|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  150 151 [152] 153 154   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 9:59:21   
Lethe
Dobro jutro :)

Kako ste?

Sover, ko si ravno omenila imena...se mi zdi, da je v našem seznamu kar nekaj "klasičnih" in novodobnih niti ni kaj dostiuser posted image To se mi zdi full lepo. Poleg tega bi rekla tudi, da smo imele v glavnem kar lepe porodne zgodbe, razen nekaj izjem. Ko sem brala druge teme, so bili povsod neki problemi itd.

Danes sem dobila rojstni list!!! 27.6. sem oddala papirje in ga že imam. Sem pričakovala, da bo precej dlje trajalo, ker spadamo pod Ljubljano.

Aja, hvala za nasvete s prehrano. Sej sem marsikaj izvajala že med N, pa nisem bila zaprta, kot tudi zdaj nisem...le zmehčat bo treba. Sem si res lanena semena pripravila v jogurtu, donat tudi pijem, vode bi morala res še več, pa kar nisem žejna. Mogoče, če poskusim s kakšnim čajem?

Mala spi že od 5 30!!! Moram it malo pogledatuser posted image Samo ponoči imava pa še vedno nekaj težav. Zaspala je okoli 22ih in se zbudila malo pred 1, potem pa 1 uro hranjenje in nekako uspavanje...pa spet pokonci malo pred 5. To vmesno spanje nama očitno dela problem. Mislim, da imam takrat manj mleka in se ne naje dovolj. Ampak dodajati verjetno ne bi bilo pametno ali pač?
Patronažna je predlagala, da ji dam za spit nekaj vode, da bom videla, če bo popila. Za test. Da drugače je pa pač "nočna ptička"...

Nič, jo grem malo pogledat, pa rojstni list nekajkrat skopirat...

Lep dan vam želim.


p.s. Peeby, srečno, če greš danesuser posted image

< Sporočilo je popravil Lethe -- 4.7.2013 10:02:31 >

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 3776
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 10:26:23   
Peeby
Ne, ne... pri meni nič ne dogaja user posted image . Razen, da sem slabo spala nobene spremembe - mogoče je pa to že en "pripravljalni" znak user posted image user posted image
In ko bo akcija, boste pomoje prve zvedele (da se me čimprej rešite user posted image ). Zankrat grem samo jutri v P spet na pregled. We'll see.

Imena: ja, nad imeni sem bila tudi jaz presenečena. Vsa so taka že ustaljena in lahko berljiva (ali pa smo že vsega navajene?). Zadnji čas je bilo meni najbolj všečno ime Brina pa vidim, da je sta kar 2 naši pupi Brini user posted image . No, še dobro, da bo naš fante, hihi...
Predvsem je pozitivna tudi vrnitev imen moje generacije.

obiski: me zanima, kako je bilo pri vas in obiski. Kdaj ste dovolili starim staršem prvo srečanje z novorojenčkom? Kdaj ostalim? Ali je treba kaj posebej pazit itd ... Pri nas zdaj vse zamuja in so že vsi nestrpni, kdaj bodo lahko prišli. Zaenkrat (in verjamem, da tik po porodu tudi) bi rada samo čimveč miru imela user posted image .

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3777
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 10:30:06   
sonce987
oj punce, se me še spomnite user posted image

Se vam javljam po parih dnevih, v soboto 29.6.2013 smo po ekspresnem porodu dobili fantka Tomaža, težkega 3600g in dolgega 52cm. Sem bila brez interneta, tako da se s porodnišnice nisem mogla javit.

vidim,da je dvojčica rodila, superuser posted image , sedaj pa še peeby pa smo kompletne....

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3778
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 10:48:53   
Lethe
Wiiii, sonce987, čestitam!!!user posted image

Ja, še Peeby user posted image

Imena: tudi moje je zadnje čase popularno, jih poznam kar nekaj letošnjega in lanskega letnika. Prav tako je na našem seznamuuser posted image Lucija user posted image

(odgovor članu sonce987)
Neposredna povezava do sporočila: 3779
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 11:31:05   
ursonok
Živijo,

user posted image
Tudi mi smo slabo spali (Abel ...). user posted image

Sonce987,
čestitke! user posted image madonca, smo čisto pozabili nate user posted image

Peeby,
dajmo, dajmo, zdaj si pa verjetno res sama ostala!

Imena
ja, sem že večkrat razmišljala, da je večina "normalnih" user posted image Nasploh so lepa, se jih pa kar nekaj ponavlja.

Aurorčica je zaspala, jaz grem pa plavat, sicer bom dol padla ... Potem pa hitor na razprodaje - če želim kaj pomeriti, moram biti brez tamale ...

Prebava
jaz kakšen teden na tešče zaužijem probiotik skupaj z zelenjavnim sokom. In so se hemorodidi umirili, pa tudi blato se je zmehčalo!

Spim pa ful slabo, zbujam se, po nočnem dojenju sto let ne morem nazaj zaspat user posted image

Sicer je pa sonce in pripeka! user posted image

user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3780
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 12:13:57   
ursika_ursi
Lethe, moj M ima tudi 47 fuso, jaz pa 36, tako da Aleksej ''stopalc'' ziher nima po mamiuser posted image user posted image  Je pa pri nas z bodiji enako kot pri vas- preširoko, v dolžino pa že skoraj na knapuser posted image  Sta očitno prave manekenske postaveuser posted image

Imena- se tudi meni zdi, da imajo naši malčki normalna imena, nobenih modernih popačenk ni vmes. Je prejšnji teden rodila sošolka od moje sestrične punčko in ji dala ime, da se človek vpraša, če to sploh je ime ali kaj drugega. Zapomnila si ga pa itak nisemuser posted image

Nas pa v soboto čaka žurkauser posted image user posted image  No, vbistvu samo atija, midva bova kar doma kraljevala. Je treba malega zapituser posted image  Je bilo predvideno že naslednji dan, ko sem rodila pa je takrat ravno od M dedek umrluser posted image user posted image  AMpak kakšno naključje- rodila 21.6. ob 10:14, dedek se poslovi 22.6. ob 10:14user posted image  Sploh ne vem, če se je še zavedal, ko so mu povedali, da je postal pradedekuser posted image  Ahhhh.....

dvojčica6 in sonce987- user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako peeby, zdaj pa akcijauser posted image user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3781
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 12:28:30   
ursika_ursi

user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image ki jih že imamo , naslednji pregled, spol user posted image


7. 6.
flowy,Velenje, 31, 1user posted image , 0user posted image , NS 26.11

14. 6.
k93i, 20, okolica Mb user posted image    

22. 6. 
vilincek, 2user posted image , 1user posted image

23.6.
Tija01, okolica Mb, 1user posted image , 0user posted image

28.6. 
Peeby, 28, 2user posted image , 0user posted image



RODILE SO:


