|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nove odločbe za vrtec
30.5.2012 8:41:45   
lenna
Vprašanje za tiste, kis te že prejele nove odločbe za vrtec

Ali ste preverjle podatke o neto plači na odločbi glede na plačilne liste oz odločbo o dohodnini?  Jaz nikakor ne pridem do istih številk kot CSD.
Shranjene imam še vse plačilne liste iz leta 2010 in obvestila o izlačilu nadomestila za čas porodniške, vendar na noben način ne pridem do istih številk. Preverjala sem že na CSD vendar mi niso znali razložiti, kajti podatke dobijo iz davčne.

Torej, kako lahko izračunam neto plačo? Do tega trenutka se mi je namreč zdelo da to znam...user posted image ampak zgleda da ima davčna svoj sistema ali pa je prišlo do napake.


Hvala že vnaprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nove odločbe za vrtec
30.5.2012 8:48:15   
Tutan
Jaz nisem gledala na tisti papir od dohodnine, ampak na izpiske, ki jih vsako leto da delodajalec (čeprav bi se moralo biti istouser posted image ) - pa štima.
Itak imajo en kup svojih dodatkov, tako da sem si samo informativno izračunala, pa seveda povsem zgrešila razred.

Samo če mi res ne bi štimalo -> bi klicala na CSD. Ker to pa mora štimat.

(odgovor članu lenna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
30.5.2012 9:08:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nove odločbe za vrtec
30.5.2012 9:12:02   
Tutan
Pa saj jih ne seštevam
user posted image
Vsaj pri meni in možu dobimo v januarju izpisek plač za prejšne leto. Gor je neto in bruto znesek, dohodnina, nagrade, pač te stvari, ki so pomembne.
Enake izpiske dobiš za delnice/dividene, delo preko študenta, obresti na banki, itn.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nove odločbe za vrtec
30.5.2012 13:09:48   
t5t6
V zakonu piše, da so vsi podatki pobrani iz dohodninskih odločb, tudi jaz sem te podatke preverjala in ugotovila, da niti en ne štima. Potem sem ugotovila, da ti zneski ne štimajo nobenemu, ki ga ponam. Nisem se pritožila, ker je suma nižja kot je moj znesek, sem se pa pritožila na cel kup drugih stvari.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nove odločbe za vrtec
30.5.2012 14:43:48   
KIKI****
Jaz imam do centa natančno.


v kolikor se ti zneski ne ujemajo in bi zaradi tega padla razred nižje kar podaj pritožbo.

Srečno!


(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
31.5.2012 16:21:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nove odločbe za vrtec
31.5.2012 16:32:26   
tapeta
Pri meni so minimalne razlike med zneski, ki pa nič ne spremenijo.

< Sporočilo je popravil tapeta -- 31.5.2012 16:35:53 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
31.5.2012 16:33:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tapeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nove odločbe za vrtec
31.5.2012 16:40:19   
bardy
Pri nas se tudi vsi zneski ne ujemajo user posted image samo smo za 0.25 % še ujeli isti plačilni za vrtec tko da, nevem a nej bom kr tiho user posted image so mi pa dolžni zdaj od januarja za otroške, me prav zanima v kolikem času bodo na računuuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nove odločbe za vrtec
31.5.2012 19:45:17   
liliana
A pa tiste, ki ste "računale" zneske iz plačilnih list, ste upoštevale, da se plača za december 2009, če je bila izplačana v januarju 2010 šteje zraven.........in da se ne šteje plača za december 2010, če je bila izplačana januarja 2011?

(odgovor članu bardy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
31.5.2012 20:03:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nove odločbe za vrtec
1.6.2012 8:49:12   
liliana
Sem šla zdaj gledat v ZUPJS.....izgleda, da imajo nek količnik za preračun dohodkov....

