|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 18:19:17   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
da se domoljubju posameznikov zaradi nemorale oblasti posmehuje oz. da se domoljubje takoj primerja z nacionalizmom in nosi na plan etično čistost.....


pri meni zgleda mešaš sarkazem in posmeh. prvemu je lahko vzrok med drugim tudi kar je recimo omenila frodo, drugemu pa marsikaj. in naj še omenim zelo raznoliko intrepretacijo patriotizma, pa smo tam. jaz se mam ljubitelja slovenije in slovenskega, za patriota sem pa očitno po tvoji lestvici verjetno premalo "ponosna"..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 19:03:38   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


mogoče pa ti ne razumeš razlike med "ponos" in rad imeti? ti je "rad imeti" premalo?



Mogoče ne.....ker jaz sem na nekatere doseške svoje hčere, moža, tudi sebe kdaj, ponosna......vendar jih ne delim tako rada z drugimi kot ti.....user posted image

recimo Tine Maze jaz nimam rada nič bolj kot Lindsay Vonn.....me pa prevzame veliko, veliko večji občutek zadovoljstva, ko je na zmagovalni stopnički Tina in zaslišim slovensko himno, kot pa ko stoji tam Vonnova in slišim ameriško himno......

< Sporočilo je popravil liliana -- 23.12.2012 19:15:53 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 19:16:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


da lahko živimo brez miloševiča in jugoslavije misliš? seveda, to je možno, enim se takrat ni zdelo, eni so se bali..


95 % udeležba na plebiscitu.....skoraj 90 % volilcev je glasovalo za samostojnost Slovenije.....


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 19:21:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


pri meni zgleda mešaš sarkazem in posmeh. prvemu je lahko vzrok med drugim tudi kar je recimo omenila frodo, drugemu pa marsikaj. in naj še omenim zelo raznoliko intrepretacijo patriotizma, pa smo tam. jaz se mam ljubitelja slovenije in slovenskega, za patriota sem pa očitno po tvoji lestvici verjetno premalo "ponosna"..


Torej si vseeno domoljub.....user posted image

Ja, intrerpraticja patriotizma je raznolika....eni ga takoj enačite z nacionalizmom......drugi pa ne....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 19:27:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ravno nemoralno ravnanje aktualne oblasti, ki je dvolično in brez vseh vrednot, bi moralo biti razlog, da se prebude domoljubna čustva.....


In kaj potem , ko se prebudijo na pr. tvoja domoljubna custva, kaj naredis z njimi? kako se to konkretno kaze? Kaksna domoljubna dejanja sledijo? kaj ima drzava od tega in kaj drzavljani?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 19:51:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ravno nemoralno ravnanje aktualne oblasti, ki je dvolično in brez vseh vrednot, bi moralo biti razlog, da se prebude domoljubna čustva.....


In kaj potem , ko se prebudijo na pr. tvoja domoljubna custva, kaj naredis z njimi? kako se to konkretno kaze? Kaksna domoljubna dejanja sledijo? kaj ima drzava od tega in kaj drzavljani?



Pri meni običajno tako, da grem na volitve, da plačujem davke, ki jih moram, da se ne okoriščam na račun države oz. ne uveljavljam določenih ugodnosti zgolj zato, ker je v zakonu "neka luknja", da ne pljujem po državi in vladi takoj, ko mi vzame eno pravico oz. privilegij, ki mi ga je pred leti velikodušno ponudila, da se ne grem ideološke delitve na leve in desne ampak poskušam določena dejanja objektivno presoditi, brez predsodkov.....

Sama se zaradi tega, ker sem domoljub vseeno nimam za rešitelja slovenskega naroda....da bi zdaj recimo vzela v roke srp in kladivo ali pa granitno kocko in šla nad parlament in vlado......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 20:39:20   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
ravno nemoralno ravnanje aktualne oblasti, ki je dvolično in brez vseh vrednot, bi moralo biti razlog, da se prebude domoljubna čustva.....


In kaj potem , ko se prebudijo na pr. tvoja domoljubna custva, kaj naredis z njimi? kako se to konkretno kaze? Kaksna domoljubna dejanja sledijo? kaj ima drzava od tega in kaj drzavljani?