MAREC


- Plišek; 1.3.2013 (PDP 9.6.2013), NAJA, 650g, 33cm
- Natka28; 6.3.2013 (PDP ?), TAJ, 990g, 35cm

MAJ


- niinii; 11.5.2013 (PDP 4.6.2013), LILI, 3240g, 49cm
- mojci13; 15.5.2013 (PDP 1.6.2013), MIHA, 2880g, 49cm
- Storžica 81; 18.5.2013 (PDP 11.6.2013), NIKA in VITA
- Anon2012; 21.5.2013 (PDP 11.6.2013), MAKS in LARA
- malečka24; 21.5.2013 (PDP ?), LEJA, 3400g, 52cm
- pika89; 22.5.2013 (PDP 2.6.2013), JERNEJ, 3380g, 51cm
- ninika89; 24.5.2013 (PDP 2.6.2013), ŽAN
- Zoja83; 24.5.2013 (PDP 11.6.2013), TADEJ, 3410g, 51cm
- Saša33; 25.5.2013 (PDP 1.6.2013), ADAM, 3104g, 51cm
- majčica1508; 28.5.2013 (PDP 7.6.2013), JAN, 3040g, 51cm
- natalija28; 28.5.2013 (PDP 6.6.2013), BRINA, 3660g, 48cm
- športnica; 31.5.2013 (PDP ?)


JUNIJ

- girl79; 3.6.2013 (PDP 9.6.2013), FILIP, 3320g, 52cm
- tana01; 5.6.2013 (PDP 15.6.2013), KARMEN
- ursonok; 6.6.2013 (PDP 1.6.2013), AURORA, 3660g
- lina3; 7.6.2013 (PDP 22.6.2013), VAL, 2450g
- sover; 9.6.2013 (PDP 3.6.2013), KARLA, 4140g, 55cm
- Valery83; 9.6.2013 (PDP 10.6.2013), JAN, 4210g, 56cm
- kitkat17; 10.6.2013 (PDP ?), LILI, 3400g, 51cm
- dansas; 11.6.2013 (PDP 17.6.2013), BRINA, 3800g, 52cm
- ursap; 13.6.2013 (PDP 17.6.2013), LEA, 3800g, 52cm 
- Aisha86; 13.6.2013 (PDP ?), ERIK, 4130g, 55cm
- helga7; 15.6.2013 (PDP 22.6.2013), MAKS
- andreja_p; 15.6.2013 (PDP 20.6.2013), LUCIJA
- anush_86; 18.6.2013 (PDP 13.6.2013), HANA, 3200g, 52cm
- anasara12; 20.6.2013 (PDP 10.6.2013), LIAM, 3400g, 52cm
- ursika_ursi; 21.6.2013 (PDP 19.6.2013), ALEKSEJ, 3140g, 50cm
- drugičudež; 22.6.2013 (PDP 21.6.2013), ????, 3520g, 53cm
- Anjuškaaa; 25.6.2013 (PDP 22.6.2013), KATALINA, 3860g, 51cm
- lethe; 25.6.2013 (PDP 26.6.2013) POLONA
- baby1978; 29.6.2013 (PDP 29.6.2013), VITO, 4260g, 54cm
- sonce987; 29.6.2013 (PDP 25.6.2013), TOMAŽ, 3600g, 52cm
 
 
JULIJ
 
- dvojčica6; 3.7.2013 (PDP 23.6.2013), VESNA, 3800g, 53cm


< Sporočilo je popravil ursika_ursi -- 4.7.2013 12:34:20 >

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3782
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 13:30:11   
dansas
Evo, še mene po stotih letih!

Naša najmlajša je stara tri tedne, pa se mi zdi, da je minilo najmanj tri mesece! Verjetno zato, ker sem se tolikokrat vmes zbudila user posted image user posted image . Sem imela prvih 10 dni kr orng krizo - tale baby blues me je čisto zdelal. Bi človek mislil, da bo v tretje kr rutina, pa sem bila tako fuč, da sem se komaj sestavila. Prvo noč sem rodila in seveda posledično nič! spala, drugo noč se je Brina nonstop jokcala in zizala, tako da tudi nič! spanja, tretjo noč pa je od sosede v P imel žute minute (oz. noč), tako, da spet nič! spanja. Ko sva prišle domov, je pa glih usekal vročinski val (mi imamo pa mansardno stanovanje brez klimeuser posted image ) - kombinacija nespanja, soparne vročine, hormonov in jokcanja me je čist sesulo user posted image . Tako, da sem po moje v prvem tednu naštepala samo ene 7 ur spanja! Tako sem bila zaspana, da na koncu sploh zaspat več nisem mogla, tudi če mi je kdo malo čuvaluser posted image user posted image ! Aja, pa še mojemu niso odobrili dopusta, pa še tamala (no, zdaj tasredjauser posted image ) je imela krizo, ki me je tudi potrla. Skratka, ene najhujših 10 dni v mojem življenju - kr hudo, glede na to, da bi človek pričakoval, da bo neskončno srečen user posted image . No, ampak sem se počasi sestavila (moj ima malo prvo nočno rundo, tako da vsaj ene 2,5 ure spim v kosu). Sicer mala še zmeri ni prespala več kot 2 uri skupaj, ampak neverjetno kako se človeško telo prilagodi pomanjkanju spanja. Jaz lahko samo sanjam eno nočno dojenje! Jih naštepava najmanj 5. Tako nemirno spi, stalno se zbuja in potem jo na joško dam, da zaspi nazaj. Jaz pa sem srečna, če lahko vmes za kake pol urce do urco podremam! Ima pa že krčke od kar smo prišle iz P - ene tri ure večerno-nočnega jokanja oz. zadnje čase kar dretja, tako da je reva na koncu čisto hripava, midva pa čisto iz sebe. Če ne bi bilo tako pozno, bi jo spokala k doktorju, ampak potem čez dan pa ni več sledi o kakih prebavnih motnjah!?
No, pa da ne bom samo jamrala. Mala je čisti cuker (ko ne joka user posted image ), pridno se redi - v 12dneh, ko jo je patronažna hodila tehtat, se je zredila 0,5kg! Porodno težo je imela že četrti dan po porodu. Punce jo imajo tudi rade, še posebej starejša - bi jo skos crkljala. Tudi vreme se je uneslo, tako, da smo vsi lažje zadihali.

Čestitke še od mene vsem novim mamicam user posted image !

