|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 8:12:25   
Tippi
Z vrtičkom se da kar velik našparat, sploh če si pretežno zelenojedecuser posted image Zelenjava je u bistvu dražja od mesa. Tud ribe so vedno dražje. Se spomnim včasih so bile smešno poceni, danes pa user posted image Odkar se poudarja zdrava prehana in to, so cene zelenjave, sadja, rib, itd. skočile v nebo user posted image

Mi smo zelo šparavni, ampak še vedno zapravimo na mesec med 300 in 400 euri. s tem, da imamo ogromen vrt. poleti je ta znesek bistveno manjši, pozimi, ko ni zelenjave, pač večji. je pa res, da je v naši prehrani veliko leče, čičerike, prosene, ajdove kaše, in teh 'starih' žitaric, ki so danes zelo zelo drage. in zelenjave. V ta znesek seveda spada vse, od praškov, zobnih past do srat papirja.Kakšen mesec več, drugi manj, ampak pod 300 nikoli ne pridemo. V poletnih mesecih nam uspe priti pod ta znesek.

Smo pa trije.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 8:43:46   
uškinamama
ecimo danes sva računala da naju pridejo 3 stvari na mesec (mleko, jogurt in sir - mleka gre najmanj 16l, jogurta cca 12l, sir 2 kili - samo je za sendviče, pizzo in gratiniranje..

Zanimivo, mi porabimo cca. 2 litra mleka na mesec ( pije ga samo mali, in če pridejo obiski za kavo, pudingov, gresa, ne kuhamo). Jogurtov pa mogoče 20 kosov, to je recimo štiri litre. Pa smo tudi trije. Očitno smo anti mlečni user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 9:26:18   
noranate
joooj, Uškinamama, mi to porabimo dnevno, zato sem si pa omislila kravco user posted image , sicer čaka telička, bo pa potem, ko se tale požrešnež zredi??!user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 9:50:07   
uškinamama
iiii, kravicauser posted image

Moj me je hotel pred dobrimi dvemi mesci prepričat, da kupimo oslička user posted image . Hvala bogu je premogel še trohico razuma ali sem bila jaz prepričljiva user posted image



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 9:50:12   
skuštrana
Uskina mama, mi samo za mleko damao na mesec ez 50e (gre ga cca 2l na dan)... Za zelenjavo imamo dostavo iz ene eko kmetije, dve polni vrki sezonske zelenjave 7e na teden (to je cca 35e na mesec), sadje kupim na tržnici ali pa v supermarketu (cca 50e mesečno)...Aaaa, kje je še vse ostalo....

Po moje porabimo nekje do 400e mesečno, odvisno koliko so otroci v vrtcu, šoli (kadar jedo kosilo tam takrat doma ne kuham, ampak naredim za večerjo kakšne palačinke, šmorn, gris, juho... jaz pa se prikrpam možu pri topli malici)... se pa trudim da ne kupim neumnosti, najprej doma pregledam kaj imam v hladilniku, shrambi pa to porabim, potem pa šele v šoping. Pa verjetno se da pridet čez mesec z manj, ampak mi pojemo full paškega sira, pa pršut pa dimljeni losos, soljenje sardelice(zdej jih delam sama pa je to velikooo ceneje), dimljene olive, bakalar na belo, (tega lahko jaz pojem na kile), domače olivno olje, sveže ribe pa takšne stvari...user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 9:53:38   
Tippi
In zdej pride tippi z eno pametno. user posted image A veste da mleko kisa telo in da smo edini sesalci, ki ga pijemo v odrasli dobi?

Mleko ja, v nekih normalnih količinah, vse kar je več kot 2 deci na dan, je preveč. in je škodljivo.

Tko, mal pametujem user posted image zdej pa grem.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:08:35   
talika81
mi smo 4 članska družina (če za kosilo štejem zraven še strica, ki živi pod nami) in za hrano damo na mesec nekje 150 € (brez praška, čistil ...).
veliko zelenjave pridelamo doma, meso kupujemo od lokalnih kmetov, kruh občasno pečem sama doma. tako da tukaj kar nekaj prišparamo. jemo pa zelo raznoliko hrano.
največ zapravimo za sadje, ker smo vsi sadjejedci, zato bomo letos nasadili par sadnih dreves, ker imamo prostor. sploh pozimi je strošek za sadje malo večji.
kupujemo pa zelo dosti v lidlu/hoferju, nekaj tudi v tušu/sparu. v mercator pa zelo, zelo redk zaidem. v trgovino gremo 1x tedensko za manjše nakupe, za večje pa rečmo 1x na mesec in nabavim za naprej.
aja, še to, pozno kosilo oziroma hitro večerjo imamo vsak dan - vsak dan kuhamo doma.

tako da se strinjam, da se da veliko prišparati, če imaš doma vrt, če malo gledaš na cene v trgovini. in tudi, če ne greš dnevno v trgovino, ker vedno še kaj zraven kupiš, ampak si delaš en določen plan, kdaj in kako.

