|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stavka in zaprt vrtec
17.4.2012 22:01:38   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Poka




Me res zanima - verjetno nimaš dveh otrok v vrtcu ali pač? Porodniške se te pa verjetno vel ne tičejo.

No, sam da povem, ker sem nekaj let delala v šolstvu, pa še zdaj nekaj delam, drugače pa imamo firmo in ustvarjamo neko dodano vrednost - tako da mi vsaj nihče ne more rečt, da nič ne delam...

Ker poznam delo na obeh področjih bom rekla, da še nisem srečala učitelja, vzgojitelja, ki ne bi res veliko delal, cele dneve. Večinoma so to taki vestni ljudje, vse naredijo, perfekcionisti... Edino preveč se pustijo ponižat, malo jim manjka samozavesti mogoče, zato je pa tako stanje. Sem pa srečala "v gospodarstvu" ljudi, ki se jim ne ljubni mignt z mezincem, pa če jim pred nosom mahaš s kupčkom zelenih, ampak resno... Isto je bilo pri granji hiše. So pa določeni, zelo podjetni Slovenci, ki so res nekaj ustvarili, npr. Akrapovič in podobni, pa še dosti je manj znanih, ko verjetno ne bi vedeli, ko pa daš kapo dol. Oni bi mogoče še lahko bili proti stavki - sam mislim, da se jih večina zaveda pomena izobrazbe za njihovo panogo.

Sicer pa - upam, da se zavedate, tisti, ki ne podpirate stavke (ostali po mojem veste za kaj se gre...), da gre trend bolj v smeri privatizacije že in da bomo kmalu morali vse plačat. BTW že zdaj so eni učitelji kar sami kupovali material, da se je sploh kaj delalo - da ne rečem, da iamš starše, ko niti pogledajo ne torbe in jih briga in ko je treba kaj prinest (odpadni amterial, ponavadi taki otroci nimajo nič zraven). Računalnike smo dobili samo na eni šoli (ena šola v okolici Šentjurja pri Celju z najboljšo ravnateljico), sicer se pa dela na računalnikih starih 20 let tud - po eden npr. na 30 oseb se je že tudi zgodilo... Tako, da v bistvu si moraš računalnik sam prinest v šolo (večinoma), če hočeš malo bolj pestro uro in tudi sam si ga moraš financirat, če hočeš doma delat. BTW sem sicer med tistimi za 8 urni delavnik, tudi vem, kako bi se dala kaka stvar boljše organizirat, sam itak ni denarja. Za take stvari se rabijo računalniki, oprema - ker 8 ur pa ne moreš bit v razredu, ker je treba še delat priprave, kar ti včasih vzame tudi eno celo uro za eno, ali še več, kje so še testi, govorilne, prireditve, projekti, domače branje - kar delamo v bistvu zastonj - skoraj...

Mogoče malo bolj razumem ene stvari, ker iamm še dodatno znanje iz managementa, rabim pri firmi - ki smo joi šli delat, ker se je videlo že 2005 leta kam pes taco moli... Kljub temu sem vesela, ker vidim, da vas veliko razume, v čem je pomen stavke.

Pa še to - izhajam iz družine, kjer je bil eden od meni najbližjih ljudi tudi po načinu razmišljanja, moj stari ata, ki je zdaj že pokojni in je bil vodja razvoja v enem večjih podjetij pri nas in sploh prvi zaposleni inženir v tem podjetju. Z njegovo pomočjo je podjetje začelo z izvozom ins e je razvilo v enega večjih podjetij pri nas. Potem je šel pa delat v šolstvo, z vsem spoštovanjem do tega poklica. Posledica tega je bila mogoče, da sem zdaj tu jaz user posted image Glede na moje sposobnosti bi lahko šla študirat karkoli, tudi medicino... Mogoče mi je kdaj sicer žal - ker se pa res moram zdaj skoraj stepst za delovno mesto s kom, ki pa mogoče nima takih znanj, izkušenj - tako stanje je pa samo zaradi tega, ker smo popustili tam, kjer ne bi smeli - zato sem jaz z eno nogo že ven iz tega - ker poznam dosti ljuudi, ki so pri 40 + še brez zaposlitve za NDČ (ki itak danes ne pomeni nič, sam gre se za princip, nisem navajena bit 2. violina...), pa še kak faks naredit in se kaj naučit mi ni problem - finančni mogoče malo bolj, sam stanje je pa v gospodarstvu trenutno tako, da si lahk kateri koli papir nekam vtakneš (in znanje...). Če greš na svoje se moraš krepko borit, kar pa roko na srce, ni sposobno 90% Slovencev. Ker to da si frizer, čistilka itd. in jih je polno, ne bo rešilo Slovenije, jih bodo pa inženirji pa kaki strokovnjaki v kakem razvoju na kateremkoli področju pač že, ki bodo znali ustvarit dodano vrednost (po domače, da bo Slovenija kaj prodala drugim državam, da bomo kaj zaslužili).