Jaz kar ne morem verjet, da sem bila še pred tremi tedni noseča, se mi zdi nosečniški trebuh samo še oddaljen spomin!

Upam, da vas nisem preveč zamorila user posted image .

papa

(odgovor članu ursika_ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3783
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 14:24:40   
girl79
Čao punce,

Evo mi smo že imeli prvi uradni pregled in sicer smo v 1 mesecu in 1 dnevu pridobili cca. 1 kg in 4 cm user posted image user posted image ... Dobili smo sicer tudi Canesten, ker ima malo vneto ritko....mah, saj me sploh ne čudi, glede na to kolikokrat na dan se pokaka, res ne folgam plenic sproti menjat.... jih po mojem porabim 10 ali več na dan, pa bi jih lahko še več...tudi ponoči previjam vsaj 1x, včasih 2x, tako da res upam da se tole kakanje malo normalizira počasi....bi bila zeeeelo zadovoljna če bi se npr. "samo" cca. 5x na dan user posted image user posted image

Sicer pa se ponoči še vedno hranimo nekje na 2-3 ure user posted image user posted image , tako da o 3 urah spanja v kosu še vedno samo sanjam - z odprtimi očmi seveda, ker ne spim nikoli dovolj časa v kosu, da bi se mi v resnici sploh lahko kaj sanjalo user posted image user posted image ...Se mi zdi sicer kot da se že 1 mesec vsako jutro zbudim z mačkom user posted image Sicer se pa midva tudi dojiva nekje od pol do 1 uro tudi ponoči, tako da sem se zdaj navadila da med dojenjem malo preko telefona po internetu surfam, ker mi je bilo malo dolgčas buljit v steno spalnice ene 4x na noč po 3/4 ure povprečno.....no včasih pa itak malo glavo nazaj naslonim in zadremam med dojenjem user posted image user posted image

Prebava - jaz moram tudi kar pazit da ni preveč na trdo, ker se mi hitro potem ponovijo hemeroidi....tako da nekaj časa sem si kuhala kompote (jabolka + suhe slive), pa silim se pit donat, čeprav mi je blaaaak, pa jem zmleta lanena semena in chia semena včasih, pa predvsem vsakič preden grem dojit in še včasih vmes spijem vsaj 2 deci vode....tako da ob vseh teh ukrepih kar nekako gre potem user posted image

Sicer sem pa danes prvič cel popoldan sama doma z obema tamalima, no zdaj čakam da se tamali zbudi, da ga nafutramo potem grem pa po tavečjo v vrtec, potem pa animacija obeh popoldan user posted image user posted image Moram še malo razmislit kaj bomo počeli oz. kako naj tamalo zamotim medtem ko bom morala dojit...hm pa predvsem uspavanje zna biti zabavno glede na to da tavečja hodi spat okrog 20.30, tamali pa povprečno 2 uri kasneje....no ja nekako bomo že preživeli user posted image

Lepo se imejte user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 3784
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 19:38:42   
dvojčica6
ojla babuske!

cestitke sonce987 user posted image lepo cartkanje...zdaj pa se Peeby, ki je bla edina dovolj vljudna, da me ni prehitela user posted image

js sm drgac ful dobra po porodu, sem dobila danes na obisk fizioterapevtko pa je mislila, da sem na obisku user posted image user posted image no, psiha pa bolj na psu...pri ta drugi sem ze prvo noc pri porodu jokcala, ker sem ta vecjo pogresala pa stil nikoli vec ne bo kot je nekdaj bilo....zdej me je sele danes doletelo, sploh ker so mi rekli, da ne grem se domov jutri user posted image user posted image user posted image ker so sele jutri neke preiskave za vesno itd itd...in sem kar jokat zacela... se dve noci tukaj brez mojih pup... mah user posted image user posted image Na, sem se prisla spovedat hitro user posted image

dansas... joj prejoj, mene je tega strah...pa mi mamo isto mansardo brez klime... pa isto tri pupe user posted image user posted image v glavnem, upam da bo vsaj spala ta, ker zdej sem res na dnu z moralo... sta bili dopoldne na obisku moji pupiki in itak vesele dojencka in vse, samo to je tooolk enga dela se z nji a, obe se rabita ful pozornosti user posted image

ursonok...tut tebi en socustvujoc objem...

lepo, da se pridno redijo vasi soncki, evo se ze nekaj dere moja najmlajsa...over and out!

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 3785
   RE: Junijke 2013
4.7.2013 21:17:21   
ursonok
Ojla,

Dansas
user posted image user posted image Vem, kako se počutiš ... Sočustvujem s tabo. Pri nas res ni tako hudo - no, vsaj s tamalo ne. Je pa kriza z Abelom. Tip res trpi zaradi zob, potem ima pa pomoje še en razvojni skok zraven. Skratka, drl se je cel dan, vreščal ... Jaz sem se od živcev zjokala. Ker sem neprespana in kronično utrujena, sploh en prenesem hrupa. Solze mi začnejo liti kar same od sebe, tresem se ... Skratka, obup. user posted image user posted image
Otroka sta fuč, pa spet nočeta zaspat. Tavelika se je ravnokar na wc-ju polulala v pižamo. Odklop.

Dvojčica,
zanimivo, jaz sem tudi po tretjem porodu najbolje ... V smislu telesa. Takoj sem skakljala okoli ... ma, počutila sem se bolje kot danes user posted image
Pa lepa imena - kako že? Živa, Ajda, Vesna? Super, lepa klena slovenska user posted image

Teža
ja, Aurorčica ne pridobiva zavidljivo ... Danes sem jo stehtala - v enem mesecu 500gr, v zadnjem tednu samo 100gr. user posted image Jaz ne vem, v čem je problem.
Mislim, da ji ne leži ne moje mleko ne AM. Na joški pije, potem pa jo začne zvijati, morda malo bruha, potem pa odklanja (razen ponoči). AM pa pije po 10ml, pa neha, pa joka, pa zakinka, pa spet ... Razen proti jutru itd.
Kaka zelo zelo tekoče, pa mozoljasta je zelo oziroma ne vem več - morda ima izpuščaje (alergija), ampak se jaz več ne znajdem, kaj je kaj. Ima tudi zelo hrapavo kožo, pa rdečo. Bom poslikala in prilepila, če se mi bo dalo.

Tako da vsa čast tistim, ki se lepo redijo - recimo Saškin Adam - samo na joški pa ... koliko? 1800 v enem mesecu? To pomeni, da mu mleko leži in da nima problemov.