Pri meni običajno tako, da grem na volitve, da plačujem davke, ki jih moram, da se ne okoriščam na račun države oz. ne uveljavljam določenih ugodnosti zgolj zato, ker je v zakonu "neka luknja", da ne pljujem po državi in vladi takoj, ko mi vzame eno pravico oz. privilegij, ki mi ga je pred leti velikodušno ponudila, da se ne grem ideološke delitve na leve in desne ampak poskušam določena dejanja objektivno presoditi, brez predsodkov.....

Sama se zaradi tega, ker sem domoljub vseeno nimam za rešitelja slovenskega naroda....da bi zdaj recimo vzela v roke srp in kladivo ali pa granitno kocko in šla nad parlament in vlado......



Pamfleti...
Napisala si : "ravno nemoralno ravnanje aktualne oblasti, ki je dvolično in brez vseh vrednot, bi moralo biti razlog, da se prebude domoljubna čustva....." Domoljublje, skrb za domovino, ljubezen do lastnega naroda ti narekuje.... da placujes davke, ki jih moras..., da ne jokas za pravico, ki ti jo je "velikodusno" ponudila... Gospodar lahko hlapcu velikodusno ponudi (ker si ta ne zasluzi, lahko se mu samo veliokodusno ponudi) in odvzame kakor se mu zdi...
Nekateri morda ne razlikujejo domoljublje od ponosa. Zal je v dolocenih primerih treba ugotoviti, da zaradi dolocenih vzrokov, ne razlikujejo domoljublje od hlapcevstva.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 20:50:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pri meni zgleda mešaš sarkazem in posmeh. ...


Dvomim da je toliko nevedna in omejena, da ne razume. Zgolj ustreza ji, da ne naredi razliko, ker drugega argumenta nima. Tako je zafrkancija postala argument proti vsemu kar morebiti zagovarjas.

Lilijana, nenehno verglanje o "posmehovanju domoljublju" in nesposobnost sprejemanja kakrsne koli razlage govorita zgolj o tem, da dejansko nosis "plasnice", ki ti ne dovolijo pogledazti ne levo ne desno.. Samo v eno ozko smer kjer "se posmehujejo domoljublju"...

BTW: zgodovina nazorno kaze, da so na koncu dopmoljubi tisti, ki z granitnimi kockami gredo na ceste... tudi leta '91 je bilo tako... Tiste, ki so imeli pomisleke zaradi zaupanja v oblast, zaradi nepripravljenosti, da zaradi nekega privilegija nekomu in neke pravice vedeti gredo an cesto metata granitne kocke...se je hitro obsodilo za izdajalce, za katere ni bilo razumevanja...
Doloceni takrat niso dojeli, da je "aretacija" zgolj povod za nekaj dosti vecjega in sirsega... Nekateri tudi danes ne dojamejo, da se gre za dosti vec kot zgolj nek privilegij. Domoljubje zahteva sirso perspektivo drzave, drzavljanov, domovine ... ozka slika zgolj neke pravice, ki je bila "velikodusno podarjena" je pa cisti egoizem in konformizem.
Ce bi se domoljubi ravnali po tvojem domoljublju, bi se vedno ziveli v kraljevini Jugoslaviji... in jokali, da se je austroograska razpadla...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
23.12.2012 21:55:00   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Mogoče ne.....ker jaz sem na nekatere doseške svoje hčere, moža, tudi sebe kdaj, ponosna......vendar jih ne delim tako rada z drugimi kot ti.....user posted image


sej to ni nič narobe user posted image eni delimo drugi not držimo al kako že gre star čebelji pregovor..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
24.12.2012 12:24:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Pamfleti...
Napisala si : "ravno nemoralno ravnanje aktualne oblasti, ki je dvolično in brez vseh vrednot, bi moralo biti razlog, da se prebude domoljubna čustva....." Domoljublje, skrb za domovino, ljubezen do lastnega naroda ti narekuje.... da placujes davke, ki jih moras..., da ne jokas za pravico, ki ti jo je "velikodusno" ponudila...


