|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jokanje novorojenčka
11.3.2013 17:47:54   
Gita 83
Pozdravljene mamice.

Zanima me vaša izkušnja glede jokanja novorojenčka. Moja je stara 5 tednov in ko se podojima še vedno joče, čeprav dojima skoraj eno uro in vem da mi poje veliko, ker vidim kako mi vleče in kako požira mleko. Sproti podirava kupčke. In čeprav je sita se potem ko jo dam v posteljico joče, jo vzamem v roke spet joče, v bistvu jo težko pomirim. In ko jo pomirim je kake pol ure ali uro vredu, je mirna,opazuje, se pogovarjama itd...in potem spet jok in jo pomiri samo dojenje, se pravi da bi bila nonstop pri meni na dojki. To pa pravijo, da ni dobro, da se bo otrok preveč razvadil in da jo bom lahko imela potem takem nonstop na dojki. Ko jo po eni uri dam k sebi, se mal poigra z dojko, ne poje skoraj nič, se pravi da ni lačna, ampak joče pa tako zelo, kot da je sestradana. :) Ali ima katera isto izkušnjo? Ostale pravijo, da dojijo na 2-3 ure, meni to uspe le takrat, ko je zunaj v vozičku in mi spi kot top, v hiši mi čez dan spi vse skupaj eno urco ostalo je budna, se pravi nekaj časa opazuje, potem pa joče. Tudi pestovanje ji ni všeč. Ali tudi katera izmed vas doji po eni uri, je to normalno?

Hvala in lep pozdravček.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jokanje novorojenčka
11.3.2013 20:02:34   
tanja22
Hm... kar jih jaz poznam, jih je zelo malo dojilo na 2-3 ure. Mi2 sva se dojili na začeku non stop, pa se ni čisto nič razvadila. Stara je sedaj 9 mesecev in se doji samo še zvečer in zjutraj. Poskusi ji dati dudo, če te moti, da se toliko doji. Na med. over. netu imaš forum o dojenju, pa si malo preberi, da ti bo lažje. Dojenčki se preko dojenja hranijo, odžejajo, crkljajo,itd...

(odgovor članu Gita 83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jokanje novorojenčka
11.3.2013 20:17:27   
ThinkPink
Si poskusila z dudo?

(odgovor članu tanja22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jokanje novorojenčka
11.3.2013 20:47:33   
rakica82
verjetno gre pri tvoji res to da rabi bližino in se na joški crklja. pri ans imamo zato dudo. poskusi in malo vztrajat, moaj tudi ni tako jzagrabla mi je oa zdej lažje ko se tudi z dudo umiri

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jokanje novorojenčka
11.3.2013 21:07:38   
rapinter
Mogoče krči. Pravijo da dojenčki se kljub krčem ob materini dojki umirijo oziroma da jih "sesanje" tolaži.

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jokanje novorojenčka
11.3.2013 22:28:13   
Michelle12
Pomisli malo, no. A poznaš koga, ki je razvajen zaradi ljubezni in bližine?! A sploh veš kaj pomeni razvajenost?!

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu rapinter)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jokanje novorojenčka
11.3.2013 23:39:16   
Hope87
Gita 83 - ne se sekirat :) te popolnoma razumem. Moja je isto na zacetku samo na zizu visela in bog ne daj da jonje ker drug v roke vzel :) sicer se ni tolko jokala, samo ko je bla lacna je zacela se dret. Sem probala jinkdaj dat dudo pa se je zacela samo se bolj dret. Ni pomagalo druga kot ziz pa sem se sprijaznila, sprostila in sem pac bla "priklopljena" non stop. Kaj pa hoces deuga narer? :) mores razumet da je njej ta svet cisto nekaj novega, da se navaja na okolico in na zivljenje izven maternice/mamice. Pocasi bo zacela dojemat da nista vec eno ampak da sta saka za sebe, ampak trenutno tega se ne ve in rabi tvojo blizino. Z dojenje pa se hrani, aprosca, carta....cuti tvoj utrip, vonja tvojo kozo in se cuti varno. Na tvojem mestu se nebi sekirala, ampak bi uzivala v vsaki sekundi. Kot sem ti rekla - isto je bilo pri meni. Razvadla je ne bos, brez skrbi! Do 6 m je aploh ne mores razvadit, potem pa zacnejo te teorije da lahko otroka razvadis oziroma navadis na dolocene stvari. Samo ne se sekirat in obremenjevat s tem :) posoda, prah, cote...to vse pocaka al pa naj ati vskoci :) moja je zdaj stara malo vec kot 3 m in je super, dojima se se vedno na 2 uri, ali pa na 3 ko grema na sprehod. Do skoraj 2 mescev pa sma se dojile na uro in pol ali pa se prej. Vse se bo porihtalo, se presen pa se bos prav zavedlala pa bos ji mogla korencek kuhat pa si bos zelela da bi ji raje ziz dala :D ce pa te res fuuul moti to pa probaj z dudo. Ni pa nujno da jo bo sprejela....moja je ni in sem prav vesela kr nebom mela problema je odvadit ;)
Torej...uzivaj, ne se sekirat, poslusaj otrocka in naredi vse sa bo zadovoljen! ;)

(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jokanje novorojenčka
12.3.2013 8:21:30   
Gita 83
Hvala za nasvete.

Men sploh ni problem jo dojit, pa tud če bi bilo na pol ure, to sem delala ko sem iz bolnice prišla, da kok je zajokala sem jo vzela v roke in jo dojila. Potem so mi pa ostale mamice svetovale, da naj tega ne delam, da jo naj dojim na 2-3 ure, da bo kao razvajena itd...zato sem se obrnala še na vas, da vidim še druga mnenja. Ker itak, da ne morem gledat moje dete ko joče, itak da ji dam zizo pa je srečna, js pa tudi, saj je ta stik z otrokom res nekaj najlepšega. Otroka imam zato, da bom z njim in se mu posvečala ves čas, mene ne gane prah na policah, da ni kosilo kuhano itd...:) zato so pa moški a ne. :)
Dudo včasih sprejme včasih ne, čisto odvisno, tako da v večini prevlada ziza. :)

Evo moja mala princeska joka, je čas za dojenje. :)

Lep dan.

(odgovor članu Hope87)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jokanje novorojenčka
12.3.2013 8:30:30   
Michelle12
Pravino razmisljas.

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu Gita 83)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jokanje novorojenčka
12.3.2013 10:00:45   
Zora*
Poslušaj sebe user posted image

Jaz sem prvega tudi dojila čez dan na cca 1 uro. Je pojedel v desetih minutah, nato pa čez eno uro spet. Se ni razvadil user posted image  
Drugi je pa jedel več kot pol ure user posted image , no zato pa res na 2-3 ure.

Otroci so različni in ti svojo najbolj poznaš, zato še enkrat: poslušaj sebe!

(odgovor članu Gita 83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?