|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgojite...
18.8.2012 16:45:00   
suzanica
Pozdravljene! Septembra se v nešem vrtcu oblikujejo noce skupine. Pol skupine ostane iste. Vzgojiteljica in pomočnica sta obe novi. Vzgojiteljica je znana po tem, da se cel dan dere  ali lepše zelo glasno govori. Kaj lahko storimo starši?? Ima kdo podobne izkušnje. Skrbi me, da sinu to ne bo všeč. Tudi meni ne bi bilo če bi vsak dan poslučala dretje. Na koga se lahko obrnemo?
V skupini bo tudi otrok s posebnimi potrebami. Ali mogoče katera ve če mora biti potem dodatna vzgojiteljica ali pomočnica? Kaj se s tem spremeni? Gre za skupino od 4 do 5 let.
Hvala za vse informacije in nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
18.8.2012 17:07:34   
lily32
[
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica
V skupini bo tudi otrok s posebnimi potrebami. Ali mogoče katera ve če mora biti potem dodatna vzgojiteljica ali pomočnica? Kaj se s tem spremeni? Gre za skupino od 4 do 5 let.


Vse je odvisno od odločbe, ki jo dobi otrok. Pri specifičnih tezavah (cerebralna paraliza ipd.) otrok dobi spremljevalca. Če to ni potrebno, se lahko zmanjša število otrok v skupini, število vzgojiteljev ostane enako, ni pa nujno niti to.


< Sporočilo je popravil lily32 -- 18.8.2012 17:08:41 >

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
18.8.2012 17:30:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Pozdravljene! Septembra se v nešem vrtcu oblikujejo noce skupine. Pol skupine ostane iste. Vzgojiteljica in pomočnica sta obe novi. Vzgojiteljica je znana po tem, da se cel dan dere  ali lepše zelo glasno govori. Kaj lahko storimo starši?? Ima kdo podobne izkušnje. Skrbi me, da sinu to ne bo všeč. Tudi meni ne bi bilo če bi vsak dan poslučala dretje. Na koga se lahko obrnemo?



Če vzgojiteljica bolj glasno govori starši ne morete nič....kaj pa bi lahko? A podpisovali peticijo, da naj ostane brez službe, ker je njena barva glasu nekoliko močnejša......svašta.....nekateri res mislite, da ste vi in vaše dete center celotnega vesalja in da se vsi morajo prilagajati vam......

V skupini bo tudi otrok s posebnimi potrebami. Ali mogoče katera ve če mora biti potem dodatna vzgojiteljica ali pomočnica? Kaj se s tem spremeni? Gre za skupino od 4 do 5 let.


Odvisno od posebne potrebe.....lahko ima otrok spremstvo, lahko pa tudi ne....dodatne vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljice pa po moje ni......

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
18.8.2012 18:03:42   
Najaa
Ne, zaradi tega ker oseba glasno govori ne morete starši nič.
Kar se tiče otroka s pos. potrebami pa je odvisno kakšna posebna potreba je to. Ponavadi ni v skupini še ene osebe, ampak je zaradi tega otroka v skupini manj otrok.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
18.8.2012 21:11:00   
manna
Otroku s posebnimi potrebami pripada spremljevalec, vsaj pri nas je tako. To je fajn, ker pomeni da so tri osebe, ki imajo otroke, namesto dveh. Tista spremljevalka itak pomaga pri vsem, ne samo dodeljenemu otroku. Vsaj pri nas je tako. Včasih ko je otrok s p.p. recimo zbolel, je ona vseeno prihajala vse dni in pomagala pri ostalih.
Kar se tiče kričeče vzgojiteljice pa je težko karkoli rečt ker ne vemo podrobnosti. Če ima samo tak ton glasu potem ne moreš nič. Če je pa še kaj drugega narobe z njenim obnašanjem - da otroke nadira al kaj takega, potem pa že lahko starši kaj omenite recimo na roditeljskem...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
18.8.2012 21:38:33   
suzanica
Ni problem v tonu glasu ampak se dejansko dere. In ima tudi ,diktatorski, odnos do otrok. Zaradi tega je bila že večkrat opozorjena s strani ravnateljice. Potem se je stanje za nekaj asa izboljšalo.
Tako, da ni to stvar ,občutljivih, staršev - kot meni kolegica.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
19.8.2012 14:09:56   
aknela123
tudi mene zanima, kaj se da naredit pri kričeči vzgojiteljici? in to vodja vrtca ve, kaj lahko naredi?