Sem napisala.....vendar to pravite ve, da aktualna oblast ravna nemoralno, dvolično, brez vseh vrednot......ne jaz....jaz takega mnenja nisem.....aktualna oblast ravna dvolično edino v tem, da je sprejela točno enake reforme oz. zakone, ki jih je pri prejšnji vladi dala na referendum in jih bojkotirala......drugače pa dela točno to, kar bi delala vsaka oblast.....in kar EU zahteva od nje.....zmanjšuje javno porabo.....

In predvidevam, da so ljudje šli na demonstracije zato, ker so se pri njih prebudila domoljubna čustva....glede na to, da so rekli, da jim ni mar za našo državo, ker po njihovem ta vlada dela točno to, kar je napisano v oboldanem stavku.....

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Gospodar lahko hlapcu velikodusno ponudi (ker si ta ne zasluzi, lahko se mu samo veliokodusno ponudi) in odvzame kakor se mu zdi...
Nekateri morda ne razlikujejo domoljublje od ponosa. Zal je v dolocenih primerih treba ugotoviti, da zaradi dolocenih vzrokov, ne razlikujejo domoljublje od hlapcevstva.



Cela Slovenija je bila v luftu, ko je Pahorjeva vlada sprejema pokojninsko reformo.....celo referendum smo imeli na to temo.....Janševa vlada je sprejela nov zakon o pokojninskem in invalidskem zavarovanju.....brez tega, da bi kdorkoli od ljudi, ki so bili pred letom in pol proti, protestiral.....

Je res samo vlada kriva, da imajo ljudje tako kratek spomin, da več ne vedo proti čemu in zakaj so pred kratkim protestirali.....ali pa je krivo tudi ljudstvo, ki gre protestirat zgolj zaradi osebnih interesov in zato ker gredo vsi drugi in brez točno določenega cilja in je kot tako zelo lahka tarča političnih manipulatorjev, v bistvu si je ljudstvo dosti samo krivo, da je hlapec politike......pokojninska reforma in nov pokojninski zakon sta lep odraz tega.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
24.12.2012 13:01:13   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Dvomim da je toliko nevedna in omejena, da ne razume. Zgolj ustreza ji, da ne naredi razliko, ker drugega argumenta nima. Tako je zafrkancija postala argument proti vsemu kar morebiti zagovarjas.

Lilijana, nenehno verglanje o "posmehovanju domoljublju" in nesposobnost sprejemanja kakrsne koli razlage govorita zgolj o tem, da dejansko nosis "plasnice", ki ti ne dovolijo pogledazti ne levo ne desno.. Samo v eno ozko smer kjer "se posmehujejo domoljublju"...



Vidve pa pač ob omembi domoljubja vidita zgolj nacionalizem....torej vaju plašnice prav tako omejujejo...

vidve sta pač enako ravnodušni ob zmagi Lindsay Vonn kot ob zmagi Tine Maze....ker to, da se veseliš zmage nekoga na podlagi tega, ker tekmuje za državo kjer ti živiš in je iste narodnosti kot ti, je izgleda že nacionalizem.....in tega ne smeš javno priznati.....lahko priznaš, da si vesel njenih dosežkov, ker je dobra športnica (to je recimo tudi Vonnova), ne smeš pa javno priznati izgleda, da si vesel zato, da je Slovenka in da si ponosen na to, da tako mala država, kjer se tako težko živi, lahko "sproducira" take športnike in da si ponosen, da na olimpijskih igrah nekajkrat zaigrajo slovensko himno.......to pa ne......to je že izgleda ekstremni patriotizem, ki že meji na nacionalizem....in je vreden sarkističnega posmeha......

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


BTW: zgodovina nazorno kaze, da so na koncu dopmoljubi tisti, ki z granitnimi kockami gredo na ceste... tudi leta '91 je bilo tako... Tiste, ki so imeli pomisleke zaradi zaupanja v oblast, zaradi nepripravljenosti, da zaradi nekega privilegija nekomu in neke pravice vedeti gredo an cesto metata granitne kocke...se je hitro obsodilo za izdajalce, za katere ni bilo razumevanja...


Eno je metanje granitnih kock v parlament in na policije, kjer lahko mimogrede poškoduješ še kakega nedolžnega otroka, zgolj zato, ker se ne strinjaš s tem, da vlada ukinja študentsko delo ali pa zato, ker te je Kangler (ki si ga pred dvema letoma v prvem krogu izvolil) štrafnil....eno pa je vpoklic teritorialne obrambe za obrambo tistega, za kar je cilj jasno določen....recimo osamosvojitev in 95 % volilna udeležba na plebiscitu z 90 % glasov za......