Oprosti, ni povezano s temo - ampak, a tebe v razredu mulci kej razumejo??? Še Kafko sem bolj razumela.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 17.4.2012 22:02:32 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Stavka in zaprt vrtec
18.4.2012 8:14:59   
ajataja
Sorry Poka ,ampak jaz tudi ne razumem kaj hočeš povedat user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Stavka in zaprt vrtec
18.4.2012 21:01:45   
Poka
Nekateri bi razumeli tudi tole.

OMG, kje živim, a se hecate al kaj? A ne vidite poante, da se misli šolstvo privatizirat in celoten javni sektor? No, to se je v določenih krogih govorilo že dolgo in zdaj se je začelo, očitno. To pomeni, da boste plačevali velike denarje za kvalitetno šolanje ali pa mogoče velika za sploh ne preveč kvalitetno... Mogoče slabše kot je to zdaj.

Nekateri že razmišljamo o odhodu v tujino, jaz sem že prej, ker sem vedela kaj se pripravlja, sam eni so še vedno sanjali... Nekateri podjetniki, ki niso politično opredeljeni in imajo res znanja na kakem specifičnem področju, razmišljajo o odhodu v tujino, kjer ne bodo naleteli na aroganco določenih akterjev pri nas, ki vlečejo vse niti in mečejo polena pod noge, posel se pa tako dobi samo s podkupovanjem, tam so cenjeni in bolje plačani, vsaj pošteno plačani. In še bolj pomembno, cenjeni. Ti določeni imajo pod nadzorom vse, do javne uprave do gospodarstva itd... Tega kaki frizerji, obrtniki mogoče toliko ne opazijo, sam vpliva pa na vse. Če npr. 2000 delavcev ostane brez službe, to vpliva tudi na moj posel, če razumete... Zato meni ni vseeno in vam tudi ne bi smelo bit in bi morali držat skupaj.

Ne vem, če razumete, hočem povedat, da bistvo stavke ni v zmanjševanju plač (čeprav moaj bi bila taka, da se mi potem ne splača več delat), ampak v ohranjanju kvalitetnega javnega šolstva in še malo širše je treba pogledat.... Na kaj vse to vpliva. Ne pričakujem, da boste razumeli, ker niste vsi hodili na faks in študirali teh stvari (nikomur ne privoščim, ker je boljše vedet čim manj... kot da te vsak dan živcira). Pa tudi vsi ne delate na vodilnih položajih, da bi v resnici vedeli kaj se dogaja - za vašimi hrbti. Zato ponavadi delavci tudi najbolj kratko potegnejo, ker zvedo, ko je prepozno.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Stavka in zaprt vrtec
18.4.2012 22:18:38   
aknela123
no, hvala, Poka, da nas razsvetljuješ.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Stavka in zaprt vrtec
19.4.2012 11:01:14   
neisha80
V našem vrtcu bi jih podprli,pa so se odločili,da ne bodo stavkali.No ne vem; če so se odločili,ali je kdo drug odločil namesto njih,v glavnem stavkali niso.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Stavka in zaprt vrtec
20.4.2012 20:12:08   
Blue Violet
ŽIGA ŽAGA (koračnica po besedilu in na melodijo pesmi
»Naša četica koraka« Janeza Bitenca)

Naša četica koraka
strumno in veselo,
drug za drugim v ravni vrsti
mi gremó na delo,
drug za drugim vsi po vrsti
nimamo za jelo.

Turčku bomo pomagali
Ministrstvo zgraditi,
da bo mogel kup denarcev
pred vzgojo skriti,
da bo mogel honorarcev
se lepó znebiti.

Žiga žaga, poje žaga,
rom, pom, pom kladivo,
mi pa vsi najboljše volje
delamo marljivo,
mi pa vsi najboljše volje
fušamo na sivo.

Naša četica koraka
strumno in veselo,
drug za drugim v ravni vrsti
mi gremó na delo,
drug za drugim v pravni krsti
čakamo razpelo …

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Stavka in zaprt vrtec
23.4.2012 14:02:04   
amii
Poka, jaz razumem kaj govoriš. Imaš prav glede napisanega. Vse kar je kvalitetnega bo (je veliko že) slej ko prej plačljivo - interes kapitala. Pa ne potrebuješ faksa za to, da bi to razumel user posted image
V tej temi je govor le o problemu zaprtih vrtcev in šol, se pravi le o enem mičkenem delčku problema, v katerem smo.
Hvala bogu da ga veliko ljudi (še) ne vidi.

Je bilo pa luštno videti v sredo polno malčkov v mestu. Dve ženski in pet malčkov, ali babica in trije malčki zraven..... Vsi so bili prav dobre volje saj so imeli en drugačen dan user posted image



_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu Blue Violet)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Stavka in zaprt vrtec
23.4.2012 20:38:27   
tanjush
Ja, pa veliiiiko manj gneče na cesti user posted image

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?