|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: verouk???
26.9.2012 22:38:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
vprasanje sm namenila ..., ki trdi, da "polovicarji" skodujejo Cerkvi.

kaj pa ti menis, naj vpise otroka k verouku, ali ne?

Tudi jaz trdim isto. Polovičarji škodujejo cerkvi. Ampak polovičar je lahko velik polovičar pa vmesni polovičar, pa manjši polovičar, pa polovičar samo v tem in tem en drugi pa je polovičar samo v tem in tem. Vsi smo polovičarji, vsi škodujemo cerkvi.


Ni vprašanje ali naj vpiše otroka k verouku. Ta dilema je samo navidezna. Prava dilema je, ali naj veruje ali ne. Ko bo imela odgovor na to, bo tudi vedela ali naj otroka vpiše k verouku ali ne.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
...ker se njeni voditelji ponasajo s stevilom clanov (ki so, roko na srce, mnogi le zato, ker so jih starsi ob rojstvu krstili). ce bi bilo tako, da so clani RKC res samo tisti, ki so aktivni verniki,

Vse to izhaja iz nepoznavanja krščanstva in ga potem jemljete kot "društvo ljubiteljev tenstanega krompirja". Član ne postaneš z včlanitvijo ampak s krstom. Krst pa je neizbrisno Božje znamenje,, ki ga podeljuje Bog, in sicer po človeku-duhovniku. Zato NI človeka, duhovnika, predsednika,..., ki bi lahko izbrisal znamenje, ki ga je dal Bog.

Vsi, ki so krščeni v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha, so Božji otroci.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: verouk???
26.9.2012 22:51:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Polovičarji škodujejo cerkvi.
Vsi smo polovičarji, vsi škodujemo cerkvi.


Jah, tisti, ki pa niso "polovičarji", ampak so "celi" in še zaposleni v Cerkvi.. tisti pa zadnje čase najbolj škodujejo cerkvi. Predvsem s svojimi finančnimi in spolnimi potrebami.
Torej...  t.i. "polovičarji" ne škodujejo najbolj.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: verouk???
26.9.2012 23:00:31   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne, pravim, da so vse velike religije precej zakomplicirane.

Eno je, da težko živiš sam s sabo, drugo je, da se bojiš, kaj bo nekdo drug (bog) o tvojem početju rekel oz. sodil.

Ronja, osnovno predpostavko imaš zgrešeno. Po definiciji Bog ni človek, je vsemogočen, je brezmejen, je brezčasen, je ...

Kdo je Bog. Kakšen je Bog.

Jasno je da Bog ni samo snoven, pa tudi ne samo duhoven. Torej Bog je takšen, da ga človek prav gotovo s svojimi čutili ne more v polnosti zaznati. Ker enostavno nimamo sposobnosti. Lahko ga začutimo, pa spet ne v celoti, lahko ga vidimo, pa spet ne kot snovnega ampak kot podobo,...

Pa tudi če bi ga lahko videli, čutili, zaznali, v polnosti, tega zopet ne bi mogli opisati. Lahko bi pa poskušali.

No, troedini Bog je v bistvu čisto enostaven Bog, kakršen pač je, samo mi ga ne moremo videti v vseh dimenzijah hkrati. Lahko pa ga zaznamo v različnih dimenzijah na različen način.

In tako je troedini Bog, Bog Oče - stvarnik, Bog Sin - utelešen in Bog Sveti Duh - duhovna komponenta. Ampak troedinost še vedno v polnosti ne opiše Boga. Ker če bi ga lahko v polnosti opisali, potem to ne bi bil Boga ampak pač nekaj kar lahko opišeš.

In tako je z verami, ki so enostavne. Enostavne so zato ker si jih je izmislil človek in je opisoval kar si je zmislil.

O Budi ne bi izgubljal besed, ker on je bil človek, je umrl in ostal mrtev. Ker če bi bil živ, bi ga lahko danes srečal, zaznal njegovo delovanje, ga občutil, tako kot lahko občutiš Jezusa.


Naslednja napačna predpostavka je, da se moraš Boga bati in v strahu pred njegovo kaznijo živeti. Bog je ljubezen On nas ljubi. In nas ravno zato opozarja, kot ti opozarjaš svojega otroka, ki ga ljubiš, naj ne teče čez cesto ne da bi se prepričal, da je prazna. Ker posledica tega je da ga lahko zbije avto, ne zato ker ga boš ti kaznovala tako, da ga zbije avto. Ravno tako je z zapovedmi. Zapovedi niso, da bi se bali Boga ampak, da bi poznali pravila, ki veljajo v "prometu".