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Doloceni takrat niso dojeli, da je "aretacija" zgolj povod za nekaj dosti vecjega in sirsega... Nekateri tudi danes ne dojamejo, da se gre za dosti vec kot zgolj nek privilegij. Domoljubje zahteva sirso perspektivo drzave, drzavljanov, domovine ... ozka slika zgolj neke pravice, ki je bila "velikodusno podarjena" je pa cisti egoizem in konformizem.
Ce bi se domoljubi ravnali po tvojem domoljublju, bi se vedno ziveli v kraljevini Jugoslaviji... in jokali, da se je austroograska razpadla...



Ljudje so protestirali ravno zaradi tega.....zaradi zgolj neke pravice, ki je bila vzeta.....tako je bilo pri pokojninski reformi in pri študentskem delu, tako je bilo letos.....in po letu in pol so ljudje pozabili, da so nekoč protestirali......in danes imamo vse to sprejeto, proti čemer smo prej protestirali....

Če bi v resnici vedeli zakaj protestiramo, zakaj se borimo, ne bi bilo tako....če bi to vedeli, tudi janši ne bi omogočili sprejetje pokojninskega zakona in bi mu preprečili obdavčitev študentskega dela.....ne pa da je ta zakonodaja šla lepo mimo nas....ker mi gremo na ulice, ko nas kangler štrafne in ne takrat, ko bi morali iti....in to ni smisel demonstracij, da greš protestirat zgolj zato da greš protestirat.....

In še enkrat....redki so šli letos na demonstracije zaradi domoljubja (mojega ali tvojega, nima veze)....bili so taki, vendar so taki bili redki......in to tudi sama veš, zato si pa razočarana......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
24.12.2012 13:02:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Mogoče ne.....ker jaz sem na nekatere doseške svoje hčere, moža, tudi sebe kdaj, ponosna......vendar jih ne delim tako rada z drugimi kot ti.....user posted image


sej to ni nič narobe user posted image eni delimo drugi not držimo al kako že gre star čebelji pregovor..


Nisem rekla, da je s tem kaj narobe......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
24.12.2012 13:39:10   
Colt
Leta nazaj sem napisal da sledijo demonstracije. Večina se mi je smejala. Danes lahko napišem da sledi državljanska vojna! Vojna med stotisočimi ki vplačujejo/ustvarjajo v budžet in vojna med tistimi ki prejemajo to vplačilo! Glede na vse dogodke, odzivanje elite in skoraj totalno pasivnost JU/JS ...je to ta hip, kar se mene tiče edina možna posledica! Sedaj pa se spet lahko malo smejite...je pa dejstvo da so vladne/opozicijske/parlamentarske pijavke krepko POPUŠILE!!

< Sporočilo je popravil Colt -- 24.12.2012 13:42:28 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
10.1.2013 18:49:55   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Leta nazaj sem napisal da sledijo demonstracije. Večina se mi je smejala. Danes lahko napišem da sledi državljanska vojna! Vojna med stotisočimi ki vplačujejo/ustvarjajo v budžet in vojna med tistimi ki prejemajo to vplačilo! Glede na vse dogodke, odzivanje elite in skoraj totalno pasivnost JU/JS ...je to ta hip, kar se mene tiče edina možna posledica! Sedaj pa se spet lahko malo smejite...je pa dejstvo da so vladne/opozicijske/parlamentarske pijavke krepko POPUŠILE!!


Če naj se ne smejim mi nekaj razloži... Ko si nazadnje "brusil vile" in vpil proti pijavkam zaposlenim v JU ter v isti koš trpal "nomadska ljudstva", ki da sesajo državno joško, na udaru so bili predvsem zaposleni v šolstvu, zdravstvu, sodstvu itd., ki da ne delajo nič pa jim je zato terba odvzeti privilegije - kakšno zvezo imajo učitelji, učiteljice, zdravniki doktorji z zadnjimi zgodbami iz TV Dnevnika????? Si ti fašist, revolucionar, al` samo mentalno retardiran?

