|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 10:32:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

...

Meni se pa zdi normalno, da starši tega ne znajo pripraviti otroka na šolo.....saj so v družini v povprečju ene štiri osebe, od tega le dva otroka.....v šoli je pa 20 oseb in le 2 odrasla, ter 18 otrok....sigurno funkcionira šolska celica precej drugače kot družinska......user posted image

Ne vidim tudi razloga zakaj se iz te priprave za šolo dela taka znanost.....kako pa otroka sploh pripraviti na šolo......? Po moje ga pač le vzgajaš in ni potrebno nekih bistvenih priprav, da bo šel otrok v šolo.....t.i. socializacije se bo pa naučil otrok pač v šoli, če pač ni bil prej v vrtcu....čeprav vseeno mislim, da ni ta, tako opevana socializacija, avtomatično boljša že s samim obiskovanjem vrtca.....
 
Mislim, da npr. edinček, ki ne obiskuje vrtca in je navajen, da mu doma vsi takoj ustrežejo na prvi glas, ki je vedno na prvem mestu in kateremu se praviloma najprej upoštevajo njegove želje in potrebe, drugače - po mojem težje -  sprejema šolsko rutino, kot otrok (vrtčevski ali s sorojenci), ki je že od prej vajen prilagajanja skupini in njenim pravilom.
 
 
Res mi ni jasno, kako pripravljen naj bi prišel otrok v šolo in zakaj.....? Da si zna pri šestih letih zbrisati ritko in jesti s priborom je čisto nekaj normalnega, pa če otrok hodi v vrtec ali ne......da si ne zna zavezati vezalk, mogoče danes ni tako normalno, ker obstajajo čevlji na ježka, ki jih starši z veseljem kupujemo, da se že dvoletno dete v vrtcu lahko samo obuje.......
Priprave na šolo obsegajo kar nekaj področij - od samostojnosti pri osnovnih dejavnostih, do razvoja potrpežljivosti in sodelovanja med vrstniki, pripravljenosti sodelovanja z učnim osebjem, do razvoja osnovnih finomotoričnih ročnih spretnosti, govora, koncentracije ...
 
Ustvarjanje raznih likovnih izdelkov, skupinske igre, obiski določenih dejavnosti in objektov, pozitivni zgledi vrstnikov ipd. so zadeve, ki jih doma praviloma težje izvajamo ali jih pa niti ne znamo.
 


Pelin,
vedno bolj spoštujem vzgojitelje in varuhe, ki znajo organizirati in animirati skupino otrok, ki jih znajo pritegniti v zanimive aktivnosti in ki jih znajo pri vsem tempu še pocartljati in biti (skoraj) vedno nasmejani in polne energije.

Moji otroci uživajo v vrtcu. Seveda ne vsak dan (hja, otroci in odrasli imamo slabe dneve), a večinoma gredo radi v vrtec in se tam dobro počutijo. Seveda smo se ob vstopu v vrtec vsi skupaj potrudili, da je bil prehod čim bolj znosen za vse strani. Z osebjem pa skušamo težave reševati sproti in sodelujemo pri različnih aktivnostih, kadar je le mogoče. In osebju zaupam, saj vidim, kako se otroci razvijajo in opravljajo nekatere naloge, za katere domači včasih mislimo, da jih malčki še ne zmorejo.
Obenem me vedno znova preseneča, s kakšnim ponosom in veseljem nesejo v vrtec kakšno svojo stvar ali pripomočke, s katerimi bodo ustvarjali v skupini.

A po drugi strani moji otroci večinoma uživajo tudi doma in v okolju razširjene družine, kjer poteka drugačno življenje kot v vrtcu. Drugačno okolje, drugačni izzivi, drugačni odnosi. In posledično drugačno učenje, drugačne izkušnje.



Smo pa ljudje različni, ne da se nas vse metati v isti koš; tako kot vsi starši ne moremo obvladati in nuditi vseh optimalnih, če že ne najboljših razmer za razvoj otroka, tako tudi otroci zaradi vzgoje in karakterja različno sprejemajo različna okolja (domače, šolsko, vrtčevsko ...). Nekateri ljudje za svoj obstoj in razvoj ne potrebujejo vrtca, drugi ne šol, tretji ne služb, nekateri pa so najbolj zadovoljni, če so lahko lepo sami na oddaljenem otoku.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 11:47:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Mislim, da npr. edinček, ki ne obiskuje vrtca in je navajen, da mu doma vsi takoj ustrežejo na prvi glas, ki je vedno na prvem mestu in kateremu se praviloma najprej upoštevajo njegove želje in potrebe, drugače - po mojem težje -  sprejema šolsko rutino, kot otrok (vrtčevski ali s sorojenci), ki je že od prej vajen prilagajanja skupini in njenim pravilom.
 
 


To je le po tvojem mnenjuuser posted image .....ker itak obstaja sterotip, da je vsak edinček že v osnovi razvajen, kaj šele edinček, ki ne obiskuje vrtca.....sigurno se pa edinec drugače obnaša kot otrok, ki ima dva ali tri brate ali sestre....pa naj je v vrtcu ali ne......

