|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pravni nasvet - stvarno pravo
20.12.2011 13:57:59   
3Sonček3
Pozdravljeni!
Zanima me samo, če ma kdo kej več pojma o tem oz. je imel podoben primer in mi lahko pomaga...
...torej
ali je lahko solastniku hiše odvzeta lastninska pravica zaradi nevzdrževanja njegovega dela objekta, kar posledično vpliva tudi na stanje naše strani objekta. Bi s tožbo takega primera lahko dosegli konec v našo korist (prevzem lastništva)? Naj povem tudi to, da solastnik ne živi v tem objektu, mi pa nimamo nikakršnega dostopa v notranjost tistega dela hiše, da bi vsaj prezračili če ne druzga.

Hvala za nasvete

Lep dan


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
20.12.2011 17:59:18   
petea
če ste solastniki, ste solastniki na celotnem objektu, torej imate tudi pravico vstopiti in dolžnost vzdrževati tisti del objekta, ki naj bi ga koristil nenavzoči solastnik

na vprašanje, ali se mu lahko odvzame lastninska pravica zaradi nevzdrževanja, ne vem odgovora, mislim pa, da če njemu ni v interesu skrbeti za svojo lastnino, bo bolje, da se skušate dogovoriti za odkup njegovega deleža po ceni, sprejemljivi za obe strani

tako boste hitreje in morda celo za manj denarja rešili problem

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
21.12.2011 11:45:49   
Paštetka

Lastninska pravica je "sveta pravica". Samo tako nekomu ne moreš to vstran vzeti. Lahko ga pa tožiš za nastalo škodo, ki je posledica njegovega nevzdrževanja. Seveda, boš morala to dokazati.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
21.12.2011 11:49:44   
Paštetka
če ste solastniki, ste solastniki na celotnem objektu, torej imate tudi pravico vstopiti in dolžnost vzdrževati tisti del objekta, ki naj bi ga koristil nenavzoči solastnik


kolikor jaz razumem gre za dvostanovanjsko hišo. torej ena hiša in dve stanovanji in dva lastnika - solastnika. Ne more nekdo, ki je solastnik hiše, vendar lastnik določenega enega dela hiše (stanovanja) vstopiti v drugi del hiše, katerega ni lastnik.

joj, kak sem zdaj to napisala po kmečko. Upam, da se razumemo user posted image

če imam jaz en štuk in drugi drugi štuk, ne more drugi vstopiti v moj štuk brez dovoljenja. user posted image sva pa midva oba solastnika hiše in odgovarjava in sprejemava skupne odločitve npr. za streho, spremembe, ki bi vplivale na zunanjo podobo hiše, ne vem, centralno kurjvo, če se spreminja za oba štuka...ipd.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 21.12.2011 11:53:49 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
21.12.2011 15:10:58   
3Sonček3
paštetka razumm celo bolš kukr če bi hotla nekej strokovno pisat, tko da ja... uspelo ti je :)

Gre za hišo, ki je bila ob nakupu v uporabi cela za eno družino, ker je kasneje prišlo do spora (ločitve) se je tudi hiša prezidala tako da sta v etaži nastala dva stanovanja (vsak svoj vhod).

patea mi lahko v tisti del objekta vstopimo edino z vlomom, kar pa je kaznivo dejanje in vrjemi mi da bi lastnik tistega dela to takoj iskoristu, čeprou naš namen nebi bil oškodovati koga ampak samo poskrbeti za higieno v "zapuščenem" prostoru.

Nevem sicer kakšne interese ima ta oseba glede vsega, ampak več kot očitno je da je zapustila objekt in ga NE vzdržuje ali pa če bi usaj kluče pustila pa rekla dejte preluftat al pa nevem karkoli. Zakaj mormo mi skrbet za to da se sneg od hiše, ki ga napluži javno podjetje zadolženo za čiščenje državnih cest, skida stran od hiše da se na steni ki je naplužena ne začne naberat vlaga? A je to moj problem? Js na svoji strani zrihtam, kdo bo pa na njihovi? Seveda boste rekli ja seveda vi ki tukaj živite in bi radi preprečli da bi v hišo vstopila vlaga...ampak...zakaj??? kakšno korist mam js od tega? da bom rihtala objekt da bojo pol k bo zrihtano lahko pršli nazaj štrene mešat pa očitavat? Upam da razumete mojo situacijo.
In hvala vsem za pomoč