Girl
upam, da vam je šlo danes dobro brez očkota user posted image Nočnega dojenja (pogostosti) ti prav nič ne zavidam. Zanimivo, pri nas se zbudi dvakrat, ampak nam to nič ne pomaga, ker se vmes zbudi še Abel ... in tako nanese ravno tolikokrat kot pri tebi user posted image (sicer sploh ni smešno, jaz sem čisto obupana)

Sem bila na razprodajah in se prisilila v nabavo parih kosov oblačil. Kratke kavbojke. Na riti in stegnih super, trebuh pa user posted image user posted image Sem se odločila, da začnem delati na tem - jutri, ker sem si zdajle ravnokar odprla "Franziskaner Alkoholfrei" pirček user posted image

Nič, grem, Aurorec se prebuja iz desetminutnega dremeža ...

A vaši tudi že z zanimanjem opazujejo svet? Naša se včasih kar razhudi, če jo odložiš/poležiš, raje bi, da jo imaš na rami ali na kolenih, da lahko čekira ... user posted image




(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3786
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 6:39:21   
sover
Hitro moram izkorsitit čas, dokler Karla še spi.

katniss - hvala za predlog. Tudi sama sem že pomislila na to, tako da grem jutri v nabavo za ne-mlečni material in štartam brezmlečno dieto. Kako hitro naj bi se poznal učinek diete?

Spanje - danes spet bolj švoh. user posted image Zvečer zaspi okoli pol desete, potem pa ful različno. Danes je bla ob pol enih auf, sva se dojile, se je pokakala, potem še previjanje. Po eni uri sem jo dala spet nazaj spat. Po dobri uri je bla že pokonci - spet mal dojenja, ker drugače sploh ne vem, kako naj jo uspavam. Itak da ni hotela zasapt nazaj in sva se tako preganjale do pol petih zjutraj. No, potem je zaspala za prav in zdaj čakam, da se zbudi s huronsko lakoto. Čez dan zaspi ponavadi enkrat za kake tri ure, a notri noče zaspat in mi je to ful nepraktično, ker potem ne morem nič narest, ker jo moram skoz hodit pazit ven. Še vedno dosti polva in bruha.

Obiski - pri nas so ožji družinski člani (bratje, sestre, starši) dobrodošli takoj, ostali po kakšnem mesecu dni. Kakih posebnih ukrepov nimamo, le bolne otroke morajo pustiti doma in si umiti roke, preden primejo dojenčka.

Dansas - jao, kera štala! Upam, d asi iz najhujšega ven ...

Dvojčica - čeprav se ti morda ne zdi tako, ampaka teh par dni v P bo minilo kot blisk. Poskusi se čimbolj zamotit (beri, surfaj po netu, če imaš možnost, pogovajaj se s cimrami ali po telefonu).

Ursonok - a se sploh da ločit med alergijskimi in nealergijskimi izpuščaji pri tako majhnih otrocih? Naša je že imela eno rundo mozoljčkov, ko se je rodila, pa so izginili. Predvčerajšnjim je postala vsa flekasta po telesu, pa je tudi včeraj izginilo. Zdaj čakam, kaj bo naslednja runda - najbrž čiščenje kože, ko ratajo pikasti s suho kožo kot smirkov papir...
Kaj pa če bi zamenjala AM?

budnica ... šibam

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3787
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 7:22:26   
Saša33
Dobro jutro,

danes sem spala 2 plus 2 h ponoči. Zadnje dni je res naporno. Lara ima težave s spanjem zvečer. Ne more zaspati če jo da mož spat. To pomeni, da jo na koncu dam sama in zaspi. Pa sem in tja me je zvčečer začela tepsti. verjetno še ljubosumje ker je mali zvečer vsaj 2h v rokah in na joškah. Njega sicer ne tepe več, mi je pa hudo ker mene in je potem dam kazensko v stajico. Ker če jo primem za roko in rečem ne se mi pri njenih 15 mesecih smeje in mi pravi ata ata. Ha ha, mama mi ne reče več.

Zadnji teden vam povem, da tudi jest nimam cajt. Včeraj sem zato popokala oba froca, ker ima tudi mož angino in je čist fuč. No sem šla k mami. Da sem se vsaj najedla, mislim orenk kosilo ne samo kaj na hitro. Sem bila že čisto švoh. Jst rabim konkretno hrano, meso, krompir, drugače sem od sadja v uri lačna. Za večerjo sta se oba drla jst sem pa v miru jedla mislim da 1l prosene kaše. Lačna da je kaj

No vsaj sedaj imam moja mama dopust in bo prišla vsak teden kakšen dan. Pa voziček sem dobila za dva otroka. Da ga danes sprobam če bo šlo po makedamu, potem zakon. Mali leži vzadej (upam, da bo hotel), lara pa ko se bo naveličala bo sedela spredaj. Imam tak muskelfiber ker jo nosim, ali pa nosim malega v koengorujčku. Se počutim kot otovorjena mula.

Ne vem katera je že pisala da ima tamala bel jezik, ker ima gljivice. Daktarina se res trenutno ne dobi. Je pa v lekarni brez recepta moč kupiti genciajan vijolet. Namažeš dvakrat in je ok. Ker ponavadi če je v ustih bo tudi po ritki otrok kmalu dobil glivice.
jst sem tudi Daktarin dobila v lekarni in si joške mazala dva dni, ker me je že malo špikalo. Je sedaj ok.

Ma ja tole s težo je res sranje. Pri nas sicer ne narašča več tako je pa do sedaj dobil 2.200g , v 6 tednih in tudi kaka non stop. tako zrnasto blato. Vam pa povem, da točno mali čuti kdaj sem živčna in kdaj ga imam dosti. takrat se odriva in krili.
V ponedeljek imava Uz kolkov. Bo pasalo samo z enim iti v Lj. Super, se veselim varstva in free tima. Ha ha zame je luxus samo biti z enim.

pa še nekaj je, samo da tale vročina popusti. Smo na konju. Sedaj je res klinc, tudi če je klima, je tamal čisto prepotem po hrbtu. Pa nikoli ne veš kdaj se bo pregrel ali pa prehladil. še en mesec pa sem na konju.

Drugače pa sem bolj kot ne v klincu. Vse me boli, lačna sem non stop, žejna tudi.,.,... majhen otrok, bi rabla še enga da bi sam mene pedenal.,Je pa tudi res, da vsak dan pride moment ko kar začnem jokati, a pride tudi moment ko rečem a ni noro, kar dva otroka imam in lazim po gozdu, tamali spi, lara pa pol ure nabira vejice in jih tlači pod voziček.