< Sporočilo je popravil talika81 -- 20.3.2013 10:10:46 >


_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:10:09   
skuštrana
Tippi, ja, kot vse..preveč sladkega, preveč slanega, preveč..mah.

Recimo jaz delam domači kefir, že tam ga gre pol litra če delam kefir samo za sebe, če delam za vse vzamem kar liter...pa zjutraj imajo vsi trije tamali mlečni obrok, plus mi2 z možem kava...pa je to že 2l. če kuham kaj mlečnega ga gre še več.... res ne vidim kje bi lahko "šparala" z mlekom...user posted image Ok, če ne bi delala kefirja ampak mi je njemsi, tako da, temu se ne odpovem. Ja, ko vidiš da ga gre 2l na dan res misliš da je to full, ampak nas je 5, tako da...ni neke panike da ga pojemo preveč user posted image




< Sporočilo je popravil skuštrana -- 20.3.2013 10:11:24 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:18:54   
Anonimen
Pri nas smo 4-je pa gre samo za hrano na mesec tam okoli 250-300€ (ja tamalega štejem zraven ker nas samo AM na mesec pride čez 50€) ... pozimi kupujemo vse, poleti pa dobimo nekaj sadja in zelenjave od mojih, samo to ni bokvekaj. Sem pa začela delat tako, da se 1x na teden pregledam omare, se usedem dol, pa naredim čim bolj raznolik jedilnik za čez teden, potem naredim seznam kaj rabim kupit in grem v trgovino in ne kupim nič drugega kot to s seznama ... ajd ok, kaj za povrh, če sem doma ravno pozabila. Ne delamo si zaloge sladkarij, sokov ne kupujemo ... samo sem pa tja kdaj kak gosti sok za tamalo za sladico po kosilu ... skratka ta sistem mi je kul, ker mi ni treba za vsak dan posebaj razmišljat kaj bom kuhala pa po kaj moram še v trgovino itd., pa še privarčuješ, ker kupiš tolko kot rabiš in ne še polno enih prčkarij poleg.

Aja privarčujemo pa ogromno pri melku in mlečnih izdelkih, ker jih moj kupuje v Polni skledi v Celei, kjer ima fajn popust ... gre pa pri nas 1 šteka mleka (12L) v cca 2h mesecih pa še to večinoma ko kuham za tamalo gres ali čokolino ... pa za kavo (itak). Jogurtov gre pa ogromno ... samo jaz pojem vsak dan za zajtrk 1 LCA, potem pa še tamala in moj user posted image

< Sporočilo je popravil Otika -- 20.3.2013 10:21:22 >

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:22:57   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

In zdej pride tippi z eno pametno. user posted image A veste da mleko kisa telo in da smo edini sesalci, ki ga pijemo v odrasli dobi?

Mleko ja, v nekih normalnih količinah, vse kar je več kot 2 deci na dan, je preveč. in je škodljivo.

Tko, mal pametujem user posted image zdej pa grem.




A veš da sploh ne - to isto mi je zadnjič sodelavc razlagal. Pa ne samo to, da smo edini sesalci, ki ga pijemo v odrasli dobi, ampak da smo edina vrsta, ki pije mleko DRUGE vrste, da je to šele čist mim. Kao kravje itn. Mi smo tud kar potrošniki, ampak bolj za kuhat - samega ne spijemo dost. Gres, kosmiči, narastki ... To bolj.


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 20.3.2013 10:23:17 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:24:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

...ker jih moj kupuje v Polni skledi v Celei, kjer ima fajn popust ...
Kje je to?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:27:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

...ker jih moj kupuje v Polni skledi v Celei, kjer ima fajn popust ...
Kje je to?

