|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: partnerka šmira s kolegom
27.8.2013 16:06:32   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: francl popndek
....in kadar grem mimo me vedno zvije. U glavnem, preveč o tem razmišljam in se mi nabere, potem se pa znašam nad partnerko. In ne boste verjeli, ko se zlajam se koj boljš počutim, čeprav mi je pol žal, da se tako obnašam do nje. Ona pa mi je rekla, da tega ne bo več dolgo mogla prenašati.

...Kar je blo se ne da izbrisati, odpustil sem, pozabil ne bom...

Še dolgo te bo zvijalo in še velikokrat se ti bo nabralo. Bolj je vprašanje tudi ali boš ti lahko to še dolgo prenašal.

Prvo si moraš odgovoriti kaj hočeš. Zdi se mi, da si se to že odločil. Sedaj moraš sprejemati odločitve, ki te peljejo do izbranega cilja. To pa pomeni da boš moral strah, jezo, žalost in bes, ki se v tebi izmenično nabirajo, obvladovati ne da bi se sprostil s stresanjem na partnerko.

Ko smo že pri tem, partnerko, ne ženo. Čeprav je razlika le navidezno zaradi življenskega nazora pa razlika dejansko je. Bom povedal naravnost - nikoli se nisi odločil in se pred vsemi zavezal da je ona tvoja izbira do konca življenja, da jo boš ljubil in spoštoval vse dni svojega življenja. In obratno. Ne gre tu le za besede, gre za to da izrečene besede podprte z dejanji vplivajo. Pa ne bi naprej o tem razpredal, je pa tudi tu še prostor za poglobitev odnosa.

Naslednje vprašanje je Zakaj se je "to" zgodilo. Pri tem niti ni pomembno ali je bilo tudi kaj več ali samo flirt. Pomembno za vajino nadaljnje življenje je le to, kaj bosta iz tega potegnila. Si zagrenila odnos ali pa ga utrdila in izboljšala stvari, ki so šepale. "Krivda" je na obeh. In oba morata delati na tem, da spremenita in izboljšata odnos.

Čas bo počasi zacelil tvoje bolečine, strah pa bo prešel, ko boš v partnerkinih vsakodnevnih dejanjih videl da misli resno. Seveda pa to ne gre čez noč ampak bo za to moral preteči čas. Zaupanje je le prvič podarjeno, potem pa si ga mora prislužiti. Če ji je to pretežko je malo možnosti, da se boš pomiril. Torej odločiti se mora zares tudi ona.

Dejstvo je da je vajin odnos škripal, vsaj v tej meri, da enemu partnerju takšen kot je bil, ni bil zadovoljujoč. "Ta "firt" je oblika iskanja izhoda iz stiske. Poiskati morata boljšo obliko odnosa, in se strinjam z Ronjo, da je partnerska terapija najhitrejša pot če se seveda oba trudita. Predlaga relacijsko terapijo, ki obravnava odnose, relacije med partnerjema in vzroke za nastanek teh relacij.

(odgovor članu francl popndek)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: partnerka šmira s kolegom
27.8.2013 16:40:45   
francl popndek
tehnofil, zlo dobr in pošteno napisano.

Sem pa danes šel direktno do mojega "prjatla" in, ne, nisem ga usekal, sem mu pa svoje povedal. Seveda je govoril da mu je žal in bla, bla, bla... sploh nima veze, bistvo je, da sem to poglavje zapr in se sedaj veliko bolje počutim, kar bo vplivalo tudi na odnos do moje partnerke.

Še enkrat hvala vsem

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: partnerka šmira s kolegom
27.8.2013 16:51:46   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: francl popndek
Sem pa danes šel direktno do mojega "prjatla" in, ne, nisem ga usekal, sem mu pa svoje povedal. ...

Brez potrebe. Saj vem, rad bi se pomiril, uredil zadeve - ampak tako se ne bodo uredile. Precej več napora bo potrebno kot "prebutat" tipa (saj vem da ga nisi). On je nula v tej zgodbi. Čisto nepomemben. "Flirt" je nastal iz stiske v odnosu, ne pa ker bi bil on lep ali karkoli že. Če ne bi bil on, bi bil pa en drug. Zato je res škoda da si se z njim ukvarjal.

