|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:04:09   
Tutan
Zakaj bi pretiravala? Več kot polovica svetovnega prebivalstva živi na tak način....

Glej, dandanes je splošno razširjena miselnost, da imamo vsi do nečesa pravico. In ko daš na kup ljudi, ki so dobro podkovani o svojih pravicah, pozabljajo pa na dolžnosti, nastane kaos. Ker v končni fazi so vsi do nečesa upravičeni.
Vsi smo upravičeni do recimo sedeža na avtobusu - ampak samo kultura in nek nivo vedenja nam narekuje, da upravičen sedež odstopimo starejši osebi ali recimo nosečnici. In ko odvzamemo kulturo obnašanja in dodamo en sedež - se bomo borili na živi in mrtve kdo je bolj upravičen do tega sedeža, Želimo ga pa vsi.

In imamo samo dve opciji: se postavimo na realna tla in zaživimo kulturno, ali pa država postavi pravilo - do tega sedeža je najbolj upravičen recimo najstarejši, najmlajši, človek s toliko in toliko kilami itn.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:08:39   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

paštetka, veš v čem je keč tele jare kače? ti trdiš da se kultura naroda spreminja od zgoraj navzdol (politiki vplivajo na narod), me pa da od spodaj navzgor (narod s kritično maso lahko vpliva na politiko) - to je vse


pa kaj ti res to verjameš? Lepo bi bilo, vendar ni tako in še dolgo ne bo. Žal. Dokler bo sistem to omogočal. Hvala bogu za take kot ste ve, ki to verjamete, jaz žal ne.


jaz za razliko od tebe verjamem da je marsikaj možno.

Koga je izvolil narod? Kakšna je bila volja ljudstva? In kdo že vodi vlado? Vse se kreira v ozadju. Kdo pa vpraša kaj narod?


sej sem že prej rekla - težko je volit, če ni nobenega primernega kandidata, ki bi naredil premik na bolje. to se (z večjo verjetnostjo) lahko zgodi, če imaš več ljudi, ki razmišljajo podobno, ker potem je večja možnost da se najde kdo, ki bo pripravljen it v politiko in bo sposoben sposoben naredit spremembe za dobro države in ljudi.

Dokler bo tako tam zgoraj, žal mene ne prepriča noben. Ker sistem ne štima in smo še daleč, zelo daleč, da bi se kaj spremenilo na boljše.


well, v zgodovini so se dogajale revolucije. ker to ni en večno-statičen sistem in ljudje ne gledajo vsi tako kot ti. da se čaka da se uni "gor" spametujejo. francozi so mi svetovni glede tega - they take no bullshit, skozi zgodovino so se intenzivno bojevali za pravice ljudstva. če kje se ti tam znajo zbunit user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:09:42   
ronja
Koga je izvolil narod? Kakšna je bila volja ljudstva?
Haha, paštetka, če smo glih pri tem, narod je izvolil drugega kot zdaj sedi na vrhu - večinoma smo drugega volili prav zato, da ne bi tale gor prišeluser posted image . Samo eni so volili napačnega drugega in so zdaj rahlo razočarani nad izidom;). Ampak vedno imaš politike, ki si pač "premislijo", nimaš kaj - na nas je, da sami ocenimo, koliko je kak pošten.

Vseeno pa mislim, da so predsedniki tudi odraz naroda. V Skandinaviji se niso odzvali tako, kot pričakovano po tistem pokolu, ker imajo drugačno vodstvo, recimo - ker sami volijo take ljudi. Pri nas vprašanje, kako daleč bi tak človek prišel v politiki...

Zdi pa se mi, da vseeno lahko naredimo veliko z malimi rečmi - ker nas je vseh skup dosti skupaj:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:10:33   
Paštetka
ankica, čisto prav ti dam. Samo še vedno ne bom šla prijavit soseda zato, ker ima manj vrtca za plačat in boljše živi ali soseda, ki zaliva svoj vrt, da bo imel lepšo travco od moje...
Zakaj? Ker želim imeti svoj mir, da mi ne bo ta in drug sosed, povozil mačke (bajdovej nimam je), da mi soseda ne bo počupala rož (jih tudi nimam), da mi ne bodo počohali avta (pismo tudi tega nimamuser posted image )... Ja ljudje so pač takšni... in ne želim z nečim, kar bi moral nekdo drug, ki je odgovoren za to in plačan, ogroziti moje familije, lastnine. kaj pa veš... Mogoče bo pa ta sosed ravno doma, ko bom potrebovala pomoč....