Arja vas pri Celju ... mlekarna Celea (Zelene doline) ... To je njihova "industrijska" prodajalna. V bistvu samo še njihove mlečne izdelke kupujemo tudi če ne gremo v njihovo trgovino. So top pa očitno bodo v kratkem edini še samo slovenski ... tut Ljubljanske mlekarne so šle v tuje roke user posted image

< Sporočilo je popravil Otika -- 20.3.2013 10:30:33 >

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:33:32   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

...ker jih moj kupuje v Polni skledi v Celei, kjer ima fajn popust ...
Kje je to?

Arja vas pri Celju ... mlekarna Celea (Zelene doline) ... To je njihova "industrijska" prodajalna. V bistvu samo še njihove mlečne izdelke kupujemo tudi če ne gremo v njihovo trgovino. So top pa očitno bodo v kratkem edini še samo slovenski ... tut Ljubljanske mlekarne so šle v tuje roke user posted image

Hvala, sem iz Ce, zato sprašujem. Bom šla kaj tja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:41:22   
nyna84
Ja ampak res, kam date dve litri mleka na dan? user posted image

Mi kupimo ponavadi kar paket mleka (12 kom), in ponavadi zdrži skoraj ves mesec. Rabimo ga za v kavo 1x na dan, včasih si hčeri pripravita kakav, čokolešnike in čokoladne cornflakse sva jima pa omejila. Za drugam ga pa ne rabim.
Mi porabimo (v štirih) mesečno za gospodinjstvo cca 250 €, skupaj z vsemi čistili, praški, kozmetiko ...
Midva greva sicer 1x mesečno po malo večjo špežo (100 €), takrat kupiva mleko, moko, kvas, meso ... pač vse od hrane na zalogo. Potem greva v trgovino ponavadi 1x tedensko in takrat dokupiva, hitro pokvarljive stvari (sadje, zelenjavo, jogurte ...) in kar nam vmes zmanjka.
Čez sezono imamo doma vrt, si sami pridelamo vso zelenjavo.
Nam se precej pozna, da med tednom zelo poredko kuhamo, ker imamo vsi kuhane malice. Pojemo zelo malo rib (ribarnice v našem koncu ni in potem moram vedno loviti potujočo ribarnico - ponavadi pozabim ali pa jo zamudim user posted image ), namesto kupljenih sladkarij pečem doma pecivo, kruh dostikrat spečem, ko kuhamo, kuhamo tisto, kar imamo doma in ne tisto, kar si trenutno zaželimo jesti.

Včasih smo se vsak dan sproti zmišljevali, kaj bi jedli in smo šli nato v trgovino kupiti potrebne sestavine za željeno jed. Potem smo se pa čudili, kje je ves denar. user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 10:47:00   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

In zdej pride tippi z eno pametno. user posted image A veste da mleko kisa telo in da smo edini sesalci, ki ga pijemo v odrasli dobi?

Mleko ja, v nekih normalnih količinah, vse kar je več kot 2 deci na dan, je preveč. in je škodljivo.

Tko, mal pametujem user posted image zdej pa grem.




user posted image , vemo .


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 11:25:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

In zdej pride tippi z eno pametno. user posted image A veste da mleko kisa telo in da smo edini sesalci, ki ga pijemo v odrasli dobi?


ja, pa edini ki hrano skuhamo. a je to tud bad (čem bit kot opica zdej)? user posted image
pa a veš, da so eni ljudje razvili toleranco na mleko eni pa ne? in uni ki jo imajo lahko konzumirajo mlečne izdelke in mleko in ne bo iste reakcije kot pri unih "občutljivcih", ki potem trdijo da "nas" melko kisa? user posted image

http://news.sciencemag.org/sciencenow/2006/12/11-01.html
Milk Tolerance Evolved More Than Once
Not everyone can stomach milk equally, however. Northern Europeans, who tend to be descended from cattle farmers, are much more lactose tolerant than most Asians, who were not as dependent on cattle. In 2002, researchers identified a genetic mutation that regulates the expression of lactase and allows Finns and other northern Europeans to drink milk as adults. But researchers were surprised that the mutation appeared at lower frequency in milk-drinkers living in southern Europe and the Middle East--and it was missing in African pastoralists.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 12:21:02   
mateyka
pa še en zanimiv članek:
The Most Spectacular Mutation in Recent Human History
How did milk help found Western civilization?


http://www.slate.com/articles/health_and_science/human_evolution/2012/10/evolution_of_lactose_tolerance_why_do_humans_keep_drinking_milk.html

