|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 20:12:20   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Ti narediš svojih 8 ur in konec, moji so pa razaparcelirani čez cel dan.


Moje ure so občasno razporejene tudi čez celo noč. Tako da ''ad hoc'' posploševanje...no go ;)


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 20:13:34   
ronja
Hehe, a ni fajn, da nas ima nekdo za elito? Mimogrede, colt, tudi mamice na minimalcu grejo na porodniško (mimogrede, sama dobim manj kot minimalca, ker delam polovični čas, moja plača pa že v osnovi ni glih visoka, tako da tudi porodniška ne;). To, za kar sem pa trenutno plačana (da skrbim za dojenčka), pa mislim, da delam dovolj dobro:). In če ne drugega skrbim za pozitivni naravni prirastek - tako da vprašanje, kdo je storil več za Slovenijo - ti s svojim znojem ali me s svojimi otroki... Svet ni črnobel, res!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 20:23:59   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Od kod vaše plače, da imate toliko časa za zabit na neki totalno neproduktivni temi (med službo, katera je plačana iz denarja davkoplačevalcev...torej predvsem sužnjev na minimalcu), katera ne bo rešila ničesar? Aja saj res, Slovenijastan, moja dežela ;) Bi bilo tudi to zrelo za prijavo v imenu zlorabe davkoplačevalskega denarja?



Mater si omejen. A zaposleni v javnem sektorju nimajo porodniške, bolniške, dopusta, nege, fraj ur?

Ali mogoče sodiš po sebi? user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 20:46:17   
Paštetka
Hehe ankica, tako kot pri tebi zgleda pri meni delovni čas. user posted image user posted image
Če pa ne naredim vse tisti dan, se pa zvečer s šefom v postelji zmenim. user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 13.9.2012 20:49:10 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 21:21:00   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Hehe ankica, tako kot pri tebi zgleda pri meni delovni čas. user posted image user posted image
Če pa ne naredim vse tisti dan, se pa zvečer s šefom v postelji zmenim. user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 21:24:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 21:27:15   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Če pa ne naredim vse tisti dan, se pa zvečer s šefom v postelji zmenim. user posted image


hahaha, a ti tud user posted image men je enkrat kolegica komentirala: pa ti si nora, kva sploh delas v sluzbi - saj spis z direktorjem user posted image


Ajde grem na kolegij. Lahko noč. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 21:48:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 22:20:25   
mateyka
same srečnice tuki, vse spite s svojimi šefi.. colt, ti se tud znajd, ne?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
14.9.2012 7:47:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
... mimogrede, sama dobim manj kot minimalca, ker delam polovični čas, moja plača pa že v osnovi ni glih visoka, tako da tudi porodniška ne ...


ronja,
kako manj od minimalca?

1/2 tvoje plače (večje od minimalca) + 1/2 minimalne plače (prispevki za KDČ) > od minimalne plače

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
14.9.2012 8:20:33   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Ti narediš svojih 8 ur in konec, moji so pa razaparcelirani čez cel dan.


Moje ure so občasno razporejene tudi čez celo noč. Tako da ''ad hoc'' posploševanje...no go ;)




Dragi Colt, če te ravno zanima.
Delam v gospodarstvu. Preko poletja sem si nabrala 113 nadur zaradi uvedbe nove proizvodnje (best in class, če sva že čisto podrobna - pa ni šlo vse po načrtu, zato sem tudi 5 dni predhodno zaključila z dopustom). In ker grem kmalu v porodniško, jih 80 koristim, ostalo sem si dala izplačat. Potem delam dober mesec, koristim še 14 dni dopusta in grem na porodniško.
Lahko vpišeš v evidenco.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
14.9.2012 8:46:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Dragi Colt, če te ravno zanima .....

Lahko vpišeš v evidenco.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
za evidenco, sama sem tam nekje kot ankica...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
14.9.2012 8:47:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Moje ure so občasno razporejene tudi čez celo noč. Tako da ''ad hoc'' posploševanje...no go ;)



Torej, bi ti prijavil zlorabo transferjev in drugih oblik drzavne pomoci/subvencij itn... ??? Si morda ze?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   [Brisano sporočilo]
14.9.2012 8:57:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
14.9.2012 8:59:30   
Tutan
Hvala user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
14.9.2012 13:43:43   
alda
U še ena nosečnica na RR!!user posted image
Tutan Čestitke!!!

Ja Colt tudi jaz sem več al manj sama svoj šef, plačuje pa me Bundes republik Dojčland, državi pa plačujeve obe: jaz in moja Liebe šefica in to ne malo!!user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
15.9.2012 15:16:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Takole... danes se v enem pogovoru zacne raspredati zgodba o nekem paru, ki se z lazno locitvijo prikrivanjem premozenja, lastnistva v nekih podjetjih itn... dokopal tudi do skoraj 500 eur drzavne pomoci (otroske doklade), saj imata tri otroke ter celo denarne pomoci za zaposlovanje (ne vem na kako foro) v kar krepkem znesku. Brze tezav pridemo do tega, da bi to bilo treba prijaviti, na kar ena od udelezenk v razgovoru izjavi - seveda, samo zna katera kam in komu... ? In smo bili mrzli. Nihce ni natancno vedel komu, kako in ali lahko to storis anonimno ter kako posljes dokazila, ki jih imas , ce je to anonimno :))))
Na koncu dneva je se mene zacelo zanimati.. komu pravzaprav to lahko prijavis in kako to poteka? Ve katera?