POtem pa gledaš po Tv-ju takšne sosedske komedije, bereš tudi tukaj, da se malo ne polulaš zaradi kakšne malenkosti se kregajo.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.9.2012 10:15:09 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:13:37   
Paštetka
Koga je izvolil narod? Kakšna je bila volja ljudstva?
Haha, paštetka, če smo glih pri tem, narod je izvolil drugega kot zdaj sedi na vrhu - večinoma smo drugega volili prav zato, da ne bi tale gor prišel


verjetno nisi razumela, ravno to sem napisala. Da smo volili nekaj drugega, in ne tega, ki zdaj vodi user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:14:23   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Zakaj bi pretiravala? Več kot polovica svetovnega prebivalstva živi na tak način....

Glej, dandanes je splošno razširjena miselnost, da imamo vsi do nečesa pravico. In ko daš na kup ljudi, ki so dobro podkovani o svojih pravicah, pozabljajo pa na dolžnosti, nastane kaos. Ker v končni fazi so vsi do nečesa upravičeni.
Vsi smo upravičeni do recimo sedeža na avtobusu - ampak samo kultura in nek nivo vedenja nam narekuje, da upravičen sedež odstopimo starejši osebi ali recimo nosečnici. In ko odvzamemo kulturo obnašanja in dodamo en sedež - se bomo borili na živi in mrtve kdo je bolj upravičen do tega sedeža, Želimo ga pa vsi.

In imamo samo dve opciji: se postavimo na realna tla in zaživimo kulturno, ali pa država postavi pravilo - do tega sedeža je najbolj upravičen recimo najstarejši, najmlajši, človek s toliko in toliko kilami itn.


Individualizem in kolektivizem. Dobro zame in dobro za druzbo - ni vedno isto, posebej, ko so eticne in moralne norme mocno zrahljane.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:18:17   
Paštetka
kaj si ti nor.... Nikoli si nisem mislila, da bom JAZ razpredala o politiki, in to celo na petih straneh. user posted image user posted image user posted image

Jao,.... grem raje služit denar user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 10:19:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:19:39   
Paštetka
user posted image sedmih user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:22:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

ankica, čisto prav ti dam. Samo še vedno ne bom šla prijavit soseda zato, ker ima manj vrtca za plačat in boljše živi ali soseda, ki zaliva svoj vrt, da bo imel lepšo travco od moje...
Zakaj? Ker želim imeti svoj mir, da mi ne bo ta in drug sosed, povozil mačke (bajdovej nimam je), da mi soseda ne bo počupala rož (jih tudi nimam), da mi ne bodo počohali avta (pismo tudi tega nimamuser posted image )... Ja ljudje so pač takšni... in ne želim z nečim, kar bi moral nekdo drug, ki je odgovoren za to in plačan, ogroziti moje familije, lastnine. kaj pa veš... Mogoče bo pa ta sosed ravno doma, ko bom potrebovala pomoč....

POtem pa gledaš po Tv-ju takšne sosedske komedije, bereš tudi tukaj, da se malo ne polulaš zaradi kakšne malenkosti se kregajo.



Mojo druzino, moje otroke se najbolj ( zgolj IMO) ogoroza ta nekdo, ki rusi sistem. Seveda je nekje meja kaj prijavis in za kaj ga opomnis. Pa ni stvar v lepsi travici, v dodatku za vrtec - stvar je v pomanjkanju vode (ko tvoj otrok ne bo imel vode, ker je nekdo vrt zalival), ko tvoj otrok ne bo mogel v solo, ker je nekdo denar namenjen temu z zvijaco porabil... to je smer v katero gremo.
Vsekakor imas pravico biti tiho, vendar pa dovoli mi mojo pravico, da izrazim in zagovarjam mnenje, da bi za kolektivno dobro bilo bolje, da nismo tiho. Ze miselnost, ko krajo drzave splosno oznacujemo kot iznajdljivost je mocno odbijajoca, je pa neposredni rezultat "tihote".