lp




< Sporočilo je popravil 3Sonček3 -- 21.12.2011 15:12:05 >


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
21.12.2011 15:22:22   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
če imam jaz en štuk in drugi drugi štuk, ne more drugi vstopiti v moj štuk brez dovoljenja. user posted image  tvoja trditev drži, če je vzpostavljena etažna lastnina, drugače pa verjetno ne, saj deleži v naravi uradno niso razdeljeni in težje dokazuješ, kaj je v tvoji posesti
seveda pa je slovenska realnost, da se stvari velikokrat naredijo malo po domače; ko pa nastanejo problemi, pa jih je praviloma težje reševati kot če bi bila razmerja od začetka jasna in opredeljena

sva pa midva oba solastnika hiše in odgovarjava in sprejemava skupne odločitve npr. za streho, spremembe, ki bi vplivale na zunanjo podobo hiše, ne vem, centralno kurjvo, če se spreminja za oba štuka...ipd. to pa velja v vseh primerih solastnine, skupne lastnine in etažne lastnine


3Sonček3, glede na to, da gre v tem primeru očitno za hišo-dvojček, bi bilo verjetno smiselno, da bi nekako le skušali priti v stik s tem človekom in najti dogovor glede načina, kako bi se škoda na celotni stavbi lahko čim bolj omejila v obojestransko korist


Za primer, če boste pa morali dokazovati svoj trud in njihovo nevzdrževanje objekta v tožbi, predlagam, da si čim več shranjujete nekih materialnih dokazov; npr. fotografije ob hiši ležečega snega (z razvidnim datumom slikanja (dnevni časopis)), nepokošeno travo, poln nabiralnik ...

< Sporočilo je popravil petea -- 21.12.2011 15:30:50 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
22.12.2011 7:27:34   
3Sonček3

3Sonček3, glede na to, da gre v tem primeru očitno za hišo-dvojček, bi bilo verjetno smiselno, da bi nekako le skušali priti v stik s tem človekom in najti dogovor glede načina, kako bi se škoda na celotni stavbi lahko čim bolj omejila v obojestransko korist
Smiselno bi že blo ja, ampak če človek tolko in tolko let daje s svojim ravnanjem vedt da mu ni mar za to kar ima, glavno da si "rit greje" pol tukej ni več razuma in si prsiljen razmišljat o drugih možnostih. Ubistvu hiša tko na zunaj ne zgleda kot dvojček, ampak funkcija pa je takšna ja :), no pa sej to vrjetno niti ni tko pomembno, bolj pomembno je da ima solastnik neko svoje preričanje (do nas) in zato takšno ravnanje. Tut če bi ga poklicali bi reku dajte če vas moti, mene ne al pa kej podobnega. Tko da se mi zdi že škoda energije za take ljudi, ki se z njimi ne da nič normalno zment.


Za primer, če boste pa morali dokazovati svoj trud in njihovo nevzdrževanje objekta v tožbi, predlagam, da si čim več shranjujete nekih materialnih dokazov; npr. fotografije ob hiši ležečega snega (z razvidnim datumom slikanja (dnevni časopis)), nepokošeno travo, poln nabiralnik ...
Ja račune mam pa na srečo use spravlene, pač takšno navado mam :), fotografije hiše tut morjo bit nekje na disku k smo jih enkrat rabli za neko zadevo z občino, edino slike napluženega snega še nimam, tko da ja,... ob prvi priliki bom ene parkrat v enem dnevu slikala stanje da se bo res vidlo da se ceu dan ni nič premaknilo (hvala za idejo).