Priprave na šolo obsegajo kar nekaj področij - od samostojnosti pri osnovnih dejavnostih, do razvoja potrpežljivosti in sodelovanja med vrstniki, pripravljenosti sodelovanja z učnim osebjem, do razvoja osnovnih finomotoričnih ročnih spretnosti, govora, koncentracije ...


Danes se mi zdi, da je zelo moderno govoriti o otrocih, ki ne obiskujejo vrtca, da so nesocializirani, razvajeni, niso zmožni vzpostaviti stika z drugimi otroci, da so totalno nesamostojni, nedružabni.....

Ne vem no, meni pa se zdi zelo dobro, skoraj že privilegij, da je otrok lahko čim dlje v ljubečem domačem okolju, da je čimdlje vstran od institucionalnega varstva....meni se ljubeče domače varstvo zdi mnogo boljše za socializacijo otroka.....ker socializacija ni le sposobnost igranja s sovrstniki in druženja s prijatelji, da dete ne bo čudno, ker pri 3 letih ne praznuje rojstnega dneva z vsaj 10 prijatelji iz vrtca v šoping centru.....ker v obdobju osnovne socializacije naj bi se otrok naučil kaj je prav in kaj ne, kako se je potrebno obnašati v družbi, in le kdo mu lahko da boljšo popotnico kot starši, stari starši....za naučiti to ni potrebno, da je institucionalno varstvo vključeno......

Na vrtec pač ne moremo gledati zgolj kot na edino pot osebne in družbene socializacije otroka......

Ustvarjanje raznih likovnih izdelkov, skupinske igre, obiski določenih dejavnosti in objektov, pozitivni zgledi vrstnikov ipd. so zadeve, ki jih doma praviloma težje izvajamo ali jih pa niti ne znamo.


Meni se v bistvu to ne zdi tako pomembno za 3, 4 ali 5 let starega otroka......zame je vrtec bolj varstvo otrok in ne institucija, ki naj bi vzgajala, socializirala in pripravljala na šolo mojega otroka......vse pomembne življenjske napotke in lekcije bi itak otrok moral dobiti v domačem okolju......

vrtec je zame le dopolnilo zaposlenim staršem, da brez skrbi oddelajo 8 ali 9 ur v službi, otrok pa je med tem časom na toplem, ni žejen in je sit, poleg vsega ima pa še družbo sovrstvnikov in prijetnih vzgojiteljic, ki ga mimogrede še kaj naučijo.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 15:00:13   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ustvarjanje raznih likovnih izdelkov, skupinske igre, obiski določenih dejavnosti in objektov, pozitivni zgledi vrstnikov ipd. so zadeve, ki jih doma praviloma težje izvajamo ali jih pa niti ne znamo.


Meni se v bistvu to ne zdi tako pomembno za 3, 4 ali 5 let starega otroka......zame je vrtec bolj varstvo otrok in ne institucija, ki naj bi vzgajala, socializirala in pripravljala na šolo mojega otroka......vse pomembne življenjske napotke in lekcije bi itak otrok moral dobiti v domačem okolju......

vrtec je zame le dopolnilo zaposlenim staršem, da brez skrbi oddelajo 8 ali 9 ur v službi, otrok pa je med tem časom na toplem, ni žejen in je sit, poleg vsega ima pa še družbo sovrstvnikov in prijetnih vzgojiteljic, ki ga mimogrede še kaj naučijo.....
[
/quote]
A ti to resno?user posted image   Aha...verjetno res tako misliš...kaj češ ,nekaterim je vse nekako mimogrede in gledajo na življenje iz tega zornega kota: vzg. hodijo tri leta na faks, kjer  jih učijo da imajo otroke na toplem, potem imajo eno kopico praktičnih nastopov in seminarskih na temo kako pitati otroka, da ne bo lačen ali žejen, malo rajo vsake toliko časa spustiš skupaj , da se malo socializira, drugače pa je dovolj, da so vzg. prijetne in tu pa tam kar tako baj de vej kaj narišejo...Hja, kakšno večurno pisanje priprav...kakšne vodene dejavnosti s področja matematike,jezika, umetnosti.....kakšna srečanja in javni nastopi...niti pod razno...Ja, v svetu podobno mislečih tudi vse ženske , ki so doma brez službe, vsak dan pripravljajo restan krompir in bulijo mehiške nadaljevanke, zdravnice tako ali tako samo pikajo in spravljajo ljudi pod rušo, policisti so itak vsi sami mafijci in babjeki, ki ustavljajo ljudi, da si filajo žepe,prodajalke so pa tako ali tako v trgovini, da lahko kakšno stvar na šverc nesejo domov...
No, poleg podiranja podobnih stereotipov in seznanjanja otrok tudi z drugačnim mišljenjem , kot ga imajo nekateri starši, počnemo v vrtcu še marsikaj....seveda, če imamo poleg žaganja drv in kurjenja še čas za to...