6. Način upoštevanja dohodka
15. člen
 
(2) Pri ugotavljanju dohodka se upoštevajo podatki iz odločb o odmeri dohodnine, podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti, podatki, ki jih davčnemu organu posredujejo osebe, zavezane za dajanje podatkov, in podatki, potrebni za izračun akontacije dohodnine. Pri ugotavljanju upravičenosti do pravice iz javnih sredstev se primarno uporabijo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za preteklo leto. Če ti podatki med odločanjem še niso na voljo, se upoštevajo podatki iz odločb o odmeri dohodnine in podatki iz davčnega obračuna akontacije dohodnine od dohodka iz dejavnosti za predpreteklo leto, preračunani na raven preteklega koledarskega leta, tako da se povečajo za rast neto povprečne plače na zaposlenega v obdobju januar–december preteklega leta v primerjavi z istim obdobjem predpreteklega leta. Kadar tudi ti podatki niso na voljo, se uporabijo podatki, ki so jih davčnemu organu posredovale osebe, zavezane za dajanje podatkov, in podatki, potrebni za izračun akontacije dohodnine za preteklo leto ali za predpreteklo leto, če podatki za preteklo leto niso na voljo. Pri ugotavljanju dohodka se lahko upoštevajo tudi podatki iz uradnih evidenc centrov za socialno delo in drugih upravljavcev zbirk podatkov, ki vodijo uradne evidence o izplačanih dohodkih oziroma pravicah iz javnih sredstev, in druga dokazila skladno z zakonom, ki ureja splošni upravni postopek.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
1.6.2012 9:12:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nove odločbe za vrtec
1.6.2012 9:24:06   
zaspancek1
Pri nas so pa zneski plač in regresov štimali. Upošteva se neto plača, ampak iz samih plačnih list ne moreš kar tako izračunat, ker moraš upoštevat še tisti znesek dohodnine, ki si ga dobil oz. si ga moral še doplačat. Zato je najbolj enostavno, če npr. imaš odločbo o dohodnini, kjer od bruto zneska za plačo in regres odšteješ vse prispevke in akontacijo dohodnine ter na koncu prišteješ oz. odšteješ še tisti znesek premalo ali preveč plačane dohodnine. Potem pa ta znesek primerjaš s seštevkom plače in regresa na odločbi. To bi potem moralo biti enako. Malo komplicirano napisano, pa vendar bi moral nekako tako priti do tega zneska iz odločbe o OD.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
1.6.2012 15:34:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nove odločbe za vrtec
1.6.2012 21:36:19   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: flower

Pogovarjamo se o tem, da ne štima z odločbo z dohodnine.. (in pa z izpisom od delodajalca)

Npr. razloži mi to: Regres 692,00... akontacija dohodnine 110,72... na odločbi za vrtec 630,46



Pa saj če gledaš samo AKONTACIJO dohodnine na odločbi o dohodnini, seveda ne štima (tudi pri meni je tako), upoštevati moraš dejansko dohodnino. Med letom plačuješ nek predviden znesek, na koncu leta pa, ob upoštevanju vseh ostalih prihodkov izračunajo dejanski razred dohodnine. Zato poskusi z zgoraj omenjenim izračunom. Sicer je še vedno mogoče, da imajo napačne podatke, ampak na prvi pogled se je tudi meni zdelo malo čudno, potem pa je bilo čisto prav. Ajd, je bilo pa ostalo kar nekaj...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nove odločbe za vrtec
2.6.2012 16:17:51   
liliana
Zaspanček ima prav.....upoštevati moraš celotno dohodnino, kar si doplačal oz. dobil povrnjeno, da prideš do pravega neto zneska....

Ker revalorizacije ne upoštevajo, je na odločbi faktor 1.....


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
3.6.2012 15:07:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nove odločbe za vrtec
3.6.2012 21:38:06   
Jo@n
Ker so nekaterim vzeli podatke iz zadnje dohodninske odločbe (ki velja za preteklo leto), drugim, ki jim dohodnina za preteklo leto še ni bila odmerjena, pa podatke za predpreteklo leto...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nove odločbe za vrtec
3.6.2012 21:44:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: flower


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zaspanček ima prav.....upoštevati moraš celotno dohodnino, kar si doplačal oz. dobil povrnjeno, da prideš do pravega neto zneska....

Ker revalorizacije ne upoštevajo, je na odločbi faktor 1.....




No, super.. pol zdaj vemo. Ampak zakaj pa potem nekatere pravijo, da jim do centa štima z odločbo od dohodnine?


Mogoče niso dohodnine imeli nič za doplačati oz. niso dobili nič vrnjeno.....so bile akontacije enake odmerjeni dohodnini....tudi taki primeri obstajajo...user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?