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
19.8.2012 21:02:18   
suzanica
z ,našo, so imeli potem razgovor in se je baje izboljšalo.sam meni osebno se vseeno zdi mal brezveze vse skup, ker slabo to vpliva na otroke. Konc koncev so vzgojitelji tam zaradi otrok in ne otroci zaradi vzgojiteljev.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
20.8.2012 15:25:09   
Taula
Glede otroka s pp-spremljevalec ni nujen, odvisno od motnje. Glede na motnjo oz. zapis v odločbi je lahko zmanjšan normativ otrok v skupini. (par otrok manj samo) Mu pa pripada dodatna strokovna pomoč, po odločbi določeno št. ur na teden in takrat v vrtec hodi spec.pedagog, ki lahko dela z otrokom v skupini ali izven ali kombinira delo.

< Sporočilo je popravil Taula -- 20.8.2012 15:27:21 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
20.8.2012 15:29:56   
Tippi
Ok. Malo iz konteksta, pa vendar. Sama imam zelo močan glas, hočem reči, ni tisti tipični piskajoči glasek, ampak, če kateri malo slikovito opišem, bila sem tretji glas v zborčku user posted image V službi sem imela kar precej problemov, ko so sodelavci in partnerji s katerimi smo delali, dejansko mislili, da sem s svojim glasom, že na meji nesramnosti, pa je daleč od tega. Ko so me spoznali in se navadili, so videli, da sem nežna dušica (malo samohvale user posted image , le da imam pač tak glas in da proti temu ne morem nič. Če sem bila še tako prijazna, je moj glas ostajal isti. Tako da, po svoje te razumem, prvi odzivi so vedno takšni, ti pa polagam na srce, da barva glasu še ne pomeni nujno, da je stroga, nesramna ipd. Potrudi se videti še z drugimi očmi.


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
1.9.2012 12:46:47   
Pinkyca
tudi pri nas se je našla vzgojiteljica, ki je precej kričala oz. glasno govorila s precej strogim glasom, a češ čas so se je otroci navadili in ugotovili, da ima pač tak način govora, v resnici pa so jo otroci oboževali (na naše presenečenje) in jo imeli raje kot pomočnico, ki je bila precej mila
otroku ne bo hudega tudi, če se ne bo ujel s kakšno vzgojiteljico ali kasneje učiteljico, to spada k šoli življenja

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
1.9.2012 13:55:15   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Vzgojiteljica je znana po tem, da se cel dan dere  ali lepše zelo glasno govori. Kaj lahko storimo starši?? Ima kdo podobne izkušnje. Skrbi me, da sinu to ne bo všeč.


Način govora je izbira tistega, ki govori. Če je glasna in v svojih sporočilih spoštljiva do otrok,  ne morete nič, razen da se pritožujete. Škodljiva vzgoja bo na skupini otrok pustila vidne reakcije, hitro, praktično v dnevu ali tednu, nič kasneje (da ne boš v strahu za travmatično izkušnjo, ki jo bo tvoj otrok prinesel iz vrtca), v primerjavi z zdravo, četudi glasno vzgojo, ki nekomu ni všeč. Ni všeč, to je tudi vse. Nimaš kaj, razen da otrok ostane doma.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
1.9.2012 14:52:20   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Pozdravljene! Septembra se v nešem vrtcu oblikujejo noce skupine. Pol skupine ostane iste. Vzgojiteljica in pomočnica sta obe novi. Vzgojiteljica je znana po tem, da se cel dan dere  ali lepše zelo glasno govori. Kaj lahko storimo starši?? Ima kdo podobne izkušnje. Skrbi me, da sinu to ne bo všeč. Tudi meni ne bi bilo če bi vsak dan poslučala dretje. Na koga se lahko obrnemo?
V skupini bo tudi otrok s posebnimi potrebami. Ali mogoče katera ve če mora biti potem dodatna vzgojiteljica ali pomočnica? Kaj se s tem spremeni? Gre za skupino od 4 do 5 let.
Hvala za vse informacije in nasvete.