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 10.1.2013 18:51:15 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
11.1.2013 0:26:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


Če naj se ne smejim mi nekaj razloži... Ko si nazadnje "brusil vile" in vpil proti pijavkam zaposlenim v JU ter v isti koš trpal "nomadska ljudstva", ki da sesajo državno joško, na udaru so bili predvsem zaposleni v šolstvu, zdravstvu, sodstvu itd., ki da ne delajo nič pa jim je zato terba odvzeti privilegije - kakšno zvezo imajo učitelji, učiteljice, zdravniki doktorji z zadnjimi zgodbami iz TV Dnevnika????? Si ti fašist, revolucionar, al` samo mentalno retardiran?


Zobozdravnik mi je pri vsakem obisku zaračunal še vsaj 3 storitve zraven: poliranje, beljenje ali nekaj podobnega.....ko sem ga pa enkrat vseeno vprašala, kaj to pomeni, mi je pa povedal, da imajo pač tipski obračun, aja?.....no, je pa od takrat naprej tipski obračun spremenil in mi v obračun (ki gre mimogrede tudi na ZZZS) začel vpisovati le dejansko opravljene storitve.....kolega, ki dela na ZZZS in ima vpogled v svojo kartoteko tam ima že eno protezo (ki mu je seveda nikoli niso vgradili, samo ZZZS jo je plačal)......

Kolegica, ki je malo bolj resno bolna in mora hoditi na razne krvne preiskave je to do nedavnega opravljala z eno napotnico v Ljubljani....zdaj lahko te preiskave dela tudi v MS, vendar mora imeti tri napotnice....in je malo to raziskovala, pa je zvedela, da pač bolnica več denarja od ZZZS dobi, če ima tri napotnice, kri ji pa odvzamejo samo enkrat, ZZZSju pa zaračunajo trikratni odvzem krvi......

Vrtec mi je dan stavke zaračunal (odštel tisti mali EUR za prehrano).......kot sem prosila ravnateljico za pojasnilo, sem dobila aroganten odgovor "Ja gospa, saj ste pa imeli možnost otroka v vrtec peljati".....in zdaj, ko bodo spet stavkali, ga bom pa mogoče res peljala.....

Recimo razne plačljive dejavnosti (plesni krožki recimo) v časih bivanja naših otrok po vrtcah in šolah....tisti čas, ko se te dejavnosti izvajajo so strokovne delavke v vrtcih in šolah fraj....plačane so pa......

Od občine dobivam že 10 let nepravilno odmerjneno NUSZ....ker pač sestavljata naše dvorišče dve parceli.....in vsakokrat se moram pritožiti.....seveda mi je ugodeno, vendar če se ne bi pritožila, bi morala plačati višji znesek...in vsako leto znova storijo isto napako....pa ne samo pri meni, tudi pri drugih....verjetno računajo, da jih več plača kot pa se jih pritoži.....

Torej imajo tudi zaposleni marsikaj opraviti z zgodbami iz TV dnevnika.....ker marsikdaj neupravičeno kot državni organi zahtevajo naš denar.....po domače povedano, elegantno kradejo.....kot Janša in Jankovič.......sicer pa jim ni za zameriti....saj če je najvišjim predstavnikom to dovoljeno, zakaj si tudi bolnice, dohtarji, vrtci in občine ne bi tega privoščili.....





(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
11.1.2013 9:11:56   
Bakfark
Pa menda mi ti ne bo potrebno postavljat podpobnih vprašanj kot Coltu.

Da obnovimo gradivo - od takratnih ciganov, občinarskih tajnic, javnih uradnikov, doktorjev, profesorjev, ki samo kofetkajo in v službenem času ringarajajo, smo s popolnoma isto demagogijo prešli na Kanglerje, Jankoviće, Janše itd. Skratka s "pijavkami, paraziti, lenobami itd." zajemamo na eni strani kot se verjame sorazmerno velik del zaposlenih na nižjih odločitvenih ravneh, ter na drugi strani posameznike iz vodstvenih struktur. In pozivamo na linč!

To kar ti omenjaš liliana ni druga kot tvoje osebne ugotovitve o nepravilnostih, neskladnostih v samem sistemu, več kot očitno je da obstajajo sistemske napake, ki jih je potrebno odpraviti in prav je, da se teži h korekcijam, izboljšavam, odpravam neprimerne ali strukture ali delovanja sistema oziroma obojega hrati, vsi si menda prizadevamo tole družbo zapustiti našim zanamcem v stanju vrednem njenega "bivanja".

