|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 15:33:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

... in vse te slavne reforme so sprejeli v Grčiji, Španiji, na Irskem in na Portugalskem, v Italiji in se imajo vse slabše, namesto da bi se stvari začele izboljševati. gagajo, ker so še tisto malo, kar so imeli, razprodali, da so pokvarjeni ljudje dobili provizije in so sanirali nemške banke, ne pa njihovih.



Ja kaj si pa pričakovala, da bo čez noč spet dolce vita user posted image .

Dejstvo je, da smo v večini pretiravali. Kot debeluh, ki je jedel preveč in je zdaj bolan in mora shujšati. Dieta ni prijetna, ima se slabše kot se je imel, ko se ja basal s hrano, ampak shujšati mora, sicer bo tako zbolel, da ne bo več funkcionalen.



Problem pri tej dieti je, da nanjo sili ne samo zelo predebele, temveč tudi debele, suhe in presuhe. Za vse pa so dali enak cilj: shujšat morate 60 kil. Un debel bo še vedno debel ali pa bo postal še bolj debel, ker se šlepa na račun suhih, un malo debel bo že malo presuh, tisti že zdaj suh bo pa crknil. In ko nimaš nič več... si hlapec ne samo malo, ampak popolnoma.


Normalno in zdravo rejenih se v dieto ne sili - ti normalno jedo in funkcionirajo naprej, mogoče s kakšnimi izboljšavami, več pa ni potrebno. Zdravemu človeku se ni težko prilagoditi, debeli pa ja, bodo zganjali vik in krik, ker so jim odvzete pravice. Problem normalno rejenih pa je, da podpirajo debele - beri tisti del zaposlenih, od katerih  ni učinka, razen privat opravkov v službenem času. Potem se pa vse mečev isti koš.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   [Brisano sporočilo]
20.1.2013 15:57:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 277
   [Brisano sporočilo]
20.1.2013 16:28:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 18:09:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Sicer sem pod Angleco mislila Merklovo, a vseeno, napisano velja tako za nas kot zanjo user posted image in se strinjam.
Mogoče bi tu dodala še, da ni toliko problem v tej dvojnosti meril, ampak v sami apatiji ljudi - saj je itak vseeno, saj so vsi isti, tudi če kaj naredijo, se ne bo nič spremenilo. To je najpogostejši odgovor ljudi, ko se pogovarjam z njimi o protestih ipd. Bi sami aktivno sodelovali, a kaj ko bo zmeraj isto, kaj bi se potem mučil - unaprejšnja predaja.




Glede demonstracij......še enkrat, kaj se želi z demonstracijami doseči.....? Da pade vlada......? In kaj potem.....? Predčasne volitve......kjer SDS dobi najmanj 10 %.......glede zahteve po odstopu Jankoviča zaradi KPK, bo to do volitev zamrlo, ker so na demonstracijah te zahteve dokaj medle (samo reda radi), ker cilj ni vrednota poštenosti ampak zgolj rušenje vlade (vendar ne še takoj, ampak takrat, ko bo vlada izpolnila zahteve, ki jih diktira EU oz. po domače Angelca Merkel)....torej bo Pozitivna Slovenija tudi dobila nekaj odstotkov......največ verjetno SD....Desus tudi....nekaj tudi Virant.....in potem te, kot poznavalko političnih razmer in aktivno udeleženko demonstracij, ne bi smel čuditi apatičen odnos javnosti do tega problema.....ker se res ne bo kaj bistvenega spremenilo......v parlamentu bodo sedele iste face, tudi tisti, ki kradejo in so kuruptivni......ker TRS in podobne nimajo šans (pa nisem jaz apatična, ampak si ti preveč idealističnauser posted image ), ker cilj opravičuje sredstva in se nekaterim koruptivnim politikom pač ni potrebno umakniti.......