Nič punce, lepo vas je blo prebrat. Lara spi. tamali tuki v ležalki meditira in gode. Grem si sok naredit. in potem čakam mami. danes bova pekli ribe in krompir. Juhu

pa en lep poletni pozdrav

(odgovor članu sover)
Neposredna povezava do sporočila: 3788
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 12:01:09   
ursonok
Zdravo,

jaz sem danes malo bolje. Aurorčica je spala skoraj 7 ur v kosu! Od 22.30 do malo čez 5! Jaz sem sicer spala manj, pa vmes sem morala še na wc, a se pozna ... Abel se je pa jokal "samo" parkrat med 23h in 24h. (Ga nisem slišala, ga je moj miril).
Ob petih se je podojila, potem je bila pa kriza - zvijala se je, jokcala, brcala, jo je moj skoraj celo uro uspaval. user posted image Enako prejle, zapodi se v joške, pije kakšno minuto, potem jo pa zvije, se zane krčiti in jokati. user posted image

Mozoljčki
naša jih ima skoraj vsak dan več user posted image Kako ločiti? Težko - mozolji so načeloma rdeči + bela pikica na sredini. Izpuščaji pa so samo rdeči, največkrat suhi, lahko so pa tudi samo flekci ... Pa pojavijo se tudi na vratu in prsnem košu.

Menjava AM
ja, morali bi zamenjati na mleko čisto brez laktoze in s popolnoma hidoliziranimi beljakovinami (takšno sta imela starejša dva) - a to se tu, v Španiji, dobi na recept, prej moraš pa v bolnico na testiranja (čakaš par mesecev na termin, sploh poleti). In če testiranje ne pokaže zadostno alergijo/netoleranco, se lahko obrišeš pod nosom. V prosti prodaji pa 400gr takega mleka stane 40 eur!! user posted image user posted image
Tako da imamo AM, ki je najbolj podoben temu - za alergike, s pol manj laktoze in deloma razbitimi proteini. A očitno ni čisto ok. Lahko bi šli na sojinega, a imam pomisleke ... glede soje v takih količinah user posted image

Saša
ojoj, tale angina je res sranje. In to sredi poletja?!
Mora biti naporno, dobro, da imaš mamo - kar pusti se razvajati. Jaz sem najbolj bojim tega, da bi moj zbolel (ne jaz), ker potem smo v hudi krizi, brez pomoči. Jaz namreč nimam izpita, vrtci pa niso na dosegu nog, pa še v različne smeri so.
Zanimivo, kako reagira Lara - Abel sploh nima teh izpadov v zvezi s tamalo. Niti malo. Čisto je zatreskan v sestrico user posted image Pa moje joške je ponovno odkril (ko vidi, da se dojiva). In potem prileze do mene in jih gleda user posted image
Se vidi, da ni bil prvorojenec - nobenega ljubosumja, nič. Boš videla pri tretjem - Adam bo super bratec! user posted image

S spanjem imamo pa tudi mi težave user posted image Ampak verjetno je to povezano z zobmi in še kakšnim razvojnim skokom. Res je naporen zadnje dni.

Aurorka spi, midva sva lahko v miru pojedla, jaz sem celo prevedla eno stran in pol! Ko se zbudi, greva v mesto po zelenjavo in sadje, potem domov in upam, da se mi, preden prideta otroka iz vrtca, uspe vreči v bazen za kakšnih 20 minut in malo poplavati ...

Menstra
tudi jaz imam bolj šibko, kar je čudno - navadno skoraj izkrvavim. Upam, da ni to zatišje pred nevihto user posted image

Zaprtje, hemoroidi
Imam rešitev, drage moje - sveže fige!!! Včeraj sem otrokoma naredila sojin jogurt, v katerega sem zmiksala par svežih fig (mljask!). Agata je šla kakat ponoči, Abel se je pa zbudil pokakan do vratu - sem ga mogla zjutraj skopati user posted image . Tudi meni se je prebava uredila (in pospešila). Tako da toplo priporočam user posted image

Nič, grem še kaj narest, dokler mulc spi ...



(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 3789
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 13:34:23   
Peeby
Juhu. Jaz še vedno v enem kosu in začenjam 42. teden... Kakorkoli se že to sliši user posted image ! Me je pa včeraj moj "potolažil", da je znanstveno dokazano, da so dlje nošeni otroci bolj intelegentni. No, kakorkoli že, bolje slaba tolažba kot brez tolažbe user posted image .

Se pa počutim OK, danes na pregledu v P, začuda odprta 2 cm, neki mi je še šaril s prsti in odpiral ovoje (karkoli že to pomeni). Tako, da sem se spomnila na Anjuškaaa, pri kateri se je potem začelo.

Pridno pestvujte. Jaz še izkoriščam spanec, upam, da se to da na zalogo...
Lep vikend...

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3790
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 14:51:52   
drugičudež
sover - praviš, da greš nabaviti ne-mlečno hrano. Prosim, daj mi kakšen predlog! Jaz sploh ne vem, kaj naj jem brez mleka. V našem hladilniku najdeš mleko, jogurte, sire, mlečne namaze, kosmiče/kaše kuham na mleku. Potem pa samo še skuše v konzervi, maslo in marmelado. Pojma nimam, kaj naj jem za zajtrk in večerjo, ker hočem zmanjšati količino mlečnih izdelkov user posted image Drugače pa noro pogrešam sveže sadnje in zelenjavo. Kar zmešalo se mi bo. Ampak sem rekla, da bom počakala do treh tednov, potem pa začnem jesti. Sem čisto brez energije.

Spanje - naša pa prespi praktično cel dan in noč. Eno dnevno rundo je malo dlje budna - ponavadi takrat, ko se pokaka. Je pa res, da črpam, zato se pri vsakem obroku po flaški polno naje - šest obrokov na dan po 80-100 ml. Sicer pa komaj čakam, da bo dovolj velika, da bom lahko začela dojiti. Sem sita črpalke, flašk, pogrevanja, pomivanja, steriliziranja...

Ursonok - a ti si prepričana, da je laktoza kriva? Ni morda sveža zelenjava, sadje ali suho sadje? Fige, ki so vas vse pregnale, lahko črvičijo tudi Auroro. Mene npr. po suhih marelicah včasih tako zvija, kot da se mi bo črevo zavozljalo. Katera hrana brez laktoze pa bi bila prava, da je ne moreš npr. naročiti prek spleta?

Peeby - nič ne bo s spancem na zalogo, žal. Se pa nespanje zelo dobro akumulira. Danes ponoči verjetno ne boš spala, če so te ročno nadražili, pa še odpirati si se začela. Poskusi čim več hoditi, meni je to pomagalo. Me je začelo špikati spodaj in čez hrbet. Če sem ležala, pa ni nič dogajalo.