(odgovor članu francl popndek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: partnerka šmira s kolegom
27.8.2013 17:08:20   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Še dolgo te bo zvijalo in še velikokrat se ti bo nabralo. Bolj je vprašanje tudi ali boš ti lahko to še dolgo prenašal.

Prvo si moraš odgovoriti kaj hočeš. Zdi se mi, da si se to že odločil. Sedaj moraš sprejemati odločitve, ki te peljejo do izbranega cilja. To pa pomeni da boš moral strah, jezo, žalost in bes, ki se v tebi izmenično nabirajo, obvladovati ne da bi se sprostil s stresanjem na partnerko.

Ko smo že pri tem, partnerko, ne ženo. Čeprav je razlika le navidezno zaradi življenskega nazora pa razlika dejansko je. Bom povedal naravnost - nikoli se nisi odločil in se pred vsemi zavezal da je ona tvoja izbira do konca življenja, da jo boš ljubil in spoštoval vse dni svojega življenja. In obratno. Ne gre tu le za besede, gre za to da izrečene besede podprte z dejanji vplivajo. Pa ne bi naprej o tem razpredal, je pa tudi tu še prostor za poglobitev odnosa.

Naslednje vprašanje je Zakaj se je "to" zgodilo. Pri tem niti ni pomembno ali je bilo tudi kaj več ali samo flirt. Pomembno za vajino nadaljnje življenje je le to, kaj bosta iz tega potegnila. Si zagrenila odnos ali pa ga utrdila in izboljšala stvari, ki so šepale. "Krivda" je na obeh. In oba morata delati na tem, da spremenita in izboljšata odnos.

Čas bo počasi zacelil tvoje bolečine, strah pa bo prešel, ko boš v partnerkinih vsakodnevnih dejanjih videl da misli resno. Seveda pa to ne gre čez noč ampak bo za to moral preteči čas. Zaupanje je le prvič podarjeno, potem pa si ga mora prislužiti. Če ji je to pretežko je malo možnosti, da se boš pomiril. Torej odločiti se mora zares tudi ona.

Dejstvo je da je vajin odnos škripal, vsaj v tej meri, da enemu partnerju takšen kot je bil, ni bil zadovoljujoč. "Ta "firt" je oblika iskanja izhoda iz stiske. Poiskati morata boljšo obliko odnosa, in se strinjam z Ronjo, da je partnerska terapija najhitrejša pot če se seveda oba trudita. Predlaga relacijsko terapijo, ki obravnava odnose, relacije med partnerjema in vzroke za nastanek teh relacij.


Zelo lep povzetek. Moj poklon.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: partnerka šmira s kolegom
27.8.2013 23:20:20   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: francl popndek
Sem pa danes šel direktno do mojega "prjatla" in, ne, nisem ga usekal, sem mu pa svoje povedal. ...

Brez potrebe. Saj vem, rad bi se pomiril, uredil zadeve - ampak tako se ne bodo uredile. Precej več napora bo potrebno kot "prebutat" tipa (saj vem da ga nisi). On je nula v tej zgodbi. Čisto nepomemben. "Flirt" je nastal iz stiske v odnosu, ne pa ker bi bil on lep ali karkoli že. Če ne bi bil on, bi bil pa en drug. Zato je res škoda da si se z njim ukvarjal.


Podpišem. Podčrtam. Poštempljam.

Zdi se mi, da v takih zgodbah ljudje vse preveč razmišljajo o 'lastništvu' o 'maščevanju', o 'nadzoru'.

Na kakšen način je partnerka 'tvoja'? Vsekakor ni tvoja lastnina in glavni problem ni, da je to 'lastništvo' ogroženo. Pa da se ne obnaša v skladu s pričakovanju in navodili, zato sumičenje in nadzor.