Sicer je ta kriza vrednot bila samo vprašanje časa, blaginja in kriza se ves čas izmenjujeta, kot letni časi. Kot se človek skozi odraščanje razvija in odkriva sebe, se postavlja vedno znova na novo mesto napram okolju, ima sem in tja krizo identitete, enako velja tudi za narod in državo. Do l. 1991 so nam vedno drugi govorili kako in kaj, smo menda priden in deloven narod, izvršujemo navodila. Zdaj pa smo postavljeni v povsem novo vlogo, ko moramo sami poskrbeti za stvari, sami prevzeti odgovornost. Večini ljudi je to tuje - prevzeti odgovornost, raje imajo, da jim drugi povedo kako in kaj. To je tudi osnova kritične civilne družbe - aktivnost, ne pasivnost, je odgovorna do sebe in drugih in enako zahteva tudi od politike, torej ne zgolj pravice, temveč tudi in predvsem dolžnosti. Ker imamo svojo državo, ne moremo več čakati na navodila od zunaj, ne moremo več čakati, da nam drugi povedo, kaj je prav in kaj ne, to moramo najti in narediti sami. Prehajamo iz pubertete (utegne še kar en čas trajati) v odraslo dobo in ja, vsak od nas si mora nastaviti ogledalo, v več pomenih.


Ja, svojo državo imamo....svoje valute pa nimamo.....in kakorkoli nekateri želite to po vsej sili ignorirati, smo del evropske monetarne unije.....karkoli že pač to pomeniuser posted image ....zato v vseh fiskalnih odločitvah pač nismo povsem samostojni......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 18:44:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

... in vse te slavne reforme so sprejeli v Grčiji, Španiji, na Irskem in na Portugalskem, v Italiji in se imajo vse slabše, namesto da bi se stvari začele izboljševati. gagajo, ker so še tisto malo, kar so imeli, razprodali, da so pokvarjeni ljudje dobili provizije in so sanirali nemške banke, ne pa njihovih.



Ja kaj si pa pričakovala, da bo čez noč spet dolce vita user posted image .

Dejstvo je, da smo v večini pretiravali. Kot debeluh, ki je jedel preveč in je zdaj bolan in mora shujšati. Dieta ni prijetna, ima se slabše kot se je imel, ko se ja basal s hrano, ampak shujšati mora, sicer bo tako zbolel, da ne bo več funkcionalen.



Problem pri tej dieti je, da nanjo sili ne samo zelo predebele, temveč tudi debele, suhe in presuhe. Za vse pa so dali enak cilj: shujšat morate 60 kil. Un debel bo še vedno debel ali pa bo postal še bolj debel, ker se šlepa na račun suhih, un malo debel bo že malo presuh, tisti že zdaj suh bo pa crknil. In ko nimaš nič več... si hlapec ne samo malo, ampak popolnoma.


Normalno in zdravo rejenih se v dieto ne sili - ti normalno jedo in funkcionirajo naprej, mogoče s kakšnimi izboljšavami, več pa ni potrebno. Zdravemu človeku se ni težko prilagoditi, debeli pa ja, bodo zganjali vik in krik, ker so jim odvzete pravice. Problem normalno rejenih pa je, da podpirajo debele - beri tisti del zaposlenih, od katerih  ni učinka, razen privat opravkov v službenem času. Potem se pa vse mečev isti koš.



Daj to razloži tistim 250.000 Slovencem, ki živijo na pragu revščine ali pod njo, da se jih ne sili v dieto. Pred RK in Karitasom jih je cela četica vsak teden. Pa vse več jih je.

O tistih, ki v službi štejejo pajčevine, pa beri spodaj, v odgovoru Liliani.


Sporoči mi naslove in jim razložim. Mnogim je težko, zelo veliko pa ji ne zna gospodariti. Najnovejši telefoni, ne vem kakšni interneti in kabelske, slaba hrana, ki je dražja od zdrave, zanič sladkarije, v stanovanjih vroče in prevroče. Pustimo izjemne primere, bolezni in smrti. Ja, vsak ima prostor za svojo dieto.

Tako kot so slabo naravanavni vladni ukrepi, tako slabo je tole populistično izrabljanje revščine.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   [Brisano sporočilo]
20.1.2013 19:01:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 19:28:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

razmišljaš znotraj ustaljenih okvirjev. Pojdi malo izven njih, uporabi domišljijo, marsikaj je možno, kar se na prvi pogled zdi kot nemogoče user posted image .

Sicer pa, kaj naj torej naredimo?


Povej.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 19:30:04   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Liliana, razmišljaš znotraj ustaljenih okvirjev. Pojdi malo izven njih, uporabi domišljijo, marsikaj je možno, kar se na prvi pogled zdi kot nemogoče user posted image .