Danes je ta nalslov CSD....ker gredo pač vsi ti transferji preko njega.....do 1.1.2012 pa nisi vedel kam....nihče ni bil za nič pristojen.....po 1.1.12 se pa mora samohranilstvo dokazovati.....kako to CSDji izvajajo, je vprašanje....samo, če dobi CSD prijavo, da gre za lažno samohranilstvo, da bi se dobili večji otroški dokladi, nižji vrtec, mora po trenutni zakonodaji izvesti "preverbo" tega stanja.....

Lažnih samohranilk nisem nikoli prijavljala....vedno sem sicer javno govorila o tem, da se s tem ne strinjam, prijavila pa jih nisem nikomur, ker praktično ni bilo možno kam za prijavit, ker ni bilo zakonsko to sploh kaznivo......zato pa se je tako razpaslo in se že začelo imenovati "iznajdljivost" namesto kriminal......žalostno......

Soseda, ki dela na občini je priletela vsa evforična k meni pred leti, ko je dobila v roke mojo odločbo za vrtec....."A si neumna?" me je praktično zgroženo vprašala....."da se nisi prijavila kot samohranilka. Nihče ne plačuje toliko vrtca kot ti, ker smo vse samohranilke."

Glede na to, da bi občini in zaposlenim na občini moral biti interes, da bi "preganjali" lažno samohranilstvo, ker občina "doplačuje" razliko do polne cene in se zaposlenim na občinam zdi "poštenost" neumnost.....se res poraja vprašanje kam smo prišli.....ker če ni zakonske podlage, za pregon kriminala, če ni kazenskih sankcij, postane večina prebivalstva kriminalcev in opravičuje kriminalno dejanje.....in do 1.1.12 praktično ni bilo nobene zakonske podlage za pregon "izkoriščanja samohranilstava" in lažnega predstavljanja podatkov......

Torej so naše vrednote odvisne zgolj in samo od kazenskih sankcij.....če te so, smo pošteni, če teh ni, čisto enostavno postanemo kriminalci......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
15.9.2012 17:35:11   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej so naše vrednote odvisne zgolj in samo od kazenskih sankcij.....če te so, smo pošteni, če teh ni, čisto enostavno postanemo kriminalci......


Kakor kdo. Kot sem te razumela, se ti nisi šla lažno samohranilstvo pa čeprav si bila "neumna in edina". No, jaz sem tudi ena teh "neumnih in naivnih" kot sem večkrat slišala.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
15.9.2012 17:49:16   
LuLu
Ok, prepričale ste me... grem v ponedeljek sosedo prijavit. Upam, da bo kaka denarna nagrada.
Mogoče pa bo ona kaj dala, da je NE prijavim user posted image

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
15.9.2012 18:23:07   
donna22
Vročaaaaaaa temauser posted image user posted image

Jaz pa včeraj gledam Svet in se sprašujem, kje sem že to prebralauser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   [Brisano sporočilo]
15.9.2012 18:32:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
15.9.2012 21:12:02   
mateyka
Ankica* user posted image
user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
16.9.2012 14:49:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Hehe, mateyka user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Torej so naše vrednote odvisne zgolj in samo od kazenskih sankcij.....če te so, smo pošteni, če teh ni, čisto enostavno postanemo kriminalci......


Pravzaprav bi rekla da ne toliko od kazni same kot od verjetnosti, da te dobijo, ta pa je zaenkrat za določene elite enaka 0 (pa ne za RR elito user posted image ). Saj kazni so, a izvajanje ni sistematično, enako za vse. Zakonodaja je prilagojena določenim lobijem, Janezek dobi najvišjo kazen, ko prehitro vozi po cesti, Plemeniti dobi pa opozorilo.... Da Janezek vozi prehitro, ni prav in je korektno, da je dobil kazen, a zakaj ne velja enako tudi za Plemenitega? In potem se ustvarja splošno mnenje, ja saj, če on goljufa, zakaj pa ne bi tudi sam.
Torej nekosistentnost, ena pravila za ene in druga pravila za druge, eno se govori, drugo dela,





Ne splošno mnenje....izgovor.....

nobena zakonodaja ni taka, da se je ne bi dalo "izkoristiti", noben sistem ni tak, da ne bi v njem obstajali posamezniki, ki sistem izkoriščajo za lastne interese.....in od lastnega sistema vrednot je odvisno, ali boš "izkoristil" tudi ti kot posameznik, ali ne.....problem nastane takrat, ko prevladujejo v družbi tisti ljudje, ki imajo lasten sistem vrednot zelo nizko "nastavljen"....in za lastno kršitev zakonov in vrednot s prstom kažejo na tiste, ki tudi kršijo, v stilu "saj če lahko on, lahko tudi jaz"......


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
16.9.2012 15:14:30   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej so naše vrednote odvisne zgolj in samo od kazenskih sankcij.....če te so, smo pošteni, če teh ni, čisto enostavno postanemo kriminalci......


To ni vrednostni sistem, to je sistem kazni in nagrajevanja za nevzgojeno družbo.

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 199
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?