|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 12:55:34   
mateyka
jaz še vedno mislim, da bi bilo najbolj modro da s partnerjem skleneta kompromis; se pogovorita po kateri starosti se otrok (določita neko starost, ki vama obema ustreza; 10 ali 13, karkoli že vama ustreza) lahko samostojno odloči za krst in potem ob tem času, otrok lahko sam izrazi željo, se mu predstavi kaj krst pomeni zanj in vse splošne stvari povezane s tem. če ne bo kazal (otrok) interesa za te informacije, bo stvar jasna že pred "odločitvijo" (torej, če ga to ne zanima, krstil bi se pa zaradi materialnih dobrin, ki jih bo dobil), mu lahko krst odrečete dokler ne bo polnoleten. recimo. torej v smislu, če bi ob določeni starosti kazal resen interes za krst in ga bo zanimala duhovnost ter vera, bo iskreno želel biti krščen - mu ugodite. če pa ne bo kazal interesa ali pa bo interes pogojen samo z dobrinami ob krstu, potem pa naj počaka na polnoletnost.

mislim da je to lep dogovor. in pošten.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 23.10.2012 12:56:31 >

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 13:10:46   
nyna84
Najprej se je treba vprašati, zakaj bi otroka krstili - torej kaj je namen krsta in kaj jim to pomeni.
Drugo, ali bodo potem otroci hodili tudi h verouku? Kdo jih bo vozil k nedeljski maši, glede na to, da tudi mož, ki krst forsira, k maši ne hodi?

Je treba na stvar pogledati malo širše, ne pa sklepati kompromis glede krsta samo zato, da bo mir pri hiši.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 14:47:06   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

V trenutku ko je en starš proti, je po mojem mnenju moj odgovor, da se s tem počaka do polnoletnosti (ali vsaj do recimo 15. leta) in potem se otroka odločita sama. Nadoknadit se da, povrnit v prvotno stanje pa žal ne, zato takšno mnenje.


Tako, ja. Se ne bi mogel bolj strinjat, kratko in jedrnato. Vse ostalo je balast in mešanje megle po nepotrebnem.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
23.10.2012 14:55:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bena)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 18:43:25   
Tippi
ki so mnenja, da je moje nasprotovanje krstu otrok, tiho nasprotovanje staršem mojega partnerja, v redu prebrali,


tudi tebi ne bi škodilo bolj natančno branje. napisala sem namreč da imam pomisleke in zraven postavila še vprašaj, torej ne gre za moje mnenje, ki je dokončno, ampak...joooj ne da se mi secirat, kaj sem rekla in kaj sem mislila. beri še enkrat, če ti je do tega, če ne pač pusti, pa je to to.

dejstvo je, da imaš ti problem, ki si ga izpostavila tukaj in povedali smo ti kaj si mislimo. predlagam ti, da vzameš kakšen odgovor tudi za dobronameren in ne kot napad nate.

usput še podpišem metulj333!

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 18:56:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

V trenutku ko je en starš proti, je po mojem mnenju moj odgovor, da se s tem počaka do polnoletnosti (ali vsaj do recimo 15. leta) in potem se otroka odločita sama. Nadoknadit se da, povrnit v prvotno stanje pa žal ne, zato takšno mnenje.


Tako, ja. Se ne bi mogel bolj strinjat, kratko in jedrnato. Vse ostalo je balast in mešanje megle po nepotrebnem.


Jehovove priče, baptistična, binkoštna in podobne veroizpovedi krstijo vse starejše otroke, ki se krstijo kao pri polnem zavedanju.....vendar le krstijo.....drugače pa zelo strogo, mnogo bolj kot kot katoliki, pravoslavci, luterani vzgajajo svoje otroke v duhu veroizpovedi kateri pripadajo....in izredno, izredno redki so tisti posamezni otroci, ki se pri polni zavesti ne odločijo za krst.....

Prav tako kot so izredno redki tisti posamezniki iz družin, kjer je eden ali sta oba starša negativno nastrojena proti veri, proti cerkvi....običajno se taki otroci tudi pri 15 ali 18 letih, pri svojem polnem zavedanju, ne dajo krstiti....verjetno iz istega razloga kot se jehovove priče dajo krstiti....ker so tako vzgojeni......