Sej zarat nas bi lahko pustili in travo in odpadlo listje in nevem kaj še use, ampak hiša stoji 60cm stran od glavne ceste, ki je vsak dan zelloooooo prevozna in me je po pravici povedano sram da imamo takšno, čeprav to ni naša krivda. Tut prej k je bil fizično prisoten v objektu, smo ga mogli velikokrat opomnit, naredi to naredi ono, 2x smo celo inšpekcijo za okolje klicali kr je blo ob hiši nametano boga in dva, da nas je blo že strah od kje bo kakšna kača prlezla, mi pa majhnega otroka doma :S
Sicer sem pisala tut enmu odvetniku in je reku takole:
citiram:
"Sicer pa 123.člen SPZ ureja izključitveno tožbo:



  Če etažni lastnik ali drug uporabnik posameznega dela v etažni lastnini grobo krši temeljna pravila sosedskega sožitja ali svoje dolžnosti po pogodbi o medsebojnih razmerjih, tako, da je skupnost z njim nevzdržna, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se kršilec opomni
To je vrjetno mišljeno na inšpekcijo?! Vrjetno ima inšpekcija vse dokumentirano, koga je opozarjala, komu dajala opomine, plačilne naloge ipd. tko da nebo teško dobit podatkou izpred parih mesecev. pa še kakšnega lahko naložimo z lahkoto.

(2) Če kršilec kljub opominu nadaljuje s svojim ravnanjem, lahko etažni lastniki, ki imajo več kot polovico solastniških deležev na skupnih delih, sprejmejo sklep, da se vloži tožba za njegovo izključitev in prodajo njegovega posameznega dela.

Torej podamo tožbo v katero je potrebno vložiti kar nekaj denarja, a na koncu se bo splačalo, sploh če bomo imeli res veliko dokaznega gradiva
(3) Sodba o izključitvi se izvrši s prodajo posameznega dela v etažni lastnini po pravilih, ki urejajo izvršbo na nepremičnine.
Če pa to prou razumm, mora bit nepremičnina ocenjena preko kakšne agencije z njihovim cenilcem in potem mora bit ta del nepremičnine (mislm da je rok) 1 mesec na "oglasni deski" kot predmet prodaje in šele po preteku tega časa lahko uradno z vsemi papirji in denarjem seveda :) kupimo del ki se prodaja.
in seveda vse to spremlja sodišče, ki predlog za prodajo tudi poda?



Torej, etažni lastniki (ki imajo več kot polovico)  lahko najprej opomnijo nekoga, ki krši temeljna pravila sosedskega sožitja, če nadaljuje s kršitvami, sledi izključitvena tožba."

 




< Sporočilo je popravil 3Sonček3 -- 22.12.2011 7:29:21 >


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
22.12.2011 8:29:47   
Anonimen
Pa vi imate vzpostavljeno etažno lastnino?

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
22.12.2011 10:00:27   
3Sonček3
mi mamo po sodni poti hišo razdeljeno na 60:40 (če se razumemo)


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
22.12.2011 14:53:46   
Anonimen
Torej če greš v zemljiško gledat imaš napisano da je en 60% lastnik en pa 40% lastnik ali je hiša razdeljena na 2 dela, kjer je vsak po 100% lastnik.

(odgovor članu 3Sonček3)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
24.12.2011 20:50:38   
3Sonček3
Am...kukr sm js seznanjena je delež 40:60 sm skor 100% sigurna.
Sej kukr se dogodki razvijajo mislm da bo kmal tko da bo prou :)


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
25.12.2011 18:33:30   
Arwenko
Glede na vse zgoraj navedeno predlagam, da vročine vašemu "sosedu" pisni opomin, kjer navajate vse kar pišeš in ga opomnite. To je prvi korak, stvar pošljite priporočeno in imejte kot dokazno gradivo za naprej. Potem pa po postopku kot vam je svetoval odvetnik.

Predvidevam, da gre v danes primeru za družinski spor oziroma neko staro zamero iz katere izhaja vse to obnašanje. V danes primeru bi pa mogoče bila možna kakšna mediacija?

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pravni nasvet - stvarno pravo
25.12.2011 18:50:13   
3Sonček3
Uh na to, da ga lahko sami opozorimo pa sploh nism pomislna :) sej to ima ubistvu enako težo kot če ga opozori neka javna (državna) organizacija.
Ja arwenko res gre za obnašanje zaradi stare zamere, ampak je tako obnašanje tudi posledica načina življenja te osebe, sicer pa...stvari se odvijajo in js pravm kdor čaka dočaka ;) tko da sm brez skrbi, rada pa bi čimprej rešla kar se da.

Vsem se res najlepše zahvaljujm za use nasvete, kr učasih mam že tko pouno glavo usega da preprostih rešitev sploh več ne vidm.


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?