Ne morem da ne bi...Na koga naj se obrneš? V prvi vrsti nase...na svojo dobro človeško vzgojo...Kot dobra skrbna mati v prvi vrsti naredi vse kar je v tvoji moči da bo sin imel občutek, da je vrtec nekaj lepega, da ga v vrtcu čakajo prijateljčki, da sta tam namesto tebe dve prijazni teti, ki mu bosta po svojih najboljših močeh polepšali urice v vrtcu...v prvi vrsti pa mu privzgoji spoštljiv odnos do tistih, ki so drugačni...pa naj so ti glasni, da se skoraj cele dneve derejo, pa naj so ti telesno ali psihično prizadeti...skratka drugačni...tako kot je v svoji enkratnosti in unikatnosti drugačen vsak otrok, tudi tvoj.Verjamem , da tvojemu sončku marsikaj ne bo všeč, ne le glasnost vzgojiteljice, kot se bojiš ti. In tako mu bo marsikaj ne všeč celo življenje, ker je pač tako na tem ljubem planetu. Prej mu boš to dopovedala bolje bo. Že če boš naredila vse to, boš imela dovolj dela, saj se moraš najprej sama marsikaj naučiti. To, da kar mimogrede označiš nekega strokovnega delavca da se cele dneve dere, je daleč od spoštljivega odnosa in upoštevanja drugačnosti...Če bi bila vsaj en dan med dvajset_imi glasnimi predšolci, bi kmalu videla, da so trenutki ko ti mišji vilinski nežni glasek eno figo koristi in da moraš včasih iz pet vleči glas, da preglasiš cel vrteški tornado. Potem lahko poskrbiš še za to, za kar vas prosi in vam svetuje vzgojiteljica....in to je to.
Toliko o tem , kaj lahko storiš ti...Vse drugo je domena drugih in ni potrebe, ne pravice in ne dovoljenja, da se zanjo brigaš ti. Če otrok z DSP dobi dodatnega spremljevalca, to ni tvoja stvar...o tem bodo odločali pristojni organi...
Drugače pa ti na koncu še svetujem....obrni se na vzgojiteljico...zagotovo ti bo znala odgovoriti na vsa vprašanja...od tistega zakaj je tako glasna, pa vse do tega, če bo imela v skupini še enega strokovnega delavca...ker si očitno zelo zaskrbljena in po drugi strani zelo radovedna je ona pravi naslov za vse tvoje težave...
Aja, pa še to...ne draga Suzanica...nismo vzgojiteljice tam zaradi otrok, temveč zato, ker vi starši rabite varstvo za vaše otroke....Nobena od vzgojiteljic ni tam zaradi tvojega sončka ali zaradi koga drugega...Vse smo v vrtcih zato, ker smo se za to odločile in ker smo tam nujno potrebne, ker otrok ne morejo starši pustiti samih oz. jih ne morejo paziti čistilke ali kuharice in hišniki. Večina nas je precej strokovno izobraženih, človekoljubnih, požrtvovalnih in resnično prizadevnih...Kar za marsikaterega starša ne morem trditi... Niti pod razno nam ni treba poslušati nespoštljivega flosarskega odnosa kot je tvoj in ti v tvoje dobro povem, da je bolje, da se tega čim prej zaveš...


< Sporočilo je popravil pelin -- 1.9.2012 15:01:41 >

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 14:11:59   
nusi
najprej glede glasu, dretja... kar se mene tiče se nima v službi kdo kaj dret, razen mogoče poveljnik v vojski. Če ima močnejši glas, pa se lepo pogovarja, ne zmerja, ne zija na otroke tja v en dan, potem te res nima kaj skrbeti, v nasprotnem primeru bi jaz vseeno potipala pri ostalih starišh in preverila ali je res tako grozno, ali pa sem morda le jaz preobčutljiva.

otroci s posebnimi potrebami - za spremljavalca zaprosijo lahko starši, če ga dobijo ali ne je seveda odvisno od težav, ki jih ima otrok. pri nas v skupini ga en otrok ni imel, so ga pa sredi leta izpisali, ker očitno ni šlo vse tako gladko kot se je zdelo nam - ostalim staršem, verjetno bi res potrebovali kakšno posebno obravnavo, za kar pa naši vzgojiteljici nista usposobljeni niti nimata časa - predvidevam.