Sicer pa, kaj naj torej naredimo? Sprejmemo obstoječe stanje? Ali kaj?



Ja. Vsaj dokler se ne bo našla kakšna vlada, ki bi bila ravno kontra obstoječi, in npr. bi dodatno obdavčila vse, ki imajo dohodek višji od jurja ali npr. obdavčila vse družine brez otrok ali z enim otrokom, še dodatno podražila zdravo hrano, znatno podražila vse, za človeka nepotrebne igračke, kot so mobiteli, računalniki, fensi šmensi oblačila ... skratka ves prestiž in nabili 70-odstotni davek na popolnost - takrat se verjetno z dieto še kdo tukaj gor ne bi strinjal user posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 19:43:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Liliana, razmišljaš znotraj ustaljenih okvirjev. Pojdi malo izven njih, uporabi domišljijo, marsikaj je možno, kar se na prvi pogled zdi kot nemogoče user posted image .

Sicer pa, kaj naj torej naredimo? Sprejmemo obstoječe stanje? Ali kaj?



Ja. Vsaj dokler se ne bo našla kakšna vlada, ki bi bila ravno kontra obstoječi, in npr. bi dodatno obdavčila vse, ki imajo dohodek višji od jurja ali npr. obdavčila vse družine brez otrok ali z enim otrokom, še dodatno podražila zdravo hrano, znatno podražila vse, za človeka nepotrebne igračke, kot so mobiteli, računalniki, fensi šmensi oblačila ... skratka ves prestiž in nabili 70-odstotni davek na popolnost - takrat se verjetno z dieto še kdo tukaj gor ne bi strinjal user posted image




Sicer je povprečna plača jurja in še nekaj, ampak ok, nekje mora biti meja.

Ostalo pa - naj bodo davki še višji user posted image . Mobitel je letnik 2005 se mi zdi, upam, da dela še naslednjih 7 let user posted image user posted image , računalnik - pojma nima - dela user posted image , internet najbolj počasen (ma tudi dela user posted image ), zdrava hrana je pa itak nateg desetletja, pri nas jemo čist navaden ješprenj in kislo zelje.

Ma če dobro zračunam, padem v tistih 250.000. Ankica*, pomagaj, ko se kar kadi od tebe.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 284
   [Brisano sporočilo]
20.1.2013 20:39:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 285
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 20:44:21   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Liliana, razmišljaš znotraj ustaljenih okvirjev. Pojdi malo izven njih, uporabi domišljijo, marsikaj je možno, kar se na prvi pogled zdi kot nemogoče user posted image .

Sicer pa, kaj naj torej naredimo? Sprejmemo obstoječe stanje? Ali kaj?



Ja. Vsaj dokler se ne bo našla kakšna vlada, ki bi bila ravno kontra obstoječi, in npr. bi dodatno obdavčila vse, ki imajo dohodek višji od jurja ali npr. obdavčila vse družine brez otrok ali z enim otrokom, še dodatno podražila zdravo hrano, znatno podražila vse, za človeka nepotrebne igračke, kot so mobiteli, računalniki, fensi šmensi oblačila ... skratka ves prestiž in nabili 70-odstotni davek na popolnost - takrat se verjetno z dieto še kdo tukaj gor ne bi strinjal user posted image




Sicer je povprečna plača jurja in še nekaj, ampak ok, nekje mora biti meja.

Ostalo pa - naj bodo davki še višji user posted image . Mobitel je letnik 2005 se mi zdi, upam, da dela še naslednjih 7 let user posted image user posted image , računalnik - pojma nima - dela user posted image , internet najbolj počasen (ma tudi dela user posted image ), zdrava hrana je pa itak nateg desetletja, pri nas jemo čist navaden ješprenj in kislo zelje.

Ma če dobro zračunam, padem v tistih 250.000. Ankica*, pomagaj, ko se kar kadi od tebe.