In ne bi se ravno tako strinjala, da je kratko in jedrnato to, da se nadoknadit da, povrnit v prvotno stanje pa žal ne......odvisno s katere perspektive gledaš......user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 19:01:59   
Tippi
In ne bi se ravno tako strinjala, da je kratko in jedrnato to, da se nadoknadit da, povrnit v prvotno stanje pa žal ne......odvisno s katere perspektive gledaš......user posted image



Ok, ne se smejat, ampak me res zanima. sem slišala, da obstaja neka izpisnica? user posted image te kao izpišejo iz teh cerkvenih knjig? a to drži?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 19:18:06   
liliana



To pa ne bi vedela kako poteka izpis.....nobenega ne poznam, da bi se izpisal......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 19:38:07   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




To pa ne bi vedela kako poteka izpis.....nobenega ne poznam, da bi se izpisal......




Možno da so me nasankal... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
23.10.2012 20:17:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 20:21:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Ok, ne se smejat, ampak me res zanima. sem slišala, da obstaja neka izpisnica? user posted image te kao izpišejo iz teh cerkvenih knjig? a to drži?

Baje, da obstaja in baje, da je realno neizvedljiva user posted image
Vir: "baba čula, baba rekla"

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 20:37:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: bena

Moj partner pa tudi ni nek revček, razpet med mene in njegove. Sploh ne vem, zakaj bi moral biti razpet, ker sem mnenja, da ko imaš enkrat partnerja in svojo družino, se pač o zadevah svoje družine odločaš po svoje, seveda v soglasju s partnerjem in starši od nobenega nimajo kaj govoriti in pristiskati zraven. Vendar ni, pač nanj pritiskajo njegovi.


Žal se slepiš, tvoj partner je revček; če bi bil mož, bi se odločil tako kot misli, da je za njegovo družino (žena in otroka) prav in ne popuščal pod pritiski staršev. In če bi bil mož, v soboto ne bi pobasal otrok in jo za cel dan odjadral k tašči, ampak bi 'udaril po mizi' in se o temi, ki med vama ustvarja prepir, pogovoril tako kot se pogovarjajo zreli možje. Tako pa je ena cincamarinca.

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 20:51:03   
Tippi
Tako pa je ena cincamarinca.


Uf, tole zna zabolet. Mogoče pa tud ne, mogoče bo končno stopila na moževo stran in ga branila kot levinja.


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 20:52:38   
Tippi
Me ma,da se res pozanimam, če je tak izpis mogoč. ampak tudi če je, ma verjetno metulj prav, enkrat krščen, za vedno član. ampak ok, za to drugo, če se nekdo že odloči, da se izpiše, se mu lahko mirno fučka.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 20:59:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

proces izpisa je ful kompliciran, zahtevek das v maticni zupniji, kjer so te krstili (ker imajo originalni krstni list) in oni potem to posljejo na visje instance, ki potrdijo izpis.
ampak menda Cerkev krst tolmaci, da je to dozivljensko clanstvo, tko da po njihovem tolmacenju se ne mores izpisat.


Izpišejo te.....v krstni knjigi ti označijo, da si izpisan....ne morejo ti pa izbrisati zakramenta krsta in to oni tolmačijo kot doživljenjsko........

Sem mislila, da Tippi sprašuje za izpisnico v drugih verskih skupnosti.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 21:01:33   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Tako pa je ena cincamarinca.


Uf, tole zna zabolet. Mogoče pa tud ne, mogoče bo končno stopila na moževo stran in ga branila kot levinja.




Ta cincamrinca je tako nedolžna, da niti boleti ne more dobro.

Mogoče moža končno postavi pred dejstvo, naj določi prioritete. Zdaj jih, vsaj po napisanem, ne zna, in po mojem, niti noče. Ker mu tako paše. 

IZVIRNO SPOROČILO: bena

Tudi to sem povedala partnerju, vendar tega ne razume ali pa me noče, ker mu je bolj pomembno, da bodo zadovoljni njegovi starši kot pa kaj mislim jaz kot mama, ki imam pravico soodločati o tem. ali je tudi kdo od vas imel enak problem in kako sta ga rešili.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 21:04:33   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: bena

Moj partner pa tudi ni nek revček, razpet med mene in njegove.

..in starši od nobenega nimajo kaj govoriti in pristiskati zraven. Vendar ni, pač nanj pritiskajo njegovi.


ta dva stavka sta ti vzajemno izključujoča. kako je lahko nerazpet (med njegove in tebe), če nanj pritiskajo njegovi? potem je že en efekt razpetosti, če imata sedaj (po pritisku njegovih) ta problem? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
In če bi bil mož, v soboto ne bi pobasal otrok in jo za cel dan odjadral k tašči, ampak bi 'udaril po mizi'..


si mislila rečt, da bi pomagal 50% v gospodinjstvu, če že oba na šiht hodita in imata družino in sta "team"? klinc pa "zreli možje", ki ne mignejo s prstom doma za skupno dobro..