Danes bomo šli pa mi prvič ven (če ne bo vetra). Sicer še ni stara 14 dni in še ni bila skopana (takša so priporočila naše patronažne), pa bomo šli vseeno.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 3791
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 15:14:32   
Lethe
Helou.

Drugičudež, kako pa je user posted image sploh ime? Vidim, da ni na seznamu, pa zdaj ne vem ali sem pozabila ali sploh nismo izvedele
user posted image
Pri nas je bila mala že prvi dan zunaj. Tudi po priporočilu iz P in patronažne, so vsi rekli hitro ven user posted image
Na sprehodu sicer še nismo bili, okrog hiše pa večkrat dnevno z M. Žal za sprehod jaz nisem primerna, ta presneta noga me bo ob živce spravila. In res boli. Sem včeraj klicala mojo dr. in je rekla, da so verjetno poškodovani ligamenti. In če bo še slabše, naj se pridem pokazat. Kaj pa spada pod še slabše, se zdaj sprašujem user posted image
Da ne omenjam tega, da kašljam kot en star verižni kadilec. Verjetno od ležanja (zaradi noge) ali pa so se vrnile alergije. Če ležim, kašljam, če stojim ali sedim, boli noga. Začaran krog. Ponoči sem kar iz spalnice ven hodila kašljat, da ne bi zbudila M in P user posted image

Peeby, zdaj pa bo, boš videla. Pri meni se je tudi začelo po pregleduuser posted image In ne, spanje na zalogo ni možnouser posted image

user posted image

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 3792
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 15:38:50   
ursonok
Ojla

drugičudež,
ne, sveže sadje in zelenjava zagotovo nista problem (suho še manj). So dnevi, ko tega skoraj ne jem (z izjemo lubenice), pa je isto. Edino, kar ji res ne leži, je česen - po česovi juhi (gazpacho s preveč česna user posted image ) jo je orto zvijalo in tisto ni bilo podobno temu.

Meni se zdi to omejevanje hrane "kar tako", vse povprek zgrešeno. Sadje in zelenjava nikakor nista hrana, ki bi delala probleme dojenčkom (taka živila so prej mleko in mlečni izdelki). Zato ne razumem, zakaj se nekateri a priori omejujejo v tej smeri. Pa saj morate skrbeti tudi zase - otroci vas izsesajo, čisto ste brez vitaminov in mineralov, ve pa še sadja in zelenjave ne jeste! Zakaj ne poskušate vsaj postopoma, vsak dan uvedete eno (novo) sadje, pa da vidite, ali so res problemi ... Če so, tega pač ne jeste, drugo pa.
Na Poljskem patronažne svetujejo hudo okrnjene jedilnike (brez mleka, nič pečenega, nič svežega, skratka - samo kruh, riž, krompir in kuhanega piščanca. V Španiji se pa temu samo smejijo - tu ženske jedo VSE, od rib, školjk, do svežega sadja in citrusov itd. Na izpisu iz porodnišnice je bilo celo napisano, da moram vsak dan popiti en svež pomarančni sok!
Tako da to omejevanje diete je po moje kr neki. Vse je individualno - treba je ugotoviti, kaj otročku ne sede in se tega izogibati. Ostalo pa jesti.

Na laktozo pa sumim zato, ker je sama ne toleriram, ker je nihče od otrok do zdaj ni, ker Aurora tudi tekoče kaka, ker ima izpuščaje in ker ne pridobiva na teži (kljub dodajanju).

Sprehodi
drugičudež - dva tedna ste že zaprti?! Meni bi se zmešalo. Midve sva šle četrti dan z ruto na sprehod, v mesto, od takrat pa vsak dan. Pa saj smo sredi poletja! Kaj pa naj bi ji naredil hudega veter? Če ne bo premočena, bo verjetno vse ok. Problem je prepih v hiši, če že.

Sicer sva pa ravnokar iz mesta, nabavili banane, češnje, datlje in suhe marelice .... Mmmm. Potem sem se vrgla v bazen za 20 minut, uf, je pasalo user posted image .
Išias se je zaenkrat poslovil, noge me tudi več ne bolijo (odkar sem dobila menstro), tako da sem relativno ok.

Lethe
ti si šele 10 dni od poroda, tako da se telo še ni sestavilo ... Jaz sem se res drugače začela počutiti šele 3 tedne po. Tako da morda moraš še malo počakati, pa bo samo od sebe bolje. Se bo pa takoj poznalo, ko boš začela malo migati.

Peeby,
čakamo in navijamo!
Glede inteligentnosti in prenošenosti - zanimivo, potem imamo mi same (bodoče) genije doma user posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3793
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 17:28:38   
dvojčica6
uf ja mars vn na zrak drugicudez user posted image pa res ne mors verjet, kako se od vasi do vasi razlikujejo patronazneuser posted image

ajde Peeby, mislim da bo res akcija, cakamo lepe novicke in se enega julijcka, da bo delal druzbo nasi pomladni boginji user posted image drzim pesti, diham s tabomuser posted image

hvala za tolazbo, babike...hormonski val je sel mimo, pridno sem srfala in jutri upam pa grem res domov user posted image

hrana in dojenje...se kar strinjam z ursonok... postopoma en dan eno sadje, zelenjavo... js sm jedla vsd, ampak nismo meli problemov...ce bi bili krcki, bi probala 1. struckanje, joskanje in omejitev nekih zunanjih drazljajev...2. brezmlecna dieta...3. sveze sadje in zelenjavo zamenjat s kuhano...4. sab simplex in masaze trebuscka... eden izmed teh ukrepov ali vsi nasteti bi morali vsaj malo pomagati...

sasa33, ajde korajza...cez kako leto bo bolje user posted image izkoristi vsako mozno pomoc!

midve z Vesno smo zalaufale dojenje, upam...sem pa danes dala nastavek gor, ker mam ze razjede na bradavicah user posted image aaauuuc! mi je zal, da nisem ze vceraj dala, ker smo mele maratonska dojenja...pol sem bla zvecer tolk ze zmatrana, spotena in sitna, da jih nisem niti namazala s kako zavbo...in danes je obup! no, nastavki pomagajo...

sibam, naskedni raport bo menda ze od domacega pc-ja user posted image

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 3794
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 20:02:46   
majčica1508
Dvojčica6user posted image user posted image čestitke...........Iiiiiiiiiiiiiii,kako lepo ime ste izbraliuser posted image
Sonce987user posted image čestitke
Pebby.....1,2,3 akcija.........
Ma čas tako hitro beži,da enostavno ne utegnem kaj napisat,preberem že,za pisat pa mi časa zmanjka oziroma,ko se spravim kaj napisat se mali oglaša......
Zdaj imamo poskok v rasti okrog 6 tedna,pa to non-stop je in se mi zdi,da se je potegnil v višino in širinouser posted image
Zdaj sva si 3 dni privoščila spanec do 10h,joj kako je pasalo,pa ponoči super spimo....