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:23:33   
Paštetka
a, paštetka, saj se ni treba vtikat v vsako stvar. mene tudi ne zanima


A mi niste rekle, da naj vsak dan nekaj naredim z mojega seznama in da sem bom lepo počtutila? To kar si zdaj napisala tulim že sedem strani, kdaj JA in kdaj NE nekaj prijavit, se zbunit. Nihče ne govori, da moraš biti tiho s sklonjeno glavo. To ste si ve poslplošile, da se lepše sliši. user posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:26:43   
Paštetka
Vsekakor imas pravico biti tiho, vendar pa dovoli mi mojo pravico, da izrazim in zagovarjam mnenje, da bi za kolektivno dobro bilo bolje, da nismo tiho.


evo, dovolim ti. Ti pa meni dovoili imeti pravico do svojega mnenja, da če nekomu, ki se preriva, ne rečem ničesar, še ne pomeni, da se s tem dejanjem strinjam, ampak sem se odločila da se z idiotom ne mislim ukvarjati. user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.9.2012 10:28:31 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 10:29:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:49:38   
ronja
verjetno nisi razumela, ravno to sem napisala. Da smo volili nekaj drugega, in ne tega, ki zdaj vodi

Ja, saj se mi je zdelo... Ampak ne morem kar obupat nad vsem skup, zato ker je pač en zagreben in zafiksan ego;). Saj ne bo večno. Pa vseeno upam, da bo na naslednjih volitvak kapnilo pa še tistim par procentom ljudi, ki so se zdaj pustili nasrat o tem, kaj je sredinauser posted image . Saj ljudje smo naivni, ampak 5x pa tudi ne grejo na led;)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:52:18   
Paštetka
Saj ljudje smo naivni, ampak 5x pa tudi ne grejo na led;)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

za dol past

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 10:54:23   
ronja
Me smo pa pač bolj gobčne in tistega strica lepo napizdimo in pošljemo nazaj v vrsto namesto trgovcev in uradnikov

E tu, brutus?

PS: paštetka in ostale: včasih se ti zgodi, da se NENAMENOMA vrineš - dejansko - meni se je že zgodilo! Gledaš enega otroka, drugega, nisi pozoren, kdo stoji v vrsti, kdo pa hoče samo mimo ali gleda nekaj na eni polici... in sem bila vedno vesela, če me je kdo opozoril - ali je trgovka vprašala: "kdo je bil zdaj prvi?" Ali ap če je človek sam stegnil jezik in me opozoril oz. samo malo čudno pogledal, da sem videla, da nekaj ni ok in sem lahko vprašala in se opravičila. Zelo dostikrat se mi je potem celo zgodilo, da so ljudje rekli, da naj kar naročim in so me dejansko spustili naprej! Ker večinoma nas ne moti samo dejanje, ampak bolj to, da nekdo to dela brez privolitve oz. da izkorišča. Tako da - še iz druge strani - meni bi bilo všeč, če bi me grdo pogledali, da vem, da ga serjem in lakho popravim, se mi je pa tudi že zgodilo, da se je kdo meni nenamerno vrinil, pa je bil tudi vesel, če sem sama kaj zinila:). NI vse tako črno. Če pa ne bi rekla, bi si pa lahko mislila, kako je nesramen - pa sploh ni hotel bit nesramen, samo nepozoren.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 11:17:57   
Paštetka
ccccc...samo izgovori user posted image . E viš, če bi dobla listek bi vedela kje si user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 11:33:57   
Tippi
Kaj pol, prjavt al ne? user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 11:42:17   
ZmajTolovaj
user posted image user posted image user posted image user posted image

Moralne dileme ...


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 18:14:35   
Colt
Od kod vaše plače, da imate toliko časa za zabit na neki totalno neproduktivni temi (med službo, katera je plačana iz denarja davkoplačevalcev...torej predvsem sužnjev na minimalcu), katera ne bo rešila ničesar? Aja saj res, Slovenijastan, moja dežela ;) Bi bilo tudi to zrelo za prijavo v imenu zlorabe davkoplačevalskega denarja?

< Sporočilo je popravil Colt -- 13.9.2012 18:24:48 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 19:06:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 19:14:56   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Ne se bat, nič ti nismo vzele user posted image .

user posted image  To ja...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 19:25:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 19:25:51   
alda
O Colt nič bat!!!!
Tudi če bi vse vpletene RR.jevke na tej temi živele na račun države-posledično tudi tebe, bi to šele da bila ena mini kapljica tvojga znoja,
tako da kar mirno kri!!



_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 20:08:04   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: alda
O Colt nič bat!!!!
Tudi če bi vse vpletene RR.jevke na tej temi živele na račun države-posledično tudi tebe, bi to šele da bila ena mini kapljica tvojga znoja,
tako da kar mirno kri!!

Kri je mirna. Vseeno pa kri ni slepa. Že dolgo ne. Bo pa postala kri glasna! Ja, vem vem....totalno nepredstavljivo za elito user posted image
user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?