaustavila krvavitev, bila 2 dni hospitalizirana. Po dveh dneh me je (mlada neizkušena) G odpustila brez zdravil v domačo oskrbo. Po 24 urah brez zdravil ponovno močni krči in še bolj obilna krvavitev - spet hospitalizirana in Buscopan in Dabroston in je bilo vse ok. Sedaj sem v 22. tednu in od takrat je vse ok.

Zna biti, da je še zgodaj, da bi se na UZ videl plodek. Še posebej če imaš morda dolg ciklus ali pa pozne ovulacije (jaz imam oboje, ciklus na cca 32 dni in predvsem zelo pozne ovulacije - cca. 23 dan ciklusa!).

Držim pesti, da bo vse ok...

(odgovor članu MioBambino)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6. teden nosečnosti: GV- ploda ni videti?
18.11.2011 8:24:14   
mala
Na urgenci te bodo še enkrat podrobno pregledali, še vedno lahko počakaš še teden ali dva če si mogoče kasneje zanosila in plod zato ni dobro viden.
Sama sem potem zanosila po drugem ciklusu BP, sem pa na prvem pregledu pri 10t zvedela,da mu je že v 7t prenehal biti srček in da tudi plod ni bil pravilno razvit,
tko da narava že naredi svoje.
So bili pa na urgenci res prijazni.
Upam, da bo vse o.k. sicer pa pogumno naprej..

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6. teden nosečnosti: GV- ploda ni videti?
18.11.2011 15:22:16   
Katy78
Jaz mislim, da bolj slabo kaže, saj GV od enega do drugega pregleda skoraj ni zrasla, pa tudi precej majhna je, edino če nisi res pozno zanosila (moja GV je bila v 6 tednu velika 16mm, ploda in utripa pa tudi še ni bilo takrat) drugače pa je meja nekje 22mm - ko GV to preseže in če ni ploda/utripa, je skoraj verjetno, da gre za neuspešno nosečnost.Srečno!

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6. teden nosečnosti: GV- ploda ni videti?
21.11.2011 18:09:17   
MioBambino
Pri meni se ni dobro končalo.
Po vsej vrjetnosti ni šlo za prazno GV- plod naj bi odmrl že prej in je šlo za začetni splav.
Danes sem bila na čiščenju.

Zdaj imamo tudi mi angela.user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6. teden nosečnosti: GV- ploda ni videti?
21.11.2011 20:21:18   
Jassika
user posted image user posted image user posted image   Žal mi je, da si doživela tako izkušnjo. Veliko nas je, preveč bi rekla. Ampak poglej s svetle plati: verjetno z otročkom ni bilo vse v redu in je narava opravila svoje. Naslednjič pa bo user posted image zdrav in se bo vse dobro končalo. Čeprav verjamem, da ti to zdaj ni neka tolažba, ampak čas naredi svoje. Hvala bogu... Želim ti, da čim prej najdeš novih moči in da bo bolečina iz dneva v dan manjša.

(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6. teden nosečnosti: GV- ploda ni videti?
21.11.2011 20:28:56   
MioBambino
IZVIRNO SPOROČILO: Jassika

user posted image user posted image user posted image   Žal mi je, da si doživela tako izkušnjo. Veliko nas je, preveč bi rekla. Ampak poglej s svetle plati: verjetno z otročkom ni bilo vse v redu in je narava opravila svoje. Naslednjič pa bo user posted image zdrav in se bo vse dobro končalo. Čeprav verjamem, da ti to zdaj ni neka tolažba, ampak čas naredi svoje. Hvala bogu... Želim ti, da čim prej najdeš novih moči in da bo bolečina iz dneva v dan manjša.



user posted image

(odgovor članu Jassika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?