Vendar takšno grobo posploševanje in poenostavljanje (ne vem od kod mu podatki, menda bo njegova presoja popolnoma dovolj kredibilen vir, tako preko palca bi rekel je v JU ocenil kar tretjino škarta, ki se ga je potrebno znebit), ki naj nadomestita neprimernost, nezmožnost, nesposobnost bolj podrobnega, nemara analitičnega (spo)znanja enostavno ni primerno in ne bi smelo biti dovoljeno. In ko na koncu vsega, tako zaslepljen s stereotipi in predsodki prideš do sklepa, da je edini način spremembe "nabrušena vila" in namesto razprave ponudiš javni apel na linč kogarkoli in česarkoli pač po presoji enega tako lucidnega in pronicljivega uma, ki vsakič isto težavo isti problem vidi v popolnoma drugačnih ljudeh in na različnih ravneh (čakam samo kdaj bo s prstom pokazal še name, ker sicer že malo pozabljeno vendar "ić je zanič") se menda upravičeno smem vprašati o njegovem mentalnem zdravju.

Zato mi ni jasno, ali ugovarjaš meni ali zagovarjaš njega, nepomebno, stvari si se lotila popolnoma napačno.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 11.1.2013 9:14:39 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
11.1.2013 12:22:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Pa menda mi ti ne bo potrebno postavljat podpobnih vprašanj kot Coltu.

Da obnovimo gradivo - od takratnih ciganov, občinarskih tajnic, javnih uradnikov, doktorjev, profesorjev, ki samo kofetkajo in v službenem času ringarajajo, smo s popolnoma isto demagogijo prešli na Kanglerje, Jankoviće, Janše itd. Skratka s "pijavkami, paraziti, lenobami itd." zajemamo na eni strani kot se verjame sorazmerno velik del zaposlenih na nižjih odločitvenih ravneh, ter na drugi strani posameznike iz vodstvenih struktur. In pozivamo na linč!



Jaz nisem pozivala na linč....prikazala sem le nekaj primerov, kako se krade tudi drugod v javnem sektorju....in to ni poziv na linč.....

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

To kar ti omenjaš liliana ni druga kot tvoje osebne ugotovitve o nepravilnostih, neskladnostih v samem sistemu, več kot očitno je da obstajajo sistemske napake, ki jih je potrebno odpraviti in prav je, da se teži h korekcijam, izboljšavam, odpravam neprimerne ali strukture ali delovanja sistema oziroma obojega hrati, vsi si menda prizadevamo tole družbo zapustiti našim zanamcem v stanju vrednem njenega "bivanja".



Oprosti, če nekdo zaračuna storitev, ki ni bila nikoli izvedena to ni sistemska napaka, ampak je kraja.....pa naj se gre za župana ali pa šolo ali pa dokotorja.....vsak od teh krade.....

Sistemska napaka je zgolj v tem delu, da imamo ob obililici zaposlenih inšpektorjev na raznoraznih področjih, ki naj bi te kraje ugotvaljali in preprečevali še vedno ogromno teh pojavov......torej je sistemska napaka ta, da imamo zaposlene nesposobne odgovorne osebe, ki bi lahko preprečevale taka dejanja.....kar posledično pomeni, da jih plačujemo za nedelo......

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Zato mi ni jasno, ali ugovarjaš meni ali zagovarjaš njega, nepomebno, stvari si se lotila popolnoma napačno.
  

Nisem zagovarjala ne njega in nisem ugovarjala tebi (kot ti je verjetno že jasno, se z obračunavanjem na ulici in z linčem ne strinjam)....odgovorila sem le na vprašanje kakšno zvezo imajo učitelji, učiteljice, zdravniki doktorji z zadnjimi zgodbami iz TV Dnevnika?????