Sem ravno razmišljala, da če komu, zavidam ljudem, kameleoni jim rečem, ki se v vsakem sistemu dobro znajedjo. Verjetno se taki že rodijo - dosti realistični, predvsem pa egocentristični, da vso energijo usmerijo v lastno dobro in ugodje. Vse naredijo tako, da jim je fajn. Včasih tudi preko trupel, ampak glede na to, da imajo vse pošlihtano in splanirano že od rane mladosti, niti kaj dosti trupel ne puščajo za sabo. So v bistvu dosti neškodljivi, zaradi naravne sposobnosti prilagajanja vsakršnim pogojem, pa precej neobčutljivi.
Blagič, bi rekli še moji mulci.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 20:50:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Povprečna plača za lansko leto je 990€ neto, od tega ima 2/3 ljudi nižjo od tega. 250.000 izhaja iz državne statistike, ni na mojem zelniku zraslo, Stanislava, ti se kar posmehuj user posted image .




Zadnji aktualni podatek - povprečna plača za november 2012 - 1.035€.

Posmehujem se sebi, pravzaprav svoji revščini. Sicer pa še nisi povedala, kaj narediti user posted image .

Kot praviš, uporabi domišljijo in poglej okrog sebe, kdo živi pod pragom revščine, predvsem pa kako živi. Tako kot je potrebno počistiti državo, je treba počistiti pred marsikaterim pragom. Zato pa smo, kjer smo. Menjava oblasti, tudi če pride najbolj sposobna in moralno neoporečna, ne bo prinesla blagostanja za vse - ker bodo domači pragi še vedno umazani.

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 20.1.2013 20:53:55 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:01:04   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Povprečna plača za lansko leto je 990€ neto, od tega ima 2/3 ljudi nižjo od tega. 250.000 izhaja iz državne statistike, ni na mojem zelniku zraslo, Stanislava, ti se kar posmehuj user posted image .




Zadnji aktualni podatek - povprečna plača za november 2012 - 1.035€.

Posmehujem se sebi, pravzaprav svoji revščini. Sicer pa še nisi povedala, kaj narediti user posted image .

Kot praviš, uporabi domišljijo in poglej okrog sebe, kdo živi pod pragom revščine, predvsem pa kako živi. Tako kot je potrebno počistiti državo, je treba počistiti pred marsikaterim pragom. Zato pa smo, kjer smo. Menjava oblasti, tudi če pride najbolj sposobna in moralno neoporečna, ne bo prinesla blagostanja za vse - ker bodo domači pragi še vedno umazani.

Jah, tole povprečje je sila relativno.
Če pogledamo, koliko ljudi se je v zadnjem letu zaposlilo na hudo dobro plačanih delovnih mestih v raznih direktoratih in agencijah in nadzornih svetih, s predpostavko, da nekaj tistih, ki so jih ti na novo nastavljeni ljudje zamenjali, niso pristali na borzi dela, ampak le na malo manj plačanih delovnih mestih, hkrati pa vsakodnevno na cesti pristajajo ljudje z minimalno ali povprečno plačo, je logično, da se povprečje dvigga, mar ne.

Zame je relevanten podatek ta, da je že skoraj petina Slovencev brezposelna, torej brez kakršnegakoli prihodka, ki pa se v to povprečje ne šteje.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   [Brisano sporočilo]
20.1.2013 21:14:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:15:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Liliana, razmišljaš znotraj ustaljenih okvirjev. Pojdi malo izven njih, uporabi domišljijo, marsikaj je možno, kar se na prvi pogled zdi kot nemogoče user posted image .

Sicer pa, kaj naj torej naredimo? Sprejmemo obstoječe stanje? Ali kaj?



V bistvu sem to jaz tebe spraševala.....ti hodiš demonstrirat (oz. hodi tvoj mož, ti ga pa podpiraš), torej ti veš kaj želite doseči.....? Nov družbeni red.....? Kakšen....? Zgolj nove volitve.....? Zgolj drugega mandatarja....? Kaj......? Kaj je torej možno, kar se zdi nemogoče.....?

Jaz itak razmišljam znotraj ustaljenih okvirjev, ko pravim, da tista družina, ki prinese na mesec 2500 EUR neto k hiši pač ne živi na pragu revščine in otroci iz te družine niso lačni v šoli, čeprav morajo plačati 16 EUR malice na mesec......zame, ki uporabljam zdravo kmečko pamet in ne uporabljam domišljije pač to niso reveži......prav tako se zavedam, da smo del EU, torej povsem samostojno (prosto po Prešernu, ali po Cankarju, kakor vam drago, ko so hlapci zadnje čase tako popularni) ne moremo urejati fiskalnih in monetarnih zadev......k temu pač spadajo obvezno tudi javne finance.....