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 15:43:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

A ti to resno?user posted image   Aha...verjetno res tako misliš...kaj češ ,nekaterim je vse nekako mimogrede in gledajo na življenje iz tega zornega kota: vzg. hodijo tri leta na faks, kjer  jih učijo da imajo otroke na toplem, potem imajo eno kopico praktičnih nastopov in seminarskih na temo kako pitati otroka, da ne bo lačen ali žejen, malo rajo vsake toliko časa spustiš skupaj , da se malo socializira, drugače pa je dovolj, da so vzg. prijetne in tu pa tam kar tako baj de vej kaj narišejo...Hja, kakšno večurno pisanje priprav...kakšne vodene dejavnosti s področja matematike,jezika, umetnosti.....kakšna srečanja in javni nastopi...niti pod razno...Ja, v svetu podobno mislečih tudi vse ženske , ki so doma brez službe, vsak dan pripravljajo restan krompir in bulijo mehiške nadaljevanke, zdravnice tako ali tako samo pikajo in spravljajo ljudi pod rušo, policisti so itak vsi sami mafijci in babjeki, ki ustavljajo ljudi, da si filajo žepe,prodajalke so pa tako ali tako v trgovini, da lahko kakšno stvar na šverc nesejo domov...
No, poleg podiranja podobnih stereotipov in seznanjanja otrok tudi z drugačnim mišljenjem , kot ga imajo nekateri starši, počnemo v vrtcu še marsikaj....seveda, če imamo poleg žaganja drv in kurjenja še čas za to...




Ne vem kaj se zdaj usajaš....prej si se obregovala čez matere, ki imajo otroke doma, da se tolčejo po prsih, ker otroka naučijo pisati in računati doma, pred vstopom v šolo, ne naučijo ga pa socialnih veščin, druženja in brisanja riti.....



< Sporočilo je popravil liliana -- 17.1.2012 15:44:22 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 15:52:30   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ne vem kaj se zdaj usajaš....prej si se obregovala čez matere, ki imajo otroke doma, da se tolčejo po prsih, ker otroka naučijo pisati in računati doma, pred vstopom v šolo, ne naučijo ga pa socialnih veščin, druženja in brisanja riti.....



user posted image user posted image oprosti a sva na dveh različnih temah...še vedno se mi  branje in pisanje ne zdi prioriteta pri predšolskem oz. prvošolskem otroku...ampak bistvo mojega zadnjega komentarja ni v tem...
Bistvo je v tvojem zgrešenem podajanju in razumevanju vzgojiteljskega poklica...razumeš?Pisarjenje o tem, da je dovolj da so otroci na toplem, siti, ne žejni in da mimogrede kaj ustvarijo v vrtcu je zame  in za vse vzgojiteljice komentar izpod kritike...na tak način lahko brez velikega napora, predvsem pa brez velikega znanja skrbi za otroka ena nona, ki je že na pol nepokretna...če si mnenja, da tako delamo v vrtcu, potem verjamem, da se ti zdi, da vrtec ni nič boljši oz. po tvoje še slabši kot domače varstvo...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 15:59:20   
chezAnA
Spet sem v dilemi, odgovarjati ali sploh ne. Ne vem.
Najprej: avtorica posta, tebi ne bom odgovarala, saj si rešitev že sama podala.

Hotela sem povedati tole. Tema me je ful razžalostila. Sama imam svoje tri otroke doma in jih bom imela tudi naprej. Mi je pa hudo, ker s takimi posti nabijate slabo vest staršem, ki se odločij(m)o ostati doma in skrbeti za otroke. Enako se dogaja tudi v družbi. Ko gremo k zdravniku ali pa ko se s kom pogovarjam ... Še preden otroka sploh vidijo, ga ocenijo. Kot da bi svojemu otroku zavestno delala nekaj slabega. Kot da so najini otroci zdaj zaznamovani za celo življenje kot nekaj manj. Da bodo posledice najine slabe odločitve nosili celo življenje in se ne bodo nikoli znali normalno vključiti v družbo.

S takimi komentarji in posploševanjem  o raznih popkovinah in vatah (in da so govorne napake rezultat domačega varstva ?!?) dajete v nič ves moj trud in moje delo, vse skrbi, ki jih imam z otroki. V bistvu postanete enakovredni tistim, ki dajejo v nič vse vzgojiteljice in vrtce na podlagi ene slabe izkušnje. Kar vas razžalosti in razjezi, ni res?

Vem, obstajamo takšni in drugačni ljudje (eni so družabni, drugi bolj razmišljujoči. Eni imajo veliko energije, drugi so bolj mirni. Eni radi in lepo rišejo, drugi malo manj, ene zanimajo črke in številke, druge pač še ne. Eni znajo izgovoriti črko r, drugi pa potrebujejo logopeda. Na vse to vrtec ali domača vzgoja nimata vpliva.). Nikjer ne piše, da moramo vsi enako misliti.  Bi pa bilo lepo, če bi malo bolj spoštovali drug drugega. Tudi, če mislimo drugače.


Aja, pa še to: Ne, ne strinajm se s tem, da je boljše, če si zvečer eno uro kvalitetno z otrokom, ostali čas pa poskrbijo drugi, primerno izobraženi ljudje,  kot pa cele dneve z otrokom in nisi izobražen za to.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 16:35:25   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Aja, pa še to: Ne, ne strinajm se s tem, da je boljše, če si zvečer eno uro kvalitetno z otrokom, ostali čas pa poskrbijo drugi, primerno izobraženi ljudje,  kot pa cele dneve z otrokom in nisi izobražen za to.


