|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   potrdilo o odsotnosti iz vrtca
29.11.2011 19:13:17   
suzanica
Oj. Tiste, ki ste dobile potrdilo me zanima za kakšne bolezni je šlo. Lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
29.11.2011 19:20:55   
Star_a
Je čisto vseeno za katere bolezni gre. Bolezen je bolezen in če je otrok večinoma časa bolan,ti da P potrdilo.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
29.11.2011 19:33:44   
suzanica
otrok konstantno bolj ali manj kašlja, nahod,... Imamo pa doma novorenčka, ki se je že 2x nalezel prehlada. Imam možnosti da ga dobim?

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
29.11.2011 20:05:51   
petea
suzanica,
na to vprašanje ti lahko odgovori samo pediater tvojih otrok.

Pojdi do nje/njega in razloži situacijo, da tvoj otrok kar naprej preboleva razna prehladna obolenja ter da jih prenaša tudi na novorojenčka ter da misliš, da bi bilo za oba dobro, da si nekaj časa raje doma krepi imunski sistem in gre v vrtec čez nekaj tednov, da pa rabi zdravniško potrdilo zaradi vrtca.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
30.11.2011 7:29:12   
benika
Suzanica, namesto, da ga izoliraš doma, raje poskrbi, da otrok ne bo toliko bolan (uživanje vitaminčkov, primerno oblačenje ipd...). Sej vem, da je zima in čas obolenj, ampak ni mi pa tudi jasno, kako je lahko otrok celo zimo prehlajen, res ne.In če samo kašlja in smrka, potem to ni ravno taka bolezen, da bi pa morala otroka izpisat iz vrtca.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
30.11.2011 9:30:25   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Suzanica, namesto, da ga izoliraš doma, raje poskrbi, da otrok ne bo toliko bolan (uživanje vitaminčkov, primerno oblačenje ipd...). Sej vem, da je zima in čas obolenj, ampak ni mi pa tudi jasno, kako je lahko otrok celo zimo prehlajen, res ne.In če samo kašlja in smrka, potem to ni ravno taka bolezen, da bi pa morala otroka izpisat iz vrtca.



mene pa take izjave full pogrejejo user posted image

Glej,eni otroci so pač bolj občutljivi in so pač veliko bolani in ne bo pomagalo niti uživanje vitaminčkov,primerno oblačenje,biti veliko zunaj ipd.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
30.11.2011 12:03:27   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Suzanica, namesto, da ga izoliraš doma, raje poskrbi, da otrok ne bo toliko bolan (uživanje vitaminčkov, primerno oblačenje ipd...). Sej vem, da je zima in čas obolenj, ampak ni mi pa tudi jasno, kako je lahko otrok celo zimo prehlajen, res ne.In če samo kašlja in smrka, potem to ni ravno taka bolezen, da bi pa morala otroka izpisat iz vrtca.





mene pa take izjave full pogrejejo user posted image

Glej,eni otroci so pač bolj občutljivi in so pač veliko bolani in ne bo pomagalo niti uživanje vitaminčkov,primerno oblačenje,biti veliko zunaj ipd.



Ja lej, to čist verjamem. Ampak da je otrok cel mesec bolan z vročino, to pa tud ne razumem. Sicer gre pa lahko v vrtec tudi če smrka in pokašljuje.



(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
30.11.2011 14:31:54   
Star_a
kdo tukaj govori,da ima otrok cel mesecev vročino user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
30.11.2011 17:27:37   
domci



IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Suzanica, namesto, da ga izoliraš doma, raje poskrbi, da otrok ne bo toliko bolan (uživanje vitaminčkov, primerno oblačenje ipd...). Sej vem, da je zima in čas obolenj, ampak ni mi pa tudi jasno, kako je lahko otrok celo zimo prehlajen, res ne.In če samo kašlja in smrka, potem to ni ravno taka bolezen, da bi pa morala otroka izpisat iz vrtca.

 



mene pa take izjave full pogrejejo user posted image

Glej,eni otroci so pač bolj občutljivi in so pač veliko bolani in ne bo pomagalo niti uživanje vitaminčkov,primerno oblačenje,biti veliko zunaj ipd.