< Sporočilo je popravil tehnofil -- 26.9.2012 23:04:36 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: verouk???
26.9.2012 23:20:00   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
..., ampak so "celi" in še zaposleni v Cerkvi.. tisti pa zadnje čase ...

V bistu je to žaljivo sklepanje. Tudi do mene.

Jezus ni prišel zaradi pravičnih ampak zaradi grešnih. Ni umrl za pravične ampak za grešne. Za vse nas, tudi za tebe in tudi za duhovnike.

Vera ni da iščemo krivca, to je delo policije.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   [Brisano sporočilo]
27.9.2012 8:24:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 155
   [Brisano sporočilo]
27.9.2012 9:51:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   [Brisano sporočilo]
27.9.2012 10:00:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: verouk???
27.9.2012 10:21:08   
ronja
Ker če bi bil živ, bi ga lahko danes srečal, zaznal njegovo delovanje, ga občutil, tako kot lahko občutiš Jezusa.

Tudi Kristusa danes ne moreš srečat, čutiš pa lahko njegovo delovanje tu glih toliko kot Budino delovanje v Aziji...

Naslednja napačna predpostavka je, da se moraš Boga bati in v strahu pred njegovo kaznijo živeti. Bog je ljubezen On nas ljubi. In nas ravno zato opozarja, kot ti opozarjaš svojega otroka, ki ga ljubiš, naj ne teče čez cesto ne da bi se prepričal, da je prazna. Ker posledica tega je da ga lahko zbije avto, ne zato ker ga boš ti kaznovala tako, da ga zbije avto. Ravno tako je z zapovedmi. Zapovedi niso, da bi se bali Boga ampak, da bi poznali pravila, ki veljajo v "prometu".

Ampak bog je vsemogočen in lahko ustavi tisti avto, on ustvarja pravila in lahko naredi tako, da se ne bi nobenemu nič hudega zgodilo. In ne, nimajo vsi svobodne volje, ker marsikak otrok nima nobene možnosti za normalno življenje (tudi odrasli, ampak sem na otroke bolj občutljiva) - in ravno zato ne verjamem v boga - ker če bi bil, bi kaj naredil zato, glede na to, da lahko. Torej ali ni vsemogočen, ali ga pa vse skup ne briga - v takega pa nočem verjet.

kot drugo pa me "moti" determinizem krsta - zakaj krsceni ostane dozivljenjski clan, ce pa k Cerkvi ni pristopil prostovoljno, temvec so ga vanjo "prijavili" drugi?

Podpis.
Zaradi mene me ima lahko bog tam gor zacahnano kakor hoče, vseeno pa se mi zdi fer, da se lahko izpišem iz članstva oz. da me ne morejo uporabljat v svojih številkah, če se sama s tem ne strinjam. Sicer imamo pri nas še zelo srečo, Evropa je precej liberalna:). Ker zame pa krst ni to, kar je zate. Če imaš ti prav, boš to izvedel, ko umreš, če imam jaz prav, ne bo vedel pa noben:D.

budisti ga verjetno obcutijo? what's the difference?

Podpis. Zate je Kristus to, kar je za budiste Buda. Za naju z metulj sta bila oba človeka, bog pa ne obstaja.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: verouk???
27.9.2012 10:26:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
..., ampak so "celi" in še zaposleni v Cerkvi.. tisti pa zadnje čase ...

V bistu je to žaljivo sklepanje. Tudi do mene.


LuLu - s tem se se jz, kot neverujoca, strinjam user posted image nisem pristas posplosevanja v nobeni smeri user posted image

Samo malo... kakšno sklepanje. Saj pa javno papež in veliko duhovnikov priznava, da s takimi pedofilskimi aferami in finančnimi polomi nižajo ugled cerkve. Tudi policija to preganja. Saj je tudi že bilo na sodišču. To pa res ni na mojem zeljniku zrastlo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   [Brisano sporočilo]
27.9.2012 12:12:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: verouk???
27.9.2012 12:16:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
saj vem, kaj mislis user posted image ampak ti sodijo v drugo debato, ce me razumes...