Pa še to...tiste zaposlene mamice in očki, ki svoje otročke morate dati v vrtec zaradi službe...ne očitajte si...tudi če z otrokom na dan prebijete le dobro urico...važno je, da se mu takrat dobro posvetite...oz. izkoristite te minute do maksimuma...To je veliko več vredno in veliko boljša dota kot pa jo imajo tisti, ki so 24 ur doma vse do šole in jim strežejo od spredaj in od zadaj.

To s tole urico na dan z otrokom, sem omenila jaz in  kot vidiš ne  v takem kontekstu kot si ti razumela oz. napisala...Nikjer nisem govorila o izobrazbi, temveč o tem, da ima lahko otrok v tisti uri, ko se mu res posvetite več, kot pa če z njim preživiš cel dan in se mu po resnici niti pol ure ne posvetiš tako kot je treba....To je po moje čisto realno...

Drugače pa se strinjam s tabo v ostalih zadevah in ni treba imeti slabe vesti, če imaš otroke doma...Vsi tisti komentarji o koristnosti vrtca pri otrokovem razvoju, so v bistvu leteli na tiste posameznike, ki na vse kriplje pljuvajo in dajejo v nič institucionalno vzgojo...Vse tiste, ki se jim zdi, da je vrtec na celi črti v bistvu slabši in škodljivejši od oma servisa...

Osebno spoštujem starše, ki se odločijo sami vzgajati, pripravljati in usmerjati otroka pred šolo...vendar le tiste starše, ki to res delajo za dobro otroka in ne le zato, ker jim tako ostane več denarja....Tiste starše, ki se zavedajo, da je vzgoja predšolcev pomembna zadeva in sestavljena iz marsičesa in ne le iz skrbi , da je otrok sit, suh in na toplem. Predvsem pa tiste starše, ki se zavedajo, da je institucionalna vzgoja tudi pomembna in ima veliko svojih prednosti , ter da je  treba na delo  ljudi zaposlenih tam gledati prav tako s spoštovanjem, kot gledajo oni na starše...  

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 16:53:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


user posted image user posted image oprosti a sva na dveh različnih temah...še vedno se mi  branje in pisanje ne zdi prioriteta pri predšolskem oz. prvošolskem otroku...ampak bistvo mojega zadnjega komentarja ni v tem...
Bistvo je v tvojem zgrešenem podajanju in razumevanju vzgojiteljskega poklica...razumeš?Pisarjenje o tem, da je dovolj da so otroci na toplem, siti, ne žejni in da mimogrede kaj ustvarijo v vrtcu je zame  in za vse vzgojiteljice komentar izpod kritike...na tak način lahko brez velikega napora, predvsem pa brez velikega znanja skrbi za otroka ena nona, ki je že na pol nepokretna...če si mnenja, da tako delamo v vrtcu, potem verjamem, da se ti zdi, da vrtec ni nič boljši oz. po tvoje še slabši kot domače varstvo...



Ja, jaz sem vedno poudarjala prednosti domačega varstva, ker domače varstvo ima precej prednosti......pri vrtcu pa pač v prvi vrsti vidim institucijo varstva.......ostalo je vse le za zraven.......pa če je tebi kot vzgojiteljici to všeč ali ne.......

Sicer pa, zakaj pa bi morala poveličevati vzgojiteljski poklic....? Zgolj zato, ker delajo vzgojiteljice z mojim otrokom.....? Vzgojiteljski poklic je pač poklic kot vsak drugi......sicer pa tudi seme kot matere ne poveličujem.......in ne pričakujem tega od drugih, da me poveličujejo zgolj zato, ker sem mati......

Sicer pa, če smo že pri prizadetih čustvih.....A to pa ni komentar izpod vsake kritike:

IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Če bi si jaz na vse odgovorila z da, je sploh ne bi nikoli vpisala v vrtec oz.  v tvojem primeru bi jo brez pomislekov izpisala. O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.

LP

In ti se čudiš da tvoj otrok ne gre z veseljem v vrtec...tvoj otrok ob tvojem negativnem razmišljanju  in " vse znanju", kmalu ne bo imel niti veselja živet...joooj strela...človek ne bi verjel, če ne bi prebral...In ne...najboljšo vzgojo tvoj otrok na tak način in ob takem vzoru in razmišljanju nima pri tebi doma...sori...



A ti si pa lahko vzameš pravico, razžališ kar tako, na podlagi enega posta eno mamo.....zakaj, ker si vzgojiteljica, ker imaš 3 leta faksa, ker imaš izkušnje? Kje je tu tisto spoštljivo gledanje na starša.....?

Pričakuješ pa, da me, matere moramo tvojemu poklicu pisati slavospeve.....ti pa lahko nam govoriš, brez dlake na jeziku, da ga nepravilno vzgajamo, da otroku nismo vzor.....

Oladi malo.....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.1.2012 16:58:33 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 17:04:07   
katy83
Preden odgovorim avtorici teme, bom napisala naš primer, ker vidim, da vedno znova na debatah, povezanih z vrtcem prihaja do nekih obsojanj.
Skratka sin je star 22 mesecev, v vrtcu je od septembra. Sama sem brezposelna in, ja, otroka imam v vrtcuuser posted image ...zakaj? Zato, ker to kar mu nudijo v vrtcu, mu sama ne morem, pa čeprav sem učiteljica. Veliko se ukvarjam z njim, ustvarjava na 100 načinov, bereva, skratka veliko, ni da ni...ampak toliko kot mu je sedaj v 4 mesecih ponudil vrtec...vau!!! user posted image
Ampak...kot je tudi Thinkpink napisala...otroci so različni...eni vrtec obožujejo, tako kot jaz obožujem npr. gužvo, spet drugim je vrtec muka, tako kot mojemu dragemu gužva. user posted image   Pač če vidiš, da otrok ne uživa, da se zapira vase, poleg tega si še ti cel v "depresiji" zaradi tega, imaš pa možnost kakšnega drugega varstva, ga pač izpiši.