zaradi koga se hodi v službo - V službo se lahko hodi zaradi sebe, ker v delu zelo uživaš, lahko samo zaradi denarja, oboje... jasno pa je, da opravljaš neko delo, ker obstaja na trgu potreba. Še vedno pa imaš službo zaradi otrok (in staršev brez varstva) torej si tam zaradi njih pa kakor koli obračaš zadevo in tega se je treba zavedati. Ne zato, da bi pustila, da hodijo po tebi, ampak ker si je to treba na vsake toliko dopovedati, da nam ne zrastejo preveč krila user posted image , tudi sama si velikokrat povem, da sem v svoji službi zaradi ljudi - delavcev, ki imajo sicer lahko nižjo izobrazbo, plačo, so do neke mere tudi odvisni od mene, še vedno pa imam službo zaradi njih in njihovih potreb.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 15:28:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Pozdravljene! Septembra se v nešem vrtcu oblikujejo noce skupine. Pol skupine ostane iste. Vzgojiteljica in pomočnica sta obe novi. Vzgojiteljica je znana po tem, da se cel dan dere  ali lepše zelo glasno govori. Kaj lahko storimo starši?? Ima kdo podobne izkušnje. Skrbi me, da sinu to ne bo všeč. Tudi meni ne bi bilo če bi vsak dan poslučala dretje. Na koga se lahko obrnemo?
V skupini bo tudi otrok s posebnimi potrebami. Ali mogoče katera ve če mora biti potem dodatna vzgojiteljica ali pomočnica? Kaj se s tem spremeni? Gre za skupino od 4 do 5 let.
Hvala za vse informacije in nasvete.


Ne morem da ne bi...Na koga naj se obrneš? V prvi vrsti nase...na svojo dobro človeško vzgojo...Kot dobra skrbna mati v prvi vrsti naredi vse kar je v tvoji moči da bo sin imel občutek, da je vrtec nekaj lepega, da ga v vrtcu čakajo prijateljčki, da sta tam namesto tebe dve prijazni teti, ki mu bosta po svojih najboljših močeh polepšali urice v vrtcu...v prvi vrsti pa mu privzgoji spoštljiv odnos do tistih, ki so drugačni...pa naj so ti glasni, da se skoraj cele dneve derejo, pa naj so ti telesno ali psihično prizadeti...skratka drugačni...tako kot je v svoji enkratnosti in unikatnosti drugačen vsak otrok, tudi tvoj.Verjamem , da tvojemu sončku marsikaj ne bo všeč, ne le glasnost vzgojiteljice, kot se bojiš ti. In tako mu bo marsikaj ne všeč celo življenje, ker je pač tako na tem ljubem planetu. Prej mu boš to dopovedala bolje bo. Že če boš naredila vse to, boš imela dovolj dela, saj se moraš najprej sama marsikaj naučiti. To, da kar mimogrede označiš nekega strokovnega delavca da se cele dneve dere, je daleč od spoštljivega odnosa in upoštevanja drugačnosti...Če bi bila vsaj en dan med dvajset_imi glasnimi predšolci, bi kmalu videla, da so trenutki ko ti mišji vilinski nežni glasek eno figo koristi in da moraš včasih iz pet vleči glas, da preglasiš cel vrteški tornado. Potem lahko poskrbiš še za to, za kar vas prosi in vam svetuje vzgojiteljica....in to je to.
Toliko o tem , kaj lahko storiš ti...Vse drugo je domena drugih in ni potrebe, ne pravice in ne dovoljenja, da se zanjo brigaš ti. Če otrok z DSP dobi dodatnega spremljevalca, to ni tvoja stvar...o tem bodo odločali pristojni organi...
Drugače pa ti na koncu še svetujem....obrni se na vzgojiteljico...zagotovo ti bo znala odgovoriti na vsa vprašanja...od tistega zakaj je tako glasna, pa vse do tega, če bo imela v skupini še enega strokovnega delavca...ker si očitno zelo zaskrbljena in po drugi strani zelo radovedna je ona pravi naslov za vse tvoje težave...
Aja, pa še to...ne draga Suzanica...nismo vzgojiteljice tam zaradi otrok, temveč zato, ker vi starši rabite varstvo za vaše otroke....Nobena od vzgojiteljic ni tam zaradi tvojega sončka ali zaradi koga drugega...Vse smo v vrtcih zato, ker smo se za to odločile in ker smo tam nujno potrebne, ker otrok ne morejo starši pustiti samih oz. jih ne morejo paziti čistilke ali kuharice in hišniki. Večina nas je precej strokovno izobraženih, človekoljubnih, požrtvovalnih in resnično prizadevnih...Kar za marsikaterega starša ne morem trditi... Niti pod razno nam ni treba poslušati nespoštljivega flosarskega odnosa kot je tvoj in ti v tvoje dobro povem, da je bolje, da se tega čim prej zaveš...



