|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
11.12.2012 15:05:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
11.12.2012 15:28:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Levo-desno pri otrocih...
11.12.2012 15:33:35   
kakadoo
Hčerka je stara 4 leta, pa ve katera je desna in katera leva. Je, piše sicer z desno.
Drugače pa ni imela težav s tem. Dvakrat je vprašala, tretjič je že vedla.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Levo-desno pri otrocih...
11.12.2012 15:40:29   
Paštetka
Ja pri 4 letih vedo, samo, če ne vadijo, hitro zamenjujejo. Tam v prvem razredu imajo pri enem predmetu vocenjevanju levo desno in tudi zrcalno morajo vedeti. Npr. Ko je obrnjen proti meni mora povedati v kateri roki držim pisalo...

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Levo-desno pri otrocih...
11.12.2012 16:11:04   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

kdaj oni to postekajo? predvsem me zanima, kdaj jim postane jasno, da se bere z leve proti desni in ne obratno - moj br. 1 namrec praviloma zacne brati z desne in seveda potem nic ne stima user posted image mogoce ima to kaj zveze s tem, da se zdaj ne vemo, a bo levicar, al desnicar - obe roki enako uporablja.


Eni nikoli najbrž... (sem tak primerek in kar nekaj nas poznam... zabavno je blo v avtošoli: pejdi levo... ne desno, levo user posted image ). OK, sej vem da je to drugače, ker jaz vem kaj je kje, samo resno moram pomislit.

Je pa res da moja hčerka, ki bo najbrž tudi levičarka, ravno tako začenja na desni "brat". Po mojem je to kar povezano.

< Sporočilo je popravil rozilu -- 11.12.2012 16:12:07 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
11.12.2012 16:32:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
11.12.2012 16:34:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
11.12.2012 16:38:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Levo-desno pri otrocih...
11.12.2012 17:03:01   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

aha, potem je pri vas ista fora! koliko je pa stara (glede na to, da se ni minilo user posted image ).



Stara je 3 leta - sej ne da bere, samo se dela da bere (kao črkuje in si sproti izmišljuje) in vedno začne z napačne strani, vsi ostali otroci (nečaki - desničarji) začenjajo prav - tudi če ne znajo brat. Zato mi je blo čudno... Je pa skoraj sigurno levičarka, ker že lep čas skoraj vse počne z levo, malo si še z desno pomaga...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Levo-desno pri otrocih...
12.12.2012 9:45:07   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

aha, potem je pri vas ista fora! koliko je pa stara (glede na to, da se ni minilo user posted image ).



Stara je 3 leta - sej ne da bere, samo se dela da bere (kao črkuje in si sproti izmišljuje) in vedno začne z napačne strani, vsi ostali otroci (nečaki - desničarji) začenjajo prav - tudi če ne znajo brat. Zato mi je blo čudno... Je pa skoraj sigurno levičarka, ker že lep čas skoraj vse počne z levo, malo si še z desno pomaga...


Naš je 4 in čisti desničar, ampak če tak bere (se dela) vleče prst vedno od desne proti levi. Svoje ime, priimek ali kako drugo besedo pa napiše od leve proti desni, razen če mu zmanjka prostora, potem zadnjo črko da na začetek, spodaj, gor, poljubnouser posted image . Leva desna stran pozna, včasih se še zmoti in takrat vedno vpraša tista s katero jem ali pišem.

Jaz sem ista, vedno razmišljam s katero jem ali pišem, včasih si še res kaj v zraku napišem, da se prepričam, da je res to desnauser posted image . Avtošolauser posted image , sem mu kar vnaprej rekla, da mi mora veliko prej povedat, da jaz razmislim katera je leva ali desna. Sem na koncu še vprašala, ali padem, če mi na glavni vožnji reče, levo, jaz pa zavijem desnouser posted image k sreči se ni zgodilouser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.12.2012 9:46:50 >

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Levo-desno pri otrocih...
12.12.2012 14:25:18   
aprilčica07
Še en primerek, ki ima težave z levo in desno. Če kdaj vozim, pa je moj zraven, je vedno kaos. Če reče zavij levo, zavijem desno, če reče zavij desno, bom šla levo. Se je navadil in reče, vozi naravnost, pol je ok. user posted image

Ta velik pri 5,5 letih neve katera je leva in desna, tamala pri 3 pa obvlada. Očitno je sine po mami. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Levo-desno pri otrocih...
13.12.2012 19:11:19   
Balerina
Ne dolgo nazaj sem brala, mislim da v zadnji številki Otrok in Vrtec, da je normalno da otroci nekje do šole,  mislim da lahko tudi do drugega razreda ko rišejo in pišejo to ne delajo iz leva proti desni pač pa poljubno ali iz leve proti desni ali iz desne proti levi. Je bila neka razlaga zakaj in kako pa si lahko prebereš, zanimivo. Ja pa vem da je to pisalo da jih ne smemo na to opozarjati in popravljati.
Drugače pa se mi zdi pri mojih tavečjih dveh da včasih ne vem ali kaj že obvladata ali ne. Če se peljemo z avtom pa rečeta tja zavi in hočem da povesta ali levo ali desno se vedno delata da ne vesta potem pa kar tako sredi pogovora pa čisto obvladata katera je katera in kdo je z levo in kdo z desno. Tako da bi težko rekla kdaj sta to osvojila, stara sta pa 6 in 4.  

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Levo-desno pri otrocih...
13.12.2012 21:54:13   
miša99
Moji so nekak po principi jabolko ne pade daleč od drevesa, namreč jaz imam še danes s tem težave. Za kopilota me nekako vedno izločijo.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Levo-desno pri otrocih...
19.12.2012 21:54:13   
lejla14
 Eni nikoli najbrž... (sem tak primerek in kar nekaj nas poznam... zabavno je blo v avtošoli: pejdi levo... ne desno, levo user posted image ). OK, sej vem da je to drugače, ker jaz vem kaj je kje, samo resno moram pomislit.


Tudi jaz, očitno nas je torej kar dosti :)


Je pa res da moja hčerka, ki bo najbrž tudi levičarka, ravno tako začenja na desni "brat". Po mojem je to kar povezano. 
Moj je najprej tudi pisal od desne proti levi, no zdaj je začel tudi z leve proti desni. Itak obvlada le samo svoje ime napisat. Jih bo imel pa čez en mesec 5 let.




(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?