Avtorici teme pa...pri tebi pa bi se jaz pozanimala kaj je zdaj naenkrat narobe, če praviš, da je bilo prej ok. user posted image Vsekakor pa je ne bi izpisala v tvojem primeru...ker znajo bit težave potem v šoli, čeprav tudi to ni rečeno.
Vso srečo. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 17:07:11   
pelin
O vrtcu pač nikakor ne morem imeti pozitivnega mnenja - kar se traparij okoli socializacije tiče se mi sploh več ne razpredati. Najboljšo vzgojo, vartvo in nego ima otrok doma.
Ja Liliana prav imaš...nihče nima pravice žaliti nekoga, ki piše spoštljivo , pa čeprav pove svoje mnenje...Tele zgornje vrstice so daleč od spoštljivega, kulturnega in lepega pisanja...In če smo že na tem...stojim za vsako besedo, ker glede socializacije nisem napisala niti ene traparije, kot je omenjeno zgoraj...

Drugače pa nihče ne pravi, da moraš poveličevati delo vzg. od tebe želim le to, da imaš spoštljiv odnos do vseh, ki se trudijo pri svojem delu, pa naj bo to vzg.,učiteljica...mati. Tega ti nimaš....daješ v nič delo vseh zgoraj naštetih skupaj sama s sabo. O vzgoji in njeni pomembnosti pišeš poniževalno in nevredno, kot da je to kar nekaj... Tisti tvoji zaničujoči izrazi...mimogrede,... za zraven...povrhu...prav kažejo na to.Če se resnično trudiš pri vzgoji, maksimalno angažiraš in daš vse od sebe, zlahka ugotoviš, da vzgoja ni kar nekaj, da nič ne nastane kar mimogrede in kar tako za povrh....Če tako delaš potem krepko garaš...pa ni važno kje...ali doma ali v vrtcu....in takrat si ponosen nase brez poveličevanja...če ti nisi...potem se moraš vprašati zakaj ne...


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 18:46:47   
liliana
in takrat si ponosen nase brez poveličevanja...če ti nisi...potem se moraš vprašati zakaj ne...


v bistvu sem, vendar brez lastnega poveličevanja......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.1.2012 18:47:27 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
17.1.2012 21:29:53   
josephine27
pelin ne vzemi tega za slabo ampak mislim, da si nekatere odgovore vzela preveč osebno. 

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
18.1.2012 11:14:17   
ThinkPink
Draga pelin, ponovno se javljam, čeprav sem že obupala tukaj. Saj svojega mnenja pa res ne rabim pred nikomer zagovarjati, navsezadnje. Menim, da v mojem mnenju ni bilo nič žaljivega. Ne vem, zakaj si se poistovetila z institucijo vrtca in jemala vse kot napad nase? Sem prepričana, da si dobra vzgojiteljica in ti gre na živce vsesplošno slabo mnenje o vrtcih in vzgojitelji. Moja prva izkušnja z vrtcem je bila slaba (ne da se mi opisovati), druga izkušnja - nov vrtec, nove vzgojiteljice, pa super. Vzgojiteljici se res, ampak res trudita. Vedno vesta vse, o vsem nas obveščata, moj otrok ne joče več v vrtcu,...Kljub vsemu pa sem mnenja, da najde otrok vse to in še več doma. Vsaj do 4. leta. Ravno danes zjuraj sem razmišljala, kako težko mi je otroka zbuditi vsak dan že ob 5.30, ko spi kot angelček....Že to bi lahko prihranila otroku, če bi bil doma. Da ne govorim o vseh boleznih...naš otrok je še vedno (po 2letih vrtca), najmanj 1x na mesec na AB... tudi to bil mu lahko prihranila...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
18.1.2012 16:58:41   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

pelin ne vzemi tega za slabo ampak mislim, da si nekatere odgovore vzela preveč osebno. 