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:21:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Povprečna plača za lansko leto je 990€ neto, od tega ima 2/3 ljudi nižjo od tega. 250.000 izhaja iz državne statistike, ni na mojem zelniku zraslo, Stanislava, ti se kar posmehuj user posted image .




Zadnji aktualni podatek - povprečna plača za november 2012 - 1.035€.

Posmehujem se sebi, pravzaprav svoji revščini. Sicer pa še nisi povedala, kaj narediti user posted image .

Kot praviš, uporabi domišljijo in poglej okrog sebe, kdo živi pod pragom revščine, predvsem pa kako živi. Tako kot je potrebno počistiti državo, je treba počistiti pred marsikaterim pragom. Zato pa smo, kjer smo. Menjava oblasti, tudi če pride najbolj sposobna in moralno neoporečna, ne bo prinesla blagostanja za vse - ker bodo domači pragi še vedno umazani.

Jah, tole povprečje je sila relativno.
Če pogledamo, koliko ljudi se je v zadnjem letu zaposlilo na hudo dobro plačanih delovnih mestih v raznih direktoratih in agencijah in nadzornih svetih, s predpostavko, da nekaj tistih, ki so jih ti na novo nastavljeni ljudje zamenjali, niso pristali na borzi dela, ampak le na malo manj plačanih delovnih mestih, hkrati pa vsakodnevno na cesti pristajajo ljudje z minimalno ali povprečno plačo, je logično, da se povprečje dvigga, mar ne.

Zame je relevanten podatek ta, da je že skoraj petina Slovencev brezposelna, torej brez kakršnegakoli prihodka, ki pa se v to povprečje ne šteje.


To povprečje ni nič relativno.....praktično že leto, če ne že dve leti znaša povprečna plača več kot 980 EUR neto in se giblje tja to jurja EUR....decembra in januarja znaša vedno kakšnih 10 ali 20 EUR več kot preostale mesece zaradi izplačila božičnic oz. 13. plač, ki se izplačujejo novembra in decembra......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:22:14   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Povprečna plača za lansko leto je 990€ neto, od tega ima 2/3 ljudi nižjo od tega. 250.000 izhaja iz državne statistike, ni na mojem zelniku zraslo, Stanislava, ti se kar posmehuj user posted image .




Zadnji aktualni podatek - povprečna plača za november 2012 - 1.035€.

Posmehujem se sebi, pravzaprav svoji revščini. Sicer pa še nisi povedala, kaj narediti user posted image .

Kot praviš, uporabi domišljijo in poglej okrog sebe, kdo živi pod pragom revščine, predvsem pa kako živi. Tako kot je potrebno počistiti državo, je treba počistiti pred marsikaterim pragom. Zato pa smo, kjer smo. Menjava oblasti, tudi če pride najbolj sposobna in moralno neoporečna, ne bo prinesla blagostanja za vse - ker bodo domači pragi še vedno umazani.

Jah, tole povprečje je sila relativno.
Če pogledamo, koliko ljudi se je v zadnjem letu zaposlilo na hudo dobro plačanih delovnih mestih v raznih direktoratih in agencijah in nadzornih svetih, s predpostavko, da nekaj tistih, ki so jih ti na novo nastavljeni ljudje zamenjali, niso pristali na borzi dela, ampak le na malo manj plačanih delovnih mestih, hkrati pa vsakodnevno na cesti pristajajo ljudje z minimalno ali povprečno plačo, je logično, da se povprečje dvigga, mar ne.

Zame je relevanten podatek ta, da je že skoraj petina Slovencev brezposelna, torej brez kakršnegakoli prihodka, ki pa se v to povprečje ne šteje.


Velik del od teh 'brezposelnih' dela na črno. Nekateri zato, da ker ne dobijo rednega dela, drugi zato, ker jim tako paše - da izkoriščajo socialno državo. Še enkrat, zelo lahkotno mahate z revščino. Velik del je raznih s.p.-jev in direktorjev, ki si plačujejo minimalne plače. Tudi njih statistika zajema pod prag revščine?