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 21:10:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
In če bi bil mož, v soboto ne bi pobasal otrok in jo za cel dan odjadral k tašči, ampak bi 'udaril po mizi'..


si mislila rečt, da bi pomagal 50% v gospodinjstvu, če že oba na šiht hodita in imata družino in sta "team"? klinc pa "zreli možje", ki ne mignejo s prstom doma za skupno dobro..


Ne, mislila sem to, kar sem napisala - da 'udari po mizi'. Prevedeno - ker se zaveda problema, se z ženo usede za mizo in se o težavi pogovori in išče kompromis. Prvo drugo ali tretjo soboto, enkrat bosta že prišla do njega, če se bosta pogovarjala. Drugo soboto ji lahko že skuha kavo in tretjo prinese rože, ker bosta že blizu rešitve, ki bo sprejemljiva za oba. Tako pa on v soboto rep med noge, na pranje možgan k tašči oz.mami, žena pa doma pospravlja - stanovanje namesto družine. Ma klinc pa tak dec, bolje imeti taxi in ljubimca, bi bilo manj dela.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 21:18:49   
Tippi
klinc pa "zreli možje", ki ne mignejo s prstom doma za skupno dobro

user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 21:46:12   
mateyka
sicer bi jaz imela drug problem kot krst, če bi morala sama gulit stanovanje, medtem ko bi moj mož imel postrežbo "d`tašča" kosila. ampak ok, ljudje smo različni..

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 21:52:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sicer bi jaz imela drug problem kot krst, če bi morala sama gulit stanovanje, medtem ko bi moj mož imel postrežbo "d`tašča" kosila. ampak ok, ljudje smo različni..


Iz mojega zornega kota je stanovanje še najmanjši problem (smo različni).

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 22:01:21   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sicer bi jaz imela drug problem kot krst, če bi morala sama gulit stanovanje, medtem ko bi moj mož imel postrežbo "d`tašča" kosila. ampak ok, ljudje smo različni..


Iz mojega zornega kota je stanovanje še najmanjši problem (smo različni).


a resnično misliš, da je v tem primeru stanovanje moj problem? user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
23.10.2012 22:03:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sicer bi jaz imela drug problem kot krst, če bi morala sama gulit stanovanje, medtem ko bi moj mož imel postrežbo "d`tašča" kosila. ampak ok, ljudje smo različni..


Iz mojega zornega kota je stanovanje še najmanjši problem (smo različni).


a resnično misliš, da je v tem primeru stanovanje moj problem? user posted image



Ne v tem, ne v kakšnem drugem, vsaj v takem kontekstu najbrž ne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
24.10.2012 8:44:18   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Prav tako kot so izredno redki tisti posamezniki iz družin, kjer je eden ali sta oba starša negativno nastrojena proti veri, proti cerkvi....



Ja, ampak nisem zasledil, da bi bila avtorica teme sovražno nastrojena proti cerkvi, religiji, itd ... opažam, da to pri nas katoliki nikakor ne razumejo - če nekdo ne akceptira njihovih dogem, je pa zdaj že kar nastrojen proti njim. Kar tudi približno ni res. Kakor razumem, avtorice ne moti vera kot taka, nič nima proti partnerju in njegovim staršem, ker jo prakticirajo. Moti jo vsiljevanje. Sicer je pa Arwenko v par stavkih povedal bistvo, tak da ni kaj dodat.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: krst otrok - eden od staršev za, drugi proti
24.10.2012 12:25:04   
ronja
Avtorica teme....ali daš krstiti ali ne daš....ni treba delati disertacije zaradi krsta......ker tisto o "nemogočem povratku v prvotno stanje" ne drži povsem....če si imun na duševno plat krščanstva, te tisti pečat v knjigi in župnikov škropljenje s sveto vodo itak ne moti...