user posted image user posted image user posted image Bravo! Lepo si napisala, se popolnoma strinjam.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 15:39:41   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Pozdravljene! Septembra se v nešem vrtcu oblikujejo noce skupine.

Ne bom kaj dosti napisala, kot to, da te skrbi in sprašuješ, kako rešit... nekaj, kar so še sploh ni zgodilo in se morda tudi ne bo. No, to pa je meni smešno.

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 20:20:44   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: nusi


zaradi koga se hodi v službo - V službo se lahko hodi zaradi sebe, ker v delu zelo uživaš, lahko samo zaradi denarja, oboje... jasno pa je, da opravljaš neko delo, ker obstaja na trgu potreba. Še vedno pa imaš službo zaradi otrok (in staršev brez varstva) torej si tam zaradi njih pa kakor koli obračaš zadevo in tega se je treba zavedati. Ne zato, da bi pustila, da hodijo po tebi, ampak ker si je to treba na vsake toliko dopovedati, da nam ne zrastejo preveč krila user posted image , tudi sama si velikokrat povem, da sem v svoji službi zaradi ljudi - delavcev, ki imajo sicer lahko nižjo izobrazbo, plačo, so do neke mere tudi odvisni od mene, še vedno pa imam službo zaradi njih in njihovih potreb.


v določenih ozirih se strinjam s tabo , vendar vseeno ne v vseh....še vedno midve in nama podobni ne sodiva v isti koš...ti očitno delaš v gopodarstveni dejavnosti, jaz v zgojnoizobraževalni....ti po domače povedano skrbiš, da skleneš čim več poslov in moraš ob tem marsikdaj krepko po tleh plazit, meni to ni treba, pa čeprav se to še tako grdo sliši....Določeno gospodarsko podjetje bo propadlo, če se zaradi antidiplomatskega odnosa ne bodo sklepale pogodbe...vrtec se niti pod razno ne bo zaprl, če bo tu in tam kakšen starš zaradi svojega nespoštljivega odnosa slišal nekaj krepkih na svoj račun.Pa se tu ne gre za izobrazbo, pa tudi ne zato, da bi se na gospodarstvo gledalo z viška, temveč zato,ker vrtec enostavno ni trgovina, celotno gospodarstvo in podobne pridobitvene dejavnosti pa so.......gre se na žalost tudi za to, da so marsikateri starši začeli gledati na pedagoški kader zelo nespoštljivo....vse jim je samoumevno,...oz.do vzgojiteljic se nekateri resnično grozljivo obnašajo...Sama sem mnenja, da si avtorito in spoštovanje v veliki meri gradiš sam, samo pri določenih osebkih žal to ne pomaga vedno. Na zadnjem vzgojiteljskem zboru pred zaključkom letošnjega leta, nas je prijetno presenetila ravnateljica, ki je rekla, da nas bodo starši in ostali ljudje cenili in spoštovali toliko, kot se bomo same. Spodbudila nas je, naj se nemudoma obrnemo nanjo, če bo prišlo do kakršnih koli neprimernih situacij in odnosov s strani staršev in da nam niti pod razno ni treba vsega požreti...Pravi, da v vsej svoji 25- letni karieri ni doživela toliko konfliktov s strani staršev kot jih je zadnje leto. V treh primerih je bila primorana poklicati policijo, ker so bili starši izredno žaljivi , nekateri pa celo nasilni...Ob takih primerih pa se človek resnično vpraša, zakaj do vraga si sploh v službi...ga ni denarja...ni potrebe trga ....je le ljubezen do poklica...