Ja, ... tudi vem, da niso zdaj vsi isto krivi. To je samo malo bolj zapozneli odgovor na tiste polovičarje in ne-korist za cerkev. Mah, to je taka tema, da smo že vsi parkrat malo zašli... ampak ravno po teh vseh postih me ne čudi, če ima nekdo pomisleke ali otroka v verouk ali ne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   [Brisano sporočilo]
27.9.2012 12:38:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: verouk???
27.9.2012 12:47:34   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
ampak ravno po teh vseh postih me ne čudi, če ima nekdo pomisleke ali otroka v verouk ali ne.


pravzaprav se je tu izpostavil drug pomislek: krstiti otroka, ali ne user posted image

Tudi... HB nimam teh problemov. Verjamem pa da je marsikdo nekje vmes.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: verouk???
27.9.2012 14:26:07   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
...in ravno zato ne verjamem v boga...

Nisem napisal da bi te prepričal. Napisal sem da bi dobila nekakšen vpogled, razumevanje kako, zakaj, če bi seveda hotela.

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
...zacahnano kakor hoče, vseeno pa se mi zdi fer, da se lahko izpišem iz članstva oz. da me ne morejo uporabljat v svojih številkah, ...

Nisem napisal da bi te prepričal. Napisal sem da bi dobila nekakšen vpogled, razumevanje kako, zakaj, če bi seveda hotela.

Bom dopolnil še s tem:
Cerkev vidiš predvsem kot uporabnika tebe v svojih številkah. Gre pa za precej več. Naloga Cerkve je da skrbi za vse svoje "člane". Tako se Cerkev spominja vseh verujočih (v katere šteje tudi krščene) v vsakodnevnih obredih in tudi za njih prosi in moli. Tehnično so vsi tisti, ki so krščeni, pa pravijo da ne verujejo, običajni člani Cerkve v obdobju ko je njihova vera šibka. Pri vseh nas so obdobja, ko je vera šibka in ko je vera močna, le s to razliko da je pri "tebi" to obdobje šibke vere daljše. Torej bistvo odgovora je da RKC ne samo uporablja tebe za številko ampak je tudi dolžna - za to je bila ustvarjena - skrbeti za tebe, v prošnjah in molitvi k Bogu.

Zopet nisem napisal da bi te prepričal. Napisal sem da bi dobila nekakšen vpogled, razumevanje kako, zakaj, če bi seveda hotela.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: verouk???
27.9.2012 14:30:52   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
... ni na mojem zeljniku zrastlo.

...ampak ti sodijo v drugo debato, ce me razumes...

Tako se običajno končajo debate. Namreč ko zmanjka sape pa se vedno privleče "pedofilstvo". Saj ne da ga ni, ampak to nima zveze z vero. Kot ko te ustavi policaj zaradi neprivezanega pasu, potem pa potegneš ven, kako je njihov minister pijan vozil,... Ali pa tvoj otrok dobi ukor, ti pa o tem kako so poslanci prišli do diplome...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: verouk???
27.9.2012 14:37:19   
mojamura
avtorici teme: ne vpiši otroka k verouku.

imho Cerkev se je od vere in njenih načel oddaljila za astronomsko št. kilometrov.
Če me imate za polovičko ali celoto mi je čisto vseeno, verjamem v Boga in v nauke vere, ne verjamem pa Cerkvi! Amen.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: verouk???
27.9.2012 14:46:10   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Tako se običajno končajo debate. Namreč ko zmanjka sape pa se vedno privleče "pedofilstvo". Saj ne da ga ni, ampak to nima zveze z vero.

Sape še imam kolko češ... v taki tem...i o temi in še malo mimo nje lahko sodelujem. Ni zmanjkalo črk.
Ampak vseeno, če se avtorica sprašuje o verouku da ali ne, je pedofilija v cerkvi en negativen odgovor. Mogoče pedofilija nima veze z vero, ampak tudi verouk potem nima, a ne?
Dodajam: ti boš ziher videl vezo vere in verouka, kolikor sem tvoje odgovore brala. Jaz je ne.

< Sporočilo je popravil LuLu -- 27.9.2012 14:53:58 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: verouk???
27.9.2012 15:09:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
...ni pristopil prostovoljno, temvec so ga vanjo "prijavili" drugi? kaj ne bi bilo potem smiselno, da se za vstop odloci polnoletna oseba, ki se mora predtem seznaniti s tem, kaj to prinasa?