Btw, koliko ljudi se je zaposlilo na dobro plačanih delovnih mestih?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:24:37   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Liliana, razmišljaš znotraj ustaljenih okvirjev. Pojdi malo izven njih, uporabi domišljijo, marsikaj je možno, kar se na prvi pogled zdi kot nemogoče user posted image .

Sicer pa, kaj naj torej naredimo? Sprejmemo obstoječe stanje? Ali kaj?



Ja. Vsaj dokler se ne bo našla kakšna vlada, ki bi bila ravno kontra obstoječi, in npr. bi dodatno obdavčila vse, ki imajo dohodek višji od jurja ali npr. obdavčila vse družine brez otrok ali z enim otrokom, še dodatno podražila zdravo hrano, znatno podražila vse, za človeka nepotrebne igračke, kot so mobiteli, računalniki, fensi šmensi oblačila ... skratka ves prestiž in nabili 70-odstotni davek na popolnost - takrat se verjetno z dieto še kdo tukaj gor ne bi strinjal user posted image




Sicer je povprečna plača jurja in še nekaj, ampak ok, nekje mora biti meja.

Ostalo pa - naj bodo davki še višji user posted image . Mobitel je letnik 2005 se mi zdi, upam, da dela še naslednjih 7 let user posted image user posted image , računalnik - pojma nima - dela user posted image , internet najbolj počasen (ma tudi dela user posted image ), zdrava hrana je pa itak nateg desetletja, pri nas jemo čist navaden ješprenj in kislo zelje.

Ma če dobro zračunam, padem v tistih 250.000. Ankica*, pomagaj, ko se kar kadi od tebe.


Sem ravno razmišljala, da če komu, zavidam ljudem, kameleoni jim rečem, ki se v vsakem sistemu dobro znajedjo. Verjetno se taki že rodijo - dosti realistični, predvsem pa egocentristični, da vso energijo usmerijo v lastno dobro in ugodje. Vse naredijo tako, da jim je fajn. Včasih tudi preko trupel, ampak glede na to, da imajo vse pošlihtano in splanirano že od rane mladosti, niti kaj dosti trupel ne puščajo za sabo. So v bistvu dosti neškodljivi, zaradi naravne sposobnosti prilagajanja vsakršnim pogojem, pa precej neobčutljivi.
Blagič, bi rekli še moji mulci.



Konec koncev - tudi večno nezadovoljstvo z vsako oblastjo ni nek intelektualni in moralni presežek.

Sicer pa ja - ponosna sem na to, da so me naučili skrbeti za svojo rit, brez da bi morala komu lesti v rit.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:25:44   
Paštetka
Kaj se še vedno nategujete? user posted image
A vas niso že dovolj...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:35:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Kaj narediti. Ja, marsikdo mora počistiti pri sebi. Marsikdo se preserava prek svojih možnosti. Ti lahko zategnejo na številnih področjih. So tudi ljudje, ki zelo dobro živijo na račun drugih - in ti delajo daleč največ škode. So pa tudi taki, ki živijo prek svojih zmožnosti, ne ker bi se preseravali, ker za osnovno nimajo, ker nimajo plače, ker ni služb in ker niso več upravičeni do nadomestila. Največ, kar jih poznam, pa hodi po robu. Se ne preseravajo, nikoli se niso, privoščijo si najnujnejše. Ja, gledam, kako kdo živi in veliko jih živi na robu. Zdaj še zmorejo redno plačevati položnice, a otroci ne hodijo na plačljive interesne dejavnosti, ne hodijo v kino, gledališče, ne kupujejo knjig, čevljev, oblek, namesto v Mercator zaidejo v Eurospin, kupujejo samo nujno in najcenejše. Če jih ti ne vidiš, še ne pomeni, da jih ni.
Da si moramo vsi nastaviti ogledalo ali če hočeš, počistiti pred svojim pragom, sem pa že parkrat napisala. Je pa tu treba paziti, da se ne bo to čiščenje pred svojim pragom uporabljalo za preusmerjanje pozornosti za to, da se ne bi počistilo pod tisto zelo debelo državno preprogo. Stvari gredo v obe smeri - od spodaj navzgor in od zgoraj navzdol. Ne delujejo vzporedno, neodvisno ena od druge, temveč povezano.