V bistvu so si zgodbe iz TV dnevnika in moje osebne ugotovitve podobne.....vseeno je namreč, če zdravnik zaračuna storitev, ki je ne opravi, ali če tako storitev zaračuna občina, ali celo sam župan......eden in drugi krade...in ne gre zgolj za sistemsko napako....gre za "napako vrednot".....kjer se kraja tolerira kot iznajdljivost in se opravičuje s sistemsko napako......ker potem lahko vsi krademo, delamo na črno, zaračunavamo neke fiktivne storitve (recimo na račun določenih svetovalnih ali drugih storitev, ki nikoli niso bile opravljene je šlo ogromno davkoplačevalskega denarja, preko raznih uradnikov, županov, ministrov v privatne žepe) dokler nas ne dobijo.....pa tega ne počnemo vsi......

Res je pa, da zdaj pa vsi zaposleni v javnem sektorju ne kradejo in ne kofetkajo......nekateri pa to vseeno počnejo.....vendar pa nimamo sistema (in TO JE  SISTEMSKA NAPAKA), da bi takega zaposlenega odpustili......da bi odpustili tistega, ki krade in da bi odpustili takega, ki nič ne dela.....in posledično se bo pač masa plača v javnem sektorju zmanjševala tako, da se bodo zmanjšale plače vsem zaposlenim....ker pač ološa iz javnega sektorja ne moremo in ne smemo odpustiti.....ker se sindikati borijo proti odpuščanju......


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
11.1.2013 12:28:46   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Pa menda mi ti ne bo potrebno postavljat podpobnih vprašanj kot Coltu.

Da obnovimo gradivo -
........................

Zato mi ni jasno, ali ugovarjaš meni ali zagovarjaš njega, nepomebno, stvari si se lotila popolnoma napačno.


"Uzalud ti trud sviracu..."
Prevec pricakujes od nekoga, ki kot konkreten izraz lastnega domoljublja zapise "da placuje davke, ki jih mora" in se ima za domoljubnega...
In evo sedaj se bo spet zacelo... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
11.1.2013 12:47:28   
Bakfark
Če krade šola, ne krade profesor/ka, če krade župan ne krade uradnica, ki dela za šalt_erjem, če so tebi zaračunali vrtec na dan stavke ne krade vzgojiteljica itd., razen seveda če si domov ne odnesejo role papirja, da jim je ne bo potrebno kupovati v trgovini, ali če so na ringaraji cel dan namesto, da bi se ukvarjali z občani! Sicer pa...

Odgovor namenjen liliani...

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 11.1.2013 12:48:37 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
11.1.2013 13:14:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Če krade šola, ne krade profesor/ka, če krade župan ne krade uradnica, ki dela za šalt_erjem, če so tebi zaračunali vrtec na dan stavke ne krade vzgojiteljica itd., razen seveda če si domov ne odnesejo role papirja, da jim je ne bo potrebno kupovati v trgovini, ali če so na ringaraji cel dan namesto, da bi se ukvarjali z občani! Sicer pa...

Odgovor namenjen liliani...


Ja, saj pravim.....ne moremo odpustiti ološa na vrhu....zato so pa "tepeni" vsi....tudi najnižji uradniki.......

Želela sem ti pa le prikazati, kako je iznajdljivost kraje vpeta v praktično vse pore......in da se ne krade zgolj na vrhu.....logično je pa, da tisti, ki je na vrhu lahko ukrade več.....čistilka pa le wc papir ali pril.....

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.1.2013 17:34:32   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Si ti fašist, revolucionar, al` samo mentalno retardiran?


Si mi pa dal res izjemno dobro izbiro. Pozabil pa si omenit četrto opcijo. Opcijo dolgoletnega vplačevalca davkov, proizvajalca dodane vrednosti in aktivnega državljana, kateri se včasih vpraša zakaj aparat ne deluje? In nisem edini ki se vpraša zakaj aparat ne deluje! 90ega leta vas je bilo 60 000, danes vas je blizu 200 000! V dobi interneta, računalnikov in hiper intenzivne komunikacije. Ni blema, lahko me proglasiš za retardiranca..se pa bodo stvari počasi spucale in razčistile. Želim ti vse dobro!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
16.1.2013 17:37:39   
Colt
Moram pa dodat...ni mi jasno zakaj Mayer ne spuca 300 agencij za kite, pol parlamenta, nebroj višjih birokratov...in se loteva nižjih na državnih seskih, torej čistilk, policajev, gasilcev,delno učiteljev, itd itd...bolano!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.1.2013 10:30:06   
ronja
Ja, saj pravim.....ne moremo odpustiti ološa na vrhu....zato so pa "tepeni" vsi....tudi najnižji uradniki...
S tem se strinjam. Moram pa priznat, da mi zobozdravniki niso nikoli računali nič, česar niso naredili, vsaj odkar dobivam od njih račune (ki jih krije zavarovalnica). Sem se tudi vprašala, da 3,7 res ni veliko za pregled...