As milk ascends what Thomas calls the “fermentation ladder,” which begins with yogurt and culminates with virtually lactose-free hard cheeses, ever more lactose is fermented out. “If you're at a party and someone says, 'Oh, I can't eat that—I'm lactose intolerant,' ” he says, “you can tell them to shut up and eat the Parmigiano.” user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 12:28:34   
Tippi
Mateyka saj sem napisala, da sem prišla malo popametovatuser posted image . pa zdaj članki gor al pa dol, enim je za verjet, drugim spet ne, kakorkoli jaz ga ne pijem, vsaj ne v tako velikih količinah. Pa zdaj ko sem brala malo o dietah za rakave bolnike, povsod odsvetujejo mleko. najbrž zato, ker je mleko odličen futer za rakave celice, oziroma potencialno rakave celice, torej sem iz tega potegnila to, da je v ekstremnih količinah nevarno tudi za zdrave celice. pač moja teorija user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 12:30:49   
Tippi
A veš da sploh ne - to isto mi je zadnjič sodelavc razlagal. Pa ne samo to, da smo edini sesalci, ki ga pijemo v odrasli dobi, ampak da smo edina vrsta, ki pije mleko DRUGE vrste, da je to šele čist mim. Kao kravje itn. Mi smo tud kar potrošniki, ampak bolj za kuhat - samega ne spijemo dost. Gres, kosmiči, narastki ... To bolj.


ja, ampak je res! totalno mimo. vsaj meni no.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 12:47:45   
malaMravljica
A je res tako cudno, da smo edini, ki pijemo tujo vrsto mleka. Kako pa naj recimo lev pije kravje mleko, naj gre v trgovino in ga kupi al kako naj bi to izvedel??? Ne poznam prav veliko zivalskih vrst, ki grejo v trgovino in kupujejo tam, tko da to niti ni tako cudno, vsaj meni ne no. In tudi nismo edini, ce das macki kravje mleko ga bo tudi pila, pes ga bo tudi popil, sam kupit ga pa res ne znata. Pa tudi ko je psicka izgubila svojega mladicka he posvojila malega mucka in je tudi slo.

In moj otrok recimo pije mleko za zejo, zato ga mi tudi kamot porabimo vec. Potem ce si jaz naredim kakau gre tud 2 dcl, pa ce delam pire ga rabim, za puding ga tudi rabim, ker puding pri nas ne raste v trgovini, pa za mlecni riz se recimo rabi, nekaj malega za v kavo, za peko tudi gre mleko. Kdor doma kuha ga kamot porabi malo vec.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 13:10:45   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

A je res tako cudno, da smo edini, ki pijemo tujo vrsto mleka. Kako pa naj recimo lev pije kravje mleko, naj gre v trgovino in ga kupi al kako naj bi to izvedel??? Ne poznam prav veliko zivalskih vrst, ki grejo v trgovino in kupujejo tam, tko da to niti ni tako cudno, vsaj meni ne no. In tudi nismo edini, ce das macki kravje mleko ga bo tudi pila, pes ga bo tudi popil, sam kupit ga pa res ne znata. Pa tudi ko je psicka izgubila svojega mladicka he posvojila malega mucka in je tudi slo.

In moj otrok recimo pije mleko za zejo, zato ga mi tudi kamot porabimo vec. Potem ce si jaz naredim kakau gre tud 2 dcl, pa ce delam pire ga rabim, za puding ga tudi rabim, ker puding pri nas ne raste v trgovini, pa za mlecni riz se recimo rabi, nekaj malega za v kavo, za peko tudi gre mleko. Kdor doma kuha ga kamot porabi malo vec.



ma itak da je logično, da si žival ne more it v štrcuno po mlek user posted image ti pa dajo te stvari mislit, no, vsaj meni user posted image Ali bolj poenostavljeno. Zakaj ga pijemo? Moj odgovor, ker je okusen. Da bi pa v njem videla neke zdravilne, takšne in drugačne pozitivne učinke, tega pa ne vidim.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 13:38:29   
mamica deklicam
pri nas smo ravno iz tega razloga lani zasadili nekaj sadnih dreves. In ko smo že mislili, da bomo lahko vsaj poskusili domač pridelek glede na cvetove na češnji, jablani, hruški in ribezu, je prišla zmrzal in vse pomorila. user posted image

Smo 4- članska družina in sva oklestila proračun na 250 - 300 EUR na mesec. Je res treba gledati akcije in kupovati po spisku.