Ne ne bom vzela za slabo, ker je v tem precej resnice...vedno nekako vzamem osebno oz. na zadeve gledam iz lastnega vidika, ko se govori o vrtcu, materinstvu, otrokih...Mislim, da nisem veliko drugačna od drugih, ki so skočile pokonci...Pa ne zato, ker se je pljuvalo po vrtcu, ter se govorilo v smislu "še tako slabo domače varstvo je boljše kot institucionalno", temveč predvsem zato, ker je bilo delu vzgojiteljic in vrtec sam  iz strani posameznic tako nespoštljivo prikazan  ( "...delo v vrtcu je pač delo kot vsako drugo...vzg. skrbijo le  zato, da so otroci siti in na toplem in mimogrede včasih še kaj ustvarjajo..."), da se jaz čudim, kako do strele te ženske sploh zaupajo svojega otroka ljudem,če se pa tam dogajajo tako bedne stvari...
V službi smo imeli danes slučajno redni mesečni aktiv vzgojiteljic ( na katerem smo se pogovarjale, katera drva bolje gorijo, da bodo otroci na toplemuser posted image )na katerem smo se poleg drugih zadev pogovarjale o tem, kako nas je nek očka  ( kot vrtec in sam kolektiv) ob  končani dobrodelni vrtčevski  prireditvi javno  pohvalil v nekem časopisu...Kljub temu , da smo bile takrat zgarane do konca, smo bile ob zaključku zelo vesele in smo imele notranje zadoščenje, da nam je zadeva uspela...ena je celo izjavila, da je lepo, delati, pa čeprav je naporno, če imaš občutek, da ne delaš zaman in da to znajo ceniti tudi drugi...Sama sem bila tiho...spomnila sem se na tole temo tule in me je mikalo, da bi dekletom pokazala, kaj si mnogo ljudi misli o delu v vrtcu, o samem vrtcu in o vzgojno-izobraževalnih metodah v njem... Pa raje nisem...Pusti oslu, da vleče voz...
Drugače pa ...kot sem že zgoraj omenila...vsak, ki se pri svojem delu trudi, se počuti osebno prizadetega, če nekdo  te težko prigarane rezultate daje v nič oz. gleda na njih z zaničevanjem...vsak...pa naj je to mamica ali pa delavec v vrtcu...Tu se ne gre za lastno poveličevanje (kar se nekaterim zdi)...tu se gre za spoštovanje lastnega in tujega truda... 

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
18.1.2012 17:11:29   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Ravno danes zjuraj sem razmišljala, kako težko mi je otroka zbuditi vsak dan že ob 5.30, ko spi kot angelček....Že to bi lahko prihranila otroku, če bi bil doma. Da ne govorim o vseh boleznih...naš otrok je še vedno (po 2letih vrtca), najmanj 1x na mesec na AB... tudi to bil mu lahko prihranila...


Ja ...tu se strinjam...nikoli nisem rekla da to ni res...samo za vse to zgodnje vstajanje ni kriv vrtec...prav tako ne za vsako bolezen in antibiotike...Zato je pač kriv tvoj ritem življenja...tvoja služba...tvoje potrebe..Zaradi tega vseeno ni potrebno imeti negativnega odnosa do vrtca in hkrati jezno otresat svoj gnev na vzgojiteljico, ker pač ne moreš vse hkrati...Hoditi v službo in biti pri otroku doma...V bistvu , bi morala biti vesela ( sicer v zadnjem postu praviš da si), da tvojega otroka v vrtcu na vsezgodaj pričaka oseba, ki ji ni vseeno zanj  in ki se trudi, da bi mu bilo v času tvoje odsotnosti čim lepše...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
18.1.2012 20:07:51   
liliana
( "...delo v vrtcu je pač delo kot vsako drugo...vzg. skrbijo le zato, da so otroci siti in na toplem in mimogrede včasih še kaj ustvarjajo..."), da se jaz čudim, kako do strele te ženske sploh zaupajo svojega otroka ljudem,če se pa tam dogajajo tako bedne stvari...


Ne vem kaj je v tem bednega, če je zame poklic vzgojiteljice kot vsak drug poklic.....vsak poklic ima pač svoje specifičnosti.....in moja pričakovanja od vrtca in vzgojiteljic se pač razlikujejo od tvojih pričakovanj.....zakaj je potem to nespoštljivo.....

Da pa se bove bolje razumele pa še enkrat: sicer pa si sama v enem svojih začetnih postov, na podlagi svojih izkušenj, kje nazadujejo otroci, ki niso v vrtcu  ....in tam ni bilo ravno nobenih priprav na šolo, marveč si celo govorila v ne preveč prijaznem tonu o tistih mamah, ki same vneto pripravljajo doma otroka na šolo, tako da ga učijo brati, pisati in seštevati......ko pa jaz napišem svoja pričakovanja od vrtca, ki ne zajemaju učnih priprav na šolo pa se počutiš užaljena.......

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
19.1.2012 8:49:33   
chezAnA
Pelin, najprej hvala, ker se trudiš razumeti tudi drugo stranuser posted image
Imam pa vseeno nekaj replik, morda obrazložitev (imenuj po svoje)

IZVIRNO SPOROČILO: pelin
To s tole urico na dan z otrokom, sem omenila jaz in  kot vidiš ne  v takem kontekstu kot si ti razumela oz. napisala...Nikjer nisem govorila o izobrazbi, temveč o tem, da ima lahko otrok v tisti uri, ko se mu res posvetite več, kot pa če z njim preživiš cel dan in se mu po resnici niti pol ure ne posvetiš tako kot je treba....To je po moje čisto realno...