Ja lej, to čist verjamem. Ampak da je otrok cel mesec bolan z vročino, to pa tud ne razumem. Sicer gre pa lahko v vrtec tudi če smrka in pokašljuje.





No ravno to se je dogajalo pri nas naša je bila čisto cel mesec z vročino. Pač viroza za virozo pa ravno zaradi takih, ko računajo koliko denarja manj bodo dobili, če gredo na bolniško in pripeljejo v vrtec napol bolane otroke.  Tako, da to, da je otrok cel mesec bolan ni prav nič čudno zastopit. Otrok pa sama ne morem imeti kar doma, ker sva oba z očetom na srečo zaposlena. Dogaja pa se teden dni bolniške dva dni vrtca in spet teden bolniške in ko ima otrok že toliko sesut imunski sistem je dovolj malo okuženega smrkeljčka pa dva kihca in kašeljček pa je zopet tu vročina.


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
30.11.2011 19:51:21   
takotako
Jaz se pa strinjam da smrkelj in kašelj ni bolezen. Ne me narobe razumet sam prvo leto smo imeli isto v vrtcu da je smrkal skoz. Ampak zato ne dobiš bolniške in ne moreš ostati doma in otroka čisto ok pripeljat v vrtec. To se  jemlje v zakup....
Pri nas imamo tudi dojenčka, ta starejši kašlja smrka-no zdaj je vsako leto boljše sam na vsake tok časa pa je nahoden. Pa moram potrkat : svež zrak, fiziološka pri obeh marsikaj odpravi. Mala zaenkrat zdrava pa jo skoz ljubbčka in vse.
res pa je da letos k sem doma, takrat k smrka pa kašlja ful ga obdržim doma kak dan da pride k sebi. Ker ga lahko.
Pa oblačenje je tudi veliko pri tem: veliko staršev ima otroka notri v žabah in hlačah. In potem isto gre otrok ven oblečen...

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
1.12.2011 9:28:47   
Balerina
Mene pa zanima kaj boste s temi potrdili za otroke za vrtec?

Glede oblačenja pa je tudi teko da ne samo doma tudi v vrtcu so otroci preveč oblečeni. Mi smo imeli doma kar dolg pogovor preden je šla prvič letos v vrtec v žabah ker je na vsak način trdila da vsi imajo v igralnici žabe in trenirko jaz pa tega nisem pustila. Potem pa mi je vzgojitelica povedala da je tamala sama rekla da mami pa ne pusti da ima trenirko v vrtcu in da se mora v igralnici slači ko pa gredo ven pa se mora oblečti. Tudi žabe smo dali ko je bila temperatura zjutraj 0 in ne prej eni so že v začetku oktobra v žabah hodili, to je meni čisto prekmalu.

Za dojenčka pa jaz tudi prakticiram fizeološko, po večkrat na dan in čiščenje noska, ga pa ne bom pohvalila da se mi ne maščuje.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: potrdilo o odsotnosti iz vrtca
1.12.2011 9:47:18   
lenika83
Če sem prav razumela je bilo vprašanje samo, v kakšnem primeru se dobi potrdilo in zdaj res ni treba ženski pisati o oblačenju otroka in podobno...

Mi smo dobili potrdilo, ko je P ocenila, da mora otrok nujno stran od vseh virusov v vrtcu, ker je bilo stanje že nevzdržno. Naša je bila od začetka oktobra pa do konca decembra (takrat smo se zmenili za daljšo odsotnost iz vrtca) vsega skupaj manj kot 10-krat v vrtcu. S tem da je od 1. do 27. decembra bila samo 3 dni brez vročine. Pa kljub temu, da nekatere ne razumejo in jim ni jasno, JE TO MOŽNO (na žalost). Težava je pač v tem, da se otroku čisto sesuje imunski sistem in potem ni druge rešitve kot fizični odmik od izvora virusov.

Vprašaj vašega pediatra, če lahko dobiš potrdilo, pa mogoče poskušaj malo igrati na karto novorojenčka. Pač v smislu, da nonstop smrka in težko spi, težko je, ker mu večji viruse nosi domov. Če bo to vžgalo pri pediatru pa ne vem, poskusiti moraš, pa boš videla. V najslabšem primeru ti bodo rekli, da ne dajo potrdila, stane te pa nič.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?