(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 20:49:50   
Stanislava_
tudi sama si velikokrat povem, da sem v svoji službi zaradi ljudi
Pravi, da v vsej svoji 25- letni karieri ni doživela toliko konfliktov s strani staršev kot jih je zadnje leto. V treh primerih je bila primorana poklicati policijo, ker so bili starši izredno žaljivi , nekateri pa celo nasilni...Ob takih primerih pa se človek resnično vpraša, zakaj do vraga si sploh v službi...


Osnovna naloga javnih zavodov je zagotavljanje javnih funkcij,v konkretnem primeru varstva in vzgoje otrok. Če javnih funkcij ne bi bilo, bi bila kvaliteta življenja nižja, že od mladih nog naprej. Javno služi vsakemu posamezniku in je tukaj zaradi splošnega dobra, ki hkrati pomeni tudi individualno dobro.

''Včasih'' so javne službeslužbe opravljali visoko moralni ljudje, ki se niso spraševali, kdo je tukaj zaradi koga; hkrati se ljudstvo tega ni spraševalo. Danes se vtika v vse in vsakogar in največji večini primerov jih to prav nič ne bi smelo brigati.

V funkciji vrtca, ki je pomoč staršem pri celoviti skrbi za otroke ter izboljšanju kvalitete življenja družin (tako pravi zakon, tudi za vse tiste, ki iščejo svojo vsako pravico, tudi če samo v vrtcu - ker je običajno drugje neznajo, btw), bi bilo potrebno uvesti dve novi skupini - skupino preambicioznih staršev in skupino nevzgojenih mladih, brez delovnih navad.

Za dober začetek novega šolskega leta - pustite vzgojiteljice in učiteljice pri miru, vzgajajte svoje otroke doma - in ne boste imeli nobenih težav.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 2.9.2012 20:50:12 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 21:01:24   
suzanica
Draga pelin! Samo to ti lahko povem, da to niso neka predvidevanja, ampak dejstva. Vzgojiteljica je bila že večkrat na ,zagovoru, pri ravnateljici. Ne vem zakaj lahko ostalih 9 vzgojiteljic funkcionira normalno - z normalnim tonom glasu.
Sama ravnateljica pa pove na sestanku da ta  konkretna vzgojiteljica NI primerna za delo z malčki. Le zakaj?
Nekateri si dovolijo preveč - ne samo vzgoiteljice , še kje drugje. Verjetno nekdo, ki dela v prodaji si tega ne more. Če ne proda dovolj je neuspešen in leti. V vrtcu je pa malo drugače. Ni pa treba, da so žrtve otroci. Saj konec koncev si se sama odločila da boš delala z 20 otroci kot vzgojiteljica. Večini ne pade , kruh, iz neba.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 21:51:04   
Anonimen
draga suzanica, kaj ne bi pocakala, da se skupina sploh sestane, dala ljudem priloznost, videla kako tvoj otrok reagira na vse skupaj in se potem sprasevala na javnih forumih kaj lahko naredis? Kaj bi pa zelela, da se sedaj naredi? odpusti vzgojiteljice, ker se dere? ima avtoritativen pristop? bi morda preverila kaj to pomeni? Je razlika med avtoriteto, da otroci ubogajo in avtoriteto, kjer se otroke psihira. Je razlika med dretjem ko crednik, in dretjem pri cemer clovek povzdigne glas.

Ce je bila opozorjena pa je zaleglo, lepo. Ce zaleze samo na kratek rok, se morda predlaga kaksen tecaj komunikacije itd. V koncni fazi se tudi vzgojitelji in ucitelji ves cas izpopolnjujejo. Predhodnice so ti lepo, iz prakse, povedale kako dozivljajo stvari in trezno je razmisljanje Stanislave_ o pogledu starsev na izobrazevanje in vlogo uciteljev danes. Ne morem pa se znebiti obcutka, da karkoli ti recemo ne bos sprejela, razen ce se nekdo strinja s tabo, da je treba tole zensko odpustit, ker njeno ravnanje je nedopustno. Morda malo sirsi pogled na stvari ne bo skodil, odnos do ljudi pa otroci gradijo preko starsev. Ce bos negativna do vzgojiteljice se predno gre otrok v vrtec je tezko pricakovati, da bo otrok nad njo navdusen...vsaj v zacetku ne.