Otroka vpišeš v šolo brez njegovega strinjanja. In ko naredi prvi, drugi, tretji razred, osnovno šolo, se ne more izpisat, da nikoli ni hodil v šolo. Lahko da ne prakticira učenja, vendar on je za vedno član kluba oseb ki so naredile osnovno šolo. Seveda, lahko pa počakaš da postane polnoletna oseba in da se seznani, kaj prinaša šolanje, pa da se potem odloči. user posted image . Tako približno bi lahko primerjal, vendar je ta primerjava z osnovno šolo tako neumna, kot je neumna primerjava, da naj bi pred krstom postal polnoleten. Ne gre samo ta to kar ti vidiš in razumeš ampak je pri krstu in veri zraven še duhovna komponenta, ki pa je na potenco vplivnejša.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
jz to gledam cist tko, ekonomsko - podpises pogodbo, v kateri so definirane pravice in obveznosti: in potem se tega drzis....
...zato nekako ne morem sprejeti ideje ne-polovicarstva vernika, ce razumes: ker je Cerkvec sama tako znizala kriterije za vstop, da se ji pridruzujejo clani, ki se govorijo ne - torej kako naj potem sprejmejo njene zapovedi, ce pa so clanstvo "podpisali" popolnoma nevede?

Cerkev ni znižala kriterijev za vstop. Cerkev je postavljena ravno za to. Za vse z nizkimi kriteriji.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
... v krizi vere - in da je to precej trnova pot, predno se izvleces. in pravi, da se se vedno sooca z vprasanji, dvomi - in da ta vprasanja zahtevajo precej dela, predno se prebijes skozi njih.

Saj zato se reče vera. Drugače pa bi se reklo dejstvo.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
.... vendar pa v tej debati dobivam obcutek, da so zahteve do vernika tako velike, da jih je redkokdo sposoben izpolniti - in zahtevajo precejsnji asketizem. v cem je point?

Asketizem? A da se odpoveš da boš nekaj ukradel? da se odpoveš, da boš prevaral ženo?, da se odpoveš, da boš preklinjal,.. opravljal, ... a temu se sedaj reče askeza? Askeza je odpoved tistemu, kar je dovoljeno.

In da, zahteve so tako velike do vernika, da jih brez pomoči ne more izpolniti. Zato je prišel Jezus. Zato je ustanovil Cerkev. Zato je postavil zakramente. Da bi jih imeli za pomoč pri uresničevanju tako velikih zahtev. Vendar ni pomemben samo cilj. Tudi trud, kljub neuspehom, je tisti, ki šteje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: verouk???
27.9.2012 15:10:57   
pelin
Joj Lulu...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: verouk???
27.9.2012 15:12:28   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
, verjamem v Boga in v nauke vere, ne verjamem pa Cerkvi! Amen.

Ampak nauk vere posreduje Cerkev, torej verjameš Cerkvi.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: verouk???
27.9.2012 15:13:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Joj Lulu...

Ne me brati, kar preskoči me user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: verouk???
27.9.2012 15:16:31   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
.., je pedofilija v cerkvi en negativen ...

Ja, ti pa si podkupljena. Ne vem sicer kakšno izobrazbo imaš, ampak to ki jo imaš si jo pridobila z goljufijo. In tudi si pač taka da kršiš človekove pravice.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: verouk???
27.9.2012 15:17:27   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
, verjamem v Boga in v nauke vere, ne verjamem pa Cerkvi! Amen.
 
Ampak nauk vere posreduje Cerkev, torej verjameš Cerkvi.



Ne, ker ne hodim k posredovalcu! Sveto pismo berem sama, pa evangelije tudi. In ni Cerkev pooblaščena exluzivno za posredovanje vere.

če je Bog eden in edini zakaj potem rabi namestnika na zemlji v obliki papeža?


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: verouk???
27.9.2012 15:18:58   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
.., je pedofilija v cerkvi en negativen ...
 
Ja, ti pa si podkupljena. Ne vem sicer kakšno izobrazbo imaš, ampak to ki jo imaš si jo pridobila z goljufijo. In tudi si pač taka da kršiš človekove pravice.



to je ono ala v otroškem vrtcu: moj ati je pa bolj močan, kot pa tvoj.....mi imamo večji avto, kot pa vi


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: verouk???
27.9.2012 15:23:24   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
.., je pedofilija v cerkvi en negativen ...

Ja, ti pa si podkupljena. Ne vem sicer kakšno izobrazbo imaš, ampak to ki jo imaš si jo pridobila z goljufijo. In tudi si pač taka da kršiš človekove pravice.

Živiš v državi katere predsednik vlade je obtožen podkupnine. Torej si tudi ti takšna. Živiš v državi v kateri poslanci v parlamentu imajo lažnjive diplome, torej si jo tako dobila tudi ti. Živiš v državi, v kateri so bile kratene ljudem človekove pravice, torej si tudi ti takšna.

Lulu, to je tvoj način razmišljanja uporabljen na tebi. Z neumnim sklepanje se pride do neumnih zaključkov.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?