Liljana, lej, to je tako, kot če bi zame napisali, da sem Indijka/Avstrijka/Švedinja, karkolipač. Absolutno nimam nič proti Indijcem/Avstrijcem/Švedom..., (kar sem jih spoznala, so bili vsi fajn), vseeno pa ne bi rada, da bi mi pod državljanstvo pisalo Indijsko namesto Slovensko, ker sem pač Slovenka. Nič ni narobe z nobenim od teh, ampak tudi ateizem je prepričanje, kot vera. To je agnostikom včasih težko razumet, da nam ni vseeno. Ampak vsem ni vseeno. Meni je smotano, da je cela ekspedicija, če se hočeš odkrstit. IN imam rajši, da se krstijo, če se bojo sami hoteli. Na srečo se vsi strinjamo (in nemož in vsi 4je stari starši, tako da nimamo problemov, ampak bi isto zagovarjala, tudi če bi se ne strinjali). Čisto verjamem, da je marsikomu čisto vseeno, ali je krščen ali ne, kaj mu piše pod državljanstvom, vse... Sama si pa vseeno ne želim, da me uporabljajo v svojih cifrah, ker se mi zdi dvojno nefer - do resničnih vernikov in do mene. Nimam nič proti, da se zmenijo ljudje, kakor jim paše: da se krstijo iz tradicije, da se ne, kakor komu paše. Ne bi pa svojih krstila kar tako, ker jim lahko gre na živce. Pa mislim, da bi bilo prav, da sta na krstu oba starša, da se oba strinjata, ker sta pač zakonska skrbnika (če nista onadva, pa seveda zakonska skrbnika), ne pa da to naredi kar nekdo tretji... Če se oba strinjata, itak lahko naredita z otrokom karkoli, kar ni nezakonito.

Se strinjam....in tudi krst te ne naredi vernika...
Se strinjam. Zato je pa brezveze krstit otroke.

Se pa strinjam s tabo, lilijana, da bi bilo lažje, če bi si gospodinjstvo razdelila, da bi lahko potem oba po obiskih hodila, kadar bi jima pasalo.

ker je že kje kakšen učitelj, vzgojitelj pedofil pa zato nisi rekla, da je šola institucija ki ...

Tehnofil, roko na srce, šole in vrtci niso tako ščitili svojih pedofilskih pripadnikov kot (je) to dela(la) cerkev. Kazen je premestitev v drugo škofijo??? Ste nori? Ko se je v enem lj. vrtcu zgodilo, da je bil vzg. obtožen in spoznan za krivega pedofilije, je letel oz. bil suspendiran že med procesom in se ne more več zaposlit nikjer, kjer so otroci. Župniki pa lahko mirno delajo dalje v drugi škofiji, tudi z otroki. To sama zamerim cerkvi. Psihote najdeš povsod, je pa velika razlika, kako sistem reagira na to, ko jih odkrije: ali zavaruje šibkejše (otroke) ali jih ne. In če ga premestiš nekam, kjer ga še ne poznajo, jih res ne zavaruješ, zavaruješ njega! In ne mi rečt, da se to ne dogaja! Ker za ta primer konkretno vem, iz slovenije, naši časi, ne 100 let nazaj.

...ker so tako vzgojeni...

Se strinjam. In ravno zato sama ne bi dala krstit otroka. Ker tam navsezadnje obljubiš, da boš vzgajal otroka v krščanskem duhu, kar jih pa ne mislim. Torej- kaj naj lažem? Enim to ni nič, je pač tradicija, zame je pa obljuba kot obljuba (so mi "verniki" že večkrat rekli, da bolj resno jemljem njihove običaje kot oni sami;)... In se mi ne zdi prav lagat glede otrok glede večjih vprašanj, kar vzgoja na splošno je. Torej za moje pojme bi bila hipokrizija, če bi jih dala krstit.

Me ma,da se res pozanimam, če je tak izpis mogoč. ampak tudi če je, ma verjetno metulj prav, enkrat krščen, za vedno član.
Tako nekak sem sama razumela vse, kar sem se do zdaj pozanimala o tem. Vem, da se je Svetlana Makarkovič zelo trudila izpisat, pa je prišla nekako tudi do tu - da se ne da, še vedno je članica, pa če hoče ali pa ne. In vem, da če pa kdo ne vrže puške v koruzo glede takih reči, je to ona, tak da dokler njej ne rata, ne vem, če ma smisel, da se matramuser posted image . Itak moj krst ne bi smel veljat, ker ni bilo nobenega starša zravenuser posted image

Sicer se pa strinjam s Stanislavo.

Ja, ampak nisem zasledil, da bi bila avtorica teme sovražno nastrojena proti cerkvi, religiji, itd ... opažam, da to pri nas katoliki nikakor ne razumejo - če nekdo ne akceptira njihovih dogem, je pa zdaj že kar nastrojen proti njim. Kar tudi približno ni res. Kakor razumem, avtorice ne moti vera kot taka, nič nima proti partnerju in njegovim staršem, ker jo prakticirajo. Moti jo vsiljevanje. Sicer je pa Arwenko v par stavkih povedal bistvo, tak da ni kaj dodat.

Podpis.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?