(odgovor članu suzanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 22:01:11   
pelin

IZVIRNO SPOROČILO: suzanica



Nekateri si dovolijo preveč - ne samo vzgoiteljice , še kje drugje. Verjetno nekdo, ki dela v prodaji si tega ne more. Če ne proda dovolj je neuspešen in leti. V vrtcu je pa malo drugače. Ni pa treba, da so žrtve otroci. Saj konec koncev si se sama odločila da boš delala z 20 otroci kot vzgojiteljica. Večini ne pade , kruh, iz neba.

Da Suzanica nekateri si res dovolite preveč. Žrtve so ponavadi otroci tistih staršev, ki nimajo pravega odnosa do soljudi. In ti otroci niso žrtve vzgojiteljic, temveč lastnih staršev.
Če bi bila ta vzgojiteljica tako problematična, kot poudarjaš ti, je že zdavnaj ne bi bilo. Lahko si prepričana, da smo strokovni delavci krepko pod drobnogledom predpostavljenih in ti hitro sledi disciplinski postopek, če ga kaj biksaš. Ravnateljice niti pod razno nimajo navade pljuvati pred starši po svojih delavcih, temveč so pristojne da ukrepajo drugače v takih primerih. Kako lahko tako dobro veš, da ostalih devet vzgojiteljic ves čas govori v tihem tonu in nikoli ne kričijo, ne povzdignejo glasu ali kako drugače štrlijo iz nekega kalupa, ki si ga postavila ti? Žal imam občutek, da gre v tvojem primeru za krepko prepotenciranje in če se ne boš ohladila in razmislila, s takim odnosom sebi in svojemu sinu res ne boš v korist.
Glede nečesa pa imaš prav...sama sem se odločila, da bom delala z otroci....ne z nekulturnimi starši...in res....tudi meni še zdaleč ne pade kruh z neba...krepko garam zanj ...zato si ne pustim biti predpražnik za nezadovoljne, sfrustrirane in nespoštljive starše, ki svoj negativizem skrivajo za lažno skrb in radovednost....
Že prej sem ti napisala....če te tako skrbi za vrteško prihodnost tvojega otroka....obrni se na njegovo vzgojiteljico...ona je pravi naslov...zagotovo ti bo znala najbolje odgovoriti...vendar če boš šla k njej s takim odnosom kot ga je zaznati tule,močno dvomim, da bosta šli vštric...

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 22:07:06   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: suzanica

Vzgojiteljica je bila že večkrat na ,zagovoru, pri ravnateljici.

Sama ravnateljica pa pove na sestanku da ta  konkretna vzgojiteljica NI primerna za delo z malčki. Le zakaj?


Očitno je, da komunicirate veliko, samo vprašanje je, če na pravi način. Konec koncev - ni tvoja stvar, kolikokrat je bila vzgojiteljica na zagovoru. Ko ga ti v službi polomiš, vsi sodelavci vedo, da si bila na zagovoru? Ker kdor dela, greši, ga ni junaka, ki ne bi.

Če navedeno drži, da ni primerna za to delo. zakaj ne ukrepate, glede na to, da ste o dogajanju več kot temeljito obveščeni?

(odgovor članu suzanica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otrok s posebnimi potrebami, kričeča vzgo...
2.9.2012 22:13:08   
Massa26
Najbolje, da res počakaš, če bo res sploh kakšen problem.

Mojidve sta v vrtcu imeli imeli skupaj že 10 vzgojiteljic pa se je tudi za ene govorile, češ, kakšne so pa to pa ono.. Ampak nismo nič komplicirali in je bilo vsa leta v redu. Resda so bile ene perfektne, ene pa niti ne, ampak saj je prav, da se otrok navadi različnih ljudi.

Kar se pa tiče odnosa starši - vzgojiteljice, je pa že treba najti eno mero - starši se nimamo kej ˝usajat˝ za vsako malenkost in si moramo izbiti iz glave to, da bo v vrtcu naš otrok nekaj posebnega in da bodo upoštevane vse njegove muhe, vzgojiteljice pa tudi ne same sebe imet za ne vem kaj, da bi ti že skoraj nabile slabo vest, ker so tako dobrotne, da pazijo naše otroke, da gremo lahko mi čičat v službo... Saj si ne delamo utvar, da imajo vzgojiteljice rade naše ˝sončke˝, vsak naj dela korektno, če je pa tisti, ki dela z otroki še malo prijazen, je pa to to. user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?