Ko se človeku zavežeš, se zavežeš na večih področjih. Zavežeš se tudi, da boš do njega pošten.

Ni pošteno, da je ona pošiljala SMS-je in se rajcala na FB. A tudi ni pošteno, da ti izvajaš nadzor (brez tega pač ne bi našel pogovora na FB). Kot so povedali predhodniki, temeljito bosta morala analizirati vajin odnos, sploh ker je zaupanje težko spet vzpostaviti. Strokovna pomoč vama bo prav prišla.






_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: partnerka šmira s kolegom
8.10.2013 11:51:57   
smenatna
ce je tko zacela ji hmalu to nebo dovolj

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: partnerka šmira s kolegom
8.10.2013 12:22:57   
smenatna
dragi prijatelj kako ves da se je koncalo c ti je lahko enkrat lagala v oci bo se naprej in da sta se trikat dobila in jo je samo enkat polubil sanjata pa o tem kako bosta sla na viken brez elektrika...........ce mu je znea uredu se ti njegovo enkat kusn pa je drgac pa sam bejz

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: partnerka šmira s kolegom
8.10.2013 18:03:04   
ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: smenatna

dragi prijatelj kako ves da se je koncalo c ti je lahko enkrat lagala v oci bo se naprej in da sta se trikat dobila in jo je samo enkat polubil sanjata pa o tem kako bosta sla na viken brez elektrika...........ce mu je znea uredu se ti njegovo enkat kusn pa je drgac pa sam bejz


Tule pa še google translate odpove ...user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu smenatna)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: partnerka šmira s kolegom
8.10.2013 22:50:24   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj


IZVIRNO SPOROČILO: smenatna

dragi prijatelj kako ves da se je koncalo c ti je lahko enkrat lagala v oci bo se naprej in da sta se trikat dobila in jo je samo enkat polubil sanjata pa o tem kako bosta sla na viken brez elektrika...........ce mu je znea uredu se ti njegovo enkat kusn pa je drgac pa sam bejz


Tule pa še google translate odpove ...user posted image


LOL:


_____________________________



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: partnerka šmira s kolegom
9.10.2013 8:42:53   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj


IZVIRNO SPOROČILO: smenatna

dragi prijatelj kako ves da se je koncalo c ti je lahko enkrat lagala v oci bo se naprej in da sta se trikat dobila in jo je samo enkat polubil sanjata pa o tem kako bosta sla na viken brez elektrika...........ce mu je znea uredu se ti njegovo enkat kusn pa je drgac pa sam bejz


Tule pa še google translate odpove ...user posted image



hahahahah pa še res! user posted image user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: partnerka šmira s kolegom
9.10.2013 18:14:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj


IZVIRNO SPOROČILO: smenatna

dragi prijatelj kako ves da se je koncalo c ti je lahko enkrat lagala v oci bo se naprej in da sta se trikat dobila in jo je samo enkat polubil sanjata pa o tem kako bosta sla na viken brez elektrika...........ce mu je znea uredu se ti njegovo enkat kusn pa je drgac pa sam bejz


Tule pa še google translate odpove ...user posted image



hahahahah pa še res! user posted image user posted image


firbec sem user posted image ... google je izbral te besede: POLUBIL, ZNEA, BEJZ in VIKEN
V vseh svetovnih jezikih se napišejo isto user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: partnerka šmira s kolegom
9.10.2013 18:16:09   
K_a_t_i
jst sem pa cist normalno prebrala user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: partnerka šmira s kolegom
22.10.2013 21:47:31   
Bojanca11
haha res zanimivo napisano, skoraj malo poetsko

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: partnerka šmira s kolegom
28.10.2013 18:47:32   
junelilu
Franci, iz lastnih izkušenj ti povem, da večina varajočih partnerjev svoje dejanje ponovi.

(odgovor članu Bojanca11)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: partnerka šmira s kolegom
30.10.2013 12:22:27   
Bojanca11
http://www.youtube.com/watch?v=fsvsRZhNVp4 once a cheater always a cheater:)

(odgovor članu junelilu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?