Ursonok....lepo si napisala...Sadje in zelenjava obvezno na jedilnik,res nevem kako funkcijonirate...Jaz,če nebi jedla sadja in zelenjave sem,ko cunja bi se vlekla,ko ponedeljek...sicer pa vsaka kakor ji paše.....

Naš ima tudi pikice,mazolčke se koža čisti...če bo pa predolgo trajalo pa bom spet mlečne stvari fliknila ven...
Tudi jaz sem brez idej kaj jesti,brez mlečnih izdelkov,če so pa povsod...Dajmo si pomagat z jedilnikiuser posted image

Z:svež pomarančni sok+ovseni kosmiči
M:sadje...
K:zelenjavna juha,meso,krompir,solata
M:piškoti+bela kava(ovseno mleko)
V:jelenov ali martinov kruh+marmelada(slivova ali gozdni sadeži)
vmes pa vodo vsaj 3l....

Glede trdega blata:meni pomaga,če spijem toplo vodo
 

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 3795
   RE: Junijke 2013
5.7.2013 22:05:16   
Barbapapa77
Pozdravljene junijke!

Tako dolgo vas že berem, da se mi zdi, da vas že dobro poznam :) In sem si rekla, da je prav zadnji čas, da se pridružim, preden se preselite/mo na nov forum...

Sem mamica dveh punčk, starejša je stara 3,5 let, mlajša pa naj bi bila junijka, ampak se ji je preveč mudilo in je postala majčica - 25.5. ampak ker vas spremljam že od začetka, bi kar tukaj ostala, če lahko...

Velikokrat kaj preberm, pa imam kakšen komentar ali izkušnjo, pa se kar nisem in nisem spravila registrirat. No zdaj sem se pa in sem tukaj.

Še moja porodna zgodba na hitro - po malem mi je otekla voda že tri dni pred porodom, ampak ker res nisem hotela, da me zadržijo v bolnišnici in čakajo, kaj bo, sem raje ostala kr doma. In šla po treh dneh v porodnišnico, ker sem vedela, da moram iti zaradi odtekanja vode in so bili kr malo hudi name, kje toliko časa hodim. Bi prišla že prej, pa nisem imela nič svojih popadkov. Pa nisem imela varstva za starejšo hčer in možu sem privoščila še eno noč spanja :) Tako da smo šli v porodnišnico bolj tako kot na izlet - doma smo vse pospravili za sabo, spila sva še kavo z možem, hčerko oddala mami v varstvo in se šla "malo pokazat" z upanjem, da kr rodim - res da sem bila šele 37 teden in 3 dni, ampak mi je bilo že pred tem parkrat rečeno, da ne bom dočakala roka... Imela sem srečo, da se je sprejemni ginekolog odločil, da grem lahko rodit - res sem bila že sita nosečnosti. In sem šla. Sprejem, klistir, priklop na ctg, brez popadkov. Potem so mi predrli mehur do konca, dali umetne popadke in smo malo čakali. Ker sem se odločila na epiduralno, so mi tudi to prišli nastavit čez kakšni dve urci, ko je prijela epiduralna, pa mi je babica, ki je videla, da nikamor ne gre zadeva, umetne popadke odpla "na ful". In potem sem se v pol ure odprla iz 4 cm na 10 in rodila v 15 minutah :) Nič šivana, nič zmatrana... Res pa, da je bila hči bolj majhna, 2900 g in 50 cm. Maksimalno zadovoljna z osebjem, babico in zdravnikom, tudi z osebjem na oddelku - kranjska porodnišnica je meni res ostala že drugič v izredno dobrem spominu. Če bi šla še tretjič, bi šla takoj spet v Kranj. Ampak ne bo tretjega poskusa, dva škrata bosta kr dovolj.

Zdaj je moja dojenčica stara že 6 tednov. Pridno je in se redi, se samo dojiva - na začetku sem dodajala, ker se mi je mleko naredilo šele 4 ali 5 dan, vmes pa je treba otroka nahranit. Potem se dojila in malo še dodajala, ampak ker ni več nič spila po steklenički, sem sklepala, da ima dovolj od dojenja. Je pa maksimalno priden otrok, - poje, malo ostane budna in gre lepo spat. Ampak več kot 3 ure spanja mi ne privošči ne podnevi in ne ponoči. Čeprav sva zdaj že tako napredovali, da poje, podre kupček in gre spat v 45 minutah maksimalno (vsaj ponoči). Na začetku je imela težave s kupčki in sva bile tudi uro in pol pokonci - pojedla je v 20 minutah, potem pa eno uro ni mogla dihat, ker se je prehirto "nažrla".

Jaz zaenkrat jem vse - sadje, zelenjavo, čokolado, jagode in kakšno pivo sem in tja. Pri starejši sem doktorirala iz hrane, pa jo je zvijalo ne glede na vse - ali sem jedla juho in krompir ali pa zelje in fižol, brez mleka in mlečnih izdelkov...nobene razlike ni bilo. Imela je krčke in kolike, vse po spisku in pomagalo ni nič, razen čas...

Takole - predstavila sem se, zdaj se bom pa sproti malo vključevala v vašo debato, kolikor mi bosta dopuščali moji dve princeski :)


(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 3796
   RE: Junijke 2013
6.7.2013 9:38:29   
drugičudež
Zdaj mi je pa totalno udarlo na živceuser posted image user posted image . Ta starejša ima stalno prst (levi palec) v ustih, enega pa v nosu. Leva nosnica je že vidno večja od desne, da o zobih ne govorim. Totalno popi.... cel dan. Videt je ne morem s tistim prstom. Ne vem, ali me samo hormoni dajejo, ali imam tega res poln kufer. Včasih se sploh ne morem več zadržat in jo tako potegnem za roko, da se bojim, da jo bom kaj poškodovala. Pa ne vem, če ne dela tega še malo zanalašč, zdaj, ko mora kdaj počakati in ne skačem na prvo, ker ne uspem zaradi tamale. Joj, sem bila neumna "ne sme imet dude, se ne bo dojila...." bla, bla, bla so že v porodnišnici težili. Ko je odkrila prstek, je bilo pa prepozno za dudo - je ni več marala. Zdaj pa imam sranje, ki me spravlja ob živce cele dneve. Stara je pa dve leti in 8 mesecev. Ji govorim, kako bo grda z velikim nosom in zobmi kot zajec, pa vsa skesana reče "ne bom več, mami". Samo obrnem se, pa je prst spet v ustih. Jooooj, sem se malo spucala.