Gre pa tudi pri nas mleka in jogurtov ogromno. Samo najmlajša hčerka spije vsak dan cca.1 liter. Ko gre spat ji je potrebno dati obvezno flašo mleka. To ji je že ritual. user posted image

Ko smo se vselili v svojo hiško, sem imela prvo leto obstoječi vrt, ki sem mu naslednje leto dodala malo njivico in tista drevesa. Tako, da letos se nam pa bo verjetno kaj poznalo, samo da bo kaj za pobrat user posted image In zna se še kakšno drevo ali pa grmiček pridružiti obstoječim, ker smo vsi nori na sadje

< Sporočilo je popravil mamica deklicam -- 20.3.2013 13:39:27 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 13:47:17   
mateyka
kok mi da tuje mleko za mislit - tok kot se mi zdi fascinantno da smo pogruntali razne vrtse hrane da nas preživi in polepša dan user posted image unim člankom pa kar verjemi (Tippi), vsaj preberi si. boš hitro videla kaj so dejstva (izsledki) in kaj nakladanje brez osnov (slednjega ni veliko, je strokovni članek o tem kaj so ugotovili glede mutiranega gena za toleranco laktoze, ko so stestirali dnk raznih narodov).

vse kar zahteva obdelavo, vse kar si zamislimo da izboljšamo jedilnik (splezat na drevo in ukrast ptičja jajca 40.000BC recimo), da najdemo nove načine da preživimo, da pogruntamo torto, kruh, pizzo, vse to mi je isto fascinantno kot to, da smo pogruntali, da nas lahko mleko in mlečni izdelki (ja, da pogruntaš postopek za sir - genialno ihmo) preživijo.

kar se pa tiče strupenosti - sol in sladkor sta bela smrt, pa ju še vedno povsod malo rabimo da je jed dobra. vse temelji na ravnotežju. se mi pa zdi da ljudje, ki imajo zdravstvene težave, morajo balansirat hrano bolj kot zdravi. pa ne zato ker je tista hrana bed, ampak ker oni sami rabijo posebno ravnotežje v prehrani, ker z njimi ni vse ok. kot recimo alergije. pač ni alergena hrana slaba, samo tvoje telo ni v balansu in pretirano reagira na določeno sestavino.

tko da, dandanašnji se mi zdi da pozabljamo da je vsa ta hrana ki jo tako radi šimfamo, bila vitalnega pomena za preživetje naših prednikov. samo trenutno je pač tako da smo v taki situaciji da se ne gibljemo dovolj in imamo dovolj hrane, da lahko izbiramo in si zmišljujemo - in to vodi do debelosti in do tega da je treba selektirat (jest bolj zdravo).
samo to se lahko dokaj hitro spremeni. ena velika naravna katastrofa npr. pa ne bo več tako aktualno bit vegan, ker bo šlo bolj za to ali hrana - katerakoli - sploh je na voljo. tako da jaz pravim, spošujmo raznolikot hrane, in ne dajajmo v nič nekaj kar nam ne sede. ker pri drugem je lahko ravno obratno. pri enem ni razlike kaj jé. treba se tega zavedat in bit fleksibilen pri klasificiranju. ena karcerogena stvar že je za vse nevarna, en mlek pa - enmu s pravo gensko mutacijo se ne bo nič slabega zgodilo in jo bo lahko prebavil, drugi bo pa dobil krče in drisko.

jao sem naložila - peace! user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.3.2013 13:54:54 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 14:10:14   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

. Potem ce si jaz naredim kakau gre tud 2 dcl, pa ce delam pire ga rabim, za puding ga tudi rabim, ker puding pri nas ne raste v trgovini, pa za mlecni riz se recimo rabi, nekaj malega za v kavo, za peko tudi gre mleko. Kdor doma kuha ga kamot porabi malo vec.



Kuhamo doma vsak dan. Je pa res , da ne pudingov, mlečnega riža, kakava , čokolinota ....user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: gospodinjski proračun
20.3.2013 14:25:12   
mateyka
uškina, dam naum zdej kej rekla - npr. v bosanskih kruhkih solnikih maš mleko v testu. mlečni kruh ga ma. določeni biskviti in cupcakes. lazanjin bešamel je iz mleka, določene musake majo bešamel, dosti gratiniranih jedi tudi, v špinači mam jaz not mleko in smetano, pire krompir..
jaz dostikrat zamenjam bešamel s smetano če kaj gratiniram, ker je bešamel dokaj močna omaka. sam jih pol slišim od Tippi, da to ne šteje, ker je še vedno iz mleka user posted image I cant win user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.3.2013 14:26:42 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?