Predvsem bi lahko precej poenostavili birokracijo in potem tudi ne bi rabili toliko uslužbencev za to. Vseeno pa je treba zrihtat nekje delovna mesta za vse te ljudi, sicer nisi nič kaj naredil. Ker pričakovat, da bo vsaka Francka in Janez imel/a svoj sp., tudi ni ravno realno... Vsi enostavno tega ne znajo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.1.2013 23:08:55   
nejcko
A ni fajn, da imamo vsaj državno tožilstvo, ki nam pove, katero šolo smo sploh obiskovali user posted image

Koren Gombočeva je povedala, da tudi sama do ugotovitev tožilstva ni vedela, da ni opravljala šolanja, za katerega je delodajalcu prinesla listino.


No, a to lahko kdo meni razloži, kako je mogoče, da človek ne ve, v katero šolo je hodil user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 17.1.2013 23:09:36 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
17.1.2013 23:52:34   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Colt


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Si ti fašist, revolucionar, al` samo mentalno retardiran?


Si mi pa dal res izjemno dobro izbiro. Pozabil pa si omenit četrto opcijo. Opcijo dolgoletnega vplačevalca davkov, proizvajalca dodane vrednosti in aktivnega državljana, kateri se včasih vpraša zakaj aparat ne deluje? In nisem edini ki se vpraša zakaj aparat ne deluje! 90ega leta vas je bilo 60 000, danes vas je blizu 200 000! V dobi interneta, računalnikov in hiper intenzivne komunikacije. Ni blema, lahko me proglasiš za retardiranca..se pa bodo stvari počasi spucale in razčistile. Želim ti vse dobro!



Seveda, sploh ne dvomim.

Koga to VAS dE Vinci, kdo smo to MI, ki da ne pripadamo VAM????????

Očitno je, da si izgubil kompas, ni ti jasno koga bi se še lotil, da sebe povzdigneš v aktivnega, davkoplačevalskega, poštenega, marljivega, pridnega, dAlavnega, spodobnega, idelanega zeta povprečne slovenske matere. Pred leti, ko je bila aktualna hajka na JS si se lotil vseh, ki se okoriščajo na račun poštenih delavcev, opletal z žaljivkami, temi istimi, ki jih uporabljaš tudi danes za neke popolnoma druge ljudi, da bi na koncu prišel do vseh NAS, ki nismo TI. Po sistemu trenutno najbolj kontroverzne osebe - da mu ne omenjam imena, neću od kurve da pravim marku.

Resnično je grozljivo, da človek, ki se smatra tako poseben, da se naslovi kot proizvajalec dodane vrednosti (samo za info, baje da v tem segmentu močno zaostajamo za npr. Avstrijci, očitno si premalo prispeval) tako površno, preprosto in splošno zajema realnost. Da nekoga oz. nekaj, ki ne samo v pogojniku temveč tudi dejansko služi družbi smatra kot neupravičenega, nedopustnega parazita vseh državljanov.

Ne da se mi, niti slučajno ne verjamem, da boš poskušal videt situacijo iz druge perspektive, da rezimiram - Slovenija je zelo primerljiva z ostalimi članicami, glede JU smo nekje v povprečju, četudi upoštevamo večjo brezposelnost v zadnjih letih, ni nobenih razlogov, da bi se tako drastično rezalo. Če smatraš, da je potrebno odpuščati, to ne bo nujno dvignilo produktivnosti, lahko pa pošteno vpliva na kvaliteto javne oskrbe. Negativno seveda. Osebno si ne bi želel zdravstvenega ali šolskega standarda, kot ga ima Romunija npr.

In - kako pozabljivi smo - ni javni sektor zavozil gospodarstvo.

... brezveze, že tri leta se ponavljam.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?