V bistvu tudi jaz nekako tako živim, pa nimam občutka, da hodim po robu.....ker se vozim s 7 let starim avtom, ker imam mobitel dokler ne crkne (grešim le toliko, da sem za rojstni dan dobila i-pad, ki sem si ga želela, zdaj pa ne vem kaj z njim delati, ker res ni drugo, kot igračka....no vsaj otrok ga uporablja), hodim v Lidl in Spar, konfekcijo si kupujem cenejšo (beri, ne kupujem znam, edino pri kozmetiki nisem varčna)....otrok ne hodi na plačljive interesne dejavnosti, ker ga plavati, smučati, rolati učimo sami, v kino zelo redko zaidemo, ker uporabljamo partis varianto....res pa je, da jaz tako živim, ker sem se tako odločila in me niso k temu prisilili krediti in izguba kake službe.....









(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 21:38:05   
liliana
Sicer pa, ljudje marsikaj predlagajo, od uvedbe vzporednih valut, do ljudske nezaupnice, neposredne demokracije, ma, polno je teh idej. Sem že dala par povezav na nekatere teme. Drugo je, kako jih uresničiti, a kjer je volja je tudi pot, nobeden se pa ne slepi, da gre to na komot in hitro, prej obratno. Bom kaj več jutri, zdaj grem v mižule. Sem pa to spraševala Liliano, ker meni, da protestniki nimajo pojma, pa naj ona pove, katera pot je prava, kaj naj naredimo. Ali pa ne naredimo.


Ja, idej jaz imam tudi dosti.....tudi jaz bi recimo rada živela tako kot Melanija Trump.....samo nimam pojma kako naj to uresničim.......

Prava pot je ta, kot pravi Stanislava.....da najprej pometimo pred svojim pragom in potem idimo pometat pred parlament......ne pa da vsaki dve leti želimo metati in spreminjati vlado.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 22:10:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Se ne preseravajo, nikoli se niso, privoščijo si najnujnejše. Ja, gledam, kako kdo živi in veliko jih živi na robu. Zdaj še zmorejo redno plačevati položnice, a otroci ne hodijo na plačljive interesne dejavnosti, ne hodijo v kino, gledališče, ne kupujejo knjig, čevljev, oblek, namesto v Mercator zaidejo v Eurospin, kupujejo samo nujno in najcenejše.


V bistvu tudi jaz nekako tako živim, pa nimam občutka, da hodim po robu.....ker se vozim s 7 let starim avtom, ker imam mobitel dokler ne crkne (grešim le toliko, da sem za rojstni dan dobila i-pad, ki sem si ga želela, zdaj pa ne vem kaj z njim delati, ker res ni drugo, kot igračka....no vsaj otrok ga uporablja), hodim v Lidl in Spar, konfekcijo si kupujem cenejšo (beri, ne kupujem znam, edino pri kozmetiki nisem varčna)....otrok ne hodi na plačljive interesne dejavnosti, ker ga plavati, smučati, rolati učimo sami, v kino zelo redko zaidemo, ker uporabljamo partis varianto....res pa je, da jaz tako živim, ker sem se tako odločila in me niso k temu prisilili krediti in izguba kake službe.....



Ja samo res. Kako pa vi živite, ki ne živite na robu?

Privoščite si več kot potrebujete (zakaj že, da mečete v smeti?), otroci hodijo na en kup plačljivih dejvnosti (šolske niso dvolj dobre za vaše otroke?), kupujete knjige (ker je knjižnica predaleč?), kupujete samo nove obleke (ker nimate prijateljev?) in ker ste prepričani, da je riž v Mercatorju boljša od tistega v Eurospinu?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 22:17:11   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sicer pa, ljudje marsikaj predlagajo, od uvedbe vzporednih valut, do ljudske nezaupnice, neposredne demokracije, ma, polno je teh idej. Sem že dala par povezav na nekatere teme. Drugo je, kako jih uresničiti, a kjer je volja je tudi pot, nobeden se pa ne slepi, da gre to na komot in hitro, prej obratno. Bom kaj več jutri, zdaj grem v mižule. Sem pa to spraševala Liliano, ker meni, da protestniki nimajo pojma, pa naj ona pove, katera pot je prava, kaj naj naredimo. Ali pa ne naredimo.