Ravno črpam mleko in tipkam zraven, pa tale živčnost nič ne koristi. Se prav pozna, da takšno rundo manj mleka načrpam.

Drugače pa - dobrodošla Barbapapa77!

(odgovor članu Barbapapa77)
Neposredna povezava do sporočila: 3797
   RE: Junijke 2013
6.7.2013 10:52:02   
ursonok
Drugičudež,
ziher bo to povezano tudi s prihodom novega člana user posted image Stara je že toliko, da ji na psiho udarja ... Pri nas je tastarejša (4,5 let) neznosna, sploh če je nenaspana (kar je večino časa).
Danes sem že zjutraj zgubila živce - Aurora joka, ker je lačna, jo moram dojit, Abel se je pokakal, ga je moral moj preoblečt. No, Agata je pa ravno takrat hotela, da ji damo rižev napitek. In je bilo treba počakat - začela težit, se cmerit, razgrajat, se metat v tla ... Pa vidi, da sva oba zasedena, ampak ne, kar težit in težit, in se dret na naju, kako ji morava dati pijačo "PRVI", ker je ona žejna in ne-vem-kaj. In potem se zanalašč kao "udari" v nogo in se začne (prisilno) dret, češ kako je ona zdaj uboga, ker jo noga boli. Za znoret.
In potem ko je spila napitek, je takoj začela z drugim teženjem - da zdaj hoče "TAKOJ" pravljice poslušat. Midva spet zasedena, jaz dojim, moj Abela nekaj štima, ona pa v tla, da hoče zdaj zdaj zdaj.
user posted image user posted image user posted image

Glede vtikanja prstov v nos - vsak otrok ima baje svojo "obsesijo" ob prihodu bratca/sestrice. (Jo ima že prej, a takrat se navadno zaostri.) Sploh če je že dovolj star. Od kolega prvorojenec ima huda prisilna zaprtja. Že skoraj 2leti, od rojstva bratca. Ga morajo klistirati, ker noče in noče odvajati. Pa škiliti je začel.
Agata pa, če je neprespana, teži, da je "lačna". Non stop. In potem se baše s hrano, tudi ko ni lačna. In je res grozno. Sicer doma je kul stvari, a vseeno - to ni način. Kadar je naspana, je ok, poje normalno in se gre igrat. Smo upali, da bo z rojstvom Aurorke kaj bolje, pa ni. Samo še bolj ji na psiho udarja, ker ne dobi vsega "takoj".

Kot je rekla dvojčica - to je "sindrom prvorojenca". Saj po svoje so bogi. Abe je glede tega recimo veliko bolj "zdrav". Nobenega ljubosumja, nobenega teženja. Ker mu je pač koncept "biti edini" tuj. Glede tega je imeti več otrok res dobro zanje - se že v primarni družini navadijo, da je treba v življenju na kaj počakati, si kaj deliti, misliti na druge, biti samostojen, pomagati drugim itd. Prvorojenci so glede tega - tudi po naši krivdi - dostikrat pravi invalidi user posted image

Moji so šli ven, Aurorka spi, jaz pijem čaj in se skušam motivirati za pospravljanje (če sem iskrena, upam, da se bo kmalu zbudila, da jo dam v ruto in se pridruživa ostalim v parku).

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 3798
   RE: Junijke 2013
6.7.2013 12:33:30   
Lethe
Živjo.

Peeby? Ni te? user posted image user posted image

Za nami je strašna noč. No, za mano, M je vse prespal, mali je pa itak ustrezalo zbujanje na 1,5 - 2 uri. Kaj to pomeni? Je bilo premalo mleka ali kaj? 2x na noč se zbudit mi ni panike, ampak takole...ravno zaspiš (pri meni pač to traja), začneš sanjat in se user posted image zbudi. Priklopiš...in traja...traja...v bistvu se je prej podojila kot prejšnje dni - "le" do 45min (tudi po uro in pol prej) in takoj zaspala, ampak zbujala pa tudi kar naprej. Ja šel zjutraj M kupit adaptirano mleko, za vsak slučaj.
Imam občutek, da se pri večernih obrokih enostavno ne naje dovolj. Vem, da ji drugače ničesar ne primanjkuje, ker res lepo napreduje, ampak...tako kot danes, ne bom mogla vsako noč. Čez dan itak ne spim in me bo pokopalo. Potem pa še živčnost, boleča noga, bradavice...eh...
Aja, da ne omenjam, ko spi, ves čas nekaj brunda in stoka, potem pa se sliši prdenje in kakanje in ne vem kaj vse...prebavne motnje?
Kakšna ideja?

Čez dan je kar precej budna, a v glavnem mirna, gleda naokrog ipd. In občasno jok...priklopiš...bolje...
Ko zaspi, spi okoli 3 - 4 ure.

Drugičudež in ostale, sočustvujem z vami. Si raje ne predstavljam, da bi imela zdaj še enega ali 2 otroka poleg user posted image

Pri nas se je vreme nekaj skisalo in čakam dež. Še to bo zamorilo...

Nič, lepo se imejte. Očitno nekaj niso "naši" dnevi. Menda bo boljeuser posted image

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3799
   RE: Junijke 2013
6.7.2013 13:32:44   
Tija01
Pozdravljene!

Kar nekaj časa je miniloo takrat ko sem se zadnje javila. Čestitke vsem katere ste v tem časun rodileuser posted image

KRČI Tudi moj user posted image ima krčke in mu dajem kapljice Antiflat menim da mu malo pomagajo. krčki ga po navadi mučijo proti večeru in ga takrat strašansko zvija ubogi se mi kar zasmili revček!

Dojenje
Se dojiva vendar ne pridobivava toliko na težim, po treh tedni je pridobil 450 g, vmes mu dodajam po 30 ml AM, nimam pa pojma koliko poje, saj tehnice nimamo. Dojiva se na vsaki dve uri in pol do tri ure vmes si še kaj spumpam in spet ponovimo vajo, tako, da sem že ornk zmantrana in nimam več tistega elana kot nekočuser posted image A se tolažim da bo sčasoma bojše. Vsaka čast tistim mamicam katere imajo doma še dva ali pa tri otroke, ne vem si predstavljat kako bi bilo to. Naporno mi je že sedaj pa čeprav mi M veliko pomaga.

CR
Zanima me, ali katera ve koliko časa po CR ne smeš dvigovati težkih bremen. No svojega user posted image že dvignem, vozička po stopnicah pa še ne upam nesti, saj živimo v bloku.

Toliko za sedaj in želim vam lep vikend!


(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 3800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  150 151 [152] 153 154   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  150 151 [152] 153 154   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?