O tisti eni uri ne bi rada govorila, ker si niti nočem predstavljati, kakšna bolečina mora biti to za starše, da vidijo svojega otroka le eno uro in se morajo s tem kar lepo zadovoljiti, saj vejo, da v nasprotnem primeru položnice ne bojo plačane. (In taka situacija se mi edina zdi opravičljiva. )

Ne poznam veliko mam, ki bi bile cel dan doma in se svojemu otroku ne bi posvetile niti pol ure, tako kot je treba. Saj ti niti otrok tega ne pusti. user posted image Tudi če sem čisto zmatrana, bolna, zmozgana in mi ne bi nič bolj pasalo kot nekam se zavleči in se ne ukvarjati z nikomer, tega otroci ne razumejo in ne sprejmejo. Toliko časa provocirajo, dregajo, da odreagiraš. Pa en dan še gre, ampak če pa nekaj dni zapored nisi z otrokom kvalitetno, potem imaš doma tak raztur, da te lahko peljejo samo še v psihiatrično. Resno. Si predstavljaš, kaj bi bilo, če skupine v vrtcu ne bi zaposlila? Kaj bi se zgodilo? No, enako je tudi doma, le da je otrok malo manj, tako da je količina uničenih reči in živcev mogoče malo manjša. Pa ne dosti. Moji otroci so takšni, no, pa mislim, da niso nič posebnega. Da bi vsi odreagirali enako, če ne bi dobili nobene pozornosti.


Drugače pa se strinjam s tabo v ostalih zadevah in ni treba imeti slabe vesti, če imaš otroke doma...Vsi tisti komentarji o koristnosti vrtca pri otrokovem razvoju, so v bistvu leteli na tiste posameznike, ki na vse kriplje pljuvajo in dajejo v nič institucionalno vzgojo...Vse tiste, ki se jim zdi, da je vrtec na celi črti v bistvu slabši in škodljivejši od oma servisa...


Nimam slabe vesti, mislim, da delam tisto, kar je prav. Sem pa malo utrujena od nenehnega dokazovanja, da moji otroci niso zato nič slabši. Ma od vsepovsod se najdejo ljudje, ki mislijo, da je njihova vloga in poklicanost, da me prepričajo, naj dam otroke v vrtec. In to potem počnejo na vse mogoče, bolj ali manj žaljive načine. Pa še enkrat poudarjam, starejša otroka sta samostojna, nimata problemov s komuniciranjem, uboganjem navodil. Ok, nista popolna, pa saj nihče ni. In če vidim, da kje kaj manjka, se trudim najti način, kako primanjkljaj popraviti ( za logopedinjo prosim že pol leta, pa pač še nista dovolj stara in se ne da. Starejši hodi k plesnim vajam, ker sama pač nisem motorično zelo nadarjena in je v dveh letih pri njem viden tak napredek, da samo stoj in glej. Tudi mlajši bo šel tja, vendar vidim pri njem predvsem velik talent na ustvarjalnem področju, zato bi mogoče kazalo dati poudarek tja.)   Pri vsem skupaj me je zbodlo to, da je ta tvoj boj enostranski, zgolj v prid vrtca in si v tem boju (verjamem, da nehote) že prišla na območje, kjer pa je bil oma servis v vsem škodljivejši in slabši. Pa tudi ni vedno tako enostransko, ane.user posted image  
Osebno spoštujem starše, ki se odločijo sami vzgajati, pripravljati in usmerjati otroka pred šolo...vendar le tiste starše, ki to res delajo za dobro otroka in ne le zato, ker jim tako ostane več denarja....Tiste starše, ki se zavedajo, da je vzgoja predšolcev pomembna zadeva in sestavljena iz marsičesa in ne le iz skrbi , da je otrok sit, suh in na toplem. Predvsem pa tiste starše, ki se zavedajo, da je institucionalna vzgoja tudi pomembna in ima veliko svojih prednosti , ter da je  treba na delo  ljudi zaposlenih tam gledati prav tako s spoštovanjem, kot gledajo oni na starše...  


 Verjemi mi, da zaradi tistega nekaj denarja več, ki ga imam zato, ker otrok nimam v vrtcu, ne bom mogla kupiti jahte ali otoka na Havajih.user posted image  No, to sem mislila povedati. Vse skupaj v bistvu bolj zaradi tega, ker si (mogoče iluzorno) želim, da bi opogumila še kakšno mamico, da se odloči in kjubuje današnji miselnosti. Da bo vedela, da ni sama in da še obstajajo ljudje, ki mislijo enako kot ona. Da mogoče lahko dobi še kakšno moralno podporo in ne samo obsojanje, kako posesivna da je in kako otroke zavija v vato, ne spusti od sebe, ne vzgaja v resničnem svetu ampak v rastlinjaku, da prestreže vse udarce tega sveta in se zato njeni otroci ne bodo naučili živeti (in tako dale v tem duhu naprej. Blablabla.).

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
1.2.2012 21:18:23   
Ajra RR
Hvala vsem za odgovore, zelo so mi pomagali pri odločitvi, tako eni kot tudi drugi.
Naj povem, da je starejša hči imela iste težave, jokala je, ker je morala v vrtec in bila čez cel dan zelo žalostna. Vse to se je spremenilo z dnem, ko je šla v šolo. Odkar je v šoli zelo rada hodi in ni nobenih težav. Zato mislim, da ne drži, da bo v šoli enaka težava. Težava je sedaj, v vrtcu. In prav lepo mi je povedala ena prijateljica. Rekla mi je: "Mar si nora? Plačuješ zato, da tvoj otrok 8 ur trpi in je žalostne!"
Pa še res je. Otroštvo je samo eno. In kot sem rekla, starejša hči ima še sedaj slabe spomine na vrtec. Še po parih letih se včasih spomina neljubih dogodkov. Njej neljubih. Pač, očitno imam občutjive otroke.

Dedek in babica me že nekaj časa pregovarjata, naj dam otroka iz vrtca, jo bosta onadva pazila.
In res je, kot je rekla ena izmed vas, otrok si začne družbo iskati sam. Prav spomnim se, kako je starejša hči izrazila željo po druženju šele v šoli. Prej bi ji zadostovalo domače okolje.
Tamala je vsak dan žalostna in mislim, da bom res storila to, jo izpisala iz vrtca. Tudi jaz nise bila nikoli v vrtcu, pa danes nimam zato nobenih posledic, le lepe spomine na svojo babico, ki me je čuvala. In veliko prijateljic iz osnovne šole.

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
28.2.2012 21:45:42   
frutka_
Samo na kratko da dodam...svoje otroke imava z možem najraje na celem svetu. In onadva naju. Vsaj tako rečeta in pokažeta. Ampak...ampak otroci niso "moji". So samo svoji. Dopuščam jim možnost, da spoznavajo svet, ki ni le domače dvorišče in mamina kikla. Dopuščam jim raziskovanje sveta, spoznavanje ljudi, odnosov, tkanje vezi, ki segajo preko domačega praga. Tudi babice pomagajo. Seveda. Tudi partner pomaga. Seveda. Pa vendar. Se vam res zdi, da je ok, da se otroci merijo samo z odraslimi? S starimi starši? Samo z mamo in očetom? Sorojencem? Da se ne kalijo še v kakšni skupnosti kjer so tudi zanimive stvari? Da mama vedno ne bdi nad njim?
Verjamem, da imamo različne izkušnje z varstvom. Moja je gotovo drugačna od tvoje. Moji otroci niso kot tvoji. Še dva v istem gnezdu si nista podobna. In verjamem, da se mama, ki se odloči ostati doma z otroki, zelo žrtvuje. Jaz se ne bi. Ne bi bila doma. Ne bi varovala svojih otrok. Preveč pomemben se mi zdi "tisti drugi" svet.Preveč pomembna se mi zdi izkušnja, ki jo otrok dobi v "drugem" svetu. Tudi zame je ta izkušnja pomembna. In moja je dobra. Čeprav je bila v štartu slaba. Ljudje smo pač različni. Ni pravila.

Nam vsem pa želim, da bodo otroci oboroženi s pozitivnimi sporočili. Od babic dedkov, vzgojiteljic v vrtcu ali pa od dobrih tet, ki nam omogočajo, da brezskrbno hodimo v službo.

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
19.3.2012 23:03:58   
Mimona29
jaz bi izpisala ... :)

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
20.3.2012 23:11:38   
ronja
Jaz nisem bila v vrtcu in kot vidiš sem totalno asocialnauser posted image . Pazila me je varuška in nikoli nisem mela problemov navezovat stikov z mulci na igrišču, recimo...
Moji punci sta zdaj doma, ker jima je dojenček prinesel počitnice in sta čisto zacveteli. Pa sta sicer čisto radi v vrtcu (mlajša rajši kot starejša), ampak doma sta pač še rajši. Nikoli nismo imeli nobenih problemov v/z vrtcem, lepo sta se uvedli, lepo sodelujeta, ubogata tam, vzgojitejlice ju imajo rade in obratno. Kljub temu pa je sploh pri Ronji razlika očitna: odkar je doma, je še precej bolj sproščena, non stop se smeje, čisto navita je... Bolj srečna, enostavno. Pa imamo krasen vrtec, kjer se res potrudijo in imajo vzgojiteljice res rade svoje varovance:) Najpomembneje pa je, da odkar nista v vrtcu, nista nič bolni, niti smrkata ne!
Mislim, da gre tu za kombinacijo: občutljivčki vsako bedarijo precej resno vzamejo (doma je lažje vse bedarije razčistit, ker nas je pač manj), pa še čas z mami je vseeno nekaj vreden... Tako da probaj magari prej in jo daj za nekaj časa iz vrtca in eč bo razlika očitna in ne bo problemov z varstvom (da bi recimo babica in dedek ugotovila, da je pretežko), potem jo izpiši.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Mimona29)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
22.3.2012 9:58:21   
viledka
jaz bi izpisala....
V enem letu se veliko spremeni in otrok v enem letu dozori in v šoli itak ne bo imela izbire, kar bo tudi vedela. Zdaj pa ima - zakaj ne bi izkoristila individualnega varstva, pa še kakemu otroku prostor v vrtcu naredila - za tiste, ki nimajo babic, pa morajo privat varuške plačevat.

Jaz nikoli nisem bila v vrtcu, pa moji nečaki tudi ne - pa nimajo problemov v šoli.. Otroke pa vozim v vrtec, ker nimam druge možnosti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Bi izpisale otroka iz vrtca?
27.3.2012 11:28:00   
astrid1
Sama sem morala hčerko izpisati iz vrtca zaradi zdraviškega mnenja. V slabem letu so se ji gnojne angine tako poslabšale, da enostavno ni več šlo. Vse je pobrala. Vpisala sem jo enkrat na teden na cicibanove urice. To ji je čisto zadostovalo.

Danes je samozavestna najstnica. Nič ji ne manjka. Vsak se mora sam odločiti in narediti, kar je najboljše za otroka.

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?