Ja, idej jaz imam tudi dosti.....tudi jaz bi recimo rada živela tako kot Melanija Trump.....samo nimam pojma kako naj to uresničim.......


Kjer je volja, je tudi pot. Ali vsaj dober plastičen kirurg na poti user posted image .

Nič, grem štrikat.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 22:27:34   
nejcko

Da ne bo preveč citiranja - odgovarjam na zadnje poste lilijane in Stanislave.

Glede povprečja - super povprečje se dobi, če ima nekdo plače 10 000, nekdo pa 500 - povprečje znaša 5.250, pa vendar to še ne pomeni, da tisti s 500 evri ni revež, kajne? Še vedno ima samo 500, oni drugi pa tudi nima samo 2.500, ampak ima še vedno 10.000. Toliko o povprečju.

Drugič, sem že ene 100x napisala, pa bom še stoprvič - poznamo dva tipa revščine: relativno in absolutno. In neka demokratična država, predvsem tista, ki se ima za socialno, is še zdaleč ne sme privoščiti, da ima absolutne reveže (to ao uni za eno pest riža na dan ali živeči v kartonastih škatlah pod mostom). Relativna revščina pa se vedno meri glede na povprečen standard v državi. In če je standard v državi, da imajo ljudje mobitel in računalnik, je tisti, ki tega nima (pa ne po lastni želji, ampak ker si ne more kupiti), relativno reven. Pika, konec.
Ne nazadnje te tudi vsak delodajalec, kjer se želiš zaposliti, vpraša, na kateri mail ali telefon naj te obvesti o izbiri za sprejem na del. mesto. Malo čudno te bo pogledal, če mu boš rekel, naj ti pride informacijo ustno povedat pod Tromostovje, kajne? Dvomim, da te bo zaposlil, sploh, če boš prišel na razgovor v strganih oblačilih ali oblačilih izpred 20 let in z 10 cm sivim narastkom na laseh, kandidiraš pa za del. mesto npr. bančne uslužbenke.

Torej, nek standard v naši državi obstaja in samo glede tega se lahko pri nas pogovarjamo o revščini.

Pod tretje, tudi jaz sem zagovornik, da naj vsak živi v skladu s svojimi zmožnostmi. In se tega tudi sama držim, zato se, kljub temu, da trenutno živimo samo od moževe tregovske plače (ta pa je krepko pod slovenskim povprečjem, kajne), ne prištevam med reveže. Zaenkrat kar shajamo, tudi na račun tega, da znam varčevati in/ali ker nisem klasični sodobni (zakreditirani) potrošnik. Pravzaprav si na ta račun lahko tudi kaj privoščimo - zlasti tisto, kar je nam osebno prioriteta (in to niso najmodernejši modeli mobitelov in vsa ipad navlaka ter firmata cunje).
A kljub temu ne sprejemam neoliberalistične politike. Ker sem mnenja, da bi mogel vsak delavec biti za svoje plačilo pošteno plačan. Kaj to pomeni? Da bi mogel biti plačan toliko, da bi vsak mesec komot pokril tekoče stroške, tudi tiste, ki so hočeš-nočeš del standarda naše družbe (mobitel in internet), predvsem pa, da bi si vsaj 1x na leto lahko privoščil vsaj en ˝bonbonček˝ - le-ta pa je seveda stvar vsakega posameznika; lahko je to kakšen drag kos oblačila, potovanje, elektronska naprava, ... pač nekaj, kar ima rad.

In še nekaj - dostopnost do kulture ni neko preseravanje, ampak je z ustavo zagotovljena pravica vsakega posameznika. Torej iti v kino ali gledališče ne bi smelo biti privilegij premožnih ali tretirano kot strahoten luksuz, ampak vsakemu državljanu dostopna možnost.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 299
   RE: A mi lahko nekdo prosim razloži?
20.1.2013 22:31:01   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ja, idej jaz imam tudi dosti.....tudi jaz bi recimo rada živela tako kot Melanija Trump.....samo nimam pojma kako naj to uresničim.......



No, vidiš, za razliko od tebe, si jaz v nobenem pogledu ne želim živeti kot Melanija niti si ne želim imeti